SkyscraperCity Forum banner
1 - 17 of 17 Posts

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Na początku maja rozpoczęto w hiszpańskiej Sewilli budowę nowego centrum kulturalnego. Ma się ono nazywać „miejski parasol”. Projektantem jest berliński architekt - Jürgen Mayer H.
W centrum ma się mieścić muzeum archeologiczne, hala targowa, restauracja i kawiarnia. Na szczycie przewidziano taras widokowy. Dzięki „grzybowym” kształtom budynek zapewni dużo cienia pod dachem. Co w słonecznej Hiszpanii ma swoją wartość. Centrum, które ma być nowym symbolem miasta, powstanie do połowy 2007 roku.


 

·
in omnia paratus
Joined
·
3,925 Posts
Na pewno zrobi wielkie wrazenie... na budzecie miasta!
 

·
Registered
Joined
·
5,634 Posts
Dla mnie beznadziejne, jak jakieś "mutasy popromienne" (Pilipiuk się kłania;)) Ale ja się nie znam na aż tak nowoczesnej architekturze, więc lepiej zamilkę;)
 

·
Registered
Joined
·
125 Posts
kiedy się doczekamy? ...możliwości technologiczne mamy...architekci też by się znaleźli a jak nie to konkursy międzynarodowe to załatwią ale problem pozostaje ciągle w polskiej mentalności...wydaje mi się że ciągle nie jesteśmy gotowi na takie eksperymentowanie i przyjmowanie najnowszych światowych trendów ... ale wychowaliśmy się w czasach standaryzacji, powtarzalnych schematów, blokowisk i tam nie było miejsca na zabawe z formą, fakturą, kolorem...musi wiele wody w wiśle uplynąć by społeczeństwo się otworzyło na takie projekty...a swoja drogą ciekaw jestem w którym polskim mieście powstanie pierwszy odjechany i totalnie awangardowy projekt?
 

·
Registered
Joined
·
287 Posts
oj oj jaki olbrzymi "glon" :D Strasznie dziwaczny projekt a co za tym idzie wielkie ryzyko: albo rzeczywiście obiekt stanie się jednym z wielu charakterystycznych symboli miasta albo architektoniczną porażką. To ze coś jest inne nie znaczy że jest lepsze, mało tego nie znaczy nawet że jest ładne. Nie będe jednak oceniał renderków interesuje mnie efekt końcowy
 

·
hræddur köttur
Joined
·
5,051 Posts
może nieuważnie czytałem wątek - z czego to ma byś zrobione? Jakoś te rendery niejednoznaczne - na pierwszym te "sklepienia" przypominaja pogrubioną gęstą kratownicę, póżniej zaczyna to przypominać rurkokształtne spody niektórych grzybów, gdzie indziej pajęczynę, albo siatkę.
 
1 - 17 of 17 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top