SkyscraperCity banner

301 - 320 of 336 Posts

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
تا پایان سال؛
تعداد ایستگاه های افتتاح شده مترو شیراز به 19 عدد میرسد

رئیس کمیسیون حمل*ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: 19 ایستگاه خط یک مترو تا پایان سال جاری افتتاح می*شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از فارس، احمدرضا نقیب زاده بعدازظهر امروز در جریان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از روند اجرایی فاز دوم خط یک قطار شهری اظهار داشت: از 21 ایستگاه خط یک غیر از ایستگاه میدان امام حسین (ع) و ایستگاه وکیل که تنها شرایط عبور واگن از آن فراهم خواهد شد، سایر ایستگاه*ها تا پایان سال به بهره*برداری می*رسد.

وی افزود: پروژه قطار شهری در حال حاضر بزرگ*ترین پروژه عمرانی شهر شیراز محسوب می*شود که فازهای یک و دو آن در حال اجرا است و بهره*برداری از فاز دو خط یک تا انتهای سال جاری برنامه*ریزی*شده و به جدیت توسط شورا پیگیری می*شود.

این عضو شورا ادامه داد: موضوع بهره*برداری از ایستگاه*های امام حسین (ع)، زند، وکیل و ولیعصر (عج) با حمایت*های دولت و پرداخت*های شهرداری شیراز در حال حاضر مشکل مالی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: سهم اعتباری دولت در سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان و برای سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که مقررشده به*صورت ۱۰۰ درصد تخصیص پیدا کند.

رئیس کمیسیون حمل*و*نقل و ترافیک شورای شهر شیراز بیان کرد: سازمان قطار شهری با حمایت*های معاونت عمرانی استانداری به سمتی می*رود که فاز دو خط یک تا پایان امسال به بهره*برداری برسد و طعم شیرین سفر با مترو در مسیر شرقی-غربی برای شهروندان شیرازی حاصل شود.

وی متذکر شد: خط دو نیز که مسیر اصلی در سفرهای جنوبی-شمالی است در حال حاضر پیشرفت خوبی در تونل*ها دارد و حفاری آن حدود ۲ هزار و ۵۰۰ متر پیشرفت داشته و با روند منظمی که شکل*گرفته پیش*بینی می*شود در بحث خط دو، حدفاصل میانرود تا میدان کلبه سعدی به طول ۱۱٫۵ کیلومتر شاهد بهره*برداری از آن در سال*های آتی باشیم.

نقیب زاده سپس ابراز داشت: در خط دو مترو، دو فاز داریم که فاز یک از میانرود تا فلکه گاز و فاز دوم از فلکه گاز تا کلبه سعدی است و با توجه به قراردادی که با پیمانکار بسته*شده برای فاز یک آن کار اجرایی به*سرعت پیش می*رود و تأمین منابع مالی نیز مطابق مصوبه هیئت دولت از طریق فاینانس تأمین می*شود تا با آغاز مسائل اجرایی، پشتوانه مالی لازم انجام*شده باشد.

وی یادآور شد: با توجه به حمایت*های وزارت کشور در بحث واگن امیدواریم در زمان بهره*برداری از فاز دو خط یک واگن موردنیاز تأمین*شده باشد.

به گزارش فارس، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ایستگاه*های میدان امام حسین (ع)، زند و ولیعصر را مورد بازدید قرار دادند.

 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
تا پایان امسال؛
مترو شیراز به شرق شیراز و بلوار مدرس می رسد

مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز گفت: فاز دو خط یک قطار شهری تا پایان سال به بهره*برداری می*رسد. به گزارش شیراز۱۴۰۰؛ اسدالله حاجی*زمانی بعدازظهر امروز در جریان بازدید اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از پروژه قطار شهری اظهار داشت: بهره*برداری از میدان احسان تا نمازی به طول ۱۱ کیلومتر از سال ۹۳ شروع شد و در این مسیر ایستگاه بعد از نمازی، ایستگاه میدان امام حسین (ع) است.

وی افزود: ادامه مسیر به طول ۱۴ کیلومتر فاز دوم خط یک است و شامل مسیر میدان نمازی تا میدان الله می*شود و برنامه*ریزی ما این است که تا پایان سال بتوانیم از این ۱۴ کیلومتر بهره*برداری کنیم تا مردم منطقه جنوب شهر به*ویژه در بلوار مدرس که در زمان احداث هم متحمل زحمات بسیار شدند بتوانند از مزایای مترو بهره*مند شوند.

حاجی*زمانی ادامه داد: ایستگاه میدان امام حسین (ع) از اصلی*ترین ایستگاه*ها است که برای اتصال و ادامه مسیر به بلوار مدرس باید از این ایستگاه یا استفاده یا عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه امام حسین یک ایستگاه تقاطعی است و به*این*ترتیب، ایستگاه خط دو که زیر ایستگاه خط یک احداث می*شود، ایستگاه خط یک و «کراس اور» قبل از ایستگاه*ها، بر روی*هم سه پروژه سنگین را تشکیل می*دهند که با افزوده شدن مباحث معارضان و سنگینی سازه، حجم عظیمی کار را پیش روی ما نهاده و بهره*برداری از آن امسال و شاید سال آینده نیز ممکن نباشد اما برای آن*که بتوانیم کل خط را اتصال دهیم و ایستگاه*های آماده بلوار مدرس را هم به بهره*برداری برسانیم، در مرحله نخست از این ایستگاه عبور خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز تصریح کرد: با این اوصاف ایستگاه امام حسین باید به نحوی آماده شود که بتوانیم ریل*گذاری خط یک و مسیر موردنیاز را انجام دهیم و پست برق و شبکه بالاسری ایستگاه امام حسین را مستقر کنیم و بعد از ایستگاه امام حسین (ع) عبور کرده و به ایستگاه زند برویم.

وی بیان کرد: در فاز یک خط یک نیز مشابه این اتفاق را داشتیم که به سبب کمبود اعتبارات می*خواستیم کار سریع*تر به بهره*برداری برسد و ازاین*رو در مرحله نخست از ایستگاه*های شهید آوینی، شهید مطهری و شاهد عبور کردیم و در مراحل بعد دو مورد از این ایستگاه*ها وارد فاز بهره*برداری شدند و تنها ایستگاه شهید آوینی باقی*مانده که تا دو سه ماه آینده به بهره*برداری می*رسد.

حاجی*زمانی یادآور شد: با توجه به وضعیت خاص ایستگاه میدان امام حسین (ع) بنا بر آن شد که سازمان عمران شهرداری شیراز عهده*دار پروژه شود تا کار حالت پیمانی نداشته و سریع*تر پیش برود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز ابراز داشت: شهریورماه سال جاری عبور از ایستگاه میدان امام حسین (ع) محقق می*شود و با فراهم آمدن شرایط عبور، بعدازاین تاریخ ریل*گذاری آغاز می*شود و بدین ترتیب اردیبهشت*ماه مسیر تونل اول این خط تا زند با درزیل قابل*عبور است و تونل شمالی نیز در خردادماه آماده خواهد بود.​
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Updated map of Shiraz metro lines:

http://shirazmetro.ir/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88/
Line 1 (red) between Ehsan and Namazi stations (21 to 14) opened 2 years ago and the rest (14 to 1) are scheduled to be operating within the next six months (before the end of the current Iranian year).
The boring of the line 2 tunnels (green) have started from Mianrood (station 2) and 4.5 km have been bored so far (length of two tunnels together).
The whole length of line 2 will be done by the two TBM machines that did the phase 1 of line 1. After finishing the tunnels in line 1, they disassembled the TBM machines in Gol e Sorkh station in line 1 and then reassembled them in line 2 in Mianrood (station 2) last year.
The management in Shiraz metro are trying to change the status of line 3 to an extension of line 1 on northwest of the city. That's why it has been colored the same as line 1 in here.
 

·
Registered
Joined
·
727 Posts
Is there one going to Takhte Jamshid, Naghshe Rostam and Passrgard?
On the map some line is going to Takhte Jamshid.
The national railway to Esfahan passes near Tahkte Jamshid and Naghshe Rostam. The nearest station is Marvdasht. The line is double track between Shiraz station and Marvdasht (but with only one track in operation), as a sort of suburban service has been planned.
 

·
Registered
Joined
·
2,121 Posts
Lines 4, 5, 6 seem unjustifiable, Much easier and much more reasonable to do BRT or LRT. Maybe LRT, with underground section in dense areas, eg central areas.
 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
wagons are so small. we need wagons with a more wider body
اندازه واکن ها استاندارد هست و در تمامی شهرهای کشور به همین اندازه هست. در شهرهای تهران و کرج هر رام قطار شامل 8 واگن و در شهرهای شیراز، مشهد، تبریز و اصفهان شامل 5 واگن هست.
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Mr. Haj Zamani, the ceo of S.U.R.O said today in an interview with a local paper that towards the end of the current Iranian month, April 20, the Zand station will be inaugurated.
This would also add 3 more kilometers to the line 1 of Shiraz metro.
The new section would traverse underneath the Zand Boulevard in the heart of the city where a high number of hospitals, clinics and individual physicians reside.
 
301 - 320 of 336 Posts
Top