SkyscraperCity banner

Ocjenite Slobodu?

Status
Not open for further replies.
1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
6,700 Posts
Discussion Starter · #1 ·
OSLOBODITE ME OVE PROKLETE CRNO-BIJELE REALNOSTI!​

·
Registered
6,700 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Hmm.. Ballota, za mene slika nije samo lijepi prikaz nekog objekta ili prostora. Za mene slika govori price, nikad ne ispricane, da leze na dnu moga srca. Price o mome unutrasnjem duhu, blagostanju i nemiru, burama, olujama, proljecnim, ljetnjim, jesenjim, zimskim dobima moje duse, oronulim mislima izgubljenim na policama moje memorije, odspavanim nadama moje proslosti, vjecitim borbama moje buducnosti...

Razumijem te sto kazes da bi ti se dojmilo zanimljivijim da je u boji, ali zar ne shvatas upravo poentu cijele slike? Ovakvu ljepotu, sa morskim nebom, rosnom travom, perjanim oblacima sa savrsenom geometrijskom pozicijom svakog navedenog entiteta strpati u crno-bijelu sliku? Zar to po tebi nije logicna ironija i opsti prikaz nasih zivota? Mi, ljudi, svoj zivot stavljamo upravo u ovaj okvir, crno-bijeli. Neizmjerna ljepota je ostala zauvjek skrivena od njeznih pogleda nasih komsija, prijatelja, rodbine, gradjana, zemljaka samo zato sto smo isuvise sebicni da istu dijelimo sa drugim. Sve vise i vise se zatvaramo, odvajamo se od termina zvan "covjek" i pocinjemo blijediti poput ove slike. Da ne duljim vise, Queen grupa je i vise no kazala svojom pjesmom " Show must go on".
.​

·
Registered
6,700 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Slika ne bi bila slika, da nije tako kao sto ja mislim, vec samo hartija naseg slijepog( ocnog ) vida. ;)

·
Registered
45 Posts
sooorrrry, mislio dati devetku kad skuzi da ti je poll preokrenut. :bash::bash::bash: Znaci 9/10. Masonic mozes popravit gresku?

·
Registered
6,700 Posts
Discussion Starter · #10 ·
@rosulje,
Hvala na toplim rijecima.
@NKDZG,
Nije problem care, sve je sredjeno. ;)

1 - 10 of 10 Posts
Status
Not open for further replies.