SkyscraperCity banner

8461 - 8480 of 9001 Posts

·
Registered
556 Posts
Môžem sa opýtať teda aký bude finálny stav nový štiavničiek ? Bude to naozaj ta znížená kapacita okolo 4000 a nezastrešené tribúny okrem hlavnej čo kolovalo po médiách ? Je tam nejaká nádej, že potom by sa tie tribuny zastrešili ?

Vdaka vopred

·
Registered
2,106 Posts
4000 určite nebude, pokiaľ sa naozaj nebude meniť nič, len sedačky... skôr to vidím na nejakých 7500. Určite nebudú zastrešovať celý ovál, ale hovorilo sa, že v prípade postupu sa postaví nová krytá tribúna so zázemím oproti hlavnej, ale k tomu nie sú verejné žiadne materiály.

EDIT: Info z vedenia klubu: V stredu 27.05.2020 boli na jednaní (armádnej) Dukly dvaja členovia komisie pre štadióny a ihriská SFZ, čo bolo akýmsi vyvrcholením práce celého manažmentu MFK Dukla a mesta Banská Bystrica. Na danom stretnutí bolo v kooperácii s týmito pánmi dohodnuté, že už v prvej fáze výstavby štadióna sa dokončí nie podľa UEFA 2, ale podľa prísnejšej normy UEFA 3, čo na 1.ligu bude bohate stačiť - momentálne sa rieši, kto doplatí zvýšené náklady na realizáciu projektu. Hotový musí byť do mája 2021.

·
Hello
4,325 Posts
EDIT: Info z vedenia klubu: V stredu 27.05.2020 boli na jednaní (armádnej) Dukly dvaja členovia komisie pre štadióny a ihriská SFZ, čo bolo akýmsi vyvrcholením práce celého manažmentu MFK Dukla a mesta Banská Bystrica. Na danom stretnutí bolo v kooperácii s týmito pánmi dohodnuté, že už v prvej fáze výstavby štadióna sa dokončí nie podľa UEFA 2, ale podľa prísnejšej normy UEFA 3, čo na 1.ligu bude bohate stačiť - momentálne sa rieši, kto doplatí zvýšené náklady na realizáciu projektu. Hotový musí byť do mája 2021.
Krasna sprava takto z rana. Ukazuje sa ze manazment Dukly naozaj odvadza dobru pracu a myslia to s futbalom naozaj vazne. Z Kremnicky spravit akademiu, z Radvane novy stadion a doriesit Stiavnicky pre futbal, to mi znie az nerealne. Snad to pomoze Dukle vratit ju tam kde sme zvyknuti. Mojim prianim je nech za branami nechaju stary oval, oroti hlavnej spravia novu krytu, celkova kapacita 7000 a krytych miest aspon 5000 a bucham sampus.

Inak na BB a Nitre je zaujímavé to že hokej tam mal vždy dobrú divacku podporu a futbal skoro žiadnu.
S timto by som nie uplne suhlasil. Pri Nitre teda ano ale v BB je to specificke. Ako sa uz spominalo, BB nie je velmi sportove mesto, ludia sa tu nevedia nejako extra nadchnut pre sport. Na hokej nebyva vypredane aj ked sme posledne roky, nech mi Pan Boh odousti to sebavedomie, doslova valcovali celu extraligu a priemer na zapas je nejakych 2200-2400 divakov a to sa mi zda fakt dost malo ked pozriem kolko divakov chodi v KE, NR, TN a pod. Jednoducho absolutny favorit sutaze zo 100 tisicovej aglomeracie by mal mat ten ministadionik nonstop vypredany.

Na druhej strane futbal. Ano, posledne roky to bola katastrofa ale treba brat do uvahy co sa v Dukle posledne roky dialo a na akej zrucanine hrala. Ked islo vsetko ako malo tak sme s priemerom 5600 divakov na zapas boli najlepsi v lige aj pred Trmavou.

Ale fakt je ten ze tu nikdy nebudu nejake vysoke navstevy. V tomto nas predbehne hocijake mensie mesto. Asi tu ludia nemaju taky navyk.

·
Registered
599 Posts

·
Registered
2,106 Posts
Tak momentálne mame 3 pekne, čiže ano, bude jeden za najkrajších. Ale inak prakticky rovnaký ako v DS a KE. Navyše to ani podobne ako v KE skoncit nemôže, keďže už majú postavené 3 tribúny. Ale som teda zvedavý, kto tieto preteky slimáka a korytnačky vyhra. Ak bude mať BB skôr hotový štadión, tak sa zasmejem.

·
Registered
30 Posts
Tak momentálne mame 3 pekne, čiže ano, bude jeden za najkrajších. Ale inak prakticky rovnaký ako v DS a KE. Navyše to ani podobne ako v KE skoncit nemôže, keďže už majú postavené 3 tribúny. Ale som teda zvedavý, kto tieto preteky slimáka a korytnačky vyhra. Ak bude mať BB skôr hotový štadión, tak sa zasmejem.
tak musime dufat ze to bude skor ako sa predpoklada...ci uz KE, BB a hlavne TN, nakolko vlastny stadion ich drzi v rozlete a nasa liga potrebuje dalsi silny tim. skoda ze v TN nie je stavebne tempo ake bolo v DAC :) ale tam boli financie z viacerych zdrojov.

·
Hello
4,325 Posts
tak musime dufat ze to bude skor ako sa predpoklada...ci uz KE, BB a hlavne TN, nakolko vlastny stadion ich drzi v rozlete a nasa liga potrebuje dalsi silny tim. skoda ze v TN nie je stavebne tempo ake bolo v DAC :) ale tam boli financie z viacerych zdrojov.
V BB je to momentalne naopak, stadion napreduje slusnou rychlostou podla vsetkeho aj v lepsom vyhotoveni a v dobrom termine ale v rozlete nas drzi par nekompetentnych pajacov zo SFZ.

·
Hello
4,325 Posts

·
Registered
8 Posts
Ale BB sa aspoň nebude môcť sťažovať, že im nedali šancu.. podľa mňa, nemám to overené, išlo o aktivitu Kováčika, ktorý má s Duklou históriu.. pochybujem, že postúpia, ale šancu im dali.. takto mu nik nebude môcť nič vyčítať

·
Hello
4,325 Posts
O aktivitu Kovacika nemoze ist, to moze bez urazky napisat len niekto kto tu jeho bystricku historiu nepozna. Imho nemyslim si ze mozeme byt radi. Zrusit II. ligu bez postupu bol silny podraz, ale teraz sa tvarit ze ked nas pustia aspon do baraze tak je vsetko OK tiez nie je v poriadku. Pravidla boli predsa jasne od zaciatku, posledny zostupuje, prvy postupuje, predposledny s druhym hra baraz. Nech uz sa dohrava v akomkolvek formate, nevidim jediny logicky dovod preco pravidla postupu/zostupu nemohli ostat zachovane. Jedine ze by tu bol silny lobing za oslabenie klubov II. ligy. Ale je to potom zase raz dobra facka futbalu. Stale mam taky pocit ze futbal (ani hokej) sa napriek vystavbe stadionov nie ze neposuva dopredu, ale opat sa prepada hlbsie a hlbsie. Zakladna skupina ligy majstrov je uz uplna utopia, fortuna liga je asi najnudnejsia sutaz v Europe, majster je jasny hned na zaciatku pretoze Slovanu nik nedokaze konkurovat, sledovat zapasy takych klubov ako Sered, Pohronie, Michalovce, Senica a pod je horsie mucenie ako prestrelene koleno a nove stadiony hoc pekne zivaju prazdnotou korona nekorona. A ked sa najdu ambicozne kluby ktore sa o nieco celu sezonu snazia, davaju priestor odchovancom, ich divaci su takpovediac namlsani po futbale, tak ich tu ideme brzdit a z pozicie sily este oslabovat, demotivovat a vyhybat sa konfrontacii aby sme si zachranili hole zadky.

Myslim si ze nech ktokolvek vyhra II ligu , do fortuna ligy nepostupi. Posledny vo fortune sa ku koncu sutaze moze na vsetko vybodnut, setrit hracov, ladit kondicku, liecit zranenia a vsetku energiu vlozit do baraze. Do ktorej pravdepodobne postupi niekto z dvojice Bystrica/Dubnica. Tieto dva timy budu hrat spolu svoj posledny zapas sezony II ligy, s velkou pravdepodobnostou sa v nom rozhodne o ucasti v barazi, a toto muzstvo po tuhom boji narazi na oddychnuteho supera. A rozhodne vlastne stastie, aktualna forma, zranenia, mozno len nahoda, osobna chyba jednotlivca. Nie sila klubu, nie sila kolektivu. Vrcholne nespravodlive riesenie, a preto si myslim ze ked sa niekde pise ako moze byt Banska Bystrica rada za aktualnu situaciu tak je to trefa vedla.

·
Registered
213 Posts
Ťažko povedať, ale čo viem tak cieľom TN je mať 4 hviezdičkový štadión teda podľa najprísnejších noriem a predpokladám že podmienky pre východy a celkové vybavenie tribún sú tam tiež zahrnuté. Tak snáď vedia čo robia. Ja by som rád videl nejaký plán využitia vnútorných priestorov tých tribún, prípadne aj vizualizácie ale tých sa asi nedočkáme. Predpokladám že šatne a zázemie budú v tej novej hlavnej, v tých rohoch by som tipoval nejaké priestory pre konferencie atď a za bránami možno WCka a bufety, prípadne fanshop. Tiež by ma zaujímalo či plánujú prenosy robiť z novej tribúny čo by síce znamenalo výhľad na tú starú ale zároveň tipujem aj vyššie umiestnenie kamery a teda lepší prehľad o zápase pre diváka. Toto je jedna z vecí ktorá mi na malých štadiónoch vadia, snáď sa to v TN vyrieši.

·
Hello
4,325 Posts
@SunshineBB náhodou si nešiel v posledných dňoch alebo sa nechystáš ísť pozrieť Štiavničky? Ja sa tak skoro do mesta asi nedostanem a zaujíma ma aký je progres.
Potesim ta, dnes som bol.
Fotky nejdem triedit ani ku kazdej komentar len to zhrniem

Plocha: podklad vyzera byt hotovy pre travnik aj pre draha

Hlavna tribuna: sklobetonove svetliky nad vrchnym radom su prec, pustili sa aj do spodku, do schodisk od plochy, a asi aj do tej rozbehovej drahy ktora by mala byt v tom tuneli v tribune

Oval: ako som predpokladal, ten “vyhryz” v tribune je naozaj koli stovkarskej drahe, v casti hostovskeho sektora a smerom k brane borcov prebiehalo intenzivne cistenie betonovych stupnov co asi znaci ze minimalne v tejto casti oval urcite ostava a zacnu asi s jeho rekonstrukciou (prebetonovanim stupnov), doslo aj k uprave schodisk na oval, napr vstup od plavarne, rovno pod stoziarom ma vysekane bocnice kde bolo kedysi zabradlie ale schodiska sa nedotkli co tiez naznacuje ze tu oval ostane

IMG_7565.JPG

IMG_7566.JPG

IMG_7567.JPG

IMG_7568.JPG

IMG_7569.JPG

IMG_7570.JPG

IMG_7571.JPG

IMG_7572.JPG

IMG_7573.JPG

IMG_7574.JPG

8461 - 8480 of 9001 Posts