SkyscraperCity banner

8501 - 8520 of 9018 Posts

·
Spectator
394 Posts
Ked vidim ako za branami robia dlazbu a sadia stromy, tak mam pocit, ze tam o dobudovani zvysnych tribun ani neuvazuju.
tak ta dlazba a stromy su dost daleko od miesta, kde su v zemi pripravene piloty pre zvysne dve tribuny aj s rohovymi... vsetko sa tam zmesti, uz len najst 5mil € :D

·
Registered
599 Posts
Kosice ich nenasli. Kosice narychlo postavili zo statnych penazi a za hmlistych okolnosti 2 tribuny aby tam hral..............nikto.

Rybnicek postavil 3/4 stadionu z penazi klubu + 4 miliony zo statnej dotacie aby ten stadion sa podobal na stadion. Porovnavat obe stavby by bolo po kazdej jednej stanke doslova hriech.

·
Registered
216 Posts
tak ta dlazba a stromy su dost daleko od miesta, kde su v zemi pripravene piloty pre zvysne dve tribuny aj s rohovymi... vsetko sa tam zmesti, uz len najst 5mil € :D
Naozaj? No tak podla tejto fotky to tak vobec nevyzera. Aj ked si predstavim tribunu za branou s o dost mensou hlbkou ako hlavna (co vsak moc nedava zmysel lebo by bol asi iny sklon hladiska) tak bude zasahovat minimalne po tie stromy ale skor az cez ne. Alebo je to riadny opticky klam lebo ja tam urcite na tribunu za branou a uz vobec nie pred dlazbou priestor nevidim. Ma este niekto ten dojem?

·
Registered
216 Posts
@jabastar fuuha tak to je riadny eye opener ten letecky zaber... ok beriem spat, ta tribuna sa tam bez problemov zmesti uz len najst tych par milionov EUR :)

TN - dnes bolo dost rusno pri hradzi a aj ked na prvy pohlad to tak nevyzera, konstrukcia strechy je o nieco bohatsia a na zemi sa povaluje dalsi matros. Velky zeriav sa presunul ku sokolovni tak tipujem ze zajtra sa bude pokracovat tam.

·
Registered
599 Posts

·
Registered
2,109 Posts
Pre fanúšikov by bol zrejme lepší RK, aj keď hrať u rivala by nebolo nič moc. Moravce ma prekvapili, skôr by som teda čakal Žiar alebo Podbrezovú, ale zrejme chcú viac za prenájom. Každopádne Dukla v ZM by bola asi ako Sereď na Myjave/Pasienkoch.

·
Hello
4,328 Posts

Co take strasne chyba tomuto stadionu ze sa tu nemoze odohrat cast rocnika nasej prvej horskej ligy? Zvlast ak bude platit opatrenie o maximalnej navsteve 1000 divakov, tak minimalne do konca roka v tom predsa nemoze byt problem. Pride mi to ako nechutna byrokracia a buzeracia v case ked prvej lige hrozi ze sa zmeni na poloprofesionalnu sutaz. Rozumiem ze ak do ligy postupi klub ktory nema vyhovujuci stadion a vystaba noveho je v nedohladne, tak musia platit tvrde pravidla. ale ak postupi klub ktory ma stadion vo vystabe a navyse ho stavia stat s jasnym financovanim a terminom ukoncenia nevidim dovod preco nemozu existovat nejake vynimky.

Imho ked uz sa neda Zvolen a Podbrezova je draha, ten Ruzmberok by bol celkom v pohode. Ziar je sice dostupnejsi po dialnici, ale Ruzomberok je nam, bystrickym fanusikom kusok blizsi. 😈

Hlavne sme zatial nikde nepostupili a ani to nijako ruzovo s tym postupom nevidm.

·
Registered
216 Posts
Suhlasim ze na rok sa dala udelit vynimka ale to by neboli nasi funkcionari. Tipujem ze problem mohol byt s osvetlenim a TV prenosmi ale to by sa snad dalo nejako vyriesit. Z hladiska dopravy by jednoznacne bola pre Duklu idealna Podbrezova, navyse ten stadion je na nase pomery velmi slusny. Inak neodpustim si z toho clanku zacitovat manazera:

"V Banskej Bystrici nemáme umelú trávu, čo je obrovský hendikep"

Dufam ze taketo spravy sa dostanu do usi kompetentnym na SFZ aby prestali konecne bojovat proti umelej trave. Ja viem ze sa tam myslelo treningove inhrisko nie hlavne ale aj tak... Je pokrytecke ked sa nadava na Zilinu a Trencin koli umelke a pritom su viacere kluby na nu odkazane koli priprave a treningom mladeze. Mozno trochu extremny nazor, ale ja by som rad videl umelu travu s kvalitnym podkladom v nasej lige naopak ako povinnu. Da sa na nej hrad kombinacny futbal po zemi bez ohladu na pocasie a hlavne tam mozu hrat vsetky teamy ako casto chcu. Ked vidim na akej oracine sa niekedy hra v Michalovciach, Ruzomberku ale aj na Slovane tak je to na zaplakanie. A navyse, kluby musia na udrziavanie takehoto prirodneho (a vacsinou hrbolateho) ihriska vynakladat nemale financne prostriedky. Takze za mna kvalitna umela trava jednoznacne vitazi.

·
Registered
2,109 Posts
Suhlasim ze na rok sa dala udelit vynimka ale to by neboli nasi funkcionari. Tipujem ze problem mohol byt s osvetlenim a TV prenosmi ale to by sa snad dalo nejako vyriesit. Z hladiska dopravy by jednoznacne bola pre Duklu idealna Podbrezova, navyse ten stadion je na nase pomery velmi slusny. Inak neodpustim si z toho clanku zacitovat manazera:

"V Banskej Bystrici nemáme umelú trávu, čo je obrovský hendikep"

Dufam ze taketo spravy sa dostanu do usi kompetentnym na SFZ aby prestali konecne bojovat proti umelej trave. Ja viem ze sa tam myslelo treningove inhrisko nie hlavne ale aj tak... Je pokrytecke ked sa nadava na Zilinu a Trencin koli umelke a pritom su viacere kluby na nu odkazane koli priprave a treningom mladeze. Mozno trochu extremny nazor, ale ja by som rad videl umelu travu s kvalitnym podkladom v nasej lige naopak ako povinnu. Da sa na nej hrad kombinacny futbal po zemi bez ohladu na pocasie a hlavne tam mozu hrat vsetky teamy ako casto chcu. Ked vidim na akej oracine sa niekedy hra v Michalovciach, Ruzomberku ale aj na Slovane tak je to na zaplakanie. A navyse, kluby musia na udrziavanie takehoto prirodneho (a vacsinou hrbolateho) ihriska vynakladat nemale financne prostriedky. Takze za mna kvalitna umela trava jednoznacne vitazi.
Povinná umelá tráva a môžeme sa rovno odhlásiť z UEFA. Nie len preto, že by sme v jej súťažiach nemohli hrať doma, ale hlavne preto, že aj keby hej, tak by prišli na ihrisku súpera s normálnou trávou a nevedeli by si prihrať. Keby bola umelá tráva taká super, zrejme by sa používala oveľa viac ako sa používa. A pochybujem, že prírodná tráva je preferovaná kvôli nejakej výsevnej lobby. Keď chcú mať umelé tréningové ihrisko, tak nech, ale určite nie hlavnú plochu.

Čo sa týka Dukly a Zvolena, tak jednoznačne žiadna výnimka. Tie pravidlá sú nastavené nejako a liga sa má hrať na štadiónoch, ktoré podmienky spĺňajú. Vo Zvolene je oveľa viac problémov ako len kapacita a osvetlenie. Ja by som bol rád, aby sme hrali čo najbližšie k BB, ale musí to byť regulárne. Verím, že ani tých 1000 ľudí nie je konečných a snáď hlavný hygienik/Matovič ustúpia a dajú to na percentá z kapacity.

·
Registered
216 Posts
Povinná umelá tráva a môžeme sa rovno odhlásiť z UEFA. Nie len preto, že by sme v jej súťažiach nemohli hrať doma, ale hlavne preto, že aj keby hej, tak by prišli na ihrisku súpera s normálnou trávou a nevedeli by si prihrať.
V Žiline sa na umelke európske poháre normálne hrali. Tuším aj Slovan hral raz na umelej tráve vonku niekde vo Švajčiarsku, ale skúsim vygoogliť aké sú najnovšie pravidlá. Inak ten počet divákov by mal byť jednoznačne podľa percent kapacity, nechápem čo za experta navrhol tých tisíc ľudí. Veď niekde v Pohroní bude tých 1000 ľudí dosť natesno pri sebe a na Slovane či v Trnave to bude skoro prázdny štadión.

8501 - 8520 of 9018 Posts