SkyscraperCity banner

8441 - 8460 of 9021 Posts

·
Registered
216 Posts
V BB na zimáku som nikdy nebol ale na fotkách ten štadión vždy vyzeral veľmi zaujímavo, také "intímnejšie" prostredie s tribúnami blizko klziska. Dúfam že sa tú rekonštrukciu podarí dotiahnuť do zdarného konca. Mimochodom sú nejaké novšie vizualizácie ako by to vo finále malo vyzerať?
V TN dokončili pri Sokolovni montáž tých spodných aj vrchných dielcov, na zvyšok sa asi čaká. Pri hrádzi začali robiť schodisko a celý priestor zrejme pri sektore hostí a prikladám aj fotku tej dovezenej strešnej konštrukcie čo spomínal bolkop

·
Registered
216 Posts
No na jednej strane som rad ze AS nemoze vypadnut ale je to podla mna naplutie do tvare teamom v druhej lige teda hlavne Dubnici a Bystrici ktore investovali do postupu a vlasne zbytocne. Lepsie riesenie by bolo ponechat v platnosti tabulku a miesta do poharov a aspon Pohronie s Bystricou mohlo hrat baraz. Naco je toto dobre? Prial by som postup Bystrici, Popradu alebo Kosiciam, myslim ze vo vacsich mestach ma futbal skor sancu dlhodobo prosperovat.

·
Registered
216 Posts
Dnesne sa naozaj vydarili, idealne svetelne podmienky, dobra praca :) Musim sam seba pochvalit, nedalo mi to :D
Na tej prvej sa mi podla mna podaril paradny svetelny efekt, na fotenie som drevo ale toto sa mi naozaj paci, ta nova hlavna tribuna tam ziari ako titul v lige majstrov, wow, posudte...
Je vyplnena asi polovica tribuny pri Sokolovni a zhruba tretina tribuny pri Vahu ma strechu takze zjavne makaju na dvoch frontoch, dovody nepoznam

·
Registered
216 Posts
Prave to pozeram, chcelo by to vyssie umiestnenu kameru ale zo starej tribuny to asi nepojde. Inak pre tych co dnes nesledovali spravy, Nitra a Zilina nedostali licenciu na ligu
Nitra a Žilina nedostali licenciu na nasledujúcu sezónu
Dufam ze sa to podari zvratit lebo su to kluby s tymi lepsimi stadionmi a fanusikovskym potencialom u nas. Inak v TN je skoro hotova vypln tribuny pri Sokolovni, z piatich statocnych som dnes napocital len dvoch tak dufam ze to je len docasny vypadok ale je tam vidiet isty progres

·
Registered
2,112 Posts
Podľa mňa Nitre to neudeľujú v prvom kole už zo zvyku... Každý rok na odvolanie. Malo by sa spraviť nejaké pravidlo, že pokiaľ 3x po sebe tieto podmienky nesplnia na prvý raz, tak na ďalší ročník ju nedostanú.A Žilina v súčasnej situácii nemôže dostať licenciu v žiadnom prípade, keďže sú v likvidácii. Tam sa nie je o čom baviť. A tieto nekonečné reči o diváckom potenciáli očividne nemajú žiadnu cenu. Hovorí sa to o Nitre aj Žiline už roky a očividne je ten potenciál menší ako sa zdá. Žilina hrá roky na čele, prakticky len Slovan je v tomto lepší a napriek tomu divákov prilákať nedokázali.

·
Registered
216 Posts
Nepretrváva v Žiline stále nejaký bojkot tvrdého jadra fanúšikov voči vedeniu? Lebo sa mi to zdá dosť divné - veľké mesto, klub čo sa snaží preferovať odchovancov a štadión na naše pomery vysoko nadpriemerný a anglického typu s tribúnami blízko ihriska. Je to celé divné.

·
Registered
2,112 Posts
Aj keby tam bol bojkot tvrdého jadra (ktorý pokiaľ viem už skončil), tak väčšinu divákov aj tak tvoria bežní fanúšikovia a tí proste nechodia. Možno na Slovan sa ešte nazbierajú, prípadne v posledných zápasoch ak sa hrá o titul, ale inak nie. Ani si nespomínam, kedy mala Žilina naposledy v lige vypredané.

·
Hello
4,330 Posts
Bojkot tam uz skoncil. V Ziline pochopili ze navratom Slovana na vrchol su uz bez sance ziskat titul, v podstate ako ktokolvek dalsi v lige. A na to sa tazsie zvyka po rokoch usoechov. Zacina sa dlhorocna hegemonia Slovana, co mozno znamena vyssie navstevy vsade tam kde pride Slovan ale nizsie navstevy najvacsich koniurentov, kedze vysledok je pomaly jasny este pocas jesennej casti. Ved na Slovensku sa nechodi pozerat na futbal, ale na uspech.

Ja si napriklad myslim ze keby Dukla postupila do ligy, prve 2-3 zapasy by prisli mozno 4-6 tisic divakov, sezonu by sme ukoncili do 3 tisicoveho priemeru, a postupne by sa to vratilo do tych starych kolaji cca 2 tisic plus minus. Tak to proste je. To je uroven slovenskeho sportu/futbalu.

·
Registered
2,112 Posts
Podľa mňa žiadna hegemónia Slovanu nastať nemusí... Slovan je najbohatší už 10 rokov, predtým v 90. rokoch bol tiež a nikdy z toho nebola nejaká dlhá séria titulov. Môže vyskočiť DAC, Trenčínu môže vyjsť "draft" a keď už bude hrávať doma, bude to iné. A stále môže vyskočiť niekto nečakaný.

Čo sa týka Dukly, tak predpokladám vyššiu návštevu na Slovan a Žilinu (ak ju teda v lige nenahradíme), možno Ružomberok a Trnavu. Potom samozrejme podľa výsledkov a hry. Ak by sme hrali niekde v strede a bojovali o hornú šestku, zrejme by návštevy boli vyššie, ak by sme sa od začiatku zachraňovali, prípadne šli na jasný zostup, tak pochopiteľne by na štadióne na jar už nebol nikto... Ale ani BB nie je športové mesto, takže s tým počítam.

·
Registered
216 Posts
Súhlasím, len za kmotríkovej éry získala Žilina 3 tituly, Trenčín 2 a Trnava jeden. Navyše politická scéna sa mení a hochštapleri jeho typu nemusia mať ako sa ukazuje na ružiach ustlané. Za titulom a LM pôjde tvrdo DAC a čakám že sa pozviecha Žilina a Trenčín. Pre Spartak je smola že klub má po dlhej dobe zdá sa seriózneho majiteľa ale vlastniť sieť kín v dobe korona krízy je teda nič moc.
Inak na BB a Nitre je zaujímavé to že hokej tam mal vždy dobrú divacku podporu a futbal skoro žiadnu.
Update z Trenčína... Dnes to pri Sokolovni vyplnili komplet po celej šírke, nasledovať bude teda strecha za oboma bránami.

·
Registered
2,112 Posts
Neviem si predstaviť súčasnú Žilinu ako by mohla hrať o titul... Skôr to vidím na scenár okolo roku 2013, kedy skončili myslím 9. Ale ja dúfam, že nedostanú licenciu a budú musieť ísť aspoň do 3. ligy, nech si Antošík uvedomí, že nemôže klub posielať do likvidácie ako sa mu zachce, aby nemusel platiť hráčov. DAC sa mi nezdá, že by chcel ísť tvrdo za titulom, lebo vždy keď nejaký dobrý hráč príde, dvaja dobrí odídu. Páči sa mi ich filozofia ako celok, ale mali by to zastabilizovať a nepúšťať najlepších hráčov do priemerných poľských, rumunských alebo maďarských klubov. Ja by som im ten titul alebo aspoň účasť v skupinovej fáze EL doprial, lebo podľa mňa majú najkrajší štadión a rád by som na ňom videl nejaké dobré mužstvá.

@SunshineBB náhodou si nešiel v posledných dňoch alebo sa nechystáš ísť pozrieť Štiavničky? Ja sa tak skoro do mesta asi nedostanem a zaujíma ma aký je progres.

8441 - 8460 of 9021 Posts