SkyscraperCity banner

281 - 300 of 336 Posts

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
مترو به تعطیلات نوروزی می رود؛ افزایش ساعات کار مترو شیراز به ۱۵ ساعت در روز

مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز از افزایش ساعات کار مترو شیراز خبر داد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، مهندس اسدالله حاجی زمانی گفت: در ایام الله دهه فجر ایستگاه شهید مطهری در فاز یک خط یک قطارشهری با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان هزینه ساخت و نصب تجهیزات ویژه، آماده بهره برداری خواهد بود . همچنین دراین ایام وبا توجه به روزهای پایانی سال وترافیک شهری به دلیل افزایش حضور شهروندان برای خرید شب عید، ساعات بهره برداری مترو در فاز یک از ۱۲ ساعت و۴۰ دقیقه فعلی به حدود ۱۵ ساعت در روز افزایش خواهد یافت . بدین ترتیب شهروندان می توانند از ساعت ۶:۳۰ تا ۲۱ با فاصله هر نیم ساعت یک سفر از خدمات متروی شیراز استفاده کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز گالری شمال غرب ایستگاه نمازی سمت درمانگاه مطهری نیز در ایام الله دهه فجر افتتاح خواهد شد تا مردم با سهولت وایمنی بیشتری به ایستگاه مترو نمازی و نیز ایستگاه اتوبوسرانی دسترسی داشته باشند .

وی افزود : ایستگاههای مترو شیراز در خط یک از ۶ هزار و۵۰۰ متر مربع تا حدود ۱۲ هزار متر مربع زیر بنا دارند و کار ساخت ونصب تجهیزات آن شامل تهویه ودفع دود ، سیگنالینگ و پست های برق با سرعت ادامه دارد و با تلاش های انجام شده ۱۴ کیلومتر باقی مانده خط یک در مسیر میدان نمازی تا میدان الله تا پایان سال ۱۳۹۵ به بهره برداری نهایی خواهد رسید و مردم مناطق جنوب شرق شیراز (بولوار مدرس) زیر پوشش خدمات مسافری این سازمان قرار خواهند گرفت .

مهندس حاج زمانی یادآورشد :از سال ۱۳۹۱ سعی شد با تمرکز اعتبارات اختصاص یافته به خط یک مترو، فعالیت ها بگونه ای انجام شود تا ۱۱ کیلومترفاز یک آن در سال ۱۳۹۳ افتتاح و به بهره برداری برسد. وی افزود پس ازافتتاح فاز یک، تمرکز اعتبارات را روی فاز دو خط یک بطول ۱۴ کیلومتر معطوف کردیم و با این شیوه مدیریتی اعتبارات توانستیم برابر برنامه های زمانبدی شده به اهداف سازمانی دست یابیم.

وی گفت: طبیعتا با پایان عملیات ساخت وتجهیز فاز دوم خط یک ،اعتبارات موجود معطوف به خط دوم مترو از میانرود خواهد شد تا ظرف ۳ یا ۴ سال بتوانیم قسمتی از خط ۲ را به بهره برداری برسانیم . وی تاکید کرد: کار ساخت خط ۲ با ۱۵ کیلومترطول نیز به دو بخش، فاز یک بطول ۸ کیلومتر و فاز دو بطول ۷ کیلومترتقسیم شده است.

مهندس حاجی زمانی در ادامه خاطر نشان کرد : اعتبارات مترو از طریق بودجه های دولتی، شهرداری شیراز، اوراق مشارکت، صندوق توسعه ملی ویا پتانسیل های اقتصادی در مجتمع های ایستگاهی مترو تامین می شود تا صرف ساخت وتجهیز ایستگاهها شود .

مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز گفت : تا کنون ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مترو شیراز در خط یک اختصاص یافته است وبرای اتمام باقی مانده کار به ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی در خاتمه با بیان اینکه محدوده ترافیکی شیراز در ایام تعطیلات نوروز غالباً در محدوده زیارتی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) ونیز در محدوده سیاحتی حافظیه، ارم و سعدیه دیده شده است افزود در مسیرهای یاد شده ایستگاه خدماتی مترو وجود ندارد و به دلیل افت مسافر در محور بهره برداری شده از مترو در فاز یک حد فاصل میدان احسان تا میدان نمازی، خدمات مترو از ابتدای فروردین ۹۵ تا پایان تعطیلات نوروزی متوقف خواهد شد تا دراین فرصت امور مربوط به تعمیرات و نگهداری خطوط و واگن های مترو نیز انجام شود .​
 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
گزارش تصویری : آماده سازی دپو مرکزی مترو شیراز

دپو مرکزی مترو شیراز در جنوب شرق این کلانشهر و در نزدیکی فرودگاه بین المللی قرار دارد و می بایست در سال آینده و همزمان با تکمیل خط یک مترو شیراز به بهره برداری برسد.​

 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
These are the pictures of Shiraz metro line 2 construction which will run from Mianrood in south of Shiraz to Setad Square in the center and then to Kolbe Saadi Square in north east of the city: 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
انتقاد پاک فطرت از کم توجهی دولت به شیراز؛
سازمان مدیریت اعتبارات فایناس خط ۲ متروی شیراز را تصویب کند

شهردار شیراز خواستار تصویب اعتبارات ۴۶۰ میلیون دلاری فایناس خط دوم متروی شیراز شد و گفت: تحقق این مهم تاثیر بسزایی در ساخت و تکمیل خط دوم قطار شهری شیراز دارد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از تسنیم، علیرضا پاک*فطرت بعداز ظهر امروز در مراسم افتتاح ایستگاه شهید مطهری خط یک قطارشهری شیراز که با حضور معاون رئیس*جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه*ریزی برگزار شد اظهار داشت: درخواست شهرداری شیراز از سازمان مدیریت و برنامه*ریزی تحقق کامل اعتبارات دولتی متروی شیراز است.

وی با بیان اینکه تنها امسال ۴۵ درصد از اعتبارات ۱۱۰ میلیاردتومانی دولت برای متروی شیراز محقق شده است، خاطرنشان کرد: در صورتی که اعتبارات ۱۵۰ میلیارد تومانی سال آینده متروی شیراز محقق شود خط یک متروی شیراز به پایان می*رسد.

شهردار شیرازبا قدردانی از فعالیت*های صورت گرفته در متروی شیراز به آخرین روند اجرای خط دوم قطار شهری شیراز گفت: خط دوم نیز با ۱۵٫ ۵*کیلومتر از جنوبی*ترین قسمت شهر به سمت شمال است و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد برای آن منعقد است که نیازمند تحقق فایناس آن است.

وی افزود: با توجه به اینکه رئیس جمهور فایناس این خط را پذیرفته و از مصوبات سفر هیئت دولت نیز است اما در سازمان مدیریت و برنامه*ریزی مورد پذیرش قرار نگرفته که درخواست ما این است این مهم محقق شود.

شهردار شیراز همچنین با بیان اینکه خط سوم قطار شهری شیراز نیز در ادامه خط یک برای اتصال به شهر صدرا باید اجرایی شود گفت: درخواست ما نیز پذیرفته*شدن این مهم توسط سازمان مدیریت و برنامه*ریزی است.

پاک*فطرت همچنین خواستار اجرای مجدد طرح سد تنگ سرخ شد و خاطرنشان کرد: متاسفانه این طرح با توجه به اینکه دارای کد اعتباری است و سال ۹۱با مشارکت وزارت نیرو و شهرداری شیراز عملیات اجرایی آن آغاز شد با دستور رئیس سازمان محیط زیست اجرای آن متوقف شده و امروز به نوعی سیاسی شده است.

وی با بیان اینکه این سد دارای مطالعات محیط زیستی بوده و کار*شناسان دانشگاه شیراز نیز روی آن مطالعه دقیق داشته*اند افزود: امروز اگر بخواهیم گردشگری شیراز رونق یابد اجرای این سد یکی از ضرورت*ها است.

شهردار شیراز همچینین از رئیس سازمان مدیریت و برنامه*ریزی خواستار تحقق اعتبارات دولتی و سهم شهرداری شیراز در بخش*های مختلف شد و افزود: سهم شیراز از جرائم راهنمایی و رانندگی در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان بوده که تنها یک میلیارد تومان اختصاص یافته و امسال نیز هیچ مبلغی تاکنون پرداخت نشده است.

غلام مهدی حقدل رئیس شورای شهر شیراز نیز اظهار داشت: سال آینده خط یک متروی شیراز بدون واگن آماده بهره*برداری رسید و دولت در زمینه تامین واگن اقدام جدی داشته باشد.​
 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
نوبخت : به تعهدات دولت درخصوص متروی شیراز عمل می کنیم

معاون رئیس*جمهور گفت: دولت*ها در مقابل خواسته*های مردم برابر هستند و ما تعهدات دولت قبل در مورد متروی شیراز را اجرایی می*کنیم. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت بعدازظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح ایستگاه مترو مطهری، گفت: آنچه که دولت قبل در خصوص تخصیص اعتبارات به متروی شیراز قبول کرده، اجرایی می*کنیم چرا که تمامی دولت*ها در مقابل خواسته*های مردم برابر هستند.

وی افزود: در بحث فاینانس نیز اجرایی خواهد شد و مسئولان استان باید روال قانونی را طی کنند. ما نیز با این تعهد موافق هستیم.

نوبخت با بیان اینکه بخشی از مطالبات از سازمان مدیریت و برنامه*ریزی، تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه*هاست، گفت: اینکه امروز* قیمت نفت به کمتر از ۳۰ دلار رسیده، قابل پیش*بینی نبود و این اتفاق در درآمدهای ما نیز تاثیر گذاشته است؛ به همین دلیل دستگاه*های مختلف با دریافت بخشی از اعتبارات با مشکل مواجه شدند اما آنچه که ما امروز در تلاش هستیم انجام دهیم، تخصیص کامل اعتبارات و رفع کمبودهاست.

سخنگوی دولت ادامه داد: در بحث اعتبارات مربوط به شهرداری*ها هر ساله ۱۰ هزار میلیارد تومان به آنها پرداخت می*شود و همچنین ۱۳ هزار میلیارد تومان نیز از بخش مالیات*ها تخصیص یافته است اما تلاش می*کنیم هر گونه کمبود در این میان جبران شود.

وی افزود: همان*گونه که رئیس*جمهور وعده برداشتن تحریم**ها را به مردم داده بود و اجرایی شد، ما نیز باید تمامی وعده*ها را که مردم در آن شریک هستند، اجرایی کنیم و در این میان هیچ*گونه کوتاهی نخواهیم کرد.

نوبخت تصریح کرد: اقداماتی که در بحث شهر شیراز انجام خواهیم داد متناسب با تعهدات خواهد بود و هر گونه وعده*ای که در مصوبات هیات دولت بوده است، اجرایی می*شود.​
 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
A train every 30 minutes. Not exactly what you expect from a metro but still better than nothing. Of course ridership seems to be almost absent. It seems to be a test ride with passengers. Hopefully the frequency will increase soon in order to make the service more useful.
درست میگید. خط سه مترو تهران هم همینجوره الان هر سی دقیقه یکبار قطار میاد. الان یک سری راهبر گذاشتن تو خط برای تجربه اندوزی که احتمال بعد از عید زمان مترو در شیراز به 15 دقیقه میرسه
 

·
Registered
Joined
·
1,263 Posts
^^^^Absolutely. To debug the system, I would have thought it vital to have a period of controlled run in. Is the pricing ok though Freddie? That would be a huge factor if the system is ever going to reduce traffic. Looks good at long last.
 

·
Registered
Joined
·
650 Posts
A train every 30 minutes. Not exactly what you expect from a metro but still better than nothing. Of course ridership seems to be almost absent. It seems to be a test ride with passengers. Hopefully the frequency will increase soon in order to make the service more useful.
Why are the monitors so large? They look like they are from 20 years ago.

And the design of the train times is just horrible. The people who design these stuff have never seen professional design. Everywhere else in the world these stuff are so much more neat.
 

·
Fare Token Fan
Joined
·
13 Posts
What is the method of fare payment on the Shiraz Metro? Cash, paper or card tickets, plastic or metal fare tokens, magnetic memory cards?
I would like to to see photos.
 
281 - 300 of 336 Posts
Top