SkyscraperCity banner

41 - 60 of 3140 Posts

·
levski forever
12,430 Posts
Просто не виждам и Скай Форт да е използваем без този булевард и трамвай. Сигурен съм че инвеститорите натискат общината, дано се получи.
То при тези колосални инвестиции вероятно няма да е проблем за Форт Нокс сами да извадят пари за булеварда, стига общината да не прави спънки.

·
Registered
1,102 Posts
^^ Вече 4 години след като задъниха булеварда на МС Младост 3, общината не предприема нищо за продължението му. Явно става дума за маса пари за отчуждения по трасето и са решили, че не е приоритет. Но с този клъстер нещата със сигурност ще се раздвижат.

·
levski forever
12,430 Posts
^^
^^Така е, тук говорим за огромен брой работни места и общината няма къде да мърда.

Мен ми е интересно какво се случва с Ийст Форт, защо го оставят на заден план? Не че ми е зор да го правят преди Скай Форт, но просто ми е любопитно :)

·
Registered
1,735 Posts
В далечна преспектива и магазин Метро ще отстъпи място на някой мастодонт.
Освен това си мисля, че до 3-4 години свързването на бул. Копенхаген и бул. Сахаров ще бъде факт.

пп. Currently Active Users Viewing This Thread: 95 (15 members and 80 guests)

·
Registered
1,102 Posts
Да, със сигурност обезщетенията ще скочат до небето...
Това са предимно реституирани ниви, и по данъчна оценка сигурно собствениците продължават да плащат данък стотинки на квадрат. Държавата следва да изкупи тези ниви по данъчна оценка, ако пък има някой собственик против, нека си плати данъка от 90-та насам по пазарна оценка (събрали са се по няколко милиона вече), след което нека има претенции имотът му да се изкупи по пазарна оценка.

·
Registered
17,359 Posts
Това са предимно реституирани ниви, и по данъчна оценка сигурно собствениците продължават да плащат данък стотинки на квадрат. Държавата следва да изкупи тези ниви по данъчна оценка, ако пък има някой собственик против, нека си плати данъка от 90-та насам по пазарна оценка (събрали са се по няколко милиона вече), след което нека има претенции имотът му да се изкупи по пазарна оценка.
Собствениците на земята ли определят данъчната оценка?

·
Registered
38,992 Posts
Не, те претендират за справедливо обезщетение. Как се опрвделя то нямам идея...

·
Registered
1,102 Posts
Собствениците на земята ли определят данъчната оценка?
Говоря как е нормално да бъде, а не как ще стане на практика. Държавата рядко е добър стопанин (такива са и законите) и в този случай е ясно, че ще пие пак една студена вода. Но пък кой не се радва да плаща данък от стотина лева по измислената данъчна оценка на панелката си, а не примерно хилядарка, както би трябвало :)

·
Registered
1,735 Posts
Всъщност повечето имоти са в регулация и са отредени за застрояване. Съвсем друг е въпросът, кой, кога, как и защо е позволил а преотредждане, при положение, че булеварда е планиран преди 30-40 години

·
Registered
344 Posts
Хора, темата е на няма и 10 часа живот, а вие вече 3 страници сте изписали... сОпрете се малко! Модераторите, кво става в тоя форум... само дано преди първа копка, да не сте започнали 100-тната страница... освен, ако не се борите за рекорд... Това е просто несериозно!

·
Registered
488 Posts
Супер е! Много ми допадат и харесвам небостъргачи с обли форми. Като например Wuhan Greenland Center:

И арката е много добра. Въобще екстра!:cheers:

·
Registered
2,288 Posts
В кой сектор работиш? Защото има сектор в София, на които в момента не стигат няколко хиляди бюра, а такива сгради точно това осигуряват.
Кой е този сектор?
600 паркоместа не са ли крайно недостатъчни - Капитал Форт има 750.

·
Registered
17,359 Posts
Говоря как е нормално да бъде, а не как ще стане на практика. Държавата рядко е добър стопанин (такива са и законите) и в този случай е ясно, че ще пие пак една студена вода. Но пък кой не се радва да плаща данък от стотина лева по измислената данъчна оценка на панелката си, а не примерно хилядарка, както би трябвало :)
Нормално е собствениците да бъдат обезщетени по пазарна стойност. Не е нормално общината да повишава данъци със задна дата.

·
Registered
1,422 Posts
С 2000 места на метрото нищо не пречи наемателите(с подкрепа на собственика) да дават пари на служителите си - 50лв на месец и цял ден имаш паркинг ;) Може би това им е идеята, която е доста по-евтина от това да строиш 6-8 подземни нива. Не се знае дали и няма да построят една малка сграда само паркинг, както в БП.

Между другото много хора си мислят, че Елипса е паркинг сграда :D

Колкото до сектора - така наречения BPO - или аутсорсинг фирмите, които са десетки вече в София.

·
Registered
178 Posts
повече глупости в едно мнение не бях чел скоро.
нивата е земеделска земя. земеделската земя има данъчна оценка, но не се дължи никакъв местен данък на годишна база за нея. само при прехвърляне.
т.е. реституираната нива няма как да има местен данък. но дори и да имаше ...

какво означава да си платиш данъка по пазарна оценка :lol:, като данъчната основа за местния данък е данъчната оценка. ще праим нови закони с избирателна цел ли?!

последното са ти го казали, имотите в района там са в регулация.

·
Registered
178 Posts
Колкото до сектора - така наречения BPO - или аутсорсинг фирмите, които са десетки вече в София.
вицове.
в софия има и в момента достатъчно офис площи.
самият кепитъл форт все още не е пълен.
http://www.capitalfort.com/етажни-площи/

·
Moderator
19,381 Posts
Discussion Starter · #60 ·
вицове.
в софия има и в момента достатъчно офис площи.
самият кепитъл форт все още не е пълен.
http://www.capitalfort.com/етажни-площи/
Да, на три етажа точно... и това не са пълни етажи. Така, че..запълняемостта си е перфектна.

41 - 60 of 3140 Posts