SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 31018 Posts

·
Registered
Joined
·
3,119 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Czy przestaną kursować tramwaje?


Piotr Purzyński 14-01-2005 , ostatnia aktualizacja 14-01-2005 23:21

Przewodniczący "Solidarności" w Tramwajach Śląskich chce odwołania zarządu firmy. Obraził się, bo jego córka nie dostała etatu

Spółka Tramwaje Śląskie ma wypłacić pracownikom 1,5 mln zł z tytułu zaległych premii, nagród jubileuszowych i przywilejów pracowniczych. Nakazała tak Państwowa Inspekcja Pracy, a zakładowa "S" zagroziła, że jeśli pieniądze natychmiast się nie znajdą, to związek zażąda odwołania kierownictwa spółki.

- Jeśli wypłacimy załodze 1,5 mln zł, to tramwaje nie wyjadą z zajezdni, bo nie starczy nawet na rachunki za prąd - argumentowali podczas wczorajszych negocjacji szefowie Tramwajów. Do tej pory udało im się przekonać cztery spośród pięciu działających tam związków zawodowych. Jan Jamrozik, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej i Transportu: - Spółki rzeczywiście dziś nie stać na natychmiastową wypłatę tych pieniędzy.

Nieugięty był tylko Janusz Sikora, były motorniczy i przewodniczący "S". - Ma być wypłacone i już! - odpowiadał na wszystkie prośby o kompromis.

Tramwajarze z przekąsem mówią, że przez ostatnie lata, gdy prezesi spółki zmieniali się często, najważniejszą osobą stał się Sikora. Zarabia prawie dwa razy więcej niż inni szefowie związków w zakładzie, a bywało też tak, że służbowym autem jeździł na wycieczki organizowane pod pretekstem szkoleń.

Wypłacenie pieniędzy, o które teraz walczy Sikora, gwarantuje zakładowy układ zbiorowy. Gdyby jednak zawiesić układ na jakiś czas (o co prosili szefowie spółki), to Tramwaje Śląskie zyskałyby oddech na wyjście z kłopotów.

"S" nawet nie chce o tym słyszeć. Sikora groził wczoraj akcją protestacyjną i domagał się odwołania zarządu. - To dlatego, że jego córce, która jest u nas gońcem, nie podpisałem umowy na czas nieokreślony, ale przedłużyłem tylko na trzy miesiące. Przewodniczący ze złości postanowił ze mną powojować - domyśla się Rafał Kołakowski, prezes Tramwajów.

Oficjalnie Sikora protestuje jednak z powodu zwolnienia 28 spośród 54 osób, które pracowały m.in. przy myciu tramwajów. Szefowie Tramwajów wyliczyli, że zatrudnienie obcej firmy do tych prac pozwoliłoby zaoszczędzić 1 mln zł rocznie. Kołakowski przekonał zakłady, które otrzymały zlecenie na mycie tramwajów, by zatrudniały w pierwszej kolejności osoby, które dopiero co pracowały u niego. Prawie nikt ze zwolnionych z tej możliwości nie skorzystał, bo Tramwaje płacą swoim ludziom lepiej niż małe firmy. - Zaproponowano mi pracę za 1000 zł brutto. Przecież to jałmużna, a nie pensja - denerwował się wczoraj jeden ze zwolnionych mężczyzn.

Jakby Tramwajom było mało kłopotów, minister skarbu nalega, by rozwiązały niekorzystną umowę z KZK GOP. W 2003 r. z powodu wspólnych z autobusami biletów spółka miała 23 mln zł strat. W tamtym roku udało się straty zmniejszyć do 15 mln zł, ale trzeba było ograniczyć kursy i nawet na oblegane przez pasażerów trasy wprowadzić pojedyncze, a nie podwójne wagony.

Gdyby Tramwaje rozwiązały umowę z KZK GOP, mogłyby znowu wprowadzić własne bilety, a zyski z ich sprzedaży trafiałyby tylko do ich kasy.

Bilety w tramwajach miałyby być dzięki temu tańsze niż teraz, więc na tej ostatniej zmianie pasażerowie mogliby skorzystać. O ile wcześniej spółka nie padnie.

:bash: :devil:
Ech nie mam sily nawet tego komentowac. Kazdy kto mial choc raz w zyciu stycznosc z komunikacja publiczna w GOP ten wie jak to wyglada.
 

·
Call me grizzly ;)
Joined
·
1,429 Posts
A niech TŚ rozwiążą umowę z KZK GOP, niech ceny biletów pozostaną na dotychczasowym poziomie i może dzięki temu zobaczymy wkońcu porządny tabor tramwajowy, w innych miastach Śląska, a nie jak do tej pory - tylko w Katowicach :)
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,423 Posts
anakin said:
trzeba zdecydowanie ograniczyć mozliwości związków zawodowych.
Zgadzam się w 110%. Związki zawodowe w naszym kraju rozpanoszyły się niemiłosiernie. Są możliwości prawne ograniczenia ich działań, a raczej działań ich członków, tzw. lock out. Niestety w Polsce nikt z tego nie korzysta. Czemu?
 

·
krasnal Hałabała
Joined
·
952 Posts
Ot polska rzeczywistość. Koleś ze związku zawodowego ma wieksza władze niż prezes firmy. A my sie dziwimy potem, że tyle polskich firm upada. Przecież to przez związkowców! Tam gdzie rola związków jest ograniczona firmy jakoś funkcjonują. Tam z kolei gdzie pojawi się związek i jakis jego lider, który chce sie nachapać kasy, zawsze są kłopoty.
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts
Mapka kolejorza obrazująca aktualne linie tramwajowe, wraz z pracami remontowymi na nich prowadzonymi :)

Mapka: http://i.imgur.com/24p4pca.png // aktualizacja 21.04.2017r.


_____________________________________________________________________________________________________

Musze przyznac ze ta wiadomosc mnie bardzo milo zaskoczyla bo myslalem ze u nas to tylko sie linie tramwajowe likwiduje a tu prosze:

Biuletyn Zamówień
Publicznych nr 230
z dnia 2006-09-04

POZYCJA 45774

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - usługi

Katowice: Opracowanie projektu podziału nieruchomości pod budowę inwestycji celu publicznego pn.: Budowa linii tramwajowej od Pętli Wrocławskiej do osiedla Miechowice w Bytomiu, wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o podziale

III.1) Udzielenie i wartość zamówienia
1.1) Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
PROGEO KATOWICE
K. Rogala, M. Nowak, D. Przybycień
Spółka Jawna, ul. Olimpijska 11, 40-206 Katowice, woj. śląskie, tel. 032/201-07-25, fax 032/201-07-05, e-mail: [email protected].
1.2) Informacja o cenie wybranej oferty oraz o nie podlegających odrzuceniu ofertach z najniższą i najwyższą ceną (bez VAT):
Cena: 325 000,00
Oferta z najniższą ceną: 160 000,00 / oferta z najwyższą ceną: 325 000,00
Waluta: PLN
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts
i kolejne dobre info:Tramwaje wreszcie naprawdę śląskie

Minister skarbu zadeklarował "na piśmie", że "przy zachowaniu obowiązujących wymogów prawnych" przekaże wreszcie samorządom województwa śląskiego pakiet akcji Tramwajów Śląskich. Gminy naszego regionu, czyli my wszyscy, nie zapłacimy za to ani złotówki.


Przypomnijmy, że bój o przejęcie Tramwajów przez samorządy trwa już w naszym regionie co najmniej od kilkunastu lat. Każdy kolejny premier, każdy kolejny minister skarbu obiecywał, że decyzja w tej sprawie zapadnie lada chwila, ale zawsze znajdywano powody, aby proces przekształceń własnościowych opóźnić. - Teraz droga do komunalizacji Tramwajów Śląskich jest wreszcie otwarta - mówi Tomasz Pietrzykowski, wojewoda śląski. - Minister Wojciech Jasiński zapewnił, że sprawa jest na ostatniej prostej.

Do podjęcia decyzji ministerstwa konieczne jest w tej chwili wystąpienie Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP ze stosownym wnioskiem. - Mam nadzieję, że wszystkie uchwały zapadną jeszcze przed listopadowymi wyborami samorządowymi - mówi wojewoda Pietrzykowski.

Do podjęcia decyzji przez ministra potrzebne jest jeszcze wycofanie protestu w tej sprawie, jaki kilka tygodni temu złożył na ręce rządu samorząd województwa śląskiego.

Przypomnijmy, że samorządy już wiedzą jak podzielić między siebie udziały Tramwajów Śląskich. Największy pakiet akcji obejmą gminy, które mają najbardziej gęstą sieć połączeń - czyli Katowice, Chorzów, Bytom i Sosnowiec.
(wit) - Dziennik Zachodni

:D
 

·
krasnal Hałabała
Joined
·
952 Posts
Dla mnie to był jakiś absurd. We wszystkich miastach dawne przedsiębiorstwa państwowe pn. MPK czy MZK (czy chgw jak je tam jeszcze nazywano) już dawno skomunalizowano. Śląskie WPK, a teraz TŚ, to ostatni taki twór, który stał twardo jak betonowy klocek i nie dawał się przekształcić (wkład w to chyba miały związki zawodowe z tego co pamiętam).
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts
Biuletyn Zamówień
Publicznych nr 243
z dnia 2006-09-14

POZYCJA 48052

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Katowice: przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Gliwickiej - odcinek od ul. Żelaznej do ul. Brackiej - roboty torowe

2) Wielkość lub zakres zamówienia
Całkowita wielkość lub zakres: Zamówienie o wartości mniejszej niż kwoty określone w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006r. (Dz.U. 06.87.604)
3) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: Wymagany; okres w miesiącach: 7
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts


Co dalej z Tramwajami Śląskimi


Prawne i techniczne aspekty przekazania spółki państwowej Tramwaje Śląskie SA, obsługującej komunikację tramwajową w aglomeracji górnośląskiej, na rzecz KZK GOP, były tematem spotkania wiceministra skarbu Michała Krupińskiego z wojewodą śląskim oraz przedstawicielami KZK GOP i Spółki Tramwaje Śląskie.


W odpowiedzi na wniosek o przekazanie spółki TŚ, wystosowany 19 października przez KZK GOP do Ministerstwa Skarbu przez KZK GOP, wiceminister stwierdził, iż :"Po wstępnej analizie ministerstwo nie widzi przeszkód dla nieodpłatnego przekazania akcji Tramwajów Śląskich", dodając, że to pierwsze tego typu przekazanie państwowej własności oparte o znowelizowaną niedawno ustawę o komercjalizaji i prywatyzacji.

Wiceminister zapowiedział, że jeszcze w tym roku można spodziewać się, że KZK GOP przejmie od Skarbu Państwa akcje Spółki. Wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski zaznaczył, że komunalizacja Tramwajów Śląskich jest opóźniona o co najmniej 10 lat. "Wieloletnie opóźnienie komercjalzaji Tramwajów i włączenia w ich rozwój samorządów miast na terenie których działają, doprowadziło tę Spółkę do katastrofalnego stanu technicznego i finansowego. Dziś robimy pierwszy istotny krok, aby tę sytuacje naprawić" - powiedział wojewoda.

Dodał, że obok komercjalizacji, toczą się rozmowy z Agencją Rozwoju Przemysłu w sprawie udzielenia Tramwajom Śląskim pomocy finansowej, potrzebnej na spłatę wielomilionowego zadłużenia tej spółki, co z kolei umożliwi pozyskanie środków europejskich na rozpoczęcie inwestycji niezbędnych dla rozwoju firmy.
 

·
.
Joined
·
3,202 Posts
Co dalej z Tramwajami Śląskimi? | 14.12.2006

Sprawa przekazania akcji Tramwajów Śląskich gminom utknęła w miejscu. Problem jest poważny, bo lada dzień stracimy szansę na unijne dotacje na rozwój komunikacji w 2007 roku. (...) Przez dwa lata samorządy, które zabiegały o przejęcie Tramwajów, słyszały, że nie pozwala na to prawo. W sierpniu - już po nowelizacji ustawy - Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu, obiecał, że teraz przekazanie akcji nastąpi błyskawicznie.

Minęły cztery miesiące i znowu nic. (...) Choć Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w imieniu śląskich miast już latem złożył oficjalny wniosek do Ministerstwa Skarbu Państwa o przejęcie akcji, do dziś nie dostał żadnej odpowiedzi. - Nie wiemy, na jakim etapie jest ta sprawa - przyznaje Alodia Ostroch, rzeczniczka prasowa KZK GOP.

- Ministerstwo od dwóch miesięcy się z nami nie kontaktowało - dodaje Daniel Tresenberg, rzecznik marszałka województwa śląskiego.

Wiadomo, że sto procent akcji Tramwajów chce za darmo przejąć 12 miast: Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice i Zabrze. Według naszych informacji prawnicy Ministerstwa Skarbu mają wątpliwości co do rozdziału akcji i dlatego przeciągają całą sprawę. Nie ma już mowy o przekazaniu gminom wszystkich akcji. Mają dostać jedynie 85 proc. Reszta, czyli 15 proc. przypadłaby od razu pracownikom Tramwajów Śląskich. (...)

Do Brukseli spływają właśnie z całej Polski wnioski o dotacje na 2007 rok. Nie ma wśród nich pism ze Śląska, bo sprawa własności Tramwajów wciąż jest niewyjaśniona. (...)Tramwaje Śląskie też mogłyby zdobyć fundusze - przede wszystkim na remont starych torów. Na początek potrzebują ok. 17 mln zł, to wystarczyłoby, aby postawić firmę na nogi. (...)


źródło: Tomasz Głogowski, gazeta.pl
Nic nowego... Chyba nie będzie nam dane pojeździć tramwajami w cywilizowanych warunkach... :(
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts


Rząd nie chce dać śląskim gminom całego pakietu tramwajowych akcji

Na jutrzejszym zarządzie KZK GOP z pewnością będzie bardzo gorąco. Głównym punktem obrad ma być reakcja na stanowisko Ministerstwa Skarbu Państwa w sprawie przekazania akcji Tramwajów Śląskich. Do komunikacyjnej centrali trafił bowiem, przygotowany przez rządowych urzędników, projekt umowy na przekazanie, ale tylko 85 proc. akcji. - Nie zapisano w tym dokumencie, co ma się stać z resztą udziałów, do kogo one trafią - mówi Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP.


Prezydenci śląskich miast, które miały otrzymać tramwajowe akcje (najmniej Siemianowice Śl. - 0,6 proc, najwięcej Katowice - 25,1 proc.), są wściekli.

- Zupełnie nie rozumiem zachowania ministerstwa - mówi Marek Kopel, prezydent Chorzowa.

Potwierdzają się wcześniejsze informacje: Warszawa chce oddać 15 proc. akcji pracownikom TŚ w ramach pakietu socjalnego. Wg. śląskich urzędników nie ma podstaw prawnych do takiego ruchu. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownicy Tramwajów Śląskich utrzymują swoje uprawnienia do owych 15 procent akcji. Ale otrzymują je tylko jeżeli gminy zdecydowałyby się na prywatyzację tramwajowej spółki, czyli sprzedaż jej akcji kolejnemu podmiotowi. W przeciwnym razie 100 procent akcji pozostać powinno w gestii gmin - uważa Kopel.

Sprawa jest teraz dokładnie badana przez prawników KZK GOP. Jutro powinniśmy poznać odpowiedź komunikacyjnej centrali.

Możliwe są dwa warianty: albo przyjęcie propozycji ministerstwa i późniejsze sądzenie się o brakujące 15 proc. akcji albo odrzucenie przesłanego projektu i żądanie już na starcie całego pakietu udziałów. - Osobiście przychylam się do tego drugiego scenariusza - mówi prezydent Chorzowa. Jeżeli jednak MSP postawi na swoim, to pozostanie do załatwienia jeszcze jeden kłopot. Otóż radni z 12 miast już wcześniej przyjęli odpowiednie uchwały dotyczące przejęcia... 100 proc. akcji TŚ. I nie wiadomo, czy będą chcieli to zmieniać.

Na całym zamieszaniu najbardziej mogą stracić same TŚ, które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej i liczą na jedyny realny ratunek: pomoc gmin. Ta - przy takiej polityce MSP - może jeszcze długo nie nadejść.
(mit) - Dziennik Zachodni
 

·
.
Joined
·
3,202 Posts
To nie ma sensu... Proszę nie podejrzewać mnie o manię prześladowczą, ale uważam że gdyby TŚ nie miały żadnych ciemnych sprawek to ministerstwo nie robiłoby takich problemów z przekazaniem akcji samorządom. To przecież chore... Inna sprawa że w innych miastach przekazanie spółek komunikacyjnych zostało przeprowadzone zdecydowanie wcześniej. Jest jeszcze taka możliwość że w ministerstwie siedzą złośliwi ludzie którzy nie lubią naszego regionu:D W każdym razie dobrze że cokolwiek się dzieje, pozostaje tylko mieć nadzieje i trzymać kciuki.

Pozdrawiam
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts
To nie ma sensu... Proszę nie podejrzewać mnie o manię prześladowczą, ale uważam że gdyby TŚ nie miały żadnych ciemnych sprawek to ministerstwo nie robiłoby takich problemów z przekazaniem akcji samorządom. To przecież chore... Inna sprawa że w innych miastach przekazanie spółek komunikacyjnych zostało przeprowadzone zdecydowanie wcześniej. Jest jeszcze taka możliwość że w ministerstwie siedzą złośliwi ludzie którzy nie lubią naszego regionu:D W każdym razie dobrze że cokolwiek się dzieje, pozostaje tylko mieć nadzieje i trzymać kciuki.

Pozdrawiam
nie za bardzo rozumiem z tymi ciemnymi sprawkami i co to ma do przekazania miastom GOPu 80 a nie 100 procent akcki ;)
 

·
.
Joined
·
3,202 Posts
Przepraszam ze tego poprzedniego "ciemnego" posta, jak go sam teraz przeczytałem to się zdziwiłem że mogłem napisać coś tak niejasnego i enigmatycznego ;) Po prostu jak czytam o kolejnym problemie z TŚ to się mocno stresuje i nie kontroluje swych poczynań ;) A mówiąc serio, po prostu chce znaleźć jakiekolwiek niekoniecznie racjonalne wyjaśnienie tego co się dzieje; tego że nie można sprawnie przekazać akcji i ruszyć sprawy z miejsca. Ale już kończe z moimi paranoicznymi wypowiedziami, wyładuje moją frustrację dot. TŚ gdzie indziej;) Pozdrawiam
 

·
tararam
Joined
·
7,622 Posts


Magiczna linia 38

Jest na Śląsku tramwaj, który się nie psuje, mimo że ma już 58 lat. Pasażerowie mówią „Dzień dobry”, kiedy do niego wchodzą. Brzmi jak bajka? A jednak to prawdafot. J. Nowicka
Linia nr 38 w Bytomiu to najstarsza w Europie linia tramwajowa kursująca na normalnej trasie. Mimo że przejeżdża 1340 metrów, opłaca się ją eksploatować

Zaczyna pracę o godz. 5.43 w dni robocze i o 9.43 w weekendy. Przejeżdża 1340 metrów i musi przez pięć minut odpocząć. Potem dalej do pracy.
– To już staruszek. Ma 58 lat i jest najstarszym w Europie tramwajem, który jeździ jako linia normalna, a nie turystyczna – opowiada Paweł Lison, zwany „Sinobrodym”, albo „Mikołajem”, najstarszy europejski motorniczy (ma 67 lat). Jeden kurs popularnej bytomskiej „38” trwa zaledwie siedem minut (spod kościoła św. Trójcy do ul. Powstańców Śląskich). W ciagu dnia ten blisko sześćdziesięcioletni tramwaj nieco ponadkilometrową trasę pokonuje 39 razy.

„Sinobrody” za kółkiem
– Mimo że jeździ od 1949 roku, to z jego eksploatacją nie ma problemu. Zresztą co tu miałoby się zepsuć? Tutaj jest wajcha hamulca, tutaj przyspieszamy, a tutaj otwieramy piaskownice, czyli pojemniki z piaskiem, które wspomagają hamowanie w nagłych wypadkach. To wszystko. Łatwo je wymienić. Poważny remont pojazd miał tylko raz, pięć lat temu, kiedy trzeba było wymienić hamulce, wmontować dzwonek zewnętrzny i odnowić kilka metalowych części. Zmieniły się wówczas przepisy bezpieczeństwa i bez tych prac nie byłby dopuszczony do ruchu – opowiada Lison, pokazując deskę rozdzielczą.

Pojazd z klimatem
Co ciekawe, linia „38” nigdy nie została zdewastowana przez pseudokibiców.
– To magiczny tramwaj. Ma swoją atmosferę. Większość wchodzących pasażerów mówi „Dzień dobry”, ja w miarę możliwości staram się otworzyć każdemu drzwi. Co więcej, „38” podróżują licealiści i gimnazjaliści, bo po drodze mijamy szkoły i wszyscy są wspaniali – dodaje Lison.
Ucinamy więc sobie krótką przejażdżkę. Kilkuminutowa wycieczka (cztery przystanki) potwierdza, że motorniczy mówił prawdę. Aż trudno uwierzyć, że wchodzący do tramwaju mówią „Dzień dobry”. Sprawdźcie sami.

Łukasz Buszman

 

·
tararam
Joined
·
7,622 PostsApel do premiera w sprawie Tramwajów Śląskich
Tomasz Głogowski
2007-04-03, ostatnia aktualizacja 2007-04-03 20:18

Prezydenci śląskich miast napisali do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Proszą go o szybkie przekazanie gminom akcji Tramwajów Śląskich. Na razie nic nie wskórali, a chodzi o unijne dotacje na rozwój tramwajowej komunikacji.

Apel do premiera miał być ostatnią deską ratunku, ale wygląda na to, że trafił w próżnię. Premier do tej pory nie odpowiedział. Prezydenci przypomnieli w liście, że Ministerstwo Skarbu Państwa już prawie pięć miesięcy zwleka z przekazaniem stu procent akcji Tramwajów Śląskich naszym gminom. - Nie jestem w stanie zrozumieć, co się dzieje. Sprawa jest prosta i nie wymaga od resortu żadnych nakładów, wystarczy tylko podpis ministra. Tymczasem wszystko wlecze się miesiącami - mówi Marek Kopel, prezydent Chorzowa. - Mieliśmy nadzieję, że apel do premiera pomoże - dodaje.

Samorządowcy alarmują, że we wrześniu minie termin składania wniosków o unijną dotację na rozwój komunikacji w 2008 roku. Jeżeli akcje Tramwajów w ciągu najbliższych tygodni nie trafią na Śląsk, nie ma najmniejszych szans, że wyrobimy się z przygotowaniem wniosków. Ucierpią na tym przede wszystkim pasażerowie. Stracimy pieniądze, które można by przekazać chociażby na remont torowisk.

Tramwaje Śląskie to jedyne przedsiębiorstwo komunikacyjne w Polsce, którego właścicielem jest Skarb Państwa. O tym, że to fatalna sytuacja, każdego dnia przekonują się tysiące pasażerów, jeżdżących zdezelowanymi tramwajami (niektóre maszyny mają po 30 lat). - Już niedługo trudno będzie znaleźć firmę, która podejmie się remontu tak przestarzałego taboru - mówi Alodia Ostroch, rzeczniczka Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP.

Akcje Tramwajów chce za darmo przejąć 12 miast, bo tylko będąc właścicielami spółki, będą mogły w nią inwestować. Tymczasem każdy rok spółka zamyka stratą kilkunastu milionów złotych. Komunalizacja to jedyny ratunek dla firmy. - Niestety, ostatnie informacje w tej sprawie dotarły do nas zimą. Resort zaproponował, że przekaże nam 85 proc. akcji, resztę rozda pracownikom. Od tego momentu zapadła cisza - mówi Ostroch.

Paweł Kozyra, rzecznik prasowy ministerstwa, nie ma pojęcia, na jakim etapie jest sprawa Tramwajów i tradycyjnie już prosi o pytania na piśmie. Bardziej rozmowny jest jeden z parlamentarzystów ze Śląska. - Minister skupia się na strategicznych, dużych spółkach. O Tramwajach Śląskich po prostu zapomniał - przypuszcza.

Krzysztof Mikuła, poseł PiS-u, który już kilkanaście razy interweniował w Ministerstwie Skarbu Państwa w sprawie Tramwajów, zapowiada kolejną ofensywę. - Jestem zbulwersowany, bo to wszystko zdecydowanie zbyt długo trwa - mówi. - Wiosną wszystko się wyjaśni. Akcje tramwajów trafią na Śląsk - przekonuje.
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4036539.html
 
1 - 20 of 31018 Posts
Top