SkyscraperCity banner

8581 - 8600 of 9140 Posts

·
Registered
186 Posts
To już mieszkającym tam przyjdzie ocenić. Ja wyprostowałem tylko czas dojazdu z Nowego Nikiszowca do centrum miasta. A ten jest znakomity.

·
Registered
17,130 Posts
To już mieszkającym tam przyjdzie ocenić. Ja wyprostowałem tylko czas dojazdu z Nowego Nikiszowca do centrum miasta. A ten jest znakomity.
1. Autem, dodatkowo łamiąc przepisy np dot. parkowania
2. Jeśli nie korzysta się z wielu podstawowych funkcji miasta.

:troll:

·
Registered
186 Posts
1. Autem, dodatkowo łamiąc przepisy np dot. parkowania
2. Jeśli nie korzysta się z wielu podstawowych funkcji miasta.

:troll:
Centrum Katowic dla przeciętnego mieszkańca Janowa, Nikiszowca czy Korei jest ewentualnie potrzebne aby zarobić na chleb. Jak już trzeba na jakieś małe zakupy to raczej Auchan Mysłowice, Kaufland ( spożywka ) czy Quick Park - inne pierdoły. Już nie mówiąc o np. mieszkańcach mojej klatki na Zamkowej - znam ich od lat i nikt nie chodzi do teatru, muzeum czy takie tam, kino jak wyżej do Mysłowic.
Więc tak, wielu nie korzysta z podstawowych funkcji miasta Katowice, chodzi tylko i wyłącznie o dojazd do roboty i tą funkcje Nowy Nikiszowiec będzie spełniał bardzo dobrze. I będzie wielu chętnych aby z tego korzystać, jakby to kontrowersyjnie nie brzmiało.

·
Registered
358 Posts
Opinia Rouble pokazuje jak mylące jest patrzenie na obszar GZM przez pryzmat obecnych granic administracyjnych poszczególnych miast, a nie traktowanie tego obszaru jako całości. :)

W kopalni Pokój od jutra ma ruszyć akcja protestacyjna, a do 2023 ma zostać zamkniętych łącznie 14 kopalń.

Czy ktoś z Was wie, ile miejsc pracy zostanie zlikwidowanych bezpośrednio w kopalniach?

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,srk-przedstawilo-liste-14-kopaln-do-likwidacji-do-2023-roku,wia5-1-2401.html

·
Registered
3,935 Posts
Nie wiem. Ale wiem, że bezrobocie w Katowicach jest mocno ujemne.

Problem w tym, że rząd dalej wpuszcza nowych pracowników pod ziemię, mamiąc ich prostą opcją.

·
Registered
3,935 Posts
No i niestety o ile takie operacje można by przeprowadzić w Katowicach, Chorzowie czy nawet Sosnowcu - po dodaniu kilku przystanków kolejowych, (Gliwice się same zaorały) to już w metropolii nie ma szans. Transport w takiej Rudzie, Mysłowicach, Czeladzi czy Dąbrowie to zupełnie inna grupa. Nie dość, że zagospodarowanie przestrzenne jest problemem to jeszcze budżety nie sprzyjają.

I tak rodzi się wizja miernego GZM.

·
LHC
9,623 Posts
ale to po części wina UMWŚl, które bez żadnego merytorycznego uzasadnienia przyznaje dotacje na infrastrukturę transportową. Powtórzę jeszcze raz, kto i na jakiej podstawie wydał pozytywną decyzję dla CP Gliwice, które w swoim założeniu ma integrować. Niestety inwestycja jest przeskalowana, nie ma gwarancji że autobusy dalekobieżne będą stamtąd odjeżdżać i brak jest rezerwy terenu na połączenie z siecią tramwajową. Dodatkowym utrudnieniem jest wyjazd przez wąskie gardła-od Tarnogórskiej i sic! malutką Składową, gdzie obok jest jedno z najruchliwszych rond i ulic miasta -Toszecka.

·
Registered
1,641 Posts
Ciekawie zapowiada się Property Forum Katowice 2020

"Jak zaprojektować gospodarkę na miarę XXI wieku – wygodną i przyjazną dla mieszkańców oraz bez barier dla biznesu. Infrastruktura, komunikacja, zagospodarowanie przestrzenne – jak zmienia się Śląsk i profil gospodarczy tego regionu? Co planują władze? Na jakie sektory i technologie postawić? O tym będziemy rozmawiać w trakcie Property Forum Katowice - wydarzenia towarzyszącego 4 Design Days 2020."

https://www.propertynews.pl/biura/property-forum-katowice-jak-zaprojektowac-gospodarke-na-miare-xxi-wieku,79375.html

·
Registered
3,935 Posts
Katowice domagają się silnej polityki promiejskiej a nie biernego prezydenta. Brakuje strategii poszerzania układu śródmieścia, jasnych kierunków polityki transportowej, dobrego lobbowania za inwestycjami pro-KZ (PLK, metro i krajowe), polityki mieszkaniowej i terenów mieszkaniowych, konkretyzacja planów kampusu międzyuczelnianego, wyznaczenia lokalnych centrów a ostatnio nawet lobbowania wśród inwestorów zagranicznych czy PR w ściąganiu młodych mieszkańców.

To moja lista życzeń do dyskusji, opracowań jak i ramy działań na przyszłe lata dla miasta, jego pracowników i inwestorów. Nie mam dużych wymagań. :)

Zrobią to u góry to zarówno budynki, mieszkańcy jak i finanse na realizację się same znajdą.

·
Registered
66 Posts
Proszę o przeniesienie wszystkich wpisów odnoszących się do wewnętrznych problemów Katowic do jakiegoś innego wątku.Średnio mnie interesuje czas przejazdu z Nikiszowca(nawet niezbyt wiem gdzie to jest)do centrum Katowic albo dylematy tamtejszej lokalnej polityki .

·
Registered
2,361 Posts
W kopalni Pokój od jutra ma ruszyć akcja protestacyjna, a do 2023 ma zostać zamkniętych łącznie 14 kopalń.

Czy ktoś z Was wie, ile miejsc pracy zostanie zlikwidowanych bezpośrednio w kopalniach?

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,srk-przedstawilo-liste-14-kopaln-do-likwidacji-do-2023-roku,wia5-1-2401.html
Są to (w kolejności alfabetycznej): KWK „Boże Dary (31.12.2020), KWK „Brzeszcze Wschód” (31.12.2019), KWK „Centrum” (31.12.2021), KWK „Jas Mos” (31.12.2023), KWK „Krupiński” (31.12.2021), KWK „Makoszowy” (31.12.2022), KWK „Mysłowice” (31.12.2019), KWK „Mysłowice – Wesoła I” (31.12.2021), KWK „Piekary I” (31.12.2022), KWK „Pokój I” (31.12.2022), KWK „Rydułtowy I” (31.12.2021), KWK „Śląsk” (31.12.2021), KWK „Wieczorek I” (31.12.2019) i KWK „Wieczorek II” (31.12.2020).
W KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary symboliczny wyjazd ostatniej tony węgla będzie 30 stycznia.

Ciekawe jak to przełoży się na kondycje budżetów gmin.

·
Registered
6,086 Posts
Wystarczy popatrzeć na Mysłowice. 20 lat temu były z dochodami własnymi na mieszkańca powyżej Krakowa. Rachu, ciachu, kopalnia do piachu i mamy jedno z biedniejszych miast w kraju. Ruda też ładnie spada z roku na rok.

Likwidacja kopalni to brak udziału w CIT (jaki by nie był), brak podatku od nieruchomości oraz upadek biznesów dookoła - choćby tak przyziemnych jak kufloteka. Czyli znów podatek od nieruchomości i PIT.

·
Moderator
69,655 Posts
^^Dobrze piszesz. W sumie Pokój już funkcjonuje i tak na zasadzie zależności z pozostałymi kopalniami należącymi do KWK Ruda. Powierzchni już tam praktycznie nie ma, większość obiektów jest wyburzona.

·
Registered
4,548 Posts
Są to (w kolejności alfabetycznej): KWK „Boże Dary (31.12.2020), KWK „Brzeszcze Wschód” (31.12.2019), KWK „Centrum” (31.12.2021), KWK „Jas Mos” (31.12.2023), KWK „Krupiński” (31.12.2021), KWK „Makoszowy” (31.12.2022), KWK „Mysłowice” (31.12.2019), KWK „Mysłowice – Wesoła I” (31.12.2021), KWK „Piekary I” (31.12.2022), KWK „Pokój I” (31.12.2022), KWK „Rydułtowy I” (31.12.2021), KWK „Śląsk” (31.12.2021), KWK „Wieczorek I” (31.12.2019) i KWK „Wieczorek II” (31.12.2020).
Przecież KWK Mysłowice od dawna jest połączone z kopalnią Wesoła, więc nie wiem skąd nagle zamknięcie kopalni na liście. W zeszłym roku nawet rozpoczęli wyburzanie części budynków z terenu kopalni.

8581 - 8600 of 9140 Posts