SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
3741 - 3760 of 3797 Posts

·
Registered
4,839 Posts
Discussion Starter #3,741 (Edited)
POSTAVLJENA NATKRIVENA NADSTREŠNICA NA GRADSKOM GROBLJU

Uz mrtvačnicu na Gradskom groblju postavljena je nova natkrivena nadstrešnica koja će omogućiti dostojniji posljednji ispraćaj pokojnika i zaštitu sudionika pogreba od snijega, kiše i drugih vremenskih nepogoda. Time se primiče kraju ostvarenje još jednog značajnog komunalnog projekta planiranog u ovogodišnjem proračunu grada Slavonskog Broda. Prema projektu tvrtke INGART d.o.o. iz Slavonskog Broda koji je obavio i stručni nadzor, radove je izvela IZOTEHNA d.o.o. iz Slavonskog Broda. Ugovorena vrijednost izrade i postavljanja nadstrešnice iznosi 214 tisuća kuna. Na armirano-betonske nosače namontirana je čelična konstrukcija i krovište pokriveno šindrom dok je središnji dio krova izveden kao prozračni svjetlarnik. Nadstrešnica je kvadratnog oblika i krovnim pločama povezana s mrtvačnicom. Izvedeni radovi ove jeseni tek su prva etapa uređenja nadstrešnice jer još preostaje oblaganje betonskih stupova i uređenje partera što će se ugovoriti sljedeće godine.

s-b.hr

·
Yosemite Sam
12,219 Posts
^^ Prošla su već dva dana, a nitko nije prokomentirao ovu glupost. Tvrtka koja je projektirala sve Dusparine katastrofalne rotore je projektirala i ovu nedovršenu nadstrešnicu. Njen izgled ne bih komentirao jer nije dovršena, ali već sad se vide neki ružni i nelogični detalji koji bodu u oči poput betonskih nosača nadstrešnice koji nisu postavljeni u razmaku koji bi odgovarao širini zgrade mrtvačnice te čelične konstrukcije krova koja je svojim izgledom primjerenija tržnici nego mrtvačnici.

Najveća glupost je ipak to da će se radovi na nadstrešnici odvijati u dvije faze.

Pa zar je naš grad toliko jadan i siromašan pa da nema novca ni da se obična nadstrešnica s popločenjem odradi u komadu? Zašto ugovorom s izvođačem radova nije odmah ugovoreno i oblaganje betonskih stupova? Znači sad će nam nadstrešnica ispred mrtvačnice nekoliko mjeseci stajati nedovršena? Blago Brođanima s ovakvom klaunskom gradskom upravom...:eek:hno:

·
Yosemite Sam
12,219 Posts
U SPLITSKOJ ULICI POČELA REALIZACIJA PROJEKTA NIZOZEMSKE TVRTKE REZIDENCIJA55

Prema pisanju Posavske u Splitskoj ulici započela je izgradnja kuća iz prve faze projekta nizozemske tvrtke Rezidencija55. Tvrtka je svoj projekt predstavila i na Katarinskom sajmu:

"Tijekom prošlog tjedna, točnije od 24-27.11.2011, Rezidencija 55 je prisustvovala 16.Katarinskom sajmu u Slavonskom Brodu.

Ovo je bio prvi put da smo pokazali svoje ideje i koncept široj publici i možemo zaključiti da je odaziv bio bolji nego što smo očekivali.

Dizajn projekta je dobro prihvaćen, ali i usluge koje ćemo ponuditi će biti prepoznate kao dodatak kako bolje živjeti u cjelini.

Organizacija sajma je bila jako profesionalna, sigurno smo kako ćemo prisustvovati i slijedeće godine gdje ćemo nadamo se predstaviti 2 i 3 fazu projekta u Slavonskom Brodu."

http://www.facebook.com/pages/Rezidencija55/152979021433997

Evo i vizualizacija kuća iz prve faze projekta:

Više o tvrtki i projektu na ovim linkovima:

http://www.rezidencija55.eu/

http://www.hklarchitecten.nl/?p=zorgwoningen-kroatie-1

·
Brđanin
2,313 Posts
^^Ovo stvarno zanimljivo izgleda, a najvise mi se svida oblik parcele.
Da li mozete oznaciti na karti gdje je tocno ovo gradiliste da mogu obici.

·
Brđanin
2,313 Posts
^^E hvala!:cheers:

·
Registered
1 Posts
Poštovani

kako Vas ne bismo razočarali, javljamo Vam da radovi još nisu počeli, dozvole su u procesu izdavanja.

Cijenimo Vaš iskazani interes, te ako biste htjeli znati više o našem projektu, slobodno nam dostavite svoje podatke kako bismo Vam poslali naše reklamne materijale.

Usto, početkom 2012. otvaramo ured u centru Slavonskog Broda kako bismo svima zainteresiranima dali što više informacija o našem projektu.

Lijep pozdrav,
Rezidencija55

·
Yosemite Sam
12,219 Posts
Poštovani

kako Vas ne bismo razočarali, javljamo Vam da radovi još nisu počeli, dozvole su u procesu izdavanja.

Cijenimo Vaš iskazani interes, te ako biste htjeli znati više o našem projektu, slobodno nam dostavite svoje podatke kako bismo Vam poslali naše reklamne materijale.

Usto, početkom 2012. otvaramo ured u centru Slavonskog Broda kako bismo svima zainteresiranima dali što više informacija o našem projektu.

Lijep pozdrav,
Rezidencija55
^^ Poštovani ispričavam se na iznošenju netočne informacije, ali bih vas upozorio na to da ona nije moja izmišljotina nego je riječ o informaciji preuzetoj iz brodskog tjednika "Posavska Hrvatska" od 2. prosinca 2011. godine u kojem je na dnu 7. stranice objavljen tekst pod naslovom "Rezidencija 55 za stare i osobe s invaliditetom" koji se završava s rečenicom "Tvrtka je pri završetku izgradnje takvih kuća i u Slavonskom Brodu, u Splitskoj ulici".

Lijep pozdrav i vama.:hi:

·
Registered
4,839 Posts
Discussion Starter #3,751
^^ Samo tu treba uzeti u obzir i koliko je novih zgrada odnosno stanova izgrađeno u svim ovim gradovima, jer to što je kod nas najveći pad možemo povezati sa velikim brojem novoizgrađenih stanova zadnjih par godina. Evo nedavno sam samo poslikao još 6 zgrada koje se trenutno grade po centru a već se najavljuju i neke nove...

·
free-lance
9,980 Posts
^^ Samo tu treba uzeti u obzir i koliko je novih zgrada odnosno stanova izgrađeno u svim ovim gradovima, jer to što je kod nas najveći pad možemo povezati sa velikim brojem novoizgrađenih stanova zadnjih par godina. Evo nedavno sam samo poslikao još 6 zgrada koje se trenutno grade po centru a već se najavljuju i neke nove...
Jesi pokušao izbrojati te stanove? Naime jedno je broj zgrada a drugo je broj stanova. Pošto pratim stanogradnju zanimljive su mi te informacije.

Kod nas u VŽ se prosječno godišnje na tržište davalo 200tinjak stanova u zadnjih 10 godina. Trenutno ih je u izgradnji cca 400, u raznim fazama, onako napamet. Brojim one veće zgrade od po 40+ stanova
Događa se prilično ubrzani prerazmještaj stanovništva po gradu. Interesantan urbani fenomen.
Čini mi se da je u Sl. Brodu sasvim drugačiji razvoj te priče. Kod vas se podjednako radi po cijelom gradu, bez nekih novih naselja, jel tako? Slično ko u OS.
U neku ruku to je čak i bolje. Ravnomjernije se grad razvija, ne napučuje se intenzivno samo nekoliko točaka. Bar se tako čini.

No ima i još jedna pozitivna stvar u preseljenju stanovništva u nove stanove. Naime ušteda energije. Novi stanovi su A i B energetskog razreda, pa je ušteda energije za grijanje DRASTIČNA! (200 kuna /mj. novi stanovi, 500-1000 stari!)
Nadam se da se i kod vas rade zgrade barem s B certifikatom.

·
Registered
4,839 Posts
Discussion Starter #3,753 (Edited)
^^ Ma i mislio sam na broj stanova, al nije mi bila namjera uspoređivat sa Vž jer za vas znam da se gradi puno stanova, nego recimo sa ostalim gradovima (Karlovac, Sisak, Koprivnica...) za koje nemam neku orjentaciju koliko se toga izgradilo zadnjih par godina. Naravno to je samo jedan od čimbenika koji utječe na cijenu i to ne glavni, ali mislim da ipak utječe, jer da se u zadnje 3 godine nije izgradila nijedna veća zgrada i cijene bi vjerojatno bile znatno više?

PS: ne znam koliko koja zgrada kod nas ima stanova, tako da ne mogu odrediti ni približno, jedino sam zapamtio za onu na Mikrorajonu da ima 90 ako me pamćenje dobro služi. Ova:

·
free-lance
9,980 Posts
^^
Ova je odlična!:)
Sjećam se, postali ste to prije koju godinu.

Pa i nije tako teško skupiti broj stanova. Svaka veća zgrada ima investitora, svaki investitor web ili već neki oblik reklame, pa se s njega lako pročita. Samo treba skupiti imena investitora... ;)

U Koprivnici se dosta gradi, možda ne toliko kvantitativno, ali kvalitativno svakako. Većina najnovije novogradnje je "A" energetskog razreda. Čak imaju i jednu "A+".Tu im treba odati priznanje, zbilja!
:cheers:

·
Registered
4,839 Posts
Discussion Starter #3,758
Da, jako lijepo izgleda iznutra. Sve sobe su opremljene po kriterijima za 4* ali je kategorizacija zatražena za 3*.

·
Registered
68 Posts
Ne sviđa mi se recepcija, izgleda kao predvorje HEP-a, a ne hotela koji želi biti luksuzni. Restoran mi je nekako pretrpan, ali ostalo je jako lijepo. Vidjet ćemo kako će završiti onaj restoran/vidikovac gore na krovu...

·
Registered
2,453 Posts

3741 - 3760 of 3797 Posts
Status
Not open for further replies.