SkyscraperCity banner

Ktory banner sa Vam paci najviac?

1 - 20 of 3184 Posts

·
.:junglist : and . AFOL:.
2,384 Posts
Pravidlá z postu #1163:
Už som sa poučil, takže by som vám rád povedal pár vecí.

Tento thread slúži na:
1.) diskusiu o aktuálnych banneroch, ktoré sa denne objavujú na SSC.
2.) výber bannera, ktorý bude reprezentovať Slovensko.

Myslím, že bod 1. je jasný, rád by som ale povedal ešte niečo k bodu 2.:
a) Banner musí byť kvalitne technicky a podľa možností aj umelecky prevedený.
b) Musí byť jasný jeho autor, zdroj odkiaľ tá fotka pochádza a čo vlastne na nej je.
c) Autor musí dať povolenie na použitie jeho fotky.
d) Banner musí pochádzať prevažne z mestského prostredia. Nie je ale pravidlom, že to musí byť nevyhnutne panoráma.
e) Banner nesmie obsahovať nápisy ani vlajky (ak je tam nejaká maličká v pozadí, to nevadí;)).

f) Slovensko nemusí ani nemôže mať banner každý deň. Radšej kvalitný banner dvakrát za rok, ako niečo za čo sa budeme hanbiť každý mesiac.
g) Vyberá sa najlepší banner. Ak bude mať 40 najlepších bannerov Bratislava, tak tu bude 40 bratislavských bannerov po sebe. (K tomu, dúfam, nedôjde, je to len príklad.;))
h) Každý nech si dobre premyslí, čo navrhne. Nemá zmysel postovať nič nehovoriace fotky len preto, že sú z vášho mesta.
ch) Prosím a žiadam všetkých, aby neposielali svoje návrhy priamo Jan-ovi. Tento thread je tu preto, aby sme spoločne vybrali to čo bude najlepšie reprezentovať nejaké konkrétne mesto alebo miesto na Slovensku, ktoré chceme ukázať svetu.
i) Vyberá sa konsenzom. Hlasovanie zo zrejmých dôvodov nemá zmysel.
j) Ak tu diskusia prerastie do flamu, môžem tento thread znovu kedykoľvek uzavrieť.

Pravidlá z postu # 1529

Ako ste si možno všimli tu:
We no longer accept banner suggestions, so please don't bother sending them up.
Trošku sa to zmenilo.
Jan said:
requirements
- in general, the goal is not to have your city up there at all costs, we only want quality images related to the topics of discussion,
- check the banner archives first to see how many times your city or country has been up there. Be reasonable about this. Don't expect your place to be up there every other month,
- banner must be 719 pixels wide and 123 pixels height, dpi of 72,
- no text marking, flag waving, logo's or anything else other than the image itself,
- feel free to be creative, but please no banners made of multiple images pasted next to each other,
- if the banner is tied to a specific date, please post it at least one week in advance. Reserving dates is not possible, as I don't use a calender to keep track of these.

required info
- name of the source of the image
- link to the source
- info on what we are seeing.
^^Toto sa týka len moderátorov a administrátorov, ale Jan o tom dovolil informovať všetkých. V podstate je to to, čo som tu už písal skôr, len s tým rozdielom, že teraz to už nie len moja žiadosť na vás, ale oficiálne pravidlo. Ostatní používatelia nemajú posielať návrhy na banner Janovi. Ak to aj urobia, veľmi pravdepodobne budú ignorovaní. Na druhej strane, nič nebráni tomu, aby sme banner vybrali v tomto threade a ten banner, ktorý vyberieme, navrhnem Janovi, ak bude spĺňať všetky požiadavky.
edit:

...a mame 4 finalistov :)

tentokrat si vyberte uz len 1 banner, ktory sa Vam najviac paci a zahlasujte zan v ankete

mate cas do 15.5.2008 do 00.00

banner c.1)
[nocna bratislava]

banner c.2)
[lakeside]

banner c.3)
[dvojkriz]

banner c.4)
[spissky hrad]

edit: dam to aj do prveho postu na tejto strane ;)

·
Prešpurák
6,826 Posts
Ja by som navrhoval kandidáta 2 a potom kandidáta 3. Tá jednotka tiež nie je zlá, ale v noci všetko vyzerá lepšie :)

·
Registered
77 Posts
dvojka je pekna.odkial to je fotene?mozno dnes pred pivom by som tam zbehol s kamaratom,co ma profi vybavu a urobil by to na novo.minimalne by tam bol dokonceny cbc.jednotka je nejaka fadna

edit:pokial mate tipy a triky ako to v noci fotit,tak dajte vediet.
edit2:som si pozrel tu jednotku v projects and construction updates II a tam vyzera ovela lepsie.ale tento format jej moc nepomohol.

·
.:junglist : and . AFOL:.
2,384 Posts
Discussion Starter #8
no co uz spravis, banner musi byt takej velkosti. co uz.
a rady na nocne fotenie? jednoznacne dlsiu expoziciu a stativ.

·
Prešpurák
6,826 Posts
Fotené to vyzerá byť zo Slavína alebo Koliby, inak tá štvorka vystihuje Bratislavu asi najlepšie, ale aj tak som za dvojku :)

·
Banned
2,980 Posts
Moc pěkný, nejhezčí je dvojka, jednička a čtyřka by chtěli trošku doupravit ale taky moc dobrý, trojka je stereotypní a nějaká neostrá, ale ten odraz na hladině je pěknej. Takže pro mě dvojka, ta by tam mohla jít rovnou jak je. :)

·
laissez-faire
495 Posts
Heej dvojka. A nevadi ze je CBC rozostavane, vsak to demonstruje nas stavebny boom.

·
Registered
294 Posts
najlepsia fotka je podla mna 1.
fotka cislo dva je tiez perfektna len trocha nekvalitne odfotena, inak keby mal niekto zaujem tam nabehnut z profi vybavou tak je to fotene kusok od arealu byvalej rusicky na kolibe, vystupite na predposlednej zastavke 203 pojdete k SHMU, prejdete ustav(potom je tam uz len jedna cesta)a pri radikalnom stacani(je tam len jedno) cesty pri takom minimalistickom dome nepojedete dalej ale dole, zachvilu sa minu domy,nastane vinohrad a tento sqely vyhlad...ja mam sice fotak aj stativ, ale ta fotka by s nim vyzerala asi tak isto ako tato...

·
Registered
4,577 Posts
1 alebo 2, to je uplne jedno, obidva zabery su uplne vymakane ... :) - hlavne, aby to tam uz bolo

( kokpit aj ta Praha je super )

·
Prešpurák
6,826 Posts
najlepsia fotka je podla mna 1.
fotka cislo dva je tiez perfektna len trocha nekvalitne odfotena, inak keby mal niekto zaujem tam nabehnut z profi vybavou tak je to fotene kusok od arealu byvalej rusicky na kolibe, vystupite na predposlednej zastavke 203 pojdete k SHMU, prejdete ustav(potom je tam uz len jedna cesta)a pri radikalnom stacani(je tam len jedno) cesty pri takom minimalistickom dome nepojedete dalej ale dole, zachvilu sa minu domy,nastane vinohrad a tento sqely vyhlad...ja mam sice fotak aj stativ, ale ta fotka by s nim vyzerala asi tak isto ako tato...
Skús radšej dať mapu z Google Earth s presne vyznačeným miestom :)

·
Registered
294 Posts
ok, prvy obrazok je vseobecnejsi na rozpoznanie...
druhy je detailnejsi, ta zlta cesta je cesta trolejbusu 203 a ta najvatsia budova na obrazku je hydrometeorologicky ustav....inak dnes je tam o peknych par domov navyse a ta cesta ktora na obrazku konci uz teraz pokracuje ovela dalej

1 - 20 of 3184 Posts