SkyscraperCity banner

7721 - 7740 of 10147 Posts

·
Registered
3,222 Posts
Žeby málo dažďových záhrad v projekte? :D

Inak Smädovi som písal prioritne preto, že je šéfom Dukly, nie preto, za ktorú MČ je poslancom. Predpokladám, že ohľadom týchto vecí je najlepšie informovaný. Ale zrejme je príliš dôležitý na to, aby odpisoval bežným občanom na maily (aj keď to asi skôr znamená, že nemá čo napísať, ale tak slušnosť je slušnosť).

·
Hello
4,562 Posts
Je to zvlastne, zo Smädom som v poslednej dobe bol v castejsom kontakte, aj s jeho p. manzelkou a prisli mi totalne v pohode. Ktovie ci mail vobec otvara a ci to nema na starosti niekto iny. Bohuzial pocas nasich stretnuti nebol priestor na otazky ohladom futbalu, lebo inak by som ho zasypal az po usi. :D

·
Registered
377 Posts
Stadion Radvan

Tak podarilo sa mi nieco zistit od znameho z MsU. Su tam vraj probemy s pozemkami, vela ludi podalo namietky. Takze to moze byt este na dlho. Ak vobec .. .

·
Hello
4,562 Posts
Slovami klasika, klasika.

Zobrat prachy a spolupodielat sa na Stiavnickach. VSC + MFK + mesto + dotacia od SFZ. Ak pisu ze sa kapacita Stiavniciek da rozsirit tak by mali do toho ist hned a tlacit na kategoriu 3. A bude pokoj. Mne atleticky oval neprekaza.

Lebo problemy s pozemkami a namietky, to je v Radvani na dlhe roky.

·
Registered
185 Posts
Ja som fanusik zmeny ktora nastala v hokeji. Som fanusik Lintnera pretoze robi dobry marketing, som fanusik Satana (a Ramsayho) lebo zmeny ktore ich posobenie prinieslo sme videli aj posledne dva tyzdne. A som aj fanusik Kohuta, uz len preto ze nepatri medzi stare esa ako Nemecek, Golonka, Hossa st. a pod.

A preto som velmi prekvapeny ba dalo by sa povedat ze az dezorientovany z niektorych poslednych Kohutovych vyjadreni, a to najprekvapivejsie a najnelogickejsie je spominana vystavba 12-14 tisicovej haly na strednom slovensku.

Moj nazor je velmi jednoduchy. Ekonomicky nezmysel.

Nechcem to dalej velmi rozvijat, respektujem nazor inych na tomto fore a viem ze moj nazor skromnejsich stadionov pripadne rekonstrukcie stojacich sa casto nesretava s pochopenim. Rozumiem ze ak je akakolvek moznost ze sa nieco take moze podarit, tak je to velka vec a vela ludi moze zastavat nazor "podme do toho".

Inak pojem stredne slovensko je velmi siroky, samozrejme ze o regione BB/ZV sa pise asi najviac, kedze momentane tam sidlia 2 z 5 najsilnejsich klubov (ekonomicky aj kadrom), ale treba upozornit aj na potencial Zilinskej aglomeracie, ktora napr spolu s Martinom je vyrazne vacsia ako ta vo zvolenskej kotline, a tak isto infrastruktura (s vynimkou letiska) je na vyssej urovni. Ale ak uz by to malo stat " u nas", mal by som iny navrh. A dovolim si mensiu konspiraciu.

Celu sezonu cakame na rekonstrukciu tribuny B na nasom starom zimaku. Financie su uvolnene, k dispozicii. Po sezone mlady Koval oznamuje ze rekonstrukcia prebehne az po konci dalsej sezony (pre mna nelogicke). Jedine ze by Koval poznal informaciu ktora vyjde par dni na to, a to ze BB bude hostit olympijsky festival mladeze. K tomu pribudne dalsia informacia, ze je nutne postavit na parkovisku na micinskej ceste (bezprostredne susediacom so starym zimakom) nova multifunkcnu arenu do dvoch rokov.

A potom pride dva tyzdne na to p.Kohut ktory rozprava o vystavbe novej haly na strednom slovensku.

Ak by sa vsetko odohralo separe, tak by Bystrica o dva roky mala rozsireny a zrekonstruovany stary zimak, novu multifunkcnu halu a o par rokov na to aj dalsi novy zimak. Co mi v slovenskych realiach pripada nemozne a pritiahnute za vlasy.

Viem si predstavit nasledovne. Na micinskej ceste postavit oval pre 5000-5500 ludi (cosi ako arena v Trinci), zakonceny informacnym prstencom a skyboxami. Takyto oval by obalil jednoduchou konstrukciu po stranach aj na streche. Takto pripravena hala moze hostit festival a byt aj domacim stadionom pre HC 05. Ked pride ten cas stavat 12 tisicou halu (neviem ci pride, Fasel uz dlho nebude na svojej pozicii), zhodi sa dole demotnovatelne oplastenie, pribudne druhe poschodie a spravi sa novy plast.

Ake jednoduche. Aurat ze toto je skor moj sen, ako realita u nas v BB, a pokial sa dobre pamatam, a niekto to tu uz spominal, povodna Steel Arena mala mat kapacitu 12 500 (nie som si uz isty) a nemala mat strechu riesenu cez ten oblukovy nosnik. A uz vtedy sa niekde pisalo ze ta strecha sa da zhodit a stadion je staticky navrhnuty tak ze vrchny obluk sa da uzavriet. A to mi veru pride lepsie riesenie ako podobne velky zimak v 3 krat mensej BB.

Nech to uz dopadne akokolvek, v BB co sa tyka sportovej infrastruktury nas asi cakaju celkom pekne casy. Ked sa pozriem na Stiavnicky, sportovu halu aj zimak, tak by uz bolo aj na case.
Som rad ,ze su ludia kt. su uvedomuju ,ze je rozdiel medzi geografickym stredom slovenska a stredom slovenska co sa tyka poctu obyvatelov kt. ziju na strednom slovensku a to je niekde pri Martine. Uz keby mala byt taka obrovska hala ,tak ja by som ju postavil niekde v Martine na krizovatke D1 a R3....pristup do hodiny od Trencina , z BB , RK a a aj z Prievidze a tak dalej. Cize podla mna idelana poloha ked uz by take nieco malo byt. Ale z tych vyjadreni co citame je jasne ze to bude niekde medzi BB a ZV co je podla mna uplne mimo. Nech uz to potom je aspon v BB, vacsie mesto a viac stred ako Zvolen ,to by podla mna bola uplna nezmyselna katastrofa.

·
Registered
363 Posts
Ale z tych vyjadreni co citame je jasne ze to bude niekde medzi BB a ZV co je podla mna uplne mimo.

Ty si na Slovensku novy? Neboj sa, nebude urcite ziadna hala pre 12-14 tisic na strednom Slovensku, to su len take Kohutove dristy do vetra. Neviem co tym sleduje, ale nieco asi ano...ale vystavba haly to nebude. Jedine mesto, ktore by taku halu ekonomicky utiahlo, je Bratislava a aj to len za predpokladu, ze by hral Slovan KHL. A tu sancu sme uz prepasli a dalsi stadion s vacsou kapacitou sa na SK nebude stavat najblizsich 50 rokov.

·
Banned
643 Posts
Spociatku som si myslel, ze je to iba Kohutova predvolebna kampan. Zaujimave vsak je, ze jeho "ex-opozicnik" Nemecek sa vyjadril v tom istom duchu (ten dokonca hovori o 16K). Ako keby v tom mal cely zvaz jasno, ze takuto halu chcu postavit (co netvrdim ze sa aj stane).

·
Registered
185 Posts
Ty si na Slovensku novy? Neboj sa, nebude urcite ziadna hala pre 12-14 tisic na strednom Slovensku, to su len take Kohutove dristy do vetra. Neviem co tym sleduje, ale nieco asi ano...ale vystavba haly to nebude. Jedine mesto, ktore by taku halu ekonomicky utiahlo, je Bratislava a aj to len za predpokladu, ze by hral Slovan KHL. A tu sancu sme uz prepasli a dalsi stadion s vacsou kapacitou sa na SK nebude stavat najblizsich 50 rokov.
Vekovo bohuzial uz nie :) . PS: dnes som videl na jednom hokejovom portali krasny novy zimny stadion - v Ziari nad Hronom. Nepoznam pravidla tohto fora, tak neviem ci mozem dat odkaz. No ale je fakt krasny , sedenie uplne az k ladu , nieco na styl NHL alebo novych aren ako v Trinec a podobne. Nuz mensie mesto a aku peknu arenu dokazu postavit.

·
Registered
185 Posts
A k tomu ,ze taku halu dokaze uzivit len Bratislava ti poviem len tolko ,ze mate teraz halu a pozri ako ju ekonomicky dokazete uzivit.....Treba si uvedomit ,ze BA je uplne v kute , takze vacsia cast Slovenska to tam naozaj daleko....netvrdim,ze pre 14tisic ale verim ,ze hala pre 8-10tisic niekde v MT co je skutocny stred Slovenska co sa tyka obyvatelstva a spadovej oblasti co sa tyka kupnej sily alebo potom este priamo v BB niekde na stiavnickach. Urcite nie niekde medzi mestami...

·
Registered
639 Posts
a v tom ziari nad hronom planuju nejake muzstvo ? celkom schopny stadion a kapacita 2100..a kludne tu mozes davat odkazy

·
Registered
343 Posts
je smutne, ze mensie mesta a mestecka si vedia aj stadiony dokopy dat, aj mancafty postavit a vacsie mesta su uplne keli. teda nic proti tym mesteckam, je super co robia.

·
Registered
9 Posts

·
Registered
363 Posts
A k tomu ,ze taku halu dokaze uzivit len Bratislava ti poviem len tolko ,ze mate teraz halu a pozri ako ju ekonomicky dokazete uzivit.....Treba si uvedomit ,ze BA je uplne v kute , takze vacsia cast Slovenska to tam naozaj daleko....netvrdim,ze pre 14tisic ale verim ,ze hala pre 8-10tisic niekde v MT co je skutocny stred Slovenska co sa tyka obyvatelstva a spadovej oblasti co sa tyka kupnej sily alebo potom este priamo v BB niekde na stiavnickach. Urcite nie niekde medzi mestami...

Pokial Slovan hraval normalne v KHL, nie na konci tabulky, tak byvalo pravidelne vypredane a v tej dobe by vypredali aj 15 tisicovu halu, minimalne na 10 top zapasov sezony. To je bohuzial nerealne inde na Slovensku, lebo mesta su priliz male a zaujem o sport priliz nizky. Bratislava ma vyhodu, ze na skok to maju Rakusania aj Cesi. Je uplne jedno aku najdes na strednom Slovensku spadovu oblast, neexistuje tam miesto, ktore by vedelo vypredavat co i len 5 tisicovu halu 1-2x do tyzdna...nieto este halu nad 12 tisic. Kohut a spol si iba robia kampan na nieco...mozno sa chysta do politiky, alebo nieco ine, ale kazdopadne su za tym ine zaujmy ako realne postavit halu. :)

·
Registered
185 Posts
Nejake drobne detaily k reko v Žiari n. Hronom:

https://www.hockeyslovakia.sk/userfiles/file/8_Zimn%C3%BD_%C5%A1tadi%C3%B3n_%C5%BDiar_nad_Hronom.pdf

+ nedavna konferencia o obnove infrasktruktury pod zastitou SZLH, rocnik 2019 (na konci clanku odkazy na dalsie planovane reko, prezentacia prezidenta zvazu a pod.)

https://www.hockeyslovakia.sk/sk/article/hokejova-infrastruktura-sa-rozrasta-v-septembri-otvoria-halu-v-liptovskom-hradku-aj-akademiu-v-trencine
akoze fakt krasny stadion , ved to by mohli polovicu extraligovych muzstiev posadit na zem ,ak nie viac....

7721 - 7740 of 10147 Posts