Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 189 Posts

·
Registered
Joined
·
9,930 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Skyport Beylikdüzü

Toplam 42.000 m2 kullanım alanı, 9.500 m2 arsa üzerinde yükselen Skyport; eşsiz mimarisi, ev-ofis çözümleri, alışveriş, eğlence, spor merkezleri ve rekreasyon alanlarıyla Beylikdüzü'nde zirvenin yeni adı�

Beş yıldızlı bir otelin andıran lobide size Valet&Concierge hizmetleri sunulacak; güvenliğiniz için ev-ofis katlarına çıkan herkese asansörlere kadar bir görevli eşlik edecek.
http://www.skyport.com.tr

 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,737 Posts
Mmmm, very nice indeed!

What's the status, etc?
 

·
Registered
Joined
·
27,958 Posts

·
Registered
Joined
·
27,958 Posts
@
its been alreay built in Levent :D
ne olacak, never built oldu sonunda
ama baya eski bir proje
 

·
Registered
Joined
·
27,958 Posts
35 milyon dolarlık SkyPort 5 yıldızı rezidansa takacak
Gül Yapı'nın Beylikdüzü'nde inşasına devam ettiği 34 katlı, 108 metre yüksekliğindeki SkyPort, bölgenin en yüksek iş ve yaşam alanı olacak. Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Gül, "Bölgede yaşam kalitesini artıracağız. 5 yıldızlı otel konforu SkyPort'un dairelerine taşınacak" diyor.

İstanbul'da Pelican Hill, Metroport ve Rose Green'in de aralarında bulunduğu pek çok büyük projeye imza atan Gül Yapı, son olarak İstanbul Beylikdüzü bölgesinin en yüksek 'iş ve yaşam merkezi'ni hayata geçirmek için kolları sıvadı. 34 kattan oluşacak ve 108 metre yüksekliğe erişecek SkyPort'un inşasına başlayan şirket, bu proje için toplam 35 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirecek. Proje bölgenin en yüksek iş ve yaşam alanı olarak hayata geçecek. Uluslararası alanda bilinen pek çok önemli başarıya imza atmış Mimar Metin Hepgüler'in projesi olan SkyPort, 112 adet ev-ofis rezidans dairesinden meydana gelecek. Gül Yapı'nın Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Gül, SkyPort'u anlatırken 'kalite'ye dikkat çekerek, şu yorumları yapıyor: "SkyPort ile Beylikdüzü'nde yaşam kalitesini artıracağız. Projede her şeyi düşündük. 5 yıldızlı otel konforunu Beylikdüzü'ndeki dairelere taşıyacağız."

9 bin 500 metrekarelik alan
* Beylikdüzü'nde yapacağınız SkyPort'un özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Beylikdüzü'ndeki SkyPort projemiz 9 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor. Projenin toplam kullanım alanı 42 bin metrekare olacak. SkyPort'ta toplam 112 adet ev-ofis daire ve 60 adet de dışa dönük mağaza bulunacak. 34 kattan meydana gelecek projenin yüksekliği de 108 metreyi bulacak. Böylece, SkyPort ile Beylikdüzü bölgesinin en yüksek iş ve yaşam alanını da Gül Yapı hayata geçirmiş olacak. SkyPort'un mimarı da 1966'da, Türkiye'nin ilk milletlerarası mimarlık bürosu MHM International'ı kuran başarılı Mimar Metin Hepgüler.

İstanbul'un yeni Maslak'ı
* Bu proje için ne kadarlık bir yatırım planlıyorsunuz?

Beylikdüzü'ndeki yeni projemiz SkyPort, yaklaşık 35 milyon dolarlık bir yatırımın ürünü olacak.

* Peki neden Beylikdüzü'nü seçtiniz? Projeyi hayata geçirirken amacınız neydi?

Bu bölge İstanbul'un yeni Maslak'ı olmanın en büyük adayı. Bu nedenle burada yatırım yapmak istedik. SkyPort, mimari yapısıyla Beylikdüzü'nün çehresini değiştirecek ve bu tipte yeni projelere de ilham kaynağı olacak diye düşünüyoruz. Beylikdüzü'nde yaşam kalitesini artırmayı ve bölgede yaşayanlar için 5 yıldızlı otel konforu sunan bir proje geliştirmeyi hedefledik. Binamızda yaşayacaklar için her türlü konforu düşündük.

* Bu konforu nasıl oluşturacaksınız? Unsurlar neler olacak?

SkyPort'un en önemli özelliklerinden birisi 3 bin 500 metrekarelik açık alana sahip olması. Bu açık alanda benzerlerinde az rastlanan yürüyüş yolları, tenis kortları bulunuyor. Dev binada ayrıca, muhteşem deniz manzaralı 'Zirve Restaurant', 3 adet kafe, kapalı yüzme havuzu, vitamin bar, güzellik salonu, spor merkezi, aerobik salonu, SPA, sauna, Türk hamamı, buhar ve masaj odaları, çocuk kulubü, 3 katlı 700 araç kapasiteli kapalı otopark yer alacak.

24 saat resepsiyon hizmeti
* Projeye özel hizmetler ne olacak?

SkyPort sakinleri 24 saat resepsiyon hizmeti, valet ve araba kiralama servisi alabilecekler. Yine uyandırma servisi, mesaj ve telefon servisi, her türlü rezervasyon, alışveriş için yardımcısı, gazete servisi, oda servisi, temizlik servisi, catering, fatura takibi ve ödemesi, bakım- onarım ve tamirat servisinden yararlanacak.

'İstanbul Avrupa kentlerinden ucuz'
* Piyasanın son durumu ve konut fiyatlarında şişme olduğu yönündeki söylemlerle ilgili görüşleriniz neler?

İstanbul'daki emlak fiyatlarını Avrupa'nın diğer kentleri ile karşılaştırmak gerekiyor. Bu karşılaştırmayı yaptığımızda, İstanbul'da emlak fiyatlarının düşük olduğunu saptayabiliyoruz. Bu durumda, gelecek dönem için öngörümüz, özellikle şehirdeki kaliteli yapıların fiyatlarının Avrupa'daki benzerlerine daha fazla yaklaşacağı yönünde. Bizler de yatırımcı olarak Türkiye'deki istikrarlı gidişata bağlı olarak inşaat sektöründeki gelişimi sürdüreceğiz. Bu durum da daha fazla istihdam yaratmamıza olanak sağlayacak.

Ödül rekortmeni mimarın eseri
Projenin mimarı Metin Hepgüler, dünya çapında önemli başarılara imza atmış bir duayen. 1931 yılında İstanbul'da doğan Hepgüler, İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'ni 1953'te birincilikle bitirdi. 1966 yılında, Türkiye'nin ilk uluslararası mimarlık bürosu MHM International'ı kurdu. Amerika ve Avrupa'da yayınlanan mesleki istatistiklerde, 166 proje yarışmasında aldığı ödüller ve 45 milli ve milletlerarası birincilik ile 'dünya rekortmeni mimar' unvanına sahip oldu. Tasarladığı projelerden 7.4 milyon metrekaresi inşa edildi ve bu performansıyla dünyanın en yüksek performansını gösteren mimarı ilan edildi. Ayrıca mesleğinde dünyanın 500, Avrupa'nın 200 lideri listesinde gösterildi. 1981'de dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından şeref temsilcisi seçildi.

ATM'ler site içine girecek, aydınlatma otomatik olacak
SkyPort'ta metrekare fiyatları 2 bin 100 dolar olan toplam 112 adet ev-ofis daireye yer veriliyor. Alışveriş merkezinde ise farklı boyutlarda 60 adet mağaza bulunuyor. Skyport Residence'ta Zirve restoranın yanı sıra üç adet de kafe mevcut. 24 saat güvenlikli kamera sistemi ile korunacak sitede, ayrıca vale ve concierge hizmeti de verilecek. Akıllı ev altyapısı sayesinde havalandırma, aydınlatma, gibi istekler ev tarafından otomatik olarak yerine getirilecek. Yeşil alanlara ve yürüyüş parkurlarına da yer verilecek projede ATM'ler yer alacak. Skyport Residence'ta araç yıkama hizmeti de sağlanacak. Blok giriş kapılarına dijital zil paneli koyulacak projede tüm sakinlerinin kullanabileceği bir şifre ile giriş kapısı anahtar kullanmadan açılacak. Tüm mekanların acil enerji gereksinimini karşılayacak güçte jeneratörün bulunacağı projede kapalı otoparklardan katlara ulaşım da sağlanacak. Uyandırma servisi ve temizlik hizmetinin de verileceği dairelerde kablosuz internet bağlantısı, 60 kanallı dijital TV, dijital receiver olan daireler için 30-40 adet seçme yayın, 4 adet harici telefon hattı alt yapısı, merkezi ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi, jakuzi, aydınlatma sistemi, duman dedektörü ve 24 saat sıcak su bulunacak.

2009'da bitecek projede dairelerin metrekaresi 2 bin 100 $ olacak
* Dairelerin fiyatı ne olacak ve proje ne zaman tamamlanacak?

SkyPort'u 2009 yılında tamamlayacağımızı düşünüyoruz. 2 farklı büyüklükte tasarladığımız ev-ofis dairelerin metrekare fiyatları ise yaklaşık 2 bin 100 dolar civarında.

* Yakın zamanda yeni projeleriniz olacak mı?

Gül Yapı olarak 25 yılı aşkın süredir inşaat sektöründe hizmet veriyoruz. Bugüne kadar özellikle Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt ve Büyükçekmece bölgesinde inşaatlar yaptık. İlerleyen yıllarda da büyük çaplı alışveriş merkezi, rezidans ve malikane projelerine de imza atacağız. Ancak bunlar hakkında bilgi vermek için erken. Şu anda projelerimizin bir kısmının yapımı da hala devam ediyor. Büyükçekmece Sinanoba'da denize sıfır konumda, tamamı bize ait, yaşamın aralık ayında başlayacağı 400 konutluk Rose Marine en önemli projelerimizden biri. Şu anda da SkyPort ve Rose Marine'e daha çok konsantreyiz.

http://www.arkitera.com/haber_21854_35-milyon-dolarlik-skyport-5-yildizi-rezidansa-takacak.html
 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,737 Posts
A bit small...but great design. Does anyone have a pic of the location perhaps...?
 
1 - 20 of 189 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top