SkyscraperCity banner
1 - 17 of 17 Posts

·
tararam
7,621 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Na początku maja rozpoczęto w hiszpańskiej Sewilli budowę nowego centrum kulturalnego. Ma się ono nazywać „miejski parasol”. Projektantem jest berliński architekt - Jürgen Mayer H.
W centrum ma się mieścić muzeum archeologiczne, hala targowa, restauracja i kawiarnia. Na szczycie przewidziano taras widokowy. Dzięki „grzybowym” kształtom budynek zapewni dużo cienia pod dachem. Co w słonecznej Hiszpanii ma swoją wartość. Centrum, które ma być nowym symbolem miasta, powstanie do połowy 2007 roku.

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
Kiedy doczekamy się takiego czegoś w polskich miastach? :sleepy:

·
3D
7,269 Posts
Piękne mi też sie podoba. Lubie taką architekturę. Jestem prawie pewien, że po skończeniu będzie wyglądało jeszcze lepej niż na renderach.

·
in omnia paratus
3,924 Posts
Na pewno zrobi wielkie wrazenie... na budzecie miasta!

·
Registered
3,225 Posts
Dla mnie beznadziejne, jak jakieś "mutasy popromienne" (Pilipiuk się kłania;)) Ale ja się nie znam na aż tak nowoczesnej architekturze, więc lepiej zamilkę;)

·
szellem
543 Posts
eosendil said:
Kiedy doczekamy się takiego czegoś w polskich miastach? :sleepy:

my nigdy. nasze dzieci tez nie. na wnuki tez bym nie liczyl. moze za naszych prawnukow...

a projekt slodki.

·
Registered
125 Posts
kiedy się doczekamy? ...możliwości technologiczne mamy...architekci też by się znaleźli a jak nie to konkursy międzynarodowe to załatwią ale problem pozostaje ciągle w polskiej mentalności...wydaje mi się że ciągle nie jesteśmy gotowi na takie eksperymentowanie i przyjmowanie najnowszych światowych trendów ... ale wychowaliśmy się w czasach standaryzacji, powtarzalnych schematów, blokowisk i tam nie było miejsca na zabawe z formą, fakturą, kolorem...musi wiele wody w wiśle uplynąć by społeczeństwo się otworzyło na takie projekty...a swoja drogą ciekaw jestem w którym polskim mieście powstanie pierwszy odjechany i totalnie awangardowy projekt?

·
Registered
74 Posts
oj oj jaki olbrzymi "glon" :D Strasznie dziwaczny projekt a co za tym idzie wielkie ryzyko: albo rzeczywiście obiekt stanie się jednym z wielu charakterystycznych symboli miasta albo architektoniczną porażką. To ze coś jest inne nie znaczy że jest lepsze, mało tego nie znaczy nawet że jest ładne. Nie będe jednak oceniał renderków interesuje mnie efekt końcowy

·
hræddur köttur
4,470 Posts
może nieuważnie czytałem wątek - z czego to ma byś zrobione? Jakoś te rendery niejednoznaczne - na pierwszym te "sklepienia" przypominaja pogrubioną gęstą kratownicę, póżniej zaczyna to przypominać rurkokształtne spody niektórych grzybów, gdzie indziej pajęczynę, albo siatkę.

1 - 17 of 17 Posts