SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1221 - 1240 of 5591 Posts

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Na brodskom brdu ima takvih kućerina da bi se komotno mogle preseliti na Pantovčak,a u pojedinim ulicama ima i na desetke obiteljskih bazena.Nažalost novim dopunama GUP-a širi se građevinska zona u brdu.Da se mene pita to bi trebalo zabraniti,a ne poticati ! Ima dosta dobrih primjera novogradnji,ali nema više onog cjelovitog planskog uređenja gradskog prostora.Kako je jedna žena rekla na HRT-u u fokusu interesa je građevinska parcela,a ne grad u cjelini kao cjelina.Čini mi se da kad bi se kod nas u RH pravio neki novi grad da bi taj imao tlocrt pravilan kao četvrti favela u Brazilu.:eek:hno::eek:hno::eek:hno:

Kolege forumaši iz drugih gradova recite mi jel u vašim gradovima postoje zavodi za urbanizam i urbano planiranje i osmišljavanje gradskog prostora ? Jel vi u gradskim poglavarstvima imate arhitekte i druge potrebne kadrovske stručnjake ? Kod nas je stanje po tom pitanju katastrofalno.:eek:hno::eek:hno::eek:hno:

·
Banned
5,768 Posts
Ah ,hm imam ja zemljište u zaleđu Novog V.Na njemu je nekakva kuća s tri sobe i štalom i upisano milja vlasnika.Ovaj tehnički nije moje ali je od troje braće živ jedino moj dida tako da..hm postoje realne šanse..
Ima jedan teren koji je njegov ali je dugačak a uzak i dosta u sjeni pa nije previše pogodan za kuću.
Mislim da će to kod mene biti cijeloživotni projekt.Kad je završim umrijet ću kao senilni i demetni starac.OMG

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Ah ,hm imam ja zemljište u zaleđu Novog V.Na njemu je nekakva kuća s tri sobe i štalom i upisano milja vlasnika.Ovaj tehnički nije moje ali je od troje braće živ jedino moj dida tako da..hm postoje realne šanse..
Ima jedan teren koji je njegov ali je dugačak a uzak i dosta u sjeni pa nije previše pogodan za kuću.
Mislim da će to kod mene biti cijeloživotni projekt.Kad je završim umrijet ću kao senilni i demetni starac.OMG
:lol::lol::lol:

Svejedno poklonjenom konju se ne gleda u zube.Kod nas u RH je nasljediti nekretninu od staraca u gradu ravno dobitku na lotu.Pitam se šta ćemo mi ostaviti našoj djeci ?

·
Banned
5,768 Posts
poklonjenom konju se ne gleda u zube

Ma ni to danas ne vrijedi...Ja svojima kažem kad se bliži vrijeme nekakvog darivanaj da mi kupe nešto korisno jer sam inače dobivao hm sokne itd.

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Kod nas ljudi nemaju nos za posao.Da sad imam novaca kupovao bih zemlju u Slavoniji jer se sad prodaje u bescjenje.Za 10-20 godina zemlja će vrijediti kao suho zlato ! Da kupim hektar zemlje i posadim hrastove to bi bio genijalan potez.

Puno ljudi iz Broda kupuje zemljišta na moru i gradi apartmane.Mnogi su se na taj način već obogatili.Mi još ni sad ne cijenimo tu našu zemlju,ali doći će dan kad ćemo se gorko kajati.:eek:hno:

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Evo Svačićeve u povećanim dijelovima :

Konačni projekt će imati 4 rotora,a ovo je stari projekt na kojem ima samo jedan rotor.Dogradnjom još jednog prometnog traka Svačićeva bi trebala postati prva brodska avenija koja se na zapadnom kraju spaja na zapadnu veznu cestu koja se spaja na autoput za Zagreb,a na istočnom kraju se spaja na istočnu veznu cestu koja vodi do riječne luke na Savi.:)

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,227
u vrpolju, selu pokraj broda, iduće godine počinje gradnja kaznionice i zavora. biti će zaposleno 300 ljudi, što je fantazija za taj kraj. nadam se da će se s time završiti i agonija sušionice voća i povrća u vrpolju, imat će posla. uz taj, gradit će se zatvor i u šibeniku.

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,228
stipsone, a kako je na tom novom planu zamišljeno rješenje za izlaz sa avenije na mercator, jer mercator će se graditi pokraj konzuma, zemljište su još davno kupili... vidim da ovdje nema ni onog rotora koji je sad kod konzuma. jel on ostaje po novom planu?? i nadam se da će one jednosmjerne uličice na plavom polju i dalje imati izlaz na svačićevu?? jel po ovom one to nemaju a to mi je jako glupo. a možda samo nisu ucrtali...

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Mata - ne znam,ovo nije konačni plan.

Ono zemljište u Zrinskoj ulici je već potpuno raščišćeno,a saznao sam da će tu brodska građevinska tvrtka "Izgradnja" graditi novu stambeno-poslovnu zgradu.:)

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Nakon duge stanke nastavljena je gradnja poslovno-trgovačkog centra za kojeg skoro nitko ne zna iako se nalazi u širem centru grada.Brođani jel znate gdje je ovaj centar ? Evo mojih slika snimljenih prošli tjedan :

:)

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,232
Nakon duge stanke nastavljena je gradnja poslovno-trgovačkog centra za kojeg skoro nitko ne zna iako se nalazi u širem centru grada.Brođani jel znate gdje je ovaj centar ? Evo mojih slika snimljenih prošli tjedan :

:)
znam ja!!!!:lol:

tamo između strossmayerove i tržnice?! davno se to počelo graditi, najednom je stalo... a šta će točno tamo biti??

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Da,pogodio si.To današnja visokogradnja gradi svojim novcem nekakav poslovno-trgovački centar u Štrosmajerovoj ulici iza kuće Friedrich,a šta bi tamo trebalo biti ne znam.U svakom slučaju ovo bi moglo jako dobro izgledati kad se završi.Zasad će sigurno imati tri kata i vjerovatno nekakav stakleni krov.

·
road builder
7,227 Posts
Da, svratio sam jučer na prolazu u Brod. Kratka šetnja uz Savu, kava na korzu i malo do Tvrđave da pogledam kako napreduje sv.Ana.
:cheers:

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Stigla prva Patrijina borbena vozila:)

Prva dva borbena oklopna vozila AMV 8X8 proizvedena u finskoj tvornici Patria za potrebe hrvatskih oružanih snaga stigla su početkom tjedna u krug tvornice “Đuro Đaković” u Slavonskom Brodu.

Radi se o prva dva iz serije od 84 oklopna borbena vozila za čiju je isporuku ugovor potpisan u studenome prošle godine. Iz Finske će ove godine stići još četiri vozila, a preostalih 78 proizvodit će se u Slavonskom Brodu.

Nacional

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,239
Stigla prva Patrijina borbena vozila:)

Prva dva borbena oklopna vozila AMV 8X8 proizvedena u finskoj tvornici Patria za potrebe hrvatskih oružanih snaga stigla su početkom tjedna u krug tvornice “Đuro Đaković” u Slavonskom Brodu.

Radi se o prva dva iz serije od 84 oklopna borbena vozila za čiju je isporuku ugovor potpisan u studenome prošle godine. Iz Finske će ove godine stići još četiri vozila, a preostalih 78 proizvodit će se u Slavonskom Brodu.

Nacional

jok, neki dan potpisan aneks ugovora po kojem će se ukupno proizveszi 128 BOV-a... :banana:
imat ćemo se u čemu vozati po gradu za božić...:lol:

·
Yosemite Sam
12,225 Posts
Nadam se da će rotor biti i ispred kolodvora. Ali, gdje je četvrti?:D
Prvi rotor na spoju ZVC i Svačićeve,drugi rotor na spoju Vukovarske i Svačićeve (kod željezničkog kolodvora),treći rotor na raskršću Svačićeve i Gupčeve,a četvrti rotor na spoju Svačićeve i istočne vezne ceste.

1221 - 1240 of 5591 Posts
Status
Not open for further replies.