SkyscraperCity banner

1 - 20 of 49 Posts

·
Registered
5,101 Posts
Discussion Starter #1
Sewilla – czwarte co do wielkości miasto Hiszpanii, stolica regionu Andaluzja. Najgorętsze miasto w Hiszpanii a podobno i w całej Europie. Latem w ciągu dnia temperatura dochodzi do 45 stopni Celsjusza w cieniu i potrafi przekraczać 40 w ciągu ponad trzech miesięcy w roku. Ze względu na panujące temperatury na fasadach niektórych budynków są zamontowane specjalne spryskiwacze nawilżające powietrze aby chociaż odrobinę zwiększyć ,,komfort,, przebywania na nasłonecznionych ulicach. W mieście jest również mnóstwo fontann zapewniających chwilę relaksu pośród strumieni wody.
Sewilla jest stolicą flamenco, często wieczorami można spotkać tancerzy tańczących na uliczkach lub skwerkach miasta. To z tego miasta wyruszył na podbój Nowego Świata Krzysztof Kolumb i tu znajduje się jego grobowiec. To tak na szybko na temat Sewilli.

Na początku fotorelacji zaznaczam, że zdjęcia wstawiłem bez opisów budynków bo po prostu nie miałem czasu się z każdym zaznajomić, odwiedziny w tym niewątpliwie pięknym mieście trwały zdecydowanie zbyt krótko aby je dobrze poznać. Może następnym razem pokuszę się o dłuższy pobyt i uzupełnię fotorelację.
Tak więc zaczynamy – na początku kilka zdjęć z autobusu z wjazdu do Sewilli

·
Registered
5,101 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Tutaj wjeżdżamy już do ścisłego centrum, korki w sumie niewielkie, trzeba tylko uważać na pędzace skutery wąskimi uliczkami

Jedna z głównych ulic Sewilli, na końcu widoczna najsłynniejsza budowla - katedra de Santa Maria

·
Banned
947 Posts
4 miasto w kraju? na razie to wygląda jak jakaś mieścina , Wrocław i Szczecin wyglądają zdecydowanie bardziej wilekomiejsko , no ale zobaczymy dalej.

·
...
1,598 Posts
Widzę, że ktoś poszedł po rozum do głowy i pousuwał szpetne słupy trakcyjne z tej pięknej ulicy.
Wcześniej były "lekkim" zgrzytem w tej wspaniałej przestrzeni

Widać tu analogię do wrocławskiej ulicy Szewskiej. Niestety u nas, słupy są nie do ruszenia, wiec postanowiono je "upiększyć" i dodano nieproporcjonalne lampy i pseudo secesyjne ozdobniki :eek:hno:

Sewilla - fantastyczne miasto

·
Registered
5,101 Posts
Discussion Starter #6
4 miasto w kraju? na razie to wygląda jak jakaś mieścina , Wrocław i Szczecin wyglądają zdecydowanie bardziej wilekomiejsko , no ale zobaczymy dalej.
Musze ponownie zaznaczyć, że nie posiadam wszystkich zdjęć miejsc wartych obejrzenia w Sewilli (np. zero zdjęć z ogrodów Alkazaru) więc fotorelacja nie ukaze całego piękna miasta, ale jest warte obejrzenia, czy wygląda jak mieścina? nie wiem oceńcie sami, jedziemy dalej

·
foto-ml.pl
17,325 Posts
Uwielbiam Andaluzję! :) Do Sewilli niestety nie zawitałem, ale wygląda zachęcająco.
Trzeba będzie nadrobić zaległości.

Będą też zdjęcia z innych miast, czy tylko Sewilla?
W Andaluzji jest ogrom pięknych miast które warte są tego żeby je tu pokazać, żeby wspomnieć tylko o Maladze czy Grenadzie.

P.S Nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia, piękne miasto :cheers:

·
Registered
177 Posts
Bardzo mi się podoba, piękna architektura, roślinność, ciepły klimat. Rozmarzyłem się :)

·
Registered
5,101 Posts
Discussion Starter #13
Uwielbiam Andaluzję! :) Do Sewilli niestety nie zawitałem, ale wygląda zachęcająco.
Trzeba będzie nadrobić zaległości.

Będą też zdjęcia z innych miast, czy tylko Sewilla?
W Andaluzji jest ogrom pięknych miast które warte są tego żeby je tu pokazać, żeby wspomnieć tylko o Maladze czy Grenadzie.

P.S Nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia, piękne miasto :cheers:
Niestety tylko Sewilla i tak załuję , że nie miałem więcej czasu na zwiedzanie reszty miasta.

·
Registered
2,998 Posts
Warto wspomnieć że katedra w Sewilli jest największym gotyckim kościołem świata. Powstała na miejscu meczetu, którego pozostałością jest minaret przebudowany na dzwonnicę, słynną La Giraldę, z którą notabene kojarzy się przyjeżdżającym do Warszawy Hiszpanom Pałac Kultury :)

·
Registered
3,518 Posts
W "Ostatniej bitwie templariusza" Perez-Reverte oprowadzał wraz ze swymi bohaterami po pieknej, arystokratycznej i zabytkowej Sewilli. A za Gwadalkiwirem, w dzielnicy biedoty i upadłych torreadorów, zbóje knuli chytre plany... ;)

Miasta hiszpańskie zadają kłam tezie, że na południu musi być brud, syph, bylejakość, wszystko odrapane, zawalające się, ogólny chaos i brak organizacji. W większości to wygląda tak, jakby Niemcy wzięli z zarząd komisaryczny miasta włoskie. :D

·
Registered
5,101 Posts
Discussion Starter #18
W "Ostatniej bitwie templariusza" Perez-Reverte oprowadzał wraz ze swymi bohaterami po pieknej, arystokratycznej i zabytkowej Sewilli. A za Gwadalkiwirem, w dzielnicy biedoty i upadłych torreadorów, zbóje knuli chytre plany... ;)

Miasta hiszpańskie zadają kłam tezie, że na południu musi być brud, syph, bylejakość, wszystko odrapane, zawalające się, ogólny chaos i brak organizacji. W większości to wygląda tak, jakby Niemcy wzięli z zarząd komisaryczny miasta włoskie. :D
Dokładnie ja tam czegos takiego jak brud nie uświadczyłem nigdzie. Co więcej zaskoczyła mnie dbałość o detale - torowiska tramwajowe idealnie wkomponowane w chodniki tak że czasem nie widac że wogole tędy szyny biegną, stylizowana tzw. mała architektura i zadbana zieleń miejska. Bardzo przyjemny odbiór miasta.

Co do tego, ze miasto wygląda sennie tak jak napisał Jamuary to być moze dlatego , ze pogoda była nietypowa czyli pochmurno i nawet troszke padało. Zazwyczaj tak jak napisałem wcześniej, słońce praży niemiłosiernie i jest okropnie gorąco. Dlatego zdjęcia wyglądają trochę ,,szarawo,,

·
Я.
6,755 Posts
Sewilla to najwspanialsze miasto Hiszpanii.. Byłem chyba w każdym mieście powyżej 100 000 mieszkańców w tym kraju i żadne nie zrobiło na mnie tak piorunującego wrażenia jak Sewilla – przepiękne centrum, mnóstwo atrakcji, których NIGDZIE indziej w Hiszpanii nie można doświadczyć, niesamowite bary, pogoda, która sprawia że miasto żyje własciwie w nocy.. Niesamowita architektura, pomarańcze w Alcazarze.. Ehhhh ja chcę tam wrócić:)

1 - 20 of 49 Posts