SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1266 Posts

·
Yosemite Sam
12,230 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Dobrodošli na "Slavonski Brod Construction update 2016."!​

Završeni projekti u 2015. godini:

* kogeneracijsko postrojenje Slavonije DI vrijedno 128 mil. kn

* rotor Svačićeva/Gupčeva

* rotor kod Halajka

* rotor na istočnom ulazu u grad + rekonstrukcija 500 m IVC

* crpna stanica Janiševac 2

* dječji vrtić u Naselju Zrinski-Frankopan

* skate park i street workout park na Vijušu

* otvoren hostel Levicki na Trgu Stjepana Miletića

* stambena zgrada u Ulici Marka Marulića

* školska sportska dvorana u Brodskom Vinogorju

* dograđena OŠ Bogoslav Šulek

* stare fontane na Cipeliću i Trgu pobjede stavljene u funkciju

* uređeno pročelje kuće Brlić

* uređeno pročelje Hrvatskog doma

* rekonstruirana židovska memorijalna zgrada u Ulici Sv. Lovre

* završena izgradnja novih perona i nadstrešnica na željezničkom kolodvoru

Projekti u realizaciji:

* izgradnja spomen obilježja djeci poginuloj u Domovinskom ratu, uređenje okoliša i izgradnja dječjeg igrališta

* izgradnja podvožnjaka i pješačkog pothodnika u Osječkoj ulici + potpuna rekonstrukcija čitave Osječke ulice

* poslovna zgrada tvrtke Domi u Gupčevoj ulici

* zgrada granične policije na Zapadnoj veznoj cesti

* izgradnja azila za životinje na Vijušu

* rekonstrukcija Trga pobjede

* izgradnja zgrade NK Graničar u Brodskom Varošu

Projekti koji idu u realizaciju u 2016. godini:

* nastavak izgradnje Luke Brod

* nastavak izgradnje poduzetničke zone Bjeliš

* izgradnja rotora Zrinska/Osječka, rušenje postojećeg i izgradnja dva nova mosta preko Glogovice

* rekonstrukcija i dogradnja međunarodnog graničnog prijelaza

* proširenje keja - izgradnja 600 metara nove obaloutvrde + proširenje šetališta na kruni nasipa

* nastavak radova na Muzeju Brodskog Posavlja

* izgradnja vodenog mosta u tvrđavi

* izgradnja nove kuhinje i rekonstrukcija restorana u studentskom centru

* sanacija odlagališta otpada na Vijušu

* izgradnja sortirnice otpada na Vijušu

* izgradnja reciklažnih dvorišta na Koloniji i uz SVC

* nastavak rekonstrukcije i obnove crkve Svetog Trojstva

* nastavak rekonstrukcije kuće Brlić

* arheološka iskapanja u poduzetničkoj zoni Jelas

* izgradnja gradskih stanova

* izgradnja vrtića na Budainci

* gradnja školske sportske dvorane na Jelasu

* nastavak radova na Hrvatskom domu

* rekonstrukcija dvorane Hrvatski sokol u dječji sportski vrtić

* projektiranje i izgradnja OŠ Milan Amruš

* izgradnja mjesnih domova na Livadi i u Naselju Josip Rimac

* ulaganja u stadione Brodski Varoš, Podvinje i Vijuš

* dogradnja OŠ Bogoslav Šulek

Projekti kandidirani ili u planu za kandidiranje za sredstva iz EU fondova:

* Brod 2 - izgradnja sustava vodoopskrbe i odvodnje u brodskoj aglomeraciji (280 mil. kn)

* zgrada Veleučilišta u Naselju A. Hebrang (100 mil. kn)

* centar za transfer znanja i tehnologije u Gundulićevoj ulici (25 mil. kn)

* kuća tambure u kavaliru tvrđave (10 mil. kn)

* Inno Brod - inovacijski inkubator na Bjelišu (18 mil.kn)

* Centar kompetencija za obnovljive izvore energije sa specijalizacijom za biomasu na Bjelišu (23.8 mil. kn)

* hotel i kongresna dvorana u tvrđavi Brod (38 mil.kn)

* sanacija i obnova zemljanih grudobrana/krovišta u kurtinama i u hornwerku brodske tvrđave + hortikulturno uređenje krajobraza unutar tvrđave (37 mil. kn)

* proširenje, nadogradnja i opremanje razvojno tehnološkog centra Euroinspekt-drvokontrola u Svačićevoj ulici (21 mil. kn)

* riječno putničko pristanište na Savi na dograđenoj teglenici (oko 10 mil. kn)

Neizvjesni projekti - u pripremi ili na čekanju:

* rekonstrukcija i dogradnja hotela Park

* nastavak izgradnje Pezerovog hotela Onyx (upitna dogradnja kata)

* rekonstrukcija i dogradnja nedovršenog motela Marsonia na SVC u hotel s nizom popratnih sadržaja

* tvornica stakla u poduzetničkoj zoni na Jelasu

* Croduxova termoelektrana s tvornicom biodizela u Luci brod

* izgradnja proizvodnog pogona centra za inkluziju u zoni na Koloniji

* proširenje Svačićeve na četiri traka na dionici od Gupčeve do Glogovice + izgradnja dva kružna toka

* crkva i župni dvor u Naselju A. Hebrang

* nove stambene zgrade planirane na Trgu kralja Tomislava, Ulici I.G. Kovačića i Reljkovićevoj ulici, rekonstrukcija i dogradnja zgrade u Ulici kraljice Jelene

* rekonstrukcija doma za djecu i mladež u studentski dom

* izgradnja Istočne vezne ceste s nadvožnjakom preko pruge

* kamp u sklopu sportsko-rekreacijskog centra na Poloju

p.s. fotke sutra naknadno dodajem, ako sam nešto zaboravio javite mi na pm.

·
Registered
2,585 Posts
lijepo je popisano kako će se i na što novci trošiti, manje više su to projekti koji nisu ostvareni zadnjih godina pa će eto sada biti, malo toga je novoga.

ono što mene zanima je kako će se namaknuti novci za sve to i od koga?

·
Registered
4,843 Posts
Poziv na nadmetanje
REKONSTRUKCIJA POSLOVNE ZGRADE ELEKTRE SLAVONSKI BROD

Proc. vrijednost: 1.700.000,00 Kn

2. Postojeće stanje

Postojeće stanje okoliša oko zgrade je u neadekvatnom stanju, koje funkcionalno ne odgovara pristupu do ulaza i obilasku javne ustanove. Postojeće betonske pješačke staze su oštećene, deformirane na terenu, s nefunkcionalnom površinskom odvodnjom. Obloga (popločenje) ulazne terase, rampe i stubišta, izvedena od kulir ploča, dotrajala je kao i hidroizolacija u slojevima ispod obloge. Postojeći izlazi iz podruma kroz terasu i postojeći svjetlarnici na terasi, nisu u funkciji, te će se zatvoriti. Postojeći ravni krovovi iznad podruma, izvedeni kao travnati krovovi, nužni su za sanaciju, radi dotrajale hidroizolacije. Zelene površine na terenu nisu uređene, a cijeli okoliš oko zgrade nije ograđen.

3. Opis zahvata

a. Rekonstrukcija i uređenje ulazne terase, podzida terase i ulaznog portala
b. Rekonstrukcija i uređenje rampe za invalidne osobe i ulaznog stubišta
c. Rekonstrukcija prilaznih staza oko zgrade i kroz južni provoz od Ul P. Kešimira IV
d. Sanacija zelenog krova iznad podruma istočnog i zapadnog anexa
e. Sanacija podrumske bravarije, kao i bravarije po katovima i zidova podruma, uz kolnu rampu i istočnom atriju
f. Uređenje dvorišnog parka s južne strane zgrade
g. Izgradnja dvorišne ograde po rubu parcele s južne strane
h. Razni radovi

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=573424

·
Yosemite Sam
12,230 Posts
Discussion Starter #11
Dva i pol milijuna kuna utrošeno za izgradnju spomenika djeci poginuloj u ratu

Nakon više od 20 godina čekanja pri kraju je realizacija projekta izgradnje Spomenika djeci poginuloj u Domovinskom ratu.

Poginulo je 402 djece, od toga čak 28-ero u Slavonskom Brodu. Na inicijativu ministarstva branitelja te Zajednice udruge civilnih stradalnika Domovinskog rata raspisan je natječaj početkom prošle godine. U ožujku je odabrano najbolje idejno rješenje i to ono autora Petra Dolića i Petre Tončić Lipovščak. Prva faza izgradnje je gotova. Spomenik je postavljen i čeka službeno otkrivanje, dok još preostaju druga i treća faza, a to je uređenje parka oko spomenika. U izgradnju je do sada utrošeno više od 2 i pol milijuna kuna.

http://www.brodportal.hr/clanak/2-i...radnju-spomenika-djeci-poginuloj-u-ratu-11221

·
Registered
126 Posts
SKLOPLJENI UGOVORI

Izrada projektne dokumentacije za izgradnju školskog kompleksa OŠ Milan Amruš u Slavonskom Brodu

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=575202

Rekonstrukcija i izgradnja spojne ceste od ulice M. Gupca do N.Š. Zrinskog(D423) u Slavonskom Brodu -I. faza izgradnje-kružni tok na raskrižju Osječke i Ul. N.Š. Zrinskog s mostovima na kanalu Glogovica

https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=575279

Znači kreće uskoro.

·
Registered
87 Posts
Indijci žele ulagati u gospodarstvo, interes za Đuru Đaković i Luku Brod

SLAVONSKI BROD- Brodsko- posavsku županiju i Slavonski Brod danas je posjetio veleposlanik u Hrvatskoj, gospodin Sandeep Kumar. Svojim posjetom županiji i gradu pokazao je dobru namjeru za pronaći poželjne partnere za poslove u svim segmentima, od industrije, poljoprivrede ali i školstva. Kako je ovo zapravo prvi službeni posjet, već sljedeći planiran je s gospodarstvenicima s našeg područja jer kako je i sam veleposlanik rekao- Samo mjesto i dobra prometna povezanost odlični su preduvjet za indijske ulagače posebno u segmentu automobilske industrije. Do sada je Indija što se tiče Hrvatske napravila već neke poslove u farmacetskoj industriji, ali vrijeme da da se i ostale grane pokriju, pogotovo jer je klima za ulaganje i širenje partnerstva jako povoljna.- Suradnju u budućnosti veleposlanik Kumar vidi i kroz Đuru Đaković ali i Luku Brod.

Osim sastanaka s županom Brodsko- posavske županije, veleposlanik je današnji dan iskoristio i za susret i s gradonačelnikom Slavonskog Broda, Mirkom Duparom i dekanom brodskog Veleučilišta.

http://www.ebrod.net/slavonski-brod/clanak/indijci-zele-ulagati-u-gospodarstvo-interes-za-duru-dakovic-i-luku-brod-14001.html

Nadam se da ce se barem nesta od ovoga desiti,jer smatram da ovu i slijedecu godinu Brod ce docekati prekretnicu,nadam se da ne varam.

·
Registered
2,585 Posts
neće, jer nije napravljena nikakva osnova za to. ovakve stvari ne padaju s neba nego su rezultat dugogodišnjih sustavnih i sistematskih ulaganja u infrastrukturu, kadrove, obrazovanje. toga kod nas nema. ovo su kurtoazne izjave za novinare, a ne najave ozbiljnih ulaganja.

u indiji postoji 101 bolja solucija za ulaganje nego luka brod ili pogotovo ĐĐ. tužno, ali istinito

·
Moderator
28,511 Posts
Dok ne krene nešta ozbiljno bolje ignorirati takve tekstove. I nama je milijun puta bilo u novinama kako su Amerikanci, Nijemci, Englezi, Španjolci, Kinezi itd. zainteresirani za ulaganje, pa na kraju ništa.

·
Registered
87 Posts
Ma sve je to istinaa da.
Mislim znam i ja da od toga nema ništa,dok god se cjela Slavonija ne digne iz pepela,a za to treba čarobni štapić!
Ali zato kažem iskreno se nadam da če Brod kroz 2-3 godine započeti prekretnicu cjeloga grada,te da se napokon počne pametno ulagati.

·
Registered
2,585 Posts
ja ti kažem da neće jer se nije dogodilo apsolutno ništa što bi to potaknulo. novac nigdje ne pada s neba, u brodu pogotovo. velika ulaganja su produkt dugogodišnjeg sistemskog i ciljanog ulaganja u sve ono što sam već naveo. to nemamo, nismo imali i nećemo imati u skoroj budućnosti.

mi gradimo cestice po firovom kraju jer oni glasaju za dusparu, a u školama ne postoje kabineti informatike. totalno krivo posloženi prioriteti, današnje stanje nije za čuđenje.

kada se stvari postave na pravi način, kada desetljećima, ali baš desetljećima budemo imali SUSTAV, onda možemo očekivati velike investicije. dakle, nakon nekoliko desetljeća krvavog rada.

sve drugo je iluzija, predizborno obećanje ili sezona kiselih krastavaca. ni R od realnosti

·
Yosemite Sam
12,230 Posts
Discussion Starter #18
Rahitični je starac rekao za novine
Da će za pola stoljeća ovdje biti Diznilend.
Mi ćemo svi do tad ovo vrijeme čekanja
Provesti ko druga bijeda vapeći za pomoć svijeta.

U mom kvartu status quo
Planovi u vakuumu
Prelazimo masovno
U alkose za pokerom.

Al' imam rok trajanja
Koji mi brzo ističe
I zato nemam vremena
Čekat i dalje zombije.

·
Registered
126 Posts
Đurine hale zajedno sa svim ostalim neiskorištenim gradskim prostorima u najam za 1 kn, porezne olakšice za investitore, adekvatne gospodarske zone, osnivanje tima sastavljenog od stručnih ljudi koji će omogućiti da investitor što prije krene sa radom, itd. itd. itd.

To su neke od stvari koje privlače investitore. I da opet ne spominjem opet a spomenuti ću, Sava, autocesta, željeznica i izvanredan geografski položaj.

·
VESP
714 Posts
Đurine hale zajedno sa svim ostalim neiskorištenim gradskim prostorima u najam za 1 kn, porezne olakšice za investitore, adekvatne gospodarske zone, osnivanje tima sastavljenog od stručnih ljudi koji će omogućiti da investitor što prije krene sa radom, itd. itd. itd.

To su neke od stvari koje privlače investitore. I da opet ne spominjem opet a spomenuti ću, Sava, autocesta, željeznica i izvanredan geografski položaj.
Svi samo pricaju o nekakvim stručnim ljudima i šta ti ja znam. ako su zakonski okviri loši,parafiskalni nameti da ne govorim, đabe nama stručnjaci. Možeš biti stručan , ali protiv birokratske Zvijeri si gotovo uvijek nemoćan!

1 - 20 of 1266 Posts