SkyscraperCity banner

1 - 20 of 987 Posts

·
Registered
17,454 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

18 miast Górnego Śląska, Zachodniej Małopolski (Zagłębia Dąbrowskiego) w jednym wątku. Prawie 2000 zdjęć przedstawiających to największe w kraju "miasto". Konurbacja miast połączonych ze sobą doskonale rozbudowaną siecią komunikacyjną tworzy od lat zwarty system wielkomiejski. Niegdyś zagłębie przemysłu ciężkiego, obecnie region zmieniający swoje oblicze, będący u progu wielkich przemian, rewitalizacji terenów, obiektów poprzemysłowych, a także centrów wielu miast.

"Silesia '08" to pokazanie miast w dniu dzisiejszym, w przeddzień przyznania jej miana metropolii. Głównie zaprezentowane zostaną centra miast oraz inne miejsca, dzięki którym konurbacja już teraz zadziwia bogactwem i różnorodnością możliwości spędzania wolnego czasu.

Na prawie każde miasto z racji dużej liczby zdjęć dałem sobie tydzień czasu. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie to będzie to wyglądać mniej więcej tak:

OK. Zatem jutro pierwszy update :)

Spis treści: Gliwice Zabrze Ruda Ślaska Bytom Piekary Śląskie Tarnowskie Góry Świętochłowice Chorzów Katowice Siemianowice Śląskie Mikołów Tychy Mysłowice Jaworzno Sosnowiec Czeladź Będzin Dąbrowa Górnicza

·
Registered
63,522 Posts
Hmmm...

^^
Najładniejsze??? To boję się kolejnych :) Na razie to co widzę- NIE jest źle- całkiem, całkiem- ALE szoku jakiegoś NIE przeżyłem, zobaczymy dalej...

·
I am the passenger
5,561 Posts
To trochę dziwne, ale te boczne uliczki wyglądają lepiej niż główne ;)

Świetny temat, świetne miasto, choć widać, że jeszcze dużo roboty przed władzami.

·
I am the passenger
5,561 Posts
Knurów to same bloki w polu, więc nie ma czego pokazywać. Jedyne zabytki, tj. kilka familoków z XIX wieku wyburzono pod budowę autostrady A4.

Myślę, że mark40 wychodził z podobnego założenia co ja.

·
Registered
86 Posts
Na mapce zaznaczono TG razem z Radzionkowem i opisano ten teren jako Tarnowskie Góry. Stąd moje pytanie: czy zaprezentujesz same tylko Tarnowskie Góry, czy też może TG wraz z Radzionkowem?

·
Registered
86 Posts
Jeszcze taka mała uwaga. Może warto byłoby nie ograniczać sie jedynie do centrum? W końcu Gliwice to też m.in. Wilcze Gardło

·
Registered
17,454 Posts
Discussion Starter #15
Coś mi się posty poprzestawiały, ale teraz zdjecia już są we właściwej kolejności ;)

Po kolei:
@Pawelski; to jeszcze nie koniec miasta, na razie nie pokazałem nawet 1/4 :)
@szymon.kimsim; nie załapał się.
@viator; w Radzionkowie nie bylem. Jeśli znajdę czas to tam kiedyś wrócę, mam jeszcze czas :D

·
Registered
17,454 Posts
Discussion Starter #16
Jeszcze taka mała uwaga. Może warto byłoby nie ograniczać sie jedynie do centrum? W końcu Gliwice to też m.in. Wilcze Gardło
Bardzo bym chciał, ale naprawdę objechanie (czy to samochodem, autobusem, tramwajem, rowerem) wszystkich miast (samych ich centrów) jest bardzo czasochłonne i na robienie innych dzielnic juz tego czasu nie wystarczyło. Same Katowice robiłem na 3 razy :D Wątek się nie zgubi to, moze w przyszłym roku pokuszę się o kolejne dzielnice ;)

·
S919 (Opava) - Gliwice
2,705 Posts
Knurów to same bloki w polu, więc nie ma czego pokazywać. Jedyne zabytki, tj. kilka familoków z XIX wieku wyburzono pod budowę autostrady A4.

Myślę, że mark40 wychodził z podobnego założenia co ja.
Autostrady A1 ;)

Czekamy na resztę Gliwic ;)

·
wartości
18,041 Posts
Potwierdzam, że Gliwice są bardzo pięknym i czystym miastem, odkąd pamiętam takie były. Wiem to z autopsji. To jedyny reprezentacyjny kandydat na stolicę konurbacji. Choć oczywiście dla samych Gliwic lepiej by było, gdyby stolicą nie zostały, zepsuto by to miasto... Katowice są największe - niech więc trzymają władzę, Gliwice natomiast najpiękniejsze - niech godnie reprezentują "śląskość".

1 - 20 of 987 Posts