SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1161 - 1180 of 5591 Posts

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,161
PCD vjerovatno si u pravu,popločavanje i fontane su samo moja želja.

Gradonačelnik je rekao da bi se uz tu zapadnu tribinu stadiona na livadi trebala graditi zgrada u kojoj bi bio centar mjesnog odbora i svi ti sadržaji.

Nisam znao za ove građevine s tvojih slika.Kad je to sagrađeno i zašto se stalo ? Šta će biti s time ?

to je sve sagrađeno prije jedno 3 godine, možda i manje... sagradili su oni tu i tri ceste, postavili sve kablove pod zemlju, dizalica je radila non stop, međutim sve je stalo. navodno je neki privatnik odustao od toga, nisam siguran.

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Ja sam mislio da je grad gradio te objekte.Nije mi jasno zašto se to ne dovrši.Mislim da bi u centru svih naših mjesnih odbora trebalo sagraditi objekte koji bi postali centri gradskih četvrti.

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,163
Ja sam mislio da je grad gradio te objekte.Nije mi jasno zašto se to ne dovrši.Mislim da bi u centru svih naših mjesnih odbora trebalo sagraditi objekte koji bi postali centri gradskih četvrti.
ne, ne, grad i jedan poduzetnik s livade. osim ovog centra, bila je i jedna maketa uređenja malog pariza koja mi se jako dopala. naravno to se sve odvijalo u vrijeme predizborne kampanje, ali nikad se ne zna...

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,164
dakle, ovaj neboder ide u obnovu, što je svakako u redu, fasada se raspada. inače to je najstariji brodski neboder, ali nemam pojma kad je napravljen, mislim negdje pedesetih...

i brodski kosi toranj, sljepljen za neboder...

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Čini mi se da sam negdje pročitao da je sagrađen 1963.godine.Fasada ide u obnovu iduće godine prije svibnja.A ovo mesarovo ruglo je najružnija građevina koju sam ikad vidio.Tražio sam od Duspare da ju grad sruši !

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
BROD DOBIVA NOVI VELIKI PARK:)

Za zeleniji grad

Novi cvjetni park krasit će Slavonski Brod već od proljeća iduće godine. Od neuglednog prostora na kojem su stanovnici susjednih ulica sadili vrtove, prostor između Lucićeve i Bušićeve ulice uskoro će postati nova gradska zelena zona s cvjetnim gredicama, odmorištima i šetnicama. Zaposlenici Komunalca već tjednima uređuju prostor, ravna se podloga i nasipava zemljom, a već su zasađena stabla te dio cvjetnih gredica. Dio poslova kao što su sadnja trave i uređenje odmorišta nastavit će se na proljeće. Cvjetni park veličine 14 000 četvornih metara spajat će se na tematske parkove koji će krasiti zapadni dio Tvrđave. :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::)

SBTV vijest

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,167
BROD DOBIVA NOVI VELIKI PARK:)

Za zeleniji grad

Novi cvjetni park krasit će Slavonski Brod već od proljeća iduće godine. Od neuglednog prostora na kojem su stanovnici susjednih ulica sadili vrtove, prostor između Lucićeve i Bušićeve ulice uskoro će postati nova gradska zelena zona s cvjetnim gredicama, odmorištima i šetnicama. Zaposlenici Komunalca već tjednima uređuju prostor, ravna se podloga i nasipava zemljom, a već su zasađena stabla te dio cvjetnih gredica. Dio poslova kao što su sadnja trave i uređenje odmorišta nastavit će se na proljeće. Cvjetni park veličine 14 000 četvornih metara spajat će se na tematske parkove koji će krasiti zapadni dio Tvrđave. :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::)

SBTV vijest

tamo nikada nisu bili vrtovi!!! donedavno je tamo bio pružni nasip, a zatim samo trava. a po ugovoru između HŽ-a i grada, tamo može biti samo park. baba mi tamo živi, znam šta govorim. kod nje su posjekli tri zdrava i mlada oraha, a posadili poljski jasen. uz jasen, saditi će se još tužna vrba i cvijeće. imam par slika toga kako su nedavno uredili, ali su mi mutne...

·
.
1,252 Posts
E svašta! Isti slučaj ko u Os, svatko gradi sto hoce:bash:
Ak je vec to napravio šta ju onda nesrededi, i sta ju je tak priljelpio na neboder:bash:

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Taj užas je nastao u periodu totalne anarhije u gradu.Nažalost naše zakonodavstvo je takvo da se ništa ne može učiniti da se vlasnika ovog rugla prisili da ga sruši.U susjednom neboderu živi jedan od vodećih hns-ovaca u gradu,ali i on je nemoćan da nešto poduzme.

Mata možda ti znaš nešto više o mesaru,genijalcu koji je napravio ovo čudo ?

·
Banned
538 Posts
Ma dobar vam je taj kosi toranj... Bar je jedinstven... I vjerujem da bi odlično izgledo kada bi se sredio do kraja...

·
Registered
1,492 Posts
Zar nije ta zgrada u Pragu??

Uglavnom... ta zgrada je remek djelo, ovo u SB-u je cirkus IMO

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,177
i evo Kebra, sad ti reci da ove dvije zgrade mogu stajati jedna do druge... baš nikako ne idu zajedno..

@stipson-nemam pojma ništa o onom mesaru, vinaru, trgovcu... stvarno jčovjek svestran, u onom lokalu još nije držao samo kupleraj...

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Gospodarska suradnja županije s Ukrajinom

Intenziviranje gospodarske suradnje bio je jedan od glavnih ciljeva današnjeg posjeta ukrajinskog veleposlanika Markijana Lubkivskija Brodsko-posavskoj županiji. U svom prvom posjetu upoznat je s potencijalima županije, prvenstveno u dijelu metalne industrije gdje je najviše govora bilo o budućoj suradnji s društvima Đure Đakovića. Sastanku su nazočili i saborski zastupnici te predstavnici ukrajinske nacionalne manjine. Uz Vukovarsko-srijemsku, upravo Brodsko-posavska županija brojni najviše Ukrajinaca, a iako ih je gotovo 1000, prema službenim statistikama ima ih manje od 400. U dogovoru s predstavnicima županije dogovoren je ponovni susret ukrajinskog veleposlanika županiji do kraja godine tijekom kojega će obići potencijalne poslovne partnere te turistička odredišta.

SBTV vijest

·
glavoč
7,712 Posts
^^ @ mata000

Vidio sam ja te slike. :) Ali, nigdje i nikad nisam rekao da je robna kuća pogođena zgrada, o njoj se uopće nije govorilo (iako sam siguran da bi sa ozbiljnom renovacijom dobila na atraktivnosti), nego da, osobno, ne bih na njenom mjestu volio vidjeti preciznu kopiju neke, recimo, historicističke zgrade. Ali, volio ih vidjeti neki vrhunski (a samim time i reprezentativni) suvremeni objekt.. Meni je, primjerice, ona praška Tančici dum zgrada, koju je neko gore linkao, fenomenalna (btw, koarhitekt je, ako se ne varam, porijeklom Hrvat :)). A isto je sagrađena na mjestu zgrade uništene u WW2, i to direktno uz rijeku. Sama parcela je, do izgradnje zgrade 1992., bila prazna.

1161 - 1180 of 5591 Posts
Status
Not open for further replies.