SkyscraperCity banner

8841 - 8860 of 9021 Posts

·
Registered
Joined
·
630 Posts
tu je o tom viac
arena neni vybavena budu tam hole steny zatial

Zmrazia alebo otvoria?
Po ukončení prvej etapy bude stavba podľa dôvodovej správy v októbri 2020 skolaudovaná.

Radnica uvažuje s dvomi alternatívami, ako potom so štadiónom naloží. Ak ho sprevádzkuje, ročné fixné náklady dosiahnu až 660-tisíc eur.

Okrem toho musí počítať s dodatočnými nákladmi na jej spustenie vrátane nákupu hnuteľného mobiliára, zariadenia a techniky, na čo potrebuje ďalších 1,6 milióna eur.

Druhou možnosťou je, že aréna zatiaľ ostane zatvorená.

„V prípade zmrazenia štadióna bez jeho spustenia je nutné rátať s nákladmi na úrovni minimálne 70-tisíc eur ročne na jeho zabezpečenie a ochranu.“

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22391791/statne-zdroje-pre-kosicku-futbalovu-arenu-vyschli-pat-milionov-nepride.html
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
No bez mučenia sa priznám že sa mi tie náklady na prevádzku pri zmrazení moc nezdali ale ono to naozaj asi toľko zhltne. 70k ročne, t.j. 4 ks stráž SBSky so psami a každý cca 1 tisíc eur mesačne, plus vykurovanie resp. temperovanie na 17 stupňov a nejaká tá základná údržba to asi sedí. Teda za predpokladu že nechceš aby ti to do poslednej skrutky a väzníku rozobrali tí na ktorých životoch záleží.
 

·
Registered
Joined
·
599 Posts
Proste cele zle. Od zaciatku do konca.


Aj po jeho pripadnom dokonceni, nie je to dostojny stanok ani kapacitou, ani lokalizaciou pre druhe najvacsie mesto na Slovensku.
Je to vyslovene okata, drza a dobre pemyslena "čorka" par ludmi, ktori maju jak stadion. tak cely kosicky futbal v perdeli.
Teraz je situacia taka:
Dve tribuny na ktorych nebude pravdepodobne este dlho predlho nikto sediet, a oracina medzi nimi.
Jedina moznost, ako to cele dat "ako-tak" do poriadku, inac povedane, vybrat si mensie zlo je ta, ze (prave tie) FC VSS Kosice, ktore mali plnu huby postupovanych bombastickych kecov, v tomto roku postupia.
Vzali Zemplinu Kiru. Co moze nieco znamenat, pretoze aj ked Kira nie je Oblak, je to jednak sikovny talentovany mlady brankar. A kedze sa rozhodol ist z aj ked skromneho, ale stabilizovaneho muzstva Furtuna Ligy do neznamenho projektu II ligy clovek si moze pomysliet ze toho roku maju opat ambicie vratit sa do Fortuna Ligy.
Teraz...:
Ak sa im to podari, este vzdy to neznamena, ze sa prestahuju z Cermele do novych dvoch tribuniek. To zalezi kto im aku zmluvu na prenajom predlozi na stol.
Ak sa jednak rozhodnu ist do staveniska, je tu sanca, ze to otvoria, a budeme mat v Kosiciach Ruzomberok do roku 2040.
Ak ostanu v Cermeli..............------> lancok, kladka, zacvaknut a.....dovideniastaramama.

No a pre tych ktori tomu aj tak nechapu, tu je cely otvoreny clanok. (odporucam sekciu " Zmrazia alebo otvoria?".

Košiciam chýba na dostavbu futbalovej arény 5 miliónov. Vláda nedá, zväz nemá

KOŠICE. V tomto čase mala byť prvá etapa Košickej futbalovej arény vo svojom závere, ale nie je.
Mesto Košice na ňu potrebuje ďalšie financie.
Doteraz si úvodná fáza výstavby štadióna, ktorý by mal v úplnom závere stavebných prác spĺňať štandardy Európskej futbalovej federácie (UEFA), vyžiadala vyše 15 miliónov eur.
Na dostavbu hlavnej budovy, dvoch tribún – A, C s kapacitou 5 572 miest, gastro priestorov, vrátane odborného dozoru a manažmentu stavby, je potrebných ešte 2,22 milióna eur.
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozhodne sa v stredu
Magistrát žiada mestských poslancov, aby schválili dva milióny eur (majú sa presúvať v rámci rozpočtu z iných bežných a kapitálových výdavkov) na zavŕšenie prvej etapy.
Vypnúť reklamu

Do nej sú začlenené niektoré stavebné práce, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť až v ďalších dvoch fázach.
Peniaze chce radnica do stavby vliať prostredníctvom akciovej spoločnosti Košická Futbalová Aréna (KFA), ktorá je investorom projektu a má v nej 99,33-percentný podiel.
Zvyšok z potrebnej sumy, teda 220-tisíc eur, pokryje 160-tisícová pokuta pre zhotoviteľa stavby, konzorcium firiem AVA-stav Galanta a OHL ŽS Slovakia Bratislava, za nedodržanie jedného z termínov pri výstavbe, a financie z účtu KFA.
Vyplýva to z materiálu predloženého mestským poslancom, o ktorom budú rozhodovať na stredajšom rokovaní.
Dva milióny sú začiatok
Ak sa má futbalový štadión dostať k svojmu finálnemu vzhľadu a do kategórie UEFA 4, potrebuje radnica ešte ďalších päť miliónov eur.
Vypnúť reklamu

Súvisiaci článok Cena Košickej futbalovej arény rastie. Mesto stoplo výsev trávnika Čítajte
S hľadaním tohto balíka peňazí pomáhal mestu Slovenský futbalový zväz (SFZ). Magistrát ho koncom januára požiadal o poskytnutie dotácie.
V liste adresovanom mestu z 21. apríla prezident SFZ Ján Kováčik píše, že sa obrátil priamo na predsedu vlády SR.
Či to bolo v čase, keď bol ešte premiérom Peter Pellegrini (Smer) alebo už Igor Matovič (OĽaNO), nie je jasné, to Kováčik nespomína.
„V liste sme apelovali na to, že preinvestované dodatočné zdroje by priniesli nevyčísliteľnú pridanú hodnotu v podobe funkčného a dôstojného futbalového stánku v Košiciach, ktorý by mohol byť dejiskom nielen domácich, ale aj medzinárodných reprezentačných stretnutí a iných významných podujatí...“ vysvetľuje šéf zväzu v liste mestu Košice.
Kováčik: Peniaze od štátu? Teraz nereálne
Apel SFZ smerovaný na Úrad vlády nevyšiel.
Vypnúť reklamu

Súvisiaci článok Zväz pomáha Košiciam hľadať peniaze na dostavbu futbalovej arény na vláde Čítajte
„Naše doterajšie a viac ako ročné snahy o riešenie a zabezpečenie ďalších zdrojov na váš projekt však, bohužiaľ, neboli úspešné, k čomu prispela aj súčasná situácia v súvislosti so šírením pandémie a vyhlásením mimoriadnej situácie a taktiež zmeny vlády SR, ktorá momentálne rieši iné prioritné a akútne problémy vyvolané pandémiou.“
Kováčik v liste skonštatoval, že v aktuálnej situácii súvisiacej s koronakrízou nepovažuje financovanie štadióna zo štátnej kasy za reálne.
Doplnil, že SFZ nemá peniaze, ktoré by Košiciam ponúkol.
Mesto: Je to na našich pleciach
„Vzhľadom na výpadok očakávanej dotácie vo výške päť miliónov eur ostala v súčasnosti realizácia projektu plne na pleciach mesta Košice,“ argumentuje dôvodová správa magistrátu.
Jej spracovateľom je viceprimátor a predseda predstavenstva KFA Marcel Gibóda (nezávislý) a ekonomické oddelenie magistrátu.

Aj napriek súčasnej ekonomickej situácii a chýbajúcim zdrojom považuje radnica za najvhodnejšie dofinancovať prvú etapu.
Za nutné pokladá dokončiť najmä hlavnú budovu a „podľa vzoru ostatných štadiónov pripraviť gastro priestory na ich štandardný prenájom tretiemu subjektu“.
Pomoc zvonku
Radnica chce chýbajúce peniaze hľadať v externých zdrojoch a partneroch, ktorí by chceli do projektu futbalového štadióna vstúpiť.
Súvisiaci článok Na rozostavanom košickom futbalovom štadióne budujú šatne a tribúny Čítajte
Avizuje, že ju kontaktovali záujemcovia, ktorí sa chcú na projekte spolupodieľať.
Námietky proti tomu nemá asi SFZ.
„Výsledkom takejto spolupráce musí byť naplnenie funkčnosti projektu a odbremenenie rozpočtu mesta Košice od čo možno najväčšej časti nákladov spojených s prevádzkou.“
Spoluprácu mesta s externým partnerom musia schváliť poslanci.

Zmrazia alebo otvoria?
Po ukončení prvej etapy bude stavba podľa dôvodovej správy v októbri 2020 skolaudovaná.
Radnica uvažuje s dvomi alternatívami, ako potom so štadiónom naloží. Ak ho sprevádzkuje, ročné fixné náklady dosiahnu až 660-tisíc eur.
Okrem toho musí počítať s dodatočnými nákladmi na jej spustenie vrátane nákupu hnuteľného mobiliára, zariadenia a techniky, na čo potrebuje ďalších 1,6 milióna eur.
Druhou možnosťou je, že aréna zatiaľ ostane zatvorená.
„V prípade zmrazenia štadióna bez jeho spustenia je nutné rátať s nákladmi na úrovni minimálne 70-tisíc eur ročne na jeho zabezpečenie a ochranu.“
Vlani na jeseň viceprimátor Gibóda avizoval, že žiaden košický futbalový klub nemal o KFA pre aktuálnu sezónu záujem.
Druholigový FC Košice sa podľa neho s mestom vtedy dohodol, aby bola KFA k dispozícii pred štartom novej sezóny, teda v júli tohto roku.


Momentálne sa žiadne športové zápasy pre koronavírusovú pandémiu nehrajú a otázne zostáva, kedy to úrady povolia.
Stavba zdražela o 1,35 milióna
Cena výstavby štadióna bola v roku 2018 vysúťažená v hodnote 19,47 milióna eur bez DPH spolu za všetky tri etapy.
Súvisiaci článok Nový štadión ešte ani nezačali stavať, a už sa scvrkol aj predražil Čítajte
Na prvú fázu vtedy prispelo ministerstvo školstva dotáciou štyroch miliónov a ďalších osem miliónov Košiciam bezúročne požičal rezort financií.
Zostávajúce financie z vyše 15 miliónov eur, doteraz investovaných do prvej etapy, ostali na bedrách mesta.
Zatiaľ sa účet za výstavbu celého športového objektu oproti pôvodnej sume navýšil o 1,35 milióna eur, konštatuje sa v aktuálnom materiáli mesta.
Druhá a tretia etapa rátajú s budovaním tribún za bránkami ako i tréningovými plochami, pričom by celková kapacita štadióna dosiahla 12 658 divákov.

"Rozmrazenie" by mohlo byť náročné
"Najdrahšia stavba je nedokončená stavba, a to aj napriek tomu, že táto dilema prichádza v historicky najhoršej dobe," myslí si predseda komisie športu a aktívneho pohybu pri mestskom zastupiteľstve, poslanec Ladislav Lörinc (klub Košickí aktivisti a nezávislí).
Takpovediac zamraziť Košickú futbalovú arénu podľa neho v tejto fáze znamená, že by ju v budúcnosti bolo finančne i technicky oveľa náročnejšie dokončiť.
„Preto preferujem dokončenie zázemia v hodnote dvoch miliónov eur tak, aby sme nateraz mali plne funkčný štadión s dvomi tribúnami. Mesto vie hľadať finančné rezervy v iných projektoch, ktoré znesú odklad bez finančných následkov.“
Poslanec je za to, aby sa štadión otvoril. Myslí si, že štát sa k druhému najväčšiemu mestu zatiaľ správal macošsky.

„Kým v Bratislave financovali celý štadión, nám odmietajú pomôcť s piatimi miliónmi eur. Dúfam, že sa nová vláda bude tejto otázke seriózne a náležite venovať po skončení tejto koronakrízy.“
Obáva sa dôsledkov krízy
Ďalší z členov športovej komisie, poslanec Róbert Schwarcz (Košickí aktivisti a nezávislí) hovorí, že po skúsenostiach s podobnými investíciami na Slovensku bolo jasné, že aj v Košiciach sa pôvodný rozpočet navýši a postupne vypláva na povrch, čo všetko ešte v rozpočte nie je zahrnuté.
Rozpočet a kondícia mesta boli podľa poslanca pôvodne nastavené tak, že by samospráva spomínané potrebné dva milióny vedela nájsť a vykryť.
„Momentálne ale nevieme, čo spôsobia dôsledky krízy, ktorá prichádza. Futbalový štadión je v takej fáze výstavby, že by bolo určite dobré nájsť čo najvýhodnejšie riešenie jeho dostavby a prevádzky."

Schwarcz vidí cestu v spolupráci so súkromným sektorom, Slovenským futbalovým zväzom i štátom, aby bolo jasné, aký potenciál podpory futbalu je v Košiciach.
„Neoficiálne sa hovorí o záujme o prenájom štadióna zo strany futbalových klubov, i tu ale bude potrebné vedieť, aká je prijateľná cena za prenájom a čo vlastne dostavbou štadióna mesto a jeho obyvatelia získajú.“


ale jo.......vzdy sa najde nejaky pomylenec ktory to bude cele nedokoncene obdivovat s otvorenoymi ustami o_O
 

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Inak práve som našiel zaujímavé video od dronistu kde je pekne zhora vidieť urbanistické riešenie v centre Trenčína a priebeh prác ...
Hneď v úvode sú tam vidieť dve parkoviská - pri plavárni a za železničným mostom, plus ďalšie pri štadióne, nový most cez Váh a cesta na ostrov. Síce už cca tri týždne straré ale naozaj doporučujem fullscreen k večernému pivečku. Po zhliadnutí týchto záberov... chvalabohu že štadión ostal pod hradom a nepresunul sa niekde za mesto k obchodnému centru, možno klišé ale podľa mňa to bude naozaj mestotvorný projekt :cool:

EDIT: tá stará tribúna pri plavárni z týchto záberov nevyzerá najhoršie, pár rokov môže ešte poslúžiť. Len škoda že namiesto U-čka nespravili aspoň C-čko teda že sa nenašli peniaze na potiahnutie tých rohov pri starej tribúne. Malo by to už predsa len trochu krajšie kontúry.
Slintám a teším sa na prvý domáci zápas, teda za predpokladu že tá spochybňovaná statika strechy bude v poriadku :ROFLMAO:
 

·
Registered
Joined
·
630 Posts
tak keby postupili nemaju velmi na vyber ..mozu hrat na kfa alebo v michalovciach, poprade alebo jak to skusal podolak tesne pred krachom - v ziline :D
 

·
Registered
Joined
·
599 Posts
Inak práve som našiel zaujímavé video od dronistu kde je pekne zhora vidieť urbanistické riešenie v centre Trenčína a priebeh prác ...
Hneď v úvode sú tam vidieť dve parkoviská - pri plavárni a za železničním mostom, plus ďalšie pri štadióne a cesta po moste na ostrov. Síce už cca tri týždne straré ale naozaj doporučujem.
Krasne video....Trencin je mi je velmi sympaticky. Jak mesto, tak jeho hokej a futbal.
ALE............mam obavy, ze ten stadion nikdy nebude vyzerat tak, ako na vizualizacii na prvej stranke tohto tridu.
Obavam sa, ze to bude navzdy 3/4 + 1/4. Dovodov na to je dost, a niektore uz boli aj (dost priamo) nepriamo naznacene Rybnickom.
 

·
Hello
Joined
·
4,330 Posts
Ak sa im to podari, este vzdy to neznamena, ze sa prestahuju z Cermele do novych dvoch tribuniek. To zalezi kto im aku zmluvu na prenajom predlozi na stol.
Ak sa jednak rozhodnu ist do staveniska, je tu sanca, ze to otvoria, a budeme mat v Kosiciach Ruzomberok do roku 2040.
Ak ostanu v Cermeli..............------> lancok, kladka, zacvaknut a.....dovideniastaramama.
Ostat v Čermeli na prvu ligu?
 

·
Registered
Joined
·
599 Posts
Ono to cely ten oyep ma jeden hacik, a sice....:
V clanku je jedna nenapadna veta ktora vravi, ze na "zfunkcenie" celeho stanku su potrebne 2 miliony.
Nie na DOKONCENIE, (co by znamenalo dostavat 2 tribunky za brankami a styri rohy). Tam je potrebnych 5 milionov.
Oni vsak uz nenapadne pripravuju verejnost na to, ze potrebuju 2 miliony aby sa dal "lancok" dole. Maju vsak dilemu.....FC VSS musi postupit. Lebo ak postupi, bude musiet akceptovat KFA, alebo ako vravi simiKE, ist krat kade-tade. A v tom je pes zakopany....ak narychlo investuju 2 miliony do pisoarov a vycapov, a FC nepostupi, a Cermel im ponukne lepsiu zmluvu, budu to pre zlodejov z KFA jednoznacne stratene love. I je evidentne ze im ide o to aby FC postupili, a hralo sa tam, lebo v tom pripade budu musiet invstovat LEN 2 milioniky namiesto piatich, a vsetko ostane tak, ako sa to naplanovalo. Narychlo, potichucky postavit hocico, so slubom ze "do buducnosti bla bla bla",
A IMHO, teraz im hori pod ritou, lebo ak FC nepostupi, alebo ak sa "zatne" a celej verejnosti povie ze bude hrat radsej kade-tade ale na stavenisku NIE (co uz naznacili v minulej sezone a s cim ja uplne suhlasim), je mozne, ze sa o celu tuto drzu "čorku" zacne niekto zaujimat zblizka komu a o co vlastne islo postavit hento nepodarene cudo-judo.
 

·
Registered
Joined
·
630 Posts
tie 2 miliony schvalili na mestskom zastupitelstve pred par dnami ale este stale chyba tych 5 a 1,6 na vybavenie

a prenajom lokomotivy na rok nebude nejak horibilna suma..to bude nieco do 30 000 eur urcite, navyse tam hra len Acko ..U19 a U17 je v krasnej a zvysok barca/opatske
 

·
Registered
Joined
·
133 Posts
K tej cene. Cely stadion bude stat okolo 22 mil. eur. Taketo podobne stadiony sa v rovnakej cene stavaju ci postavili aj v Trencine ci Dunajskej Strede. A teda stadiony stavane sukromnikmi. V podmienkach verejnej spravy, kde je vsetko neefektivnejsie uz len z podstaty veci, je to fajn. Ak mas problem s cenou, tak doloz presne, ze ktore polozky su tie, kde sa kradlo. Toto nie je jednoducho stadion s drevenymi lavicami za 13 mil. eur. Ak to nevies, tak to nenazyvaj corka.

A k tomu dostavaniu. Ja som za to, aby dostavanie urcite neplatilo mesto. Vies o tom, ze co potrebuje toto mesto uplne hovno, tak sa do toho laskavo nemiesaj a neotravuj nas tu s tvojimi prijebanymi pseudonazormi. Mesto nema poriadnu plavaren, potrebuje zrekonstruovat arealy asi na kazdej zakladnej skole, potrebuje zrekonstruovat Angels Arenu, musi doriesit NTC a chce postavit novu sportovu halu. A mnoho ineho preboha okrem sportovej infrastruktury. Preco by malo si zobrat dalsi uver na dalsich 5 mil.eur? Aby nejaky retard v Spanielsku mal radost? Je hanba nemat dostavane tribuny? Preco? Hanba je nemat poriadnu plavaren. Ak tam nechce Trnka hrat, tak tam nebude. Ak postupia, tak bude musiet. Cermel je zastarany stadion, kde ani z najlepsich miest, nemas dobry vyhlad na futbal. Raz, ked sa najdu peniaze, ked mozno vlada odpusti Kosiciam uver, ktory si zobral Rasi, ked sa dobuduju ine dolezitejsie projekty, ked mesto najde peniaze, sa ten stadion dobuduje....a budem rad a budem sa tesit z neho rovnako ako ked su tam teraz len tie 2.

A aj ked som povedal, ze nebudem na teba reagovat...ale musel som, lebo trepes take picoviny, ze sa to nedalo vydrzat. Toto forum sa dlho nieslo v pokojnej atmosfere, az kym si sa sam neponizil tymi stlpmi a odvtedy si ako zdivoceny buran niekde na zabave. Vytahovat sukromne spravy? Co za retarda si? Vobec sa nehanbis?
 

·
Registered
Joined
·
2,112 Posts
Mňa by zaujímalo, čo by vlastne siravak chcel. Lebo nový štadión mu príde aj po kompletnom dokončení nedôstojný, Čermeľ nebude do 2 rokov vyhovovať už ani 2. lige, tak aký štadión by si teda v KE predstavoval, aby spĺňal jeho požiadavky. A teraz to nemyslím vôbec sarkasticky. Naozaj by sem siravak mohol podrobne napísať, aký štadión by podľa neho bol pre Košice dôstojný, čo sa týka ceny, vybavenia, kapacity, umiestnenia a pokojne aj dizajnu, ak to opíše. A teda aj na základe čoho si myslí, že jeho predstava je to minimum, aby bol štadión dôstojným stánkom pre mesto ako Košice.
 

·
Hello
Joined
·
4,330 Posts
Ale ved dobre vieme co by Siravak chcel. 4 uzavrete tribuny, kapacita na druhe najvacsie mesto aspon 15 tisic, v primeranom standarte na vyznam stadiona a idealne aby si na tom nikto neujebal ani cent.

Otazka znie inak. Co take strasne bude futbalovym Kosiciam chybat po kompletnom dokonceni tohto stadiona vo verzii 2 tribun. Na to som este nedostal odpoved.

To je podobna debata ako ked sme si slovne zasurfovali na teme popradskeho hokejoveho stadiona, kde sme sa taktiez nezhodli (aka to nahoda), kedze ten sa Siravakovi tak isto nepozdaval na primeranej urovni voci klubu ako je HK Poprad.

Kazdopadne nikdy ta diskusia nikam nevedie.
 

·
Registered
Joined
·
630 Posts
Košická futbalová aréna (KFA) rastie každým dňom, no objavili sa tvrdenia, že by sa na nej mohlo začať hrať až v roku 2021, dokonca 2022. Aké sú vaše plány z hľadiska využívania KFA?
„Moja osobná ambícia je, aby sa už v budúcej sezóne hralo na novom štadióne. Ak mesto dokončí do konca roka aspoň dve tribúny, aby sa v marci mohla nasadiť tráva, uzavrú sa priestory za bránkami, keďže výstavba zvyšných dvoch tribún ešte nie je finančne pokrytá, bude sa môcť hrať na novom štadióne. Kapacita by bola približne niečo vyše 6000 divákov, teda po dokončení dvoch hlavných protiľahlých tribún.
Chcel by som, aby mali Košice jeden moderný a kultivovaný futbalový štadión, na ktorom môže hrávať aj A-tím slovenskej reprezentácie. Naše mesto si to zaslúži. Predstavitelia mesta rokujú s predstaviteľmi vlády SR, so štátnym tajomníkom pre šport pánom Ivanom Husárom, so SFZ a komunikujeme tiež s potenciálnymi investormi.
Verím, že spoločne nájdeme riešenie, ako dostavať štadión v čo najkratšom čase. Ani iné slovenské mestá nemali hneď kompletne postavené štadióny, keďže výstavbu riešili po etapách a mohli na nich hrávať zápasy. Nemal by to byť problém. Dôležité je, aby sme našli spôsob, ako štadión dostavať. Pre mňa je to prvoradým cieľom, pretože chcem, aby bol pýchou Košíc.“ Dušan Trnka prezident FC Košice

Smelé plány, ale triezve uvažovanie. Prečo je to v prípade FC Košice inak ako pri VSS, MFK a 1. FC
 

·
Registered
Joined
·
2,112 Posts
Ale je fajn, že zmenili názor oproti minulému roku a chcú tam hrať aj s dvoma tribúnami. Každopádne by som FC neprirovnával k predchádzajúcim klubom, existujú 2 roky, ešte budú mať šancu niečo pokaziť.
 

·
Hello
Joined
·
4,330 Posts
Vzdy ma fascinuje to klise o tom ako si to ktore mesto zasluzi stadion. Napriek tomu ze uz vo svojej podstate je take tvrdenie blbost, kedze mesto je nezive podstatne meno a tak si nemoze nic zasluzit (opravte ma ak sa mylim, nie som ucitel SJ), pripustime teda vyznam takemuto vyjadreniu. A v takom pripade, ako tu ktosi pisal ze BB si zasluzi kvalitny stadion, ze KE si zasluzia kvalitny stadion, to je imho celkom blbost. Neviem teda uplne presne ako v KE, ale vzhladom na to, ako v BB samosprava serie na sport dlhe roky, tak si BB stadion veru nezasluzi. A keby si ho teda mali zasluzit aspon obcania mesta, tak by aj na tu Duklu mali chodit vo vacsom pocte ako 1500 ludi a na tu atletiku vo vacsom pocte ako 150 ludi. Takto si zasluhy nepredstavujem. A pokial sa pozriem na navstevy v 3 nasobne vacsich Kosiciach a rovnako na pristup k sportu v tomto meste, co mi pride situacia podobna BB, tak je toto vyjadrenie absolutne mimo. Mesto kde zanikol najlepsi zensky basketbalovy klub, mesto kde kedysi slavny hokejovy klub je dnes vsetkym na smiech, a mesto kde dvojnasobny majster SR a ucastnik LM si zije uz svoj 4 posmrtny zivot, take mesto ani nahodou nemoze tvrdit ze si zasluzi nejaky stadion. Mozu byt radi za to co maju. Kazdopadne, nech su tie situacie akokolvek podobne, v KE je to oproti cermelu mllovy krok dopredu, v BB by to podla povodnych planov zjavne bol krok dozadu.
 
8841 - 8860 of 9021 Posts
Top