SkyscraperCity banner

21 - 40 of 3140 Posts

·
Registered
307 Posts
На мен пък ми харесва, изглежда много стилно, ако мога така да се изразя за сграда :D Успех!

·
Moderator
19,381 Posts
Discussion Starter · #22 ·
Уникално скучна сграда.
Въпрос на гледна точка. Аз я намирам за прекрасна, много елегантна, запомняща се и интересна сграда. Ще бъде символ на София.

·
Registered
1,102 Posts
Харесва ми. Вероятно не е най-красивата сграда в света, но е много стилна.

Снощи след кратко търсене по УПИ-то (УПИ IV-6117), споменато от колегата Joff, ми излезе този документ, който споменава 47 надземни нива, тъй че не знам дали е правилно да се броят само 41, както е в заглавието на темата, или всичките 47. Интересно, че тази информация изглежда е онлайн повече от месец, без никой да спомене нищо.

·
Registered
1,245 Posts
Бих те питал кому е нужна? Но явно вие си искате некви високи сгради, за да се показваме на някой. Комплексите трудно се избиват.
На мен ми е нужна. Комплекс ли е, че искам да живея в град изглеждащ адекватен за времето си? Ясно е, че силуета на тези сгради няма да реши проблемите на София, но това причина ли е да не се строят?

·
Registered
1,223 Posts
От поста оставам с впечатлението, че работата е 100% сигурна. Имат ли разрешение за строеж?

Защото Koza Square и ITower на Македония ги обявиха като сигурни преди повече от половин година, а няма никакво движение. Garanti Koza-ta в Младост пък се пъпли от две години едвам едвам

·
George Sabev
1,400 Posts
Страхотно! Надявам се да я видим осъществена в най-близък план.

Единствено ме притеснява района на този Capital City - като цяло е доста западнал и заобиколен с обекти нетипични за едно такова CBD. Дано да има хора, който да мислят сериозно и професионално върху целят този проект, а не само да хвърлят пари на масата.

А и от другата страна ставан хубави изненади с новите жилищни сгради :)

·
Moderator
19,381 Posts
Discussion Starter · #27 ·
Страхотно! Надявам се да я видим осъществена в най-близък план.

Единствено ме притеснява района на този Capital City - като цяло е доста западнал и заобиколен с обекти нетипични за едно такова CBD. Дано да има хора, който да мислят сериозно и професионално върху целят този проект, а не само да хвърлят пари на масата.

А и от другата страна ставан хубави изненади с новите жилищни сгради :)
Проектът със сигурност допълнително ще облагороди района. Освен това, освен Скай Форт, Капитал Форт и Ийст Форт има още няколко височки изненади :)
А като се построи продължението на Копенхаген към Младост това допълнително ще буустне района и ще стане предпочитано място за инвестиции.

·
Registered
5,406 Posts
По мое мнение, мооожеше и да я доизмислят, но все пак като за БГ е добре... дано се случи !

·
Registered
1,102 Posts
Освен това, освен Скай Форт, Капитал Форт и Ийст Форт има още няколко височки изненади :)
Предполагам ще се казват нещо като Twin(s) Fort(s) :). Но това явно е по-далечна перспектива, освен ако не решат да ги строят паралелно.

·
Registered
63 Posts

Тези на мястото на Техномаркет сигурно ще са на по-късен етап. И те изглеждат внушително.

·
Moderator
19,381 Posts
Discussion Starter · #31 ·
Предполагам ще се казват нещо като Twin(s) Fort(s) :). Но това явно е по-далечна перспектива, освен ако не решат да ги строят паралелно.

По друг начин се казват, но това нека инвеститорите си го обявят, когато решат. Иначе си прав, тези две кули близнаци са втори етап на целият проект, който се нарича Sky City и включва всичките фортове. Очаква се етап 1 да е готов 2020, а етап 2 -2022г.

·
Registered
1,422 Posts
Мдаа, то затова от миналата година насам земята около метростанция МЛ3 посока Дружба удря космически нива и продават 10дка за 3 милиона евро примерно :D Сега е моментът Гошка от Испания да дойде, да купи 150 апартамента и 2020 да ги продаде с 50% надценка :D

·
Registered
145 Posts
Височината е ОК.
Надявах се на нещо по-семпло и изчистено, защото в този си вид ми прилича на небостъргач като за Дубай.
Знае ли се кои са архитектите?

·
Registered
10,081 Posts
Проектът със сигурност допълнително ще облагороди района. Освен това, освен Скай Форт, Капитал Форт и Ийст Форт има още няколко височки изненади :)
А като се построи продължението на Копенхаген към Младост това допълнително ще буустне района и ще стане предпочитано място за инвестиции.
Просто не виждам и Скай Форт да е използваем без този булевард и трамвай. Сигурен съм че инвеститорите натискат общината, дано се получи.

·
Registered
1,439 Posts
Според мен е доста добре. Извивката на върха е най-якият акцент, а иначе са я направили да си подхожда и с Кепитала...И какво излиза, че ще почват sky fort преди east fort? Пише, че ще има панорамно кафе, ама защо не са предвидили и ресторант, бар/клуб нещо?

·
levski forever
12,430 Posts
Много ми харесва сградата, въобще страхотно местенце ще се заформи там :cheers: Построят ли всичко мястото ще стане емблематично, ще започне да влиза във всеки български филм или клип. Така както влизаха близнаците през 80-те и 90-те години :)

Между другото, на Капитала пилотното фундиране им отне към 7 месеца, тук вероятно ще им отнеме около година.

21 - 40 of 3140 Posts