SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 3797 Posts

·
Registered
4,840 Posts
Discussion Starter #21
ZAVRŠENA OBNOVA FASADA SVIH 8 "KOCKICA"

Dakle, kockice su zgrade koje se protežu uz Svačićevu ulicu koja će postati glavna gradska avenija, blizu zapadnog ulaza u grad.

Na jednoj od sjednica gradskog poglavarstva Svačićeva ulica proglašena je zonom od posebnog interesa za Grad Slavonski Brod u cilju još kvalitetnijeg uređenja pročelja okolnih zgrada, zelenih površina i parkova.

Obnova je stajala grad 1 050 000 Kn.

Lokacija kockica:

2 Brvnarine slike prijašnjeg stanja:

A evo i svih 8 zgrada od istoka prema zapadu obnovljenih u različitim bojama:

Još par slika više njih odjednom:

·
Yosemite Sam
12,221 Posts
Iako bih više volio da su kockice obojane samo u 2 boje kao što je prvotno bilo planirano i ovako je na kraju lijepo ispalo.:cheers:

·
Yosemite Sam
12,221 Posts
Bilo bi dobro da grad planiranim izmjenama GUP-a omogući izgradnju poslovnih zgrada na neizgrađenim površinama na križanju Svačićeve i Vukovarske ulice. Evo jedne zgrade koja mi je genijalna i koja bi mogla poslužiti kao odličan primjer :

·
Kutinainen
5,020 Posts
Iako bih više volio da su kockice obojane samo u 2 boje kao što je prvotno bilo planirano i ovako je na kraju lijepo ispalo.:cheers:
Da,bilo bi puno bolje da su možda čak i sve u istoj boji,al i ovak kak je sad je isto u redu. :cheers:

·
free-lance
10,037 Posts
Ma super je to, ALI...

Šteta je da se takve prilike ne iskoriste, pa da se na pročelja stavi i toplinska fasada. Kad se već ide raditi, nebi li bilo bolje staviti na fasade sloj od kakvih barem 6 cm kamene ili staklene vune i time znatno poboljšati građ. fiziku zgrade, a stanarima u budućnosti prišparati ogromnu lovu za grijanje. Upravo je nevjerojatna razlika između topline u izoliranoj/neizoliranoj zgradi...

No ima i dobra stvar kod ove obnove. Ta je da NISU stavljali mansardne stanove gore...
:cheers:

BTW odlična ti je ova zgradica sa rendera, da pogodim, primjer je iz Njemačke?:)

·
Registered
4,840 Posts
Discussion Starter #27
Ma super je to, ALI...

Šteta je da se takve prilike ne iskoriste, pa da se na pročelja stavi i toplinska fasada. Kad se već ide raditi, nebi li bilo bolje staviti na fasade sloj od kakvih barem 6 cm kamene ili staklene vune i time znatno poboljšati građ. fiziku zgrade, a stanarima u budućnosti prišparati ogromnu lovu za grijanje. Upravo je nevjerojatna razlika između topline u izoliranoj/neizoliranoj zgradi...

No ima i dobra stvar kod ove obnove. Ta je da NISU stavljali mansardne stanove gore...
:cheers:

BTW odlična ti je ova zgradica sa rendera, da pogodim, primjer je iz Njemačke?:)
Ma pusti ti to, zato će oni umjesto tog na fasade stavit reklame.:D

Nego, sad kad sam stavljao sliku sa GE u vezi tih kockica primjetio sam jedan veliki prostor do kojeg se do sad praktički nije ni moglo doć, al od kad su produžili Borovsku mi smo praktički dobili jedan solidno velik prostor blizu centra grada:

U GUP-u je ovo unutar crvene linije označeno kao mješovita zona. Jel ima od vas itko info šta grad planira sa tim područjem, da li je uopće bilo spomena šta bi se tu radilo? :dunno:

Meni je ovo super lokacija i ne bi bilo loše da se tu napravi čak zgrada veleučilišta.

·
Registered
4,840 Posts
Discussion Starter #29
Ovo juzno od kockice je dobar nacin planiranja gradnje!
To naselje se zove Plavo polje, ima još jedno takvo naselje kojeg zovemo Blok B.

Evo jedna slika iz zraka Plavog polja, našao na netu, pogledajte na slici skroz gore i vidit ćete i blok B, odma iznad gimnazije:

To su u biti dosta stari stanovi, između su uske ulice, danas većinom ili gotovo sve jednomsjerne.
Jenda Brvnarina slika te male zgrade sa Plavog polja:

Evo jedna Brvnarina slika bloka B:

·
Brđanin
2,313 Posts

·
Banned
2,533 Posts
Ma pusti ti to, zato će oni umjesto tog na fasade stavit reklame.:D

Nego, sad kad sam stavljao sliku sa GE u vezi tih kockica primjetio sam jedan veliki prostor do kojeg se do sad praktički nije ni moglo doć, al od kad su produžili Borovsku mi smo praktički dobili jedan solidno velik prostor blizu centra grada:

U GUP-u je ovo unutar crvene linije označeno kao mješovita zona. Jel ima od vas itko info šta grad planira sa tim područjem, da li je uopće bilo spomena šta bi se tu radilo? :dunno:

Meni je ovo super lokacija i ne bi bilo loše da se tu napravi čak zgrada veleučilišta.
oooooooo gradit će se ovdje sve u 16 kroz godinu dana...

·
Brđanin
2,313 Posts
....

·
glavoč
7,712 Posts
ZAVRŠENA OBNOVA FASADA SVIH 8 "KOCKICA"

Obnova je stajala grad 1 050 000 Kn.
Ajde više da je i to gotovo, dobro je da se Grad aktivno uključuje u takve projekte.. :cheers: Bojama nisam zadovoljan, moram to reći, ali vidim da su šarene bile i oriđiđi pa možda i nije objektivno loše..

E sad, koliko kužim, zgrade se protežu uz Svačićevu, ulicu koja ima postati glavnom gradskom avenijom.. Kako se kotrlja taj projekt (držim, jedan od top 5 u gradu)?

·
Brđanin
2,313 Posts
^^eto tu je cestu grad mogao preuzeti u svoju nadleznost i umjesto bazena napraviti to. po meni je definitivno vaznija ova cesta od bazena:eek:hno:

·
glavoč
7,712 Posts
ništa od toga do 2013. minimalno... draga Vlada tako odlučila... :bash::guns1:
A ta cesta ima status kakve? Kod nas se gradskim novcima šire i županijske i državne ceste nakon što su stvarno nadležni odbili financirati projekte.. Kažem, da se mene pita, ja bi sam proširio a onda to pokušao od njih naplatiti na sudu.. Valjda je prioritetnije to od bazena (za 40 miliona, koliko izdvaja SB za bazene, moglo se poduplati 2 km Svačićeve)..

·
Brđanin
2,313 Posts
^^ima status drzavne ceste,kao i osjecka i IVC
to su sve ceste koje su trebale ici u gradnju ove godine a ipak nece ici. opet smatram da je grad za to najodgovorniji-nemamo kvalitetne ljude koji ce lobirati za nase projekte. mozemo se sad ****ti...sad je gotovo.

·
Brđanin
2,313 Posts
Ispricavam se na spamu ali nemam drugog nacina.
Stipsone nemam vise PM-ova, sve sam ispucao pa cu ti posalti na mail za koji minut

21 - 40 of 3797 Posts
Status
Not open for further replies.