SkyscraperCity Forum banner
4181 - 4200 of 4286 Posts

·
Registered
229 Posts
Пипат нещо по шпилките за арката. Явно скоро ще има раздвижване.
Не съм сигурен дали си представям правилно, но като се довършат релсите на този сервизния кран (опитах се да ги дорисувам в сиво), кранът с 4-те му стави (осите на ставите отбелязани с червено), ще може да обхваща цялата фасада отвън от 3 основни позиции (зелените кръгчета и зелените линии предполагат как стрелата ще се протяга отвън.). Арката отбелязана със синьо, колкото да се опитам да си представя какво ще трябва да заобикаля стрелата на крана.
Струва ми се, че когато не се ползва, кранът ще е 'нагънат' там където е сега, а над него ще е наблюдателната площадка и така няма да се набива на очи.
Мислите ли, че ще е нещо подобно завършената конструкция?

·
Registered
3,505 Posts
Не съм сигурен дали си представям правилно, но като се довършат релсите на този сервизния кран (опитах се да ги дорисувам в сиво), кранът с 4-те му стави (осите на ставите отбелязани с червено), ще може да обхваща цялата фасада отвън от 3 основни позиции (зелените кръгчета и зелените линии предполагат как стрелата ще се протяга отвън.). Арката отбелязана със синьо, колкото да се опитам да си представя какво ще трябва да заобикаля стрелата на крана.
Струва ми се, че когато не се ползва, кранът ще е 'нагънат' там където е сега, а над него ще е наблюдателната площадка и така няма да се набива на очи.
Мислите ли, че ще е нещо подобно завършената конструкция?
View attachment 3934660
Лендмарк каза няколко поста по-назад, че релси ще има и от север и от юг. Т.е. няма да са "Г" образни, а "П" обазни релсите.

·
Registered
229 Posts
Лендмарк каза няколко поста по-назад, че релси ще има и от север и от юг. Т.е. няма да са "Г" образни, а "П" обазни релсите.
Вярно, благодаря - при така подадената подсказка виждам накъде отиват релсите и от север:

Едит: Видях къде си предположил същото преди мен, и какво е обяснил лендмарк. Излиза, че чел-недочел, наспамих темата, за което се извинявам.

·
Registered
3,748 Posts
Продължават остъкляването нагоре... View attachment 3938655

Лично на мен техническият етаж не ми стои добре. Може би е от ракурса или светлината ,но се получава крещящо рязък контраст , с тая черна лента изглежда все едно са го оставили неостъклен. На рендерите също си личи ,но там разликата не е така ясно очертана и по някакъв начин се слива с общата фасада . Ако крайният резултат е като на тази снимка ,адски дразни.

4181 - 4200 of 4286 Posts