SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
41 - 60 of 3797 Posts

·
Yosemite Sam
12,223 Posts

Trevore ova zgrada je u SAD-u. Smatram je odličnim primjerom arhitekture primjerene gradskom centru. Skupljam ovakve primjere za otvaranje nove dretve koja će biti svojevrsni best off moderne arhitekture koja može poslužiti kao uzor našim gradovima.

·
Brđanin
2,313 Posts
...

·
Banned
2,533 Posts
Završena izgradnja mjerne postaje za kakvoću zraka

Na Jelasu je dovršena automatska mjerna postaja za kvalitetu zraka. Izgradnju je potaknulo Ministarstvo zaštite okoliša, a financira ju Fond za zaštitu okoliša, u suradnji s predstavnicima vlasti Brodsko-posavske županije, a postaja će mjeriti razinu sumporova dioksida, sumporova vodika, ozona i drugih onečišćivača te smjer i brzinu vjetra, temperaturu i vlagu zraka te količinu oborina. U izgradnju stanice uloženo je oko milijun i pol kuna.

U razgovoru za Radio Slavoniju brodsko posavski župan Danijel Marušić je najavio kako će se vrlo skoro sva mjerenja kontinuirano moći vidjeti na velikom displayu, koji je odnedavno postavljen kod ulaza u zgradu Županije.

RADIO SLAVONIJA

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
Nema nikavih novih vijesti o tome. Za nabavu sjedalica iz Italije treba 20 dana, a za postavljanje oko 7 dana. Može se očekivati da budu postavljene najkasnije do kraja siječnja.

Oko vrtića na Hebrangu su postavljene skele.

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
Poduzeće "Brodska Posavina dd" je objavilo jednu fantastičnu knjigu pod naslovom "Devedeset godina vodnog gospodarstva" u kojoj se nalaze brojne zanimljive informacije i fotografije (stare i nove). U knjizi su između ostalog nabrojeni i projekti koji se planiraju raditi na području grada Broda i uže okolice pa evo da vam citiram taj nama najzanimljiviji dio:

1. Izgradnja Retencije Glogovica; objekt će služiti za redukciju velikih voda vodotoka Glogovica, koji u svom donjem dijelu prolazi kroz grad Slavonski Brod i ugrožava ga mogućim poplavljivanjem. Prostor za prihvat velikih voda iznosi oko 4 mil.m3.

2. Obaloutvrda Slavonski Brod;nastavak izgradnje obaloutvrde na rijeci Savi, od postojeće obaloutvrde uz centar grada, do ušća Mrsunje u rijeku Savu.

3. Prokopi i vodne stube na potoku Glogovica; rijeka Glogovica na području uzvodno od autoceste značajno meandrira i oštećuje obalu, te prijeti oštećivanjem stambenim objektima. Izradom prokopa, vodnih stuba i uređenjem korita u zoni naselja postići će se sigurnost naselja.

4. Izgradnja ustave i crpne stanice Glogova kod Ruščice; potrebno je izgraditi ustavu i crpnu stanicu kojom će se za vrijeme visokih vodostaja Save vršiti odvodnja zaobalne kazete.

5. Dovršenje uređenja vodotoka Mrsunja i Istočni lateralni kanal (Glogovica) kroz grad Slavonski Brod.

·
Registered
4,840 Posts
Discussion Starter #48
Projekti u gradu

S početkom 2010. godine i završetkom blagdana na području grada nastavljaju se brojni infrastrukturni započeti projekti. Finalizira se način raspodjele prostora i rada u najvećem sportskom objektu u gradu, dvorani Vijuš. Vođenje objekta preuzela je Ustanova za gospodarenje sportskim objektima, a u tijeku je raspisivanje natječaja za raspodjelu prostora. Školsko-sportska dvorana OŠ „Đuro Pilar“ na Koloniji pri samom je završetku, a stručno povjerenstvo trebalo bi se sastati sredinom ovog mjeseca što znači da bi učenici u novoj dvorani mogli trenirati već u drugom polugodištu. Intenzivno se radi i na završetku novog dječjeg vrtića na Hebrangu. Ove godine iz Gradskog poglavarstva najavljuju da bi konačno mogla započeti i sanacija deponije na Vijušu. Iako je projekt za sada procijenjen na 50 milijuna kuna, grad je u proračunu za ovu godinu izdvojio 3 što bi uz pomoć sredstava Fonda trebalo biti dovoljno barem za započinjanje projekta.

http://sbtv.hr/index.php?c=news.php&id=990#pocetak

·
Registered
4,840 Posts
Discussion Starter #49
Predstavnici Fonda za zaštitu okoliša u utorak u općini Brodski Stupnik

Fond za zaštitu okoliša sufinancirao je dva projekta u općini Brodski Stupnik; postavljanje vanjske javne rasvjete na državnoj i županijskoj prometnici Stari Slatinik – Brodski Stupnik, te rekonstrukcija i adaptacija zgrade Društvenog doma i Općine. Kako je projekt postavljanja vanjske rasvjete završen, općinu Brodski Stupnik posjetit će u utorak direktor Fonda Vinko Mladineo sa suradnicima, te saborska zastupnica Mirjana Petir. Oni će i službeno označiti početak funkcioniranja javne rasvjete, te obići radove na rekonstrukciji zgrade Društvenog doma i Općine.

Početak je svečanosti u utorak, 12. siječnja u 16 sati u prostorijama općine Brodski Stupnik.

http://www.radioslavonija.hr/gospodarstvo.php?predstavnici-fonda-za-zastitu-okolisa-u-utorak-u-opcini-brodski-stupnik--2385

·
Banned
2,533 Posts
evo kako je u brodu lani rođeno 200 djece više nego je bilo umrlih:

KRŠTENO JEDANAESTO DIJETE BRODSKE OBITELJI ŠARAC

U crkvi Svete Obitelji u nedjelju je župnik vlč. David Sluganović krstio Marinu, jedanaesto dijete brodske obitelji Šarac. Svečanosti krštenja uz roditelje i djecu i brojne župljane obitelji bila je nazočna Zvjezdana Bogdanović, predstavnica Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti koje je kumovalo novorođenoj djevojčici. Nazočan je bio i gradonačelnik Mirko Duspara, dr. med. koji je u ime Grada Slavonskog Broda darivao dijete i brojnu obitelj Šarac prigodnim darovima i iznosom od 5 tisuća kuna. Time grad Brod potvrđuje svoju potporu natalitetnoj politici na području našega grada i Republike Hrvatske koja u posljednje vrijeme bilježi blagi, ali značajan napredak.

SGV

slučajno poznajem ovu familiju, stvarno odlični ljudi!! gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna!! :cheers:

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
Kraj siječnja je zadnji datum za uklanjanje klima uređaja i ostalih užasa s pročelja zgrada, a unatoč velikim novčanim kaznama stanje se još uvijek nije nimalo popravilo.:bash:

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
Nadam se da će grad biti nemilosrdan i da neće biti dodatnih popravnih rokova.

Zanima me zašto naši gradovi ne naplaćuju porez na neizgrađeno građevinsko zemljište ? Nigdje nisam uspio pronaći taj zakon pa ne znam jel se to regulira na državnoj razini ili je to prepušteno lokalnoj upravi ? Negdje sam pročitao da je u jednom mjestu taj porez 1 kn po m2. Kod nas u Brodu ima dosta takvih neizgrađenih zemljišta koja su gradska sramota. Npr. Kad bi Bandić plaćao taj porez morao bi gradu godišnje uplatiti 12 000 kn za parkiralište pokraj zgrade erste banke. Ja bih te kazne još i povećao. To bi takve nemarne vlasnike prisililo da nešto poduzmu ili da prodaju to svoje zemljište nekome tko ima novca da gradi. A o ruglima kao što je nedovršeni kosi toranj u Vukovarskoj ulici da i ne govorim. Skandalozno je šta sve grad dopušta divljacima.

·
Banned
2,533 Posts
rupa na šetalištu gdje je bla ona najstarija brodska kuća, blizu "iguane"
rupa u starčevićevoj kraj zgrade crvenog križa
rupe u krešimirovoj kraj puslice i erste banke
ona dva "parkinga" u gupćevoj
"parking" u mesićevoj preko puta restorana zdenac
ooooogromni "parking" u strossmayerovoj
.
.
.

onaj toranj u vukovarskoj treba sačuvat i zaštitit kao spomenik ljudskoj gluposti!! :bash:

·
Brđanin
2,313 Posts
Nadam se da će grad biti nemilosrdan i da neće biti dodatnih popravnih rokova.

Zanima me zašto naši gradovi ne naplaćuju porez na neizgrađeno građevinsko zemljište ? Nigdje nisam uspio pronaći taj zakon pa ne znam jel se to regulira na državnoj razini ili je to prepušteno lokalnoj upravi ? Negdje sam pročitao da je u jednom mjestu taj porez 1 kn po m2. Kod nas u Brodu ima dosta takvih neizgrađenih zemljišta koja su gradska sramota. Npr. Kad bi Bandić plaćao taj porez morao bi gradu godišnje uplatiti 12 000 kn za parkiralište pokraj zgrade erste banke. Ja bih te kazne još i povećao. To bi takve nemarne vlasnike prisililo da nešto poduzmu ili da prodaju to svoje zemljište nekome tko ima novca da gradi. A o ruglima kao što je nedovršeni kosi toranj u Vukovarskoj ulici da i ne govorim. Skandalozno je šta sve grad dopušta divljacima.
Nece ti to grad nikada naplacivati jer bi onda upravo grad morao platiti najvise.

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
ZBOG VISOKO KVALITETNIH REFERENCI PROJEKTA ZA EUROPSKE PRETPRISTUPNE FONDOVE

Brodska županija otkupila Centar za tehnološki razvoj

SLAVONSKI BROD - Na posljednjoj sjednici Skupštine Brodsko-posavske županije jednoglasno je podržan prijedlog o otkupu udjela u Centru za tehnološki razvoj (CTR). Riječ je o većinski privatnoj tvrtki koja je imala i status županijske razvojne agencije.
- Županija je do sada imala 4,5 posto, a ovom odlukom postala je stopostotni vlasnik CTR-a. Ova odluka znači puno, prije svega vezano uz novousvojeni zakon o regionalnom razvoju i strategiji regionalnog razvoja kojoj predstoji usvajanje. Unutar njihova djelokruga rada županijske razvojne agencije imat će značajnu ulogu. CTR je od 1997. godine imao status županijske razvojne agencije, međutim prema novom zakonu to više ne bi mogao biti zbog privatnog vlasništva. Razmatrana je i mogućnost da županija sama osnuje agenciju. Međutim, otkup je ocijenjen kao bolje rješenje, unatoč pojedinim polemikama. Teorijski se može osnovati nova agencija. Iza CTR-a su ipak reference iz proteklih 17 godina i naše je ime u pozitivnom svjetlu dobro poznato brojnim partnerima. Otvorena su nam vrata u svim ministarstvima, a pitanje je i bi li svi zaposleni koji su već educirani i imaju iskustva u vođenju projekata s europskim fondovima prešli u novu agenciju. Uz to ne treba zanemariti ni činjenicu da bi novoosnovana agencija trebala bar godinu dana da se uhoda - kaže Dragan Jelić, direktor CTR-a.
Promjena vlasničke strukture CTR-a ne znači i promjenu njegove poslovne politike. Agencija će i dalje znatan dio novca za svoje poslovanje morati osigurati na tržištu. Jelić kaže kako se ne boji jer projekti koje je CTR do sada radio donose stalno nove klijente.
- Interes je stvarno veliki, za sada ga možemo zadovoljiti često i prekovremenim radom. Međutim u budućnosti zbog očekivanog porasta količine posla ćemo možda morati i povećavati broj zaposlenih. To ne znači da očekujemo da ćemo od županije očekivati više novca nego suprotno, sufinanciranje rada agencije moglo bi se i smanjiti - kaže Jelić.

Vrijednost CTR-a 980 tisuća kuna

Procijenjena vrijednost CTR-a bila je 980.000, od čega je županija ostalim suvlasnicima dužna u sljedeće dvije godine isplatiti 900.000 kuna. Brodsko-posavska županija rad CTR-a svake godine sufinancira sa 600.000 kuna, što je jedan od najnižih iznosa koje dobiju takve agencije.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=119095

·
Banned
2,533 Posts
^^
ako ih toliko financijraju, nije ni čudo gdje smo... kol'ko para, tol'ko muzike...

iako sam jučer naletio na jedan graf zavoda za zapošljavanje... najveći rast stope nezaposlenosti je bio u gradu zagrebu u prošloj godini!! mi smo tek na 6. mjestu... valjda zato jer i nisu imali previše ljudi za otpustiti

·
Yosemite Sam
12,223 Posts
GRAD PLANIRA OTKUPITI ZGRADU NA KORZU ZA UREĐENJE MUZEJA

Evo teksta iz Večernjeg lista od 30.12.09. :

Ovo je zgrada na koju se tekst odnosi :

·
Banned
2,533 Posts
i krneulo je... tko želi zaraditi neka sada kupi dionice ĐĐ-a...

Otvoren javni natječaj za izradu 100 vagona
15.01.2010.

Nakon sastanka predsjednice Vlade Jadranke Kosor sa ministrima u Slavonskom Brodu bilo je riječi da će uskoro biti osigurani poslovi na domaćem tržištu te da bi tu svoju šansu trebao dobiti i Đuro Đaković. Iako se prvotno spominjalo da će Hrvatske željeznice otvoriti javni poziv za izradu 200 vagona, HŽ Cargo ovih je dana otvorio Javni poziv za izradu 100 novih teretnih vagona. U Đuro Đaković Holdingu u tijeku je priprema dokumentacije te se nadaju da će đurina Specijalna vozila dobiti posao kao najbolji ponuđač. Javni poziv HŽ-a otvoren je sve do 19. veljače. Tada bi trebali saznati je li Holding Đuro Đaković uspio osigurati posao koji jamči zadržavanje velikog broja radnih mjesta u ovoj godini.

SBTV

41 - 60 of 3797 Posts
Status
Not open for further replies.