SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1261 - 1280 of 5591 Posts

·
.
1,252 Posts
Nemora imat više katova da bude višlja.
Npr u Os eurodom 14 katova a višlji je od nebodera od 18 katova.
Što se tice silosa. U Os su govorili da je visok negdje oko 70m
A meni su ti svi silosi tu negdje.
Stavi slike pa cemo ih usporedit od oka:lol:

·
.
1,252 Posts
Da u Đakovu ima jako puno silosa.
Stipsone nebrojis katove:lol: ima 13 etaza, a zadnja je dupla. tako da dobijes 14.
Znam da su silosi negdje oko 70m, jer kad je onaj klinjo pao sa silosa i ubio se u Os, svugdje je pisalo da je pao sa visine od oko 70m

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
Jadan dečko,šteta:eek:hno: Eurodom je novi simbol Osijeka i svaka vam čast na njemu ! Mislim da su i Split i Rijeka zavidni na njemu:)

·
.
1,252 Posts
Ko ga je tjero gore da crta grafite? Ehh. Jbg nemas nikakve žice okolo. Malo nepazis. i dole si vec. A kolko su brođani zavidni:lol: Jbg, svako je na necemu u Hr kad nam je takva drzava a ovako što se gradi jedanput u 50g.
Split ce dobit onaj toranj od 100m. Al opet nece bit vislji od Eurodoma, jer je on na vecoj nadmorskoj visini:colgate::lol:

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
Ma mi u Brođani jesmo ljubomorni na neke građevine koje je sagradio privatni kapital u nekim drugim gradovima,ali smo bijesni na činjenicu da nas država potpuno ignorira i da ovdje nema velikih ulaganja i velikih projekata.Ponavljam nama je u Jugoslaviji bilo milijardu puta bolje,a veliki projekti su se realizirali jedan za drugim,a sad 17 godina ni jedan jedini.O gospodarstvu da i ne pričam.Prije rata je samo Đuro Đaković imao izvoz izvan Jugoslavije veći od 600 milijuna dolara godišnje,a sad cijela brodska županija ima samo 200 milijuna dolara izvoza.Bojim se i pomislit na šta bi naši gradovi ličili da nije bilo Titove Jugoslavije.

·
.
1,252 Posts
Da žalosno je to šta politicari rade:eek:hno: pokradoše sve živo odavdije. I onda svi ti novci idu put mora. Npr za gradnju nekog tamo "pelješkog mosta" ili takvih nekih projekata. Koji su "jako" vazni.
Na moru su silne ceste napravljene, obilaznice ovo ono sve po 4 trake. A u Os daju cestu županiji samo da oni nemoraju ju obnavljati:bash: U duzini od nekih 2km. Sramota!
I za navodnjavanje Slavonije boli ih ona stvar:bash:
Mislim šta vise reci.

·
Banned
2,533 Posts
Discussion Starter #1,270
o mrtvima sve najbolje, kakvi god bili. ipak je danas obljetnica smrti... mislim da u brodu možemo i moramo više žaliti za ustanovama koje su se do sada morale otvoriti kod nas, a ne patiti za nekakvim neboderima od bog zna koliko katova... šta bi vrijedio neboder od 100 metara kada bi oko njega išli ljudi i skupljali boce????
nije država, sama, kriva što je ĐĐ propao. baš nam je na faksu jedan prof. objašnjavao utjecaje raspada SSSR na europu i ĐĐ je bio jedan od primjera. kaže da je đuro propao zajedno sa SSSR-om, čak se i čudi što danas uopće postoji. đuro ide punom parom naprijed. početkom desetljeća tamo je radilo oko 2500 ljudi, danas ih je preko 5000!!! nastavkom privatizacije broj će se sigurno povećavati.
kad smo kod mosta za pelješac... osnovni razlog izgradnje, bar tako kaže sanader, je izbjegavanje plaćanja carine BiH za proizvode koje DN županija izvozi. jer do sada su kao plaćali carinu za onaj prolazak kroz neum.. sve bi to bilo super, ali ima jedna slatka činjenica. izvoz DN županije čini 0,4% hrvatskog izvoza!!!!!!!!! to su podaci državnog zavoda za statistiku!!!! i tko je sad ovdje lud??? i ne razumijem naše ljude. što manje novca XA3 daje za slavoniju, to više glasova uzimaju???!!!! i uvijek na istu foru: dovest ćemo vam asfalt na brdo, imat će te kanalizaciju u magić maloj, kupit ćemo tri ovce za farmu u garčinu.... pa zar su svi baš toliko glupi????????????????????????'

·
.
1,252 Posts
Neznam jesu li glupi ili sta, Uvijek biramo iste koji nas uvijek dovedu u ovakvo stanje. Ja bi volio kad bi se nr u nasem gradu sad za izbore kandidiralo neko novo lice, volio bi da i u brodu bude tako. Da neki mladi, uspijes, pametan covijek. vodi npr brod ili os. 100% bi pomogao ljudima i bilo bi bolje. Al opet bi pola njih govorilo " ma sta taj ima traziti, neki balavac ovo ono i onda bi opet za iste glasali:eek:hno:
I još nesto. Zasto nas premijer posjecuje Slavoniju samo kad se nesto otvara ili pred izbore obecavajuci brda i doline. Što nedode nekad obici ljude, pa da se u nesto uloze novci od drzave ili tako sta:bash:
Ma katastrofa. Neznam jel u Brodu drzava sta napravila?? U osijeku nisu!
Dvoranu neracunam jer su htijeli sto jeftinije proci! Cak se svadaju sa gradom oko financiranja.

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
U Brodu u 17 godina ove države nije napravljeno ništa vrijedno spomena,a posebno ne po vrijednosti ulaganja.Najveće ulaganje u Brod je gradnja praonice vagona vrijedne 60 milijuna kuna,a svi Brođani su bili protiv njene gradnje jer se nalazi odmah pokraj dječije ambulante:eek:hno: Nažalost ja imam oči i vidim jasno da je Brod u Jugoslaviji koja je imala 5 puta više stanovnika od današnje RH bio puno bogatiji i razvijeniji grad koji je toj velikoj državi bio važniji nego ovoj danas.Totalno smo propali u svakom pogledu.Napisao sam jučer jedan veliki post na vašem C.U. u kojem sam iznio činjenice o ovoj državi.Kad god iznesem brojke,dokaze i činjenice moji oponenti zašute jer nemaju protuargumente.Bez obzira na to koliko je tko dobio od države svi se mi nalazimo pred neizbježnim gospodarskim i demografskim slomom.Odlično je naše stanje opisao vlasnik portala moj posao kada je gostujući kod Stankovića na hrt-u rekao da smo se mi čitavo ovo vrijeme održavali samo na turizmu i stranim kreditima,a Češka za razliku od nas nije imala turizam pa je došla do dna nakon čega je došlo do potpune promjene u glavama ljudi i u vođenju državne politike što je rezultiralo strelovitim dizanjem s dna dok mi još i dan danas samo tonemo,ali mi ćemo potonuti tako duboko da nam više neće biti spasa.

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
Evo nekoliko zanimljivih linkova : http://www.savacommission.org/

http://www.crup.hr/hr/index.php

http://www.lucka-uprava-brod.hr/html/o_nama.htm
http://www.bpz.hr/aktualnosti/projekti/poduzetnicke_zone/default.aspx
http://www.posavskahrvatska.hr/Novost.aspx?kat=2&id=2_2008022992438

Zanimljivo je koliko su dizalice skupe.Npr.dizalica nosivosti 16 tona košta 2 milijuna eura.Luka Brod je najvažniji gradski projekt,a o njoj već mjesecima nema ni riječi.Morat ću se malo raspitati on the face of the place:lol:

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
USKORO JAVNO OTVARANJE PONUDA ZA KUPNJU ĐURO ĐAKOVIĆ MONTAŽE

U utorak, 16. prosinca, u 12 sati bit će javno otvorene sve pristigle ponude tvrtki koje su zainteresirane za kupnju dionica Đuro Đaković Montaža.

Ukupno pet tvrtki iskazalo je interes i podiglo Uvjete nuđenja, a riječ je o Austrian Energy & Enviroment iz Beča, Kraftanlagen Muenchen iz Muenchena, Bilfinger Berger iz Oberhausena, te dvije hrvatske tvrtke Konstruktor inženjering d.d. iz Splita i Institut građevinarstva Hrvatske d.d. iz Zagreba - rečeno je na danas održanom prigodnom druženju s novinarima u ĐĐ Montaži. Naime, predstavnici ove tvrtke zahvalili su na suradnji tijekom godine, ali i podsjetili na neke projekte koje planiraju ostvariti u idućoj. Kada je u pitanju financijski završetak poslovanja prema riječima predsjednika Uprave Vlatka Blekića, on će biti prema planu, a moguće je nagodinu osjetiti male trzavice zbog krize koja je najavljena, ali ne u prvih šest mjeseci. Stoga će biti potrebno više se otvoriti prema vanjskom tržištu i to onom koji pokriva područje energetike u kojoj Montaža sudjeluje sa svojih 70 posto poslova.

Radio Slavonija

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
UČITELJSKI FAKULTET DOBIO SVOJU ZGRADU :)

Dugoočekivane vlastite prostorije dobio je Učiteljski fakultet u Slavonskom Brodu. Nakon podstanarstva u Osnovnoj školi Hugo Badalić Učiteljski fakultet je preselio u starije prostorije Medicinske škole. U obnovu škole je uloženo 300 tisuća kuna između kojih ne najviše sredstava uloženo u opremu za rad a povodom tog događaja danas se okupila u novim prostorijama slavonskobrodska krema na čelu sa gradonačelnikom Mirkom Dusparom i županom Danijelom Marušićem .

Dekanica Anđelka Peko svoje zadovoljstvo povodom preseljenja fakulteta nije skrivala te je naglasila kako to znači mnogo za studij koji je organiziran po bolonjskom procesu koji traži drugačiji sustavan rad, praćenje i male grupe.

Župan Danijel Marušić je rekao kako će 700 tisuća kuna županija iz svog proračuna izdvojiti upravo za ovaj fakultet.
Gradonačelnik Mirko Duspara je iskoristio trenutak da napomene važnost izgradnje studentskog kampusa koji bi se mogao iskoristiti za izgradnju veleučilišta, studentskog doma p ai nekih drugih fakulteta.

SBIPORTAL vijest

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
IN MEMORIAM : ANTUN MILOVIĆ

Noćas je u Slavonskom Brodu preminuo u 74. godini života Antun Milović, posljednji predsjednik izvršnog vijeća Socijalističke Republike Hrvatske (1986-1990) koji je predao vlast HDZ-u. Milović je bio i dugogodišnji generalni direktor tadašnjeg SOUR-a Đuro Đaković po kome je i neslužbeno nazvana zgrada "Milovićka".(velikim dijelom on je zaslužan za mnoge velike realizirane projekte u Brodu,a iza sebe nam je ostavio poslovni toranj Đuro Đaković holdinga koji je arhitektonski ponos i kruna grada)

Do smrti Milović je obnašao dužnost predsjednika županijske lige za borbu protiv raka. Posljednji ispraćaj Antuna Milovića je sutra u 15 sati na Gradskom groblju u Slavonskome Brodu.

Ja,Stipson,osobno ti zahvaljujem za sve što si učinio za Brod i Brođane i vječno ćemo ti biti zahvalni na borbi za svoj grad koji su svi naši političari nakon rata izdali.Dio si zlatnih godina brodske povijesti,tog ponosnog vremena kad smo u razvojnom,civilizacijskom,obrazovnom,građevinskom,zdravstvenom,kulturnom i gospodarskom smislu postigli čuda što više nitko nikad neće nadmašiti.Ova pjesma je za tebe,počivaj u miru :http://www.youtube.com/watch?v=OtwzElDtxkc

·
Yosemite Sam
12,229 Posts
Pri kraju je nova zgrada u Skaličinoj ulici,evo današnje slike :

Danas sam obišao još neka gradilišta pa će bit novih postova.

Mata dobro si to napisao za Milovića:)

1261 - 1280 of 5591 Posts
Status
Not open for further replies.