SkyscraperCity banner

9061 - 9080 of 9310 Posts

·
Registered
2,241 Posts
Beriem späť, aj Hurvínek si válku predstavoval reálnejšie ako tuto kolega organizáciu profesionálneho futbalového zápasu... Keby sa k tomu postavili ako píše, tak by to prakticky viedlo k pochovaniu profesionálneho futbalu. Covid alebo nie, my nei sme v situácii, kedy môžeme požiadavky na kluby a štadión znižovať.

·
Registered
256 Posts
Zopár včerajších z Trenčína... celé Učko je komplet pod strechou, priestory pre WC, bufety, fanshopy atď. sú viac menej dokončené (čo sa týka hrubej stavby) a na tretej fotke vidno montáž osvetlenia - chýbalo osadiť už len nejaké 3 stĺpy takže dúfam že dnes by malo byť osvetlenie komplet aj s kabelážou. A snáď bude potom nasledovať montáž sedadiel.

·
say NO to debil
1,974 Posts
Verím ti, ale naposledy keď som tam bol ešte pred zastavaním bytovkami s deťmi tak tam boli hrbole, kríky, jamy ako zákopy vo vojne a krtince. A tým super priestorom som nemyslel Záblatie ale to ihrisko čo je vidno z hrádze smerom na Zamarovce.
jaj ty myslis ten placek co je v orechovom. tam su osadene fotbalove branky od nepamati, ale ten plac nie je moc rovina, a ani sirkovo myslim nie je taky aby sa tam vopchalo cele ihrisko. chlapi si tam chodia zakopat vzdy v nedelu poobede a ako decka sme tam samozrejme boli kazde poobedie. na nic viac to sluzit nemoze.

·
Registered
256 Posts
Ono je to celé asi o zásadnom rozdiele medzi pojmami zápas ODOHRAŤ a zápas USPORIADAŤ hoci v čase korony sa môže zdať že sa tie rozdiely zmenšujú. Na to druhé treba zabezpečiť napríklad vyhovujúce podmienky pre tv, médiá, tlačovú konferenciu, podmienky pre mužstvo a realizačný team atď. Tiež tomu kto má zakúpené práva na prenos - STV, huste - sa nemusí páčiť ak zápas odohrajú bez osvetlenia na obed keď to väčšina ľudí kôli práci neuvidí. Ja tiež s niektorými podmienkami SFZ nesúhlasím (umelá tráva) a myslím že AS by mohol hráváť teraz doma ale na druhej strane nejaký základný štandard by mal platiť. Ono to s tou Sereďou podľa mňa nie je ani tak o terajšej sezóne ako skôr o celkovej perspektíve klubu, tj načo tam budovať všetko čo je požadované keď je to bez urážky predmestie Trnavy absolútne bez futbalovej histórie, dostatočného fanúšikovského potenciálu a dobrej mládežníckej základne. Viem že majiteľ má asi iný názor, ja to vidím tak že vrcholom tam môže byť 15 minút slávy a vypadnutie v predkole UEFA ktoré sa bude hrať samozrejme v Trnave. Prínos takéhoto klubu pre SK futbal osobne nevidím.

·
Registered
1,243 Posts
Ja by som tak kriticky k Seredi nebol. Pozri sa ako vyrastli europske provincne kluby bez historie ale s majitelom a peniazmi: Hoffenheim, Leipzig, Rennes, Lille, Atalanta a dalsi... Nie vsetko je len o historii. Mne napriklad pride zbytocne tlacit dopredu tradicne kluby. Chapem ze s nimi by bola liga atraktivnejsia a asi je zaujimavejsi zapas Slovan-Kosice ako Slovan-Sered, ale na toto je volny trh. Ked chce niekto kazdy rok do klubu vrazit milion (a teraz neriesim povod penazi) tak nech vrazi. Preco by clovek mal niekomu kto to mysli dobre brat elan a energiu? Zober si Ondrejku z Moraviec, ktory je urcite jeden z tych rovnejsich majitelov v slovenskom futbale. Bavi ho to, chce to robit, tak preco by mal byt demotivovany len za to ze niekto chce tlacit dopredu Presov, Kosice, Bystricu.

Je samozrejme velmi pravdepodobne ze klub zaziari a padne, tak ako sa to stalo Myjave, Senici, Puchovu, Dubnici a mnohym dalsim, ale ja by som to nechal na trh, ten si s tym poradi.

·
Registered
1,243 Posts
Predpokladam ze kontext ti isiel. Za 100 rokov nevyhrali absolutne nic a myslene to bolo v súvislosti s ich uspechmi v posledných par rokoch kedy ich prevzal Gasperini vďaka comu maju vzhladom na svoju velkost relatívne úspechy v lige a Lige majstrov.

·
Registered
2,241 Posts
Tak potom ti tam do toho vymenovania vôbec nesedí Lille. Navyše Lille, Atalanta aj Rennes hrajú ligu dlhodobo, Sereď je tu 3 roky a objavila sa z ničoho.

·
Registered
1,243 Posts
Este raz, pointa je v tom ze pride novy majitel/prezident/sponzori a z nuloveho alebo priemerneho klubu z relatívne maleho mesta bez uspechov zrazu spravia relevantny team.

Ale asi viete co mam na mysli, takze zostanme napríklad pri tom Hoffenheime

·
Registered
2,241 Posts
Však ale Lille pravidelne hráva LM alebo aspoň EL. Mali horšie posledne dve sezóny, ale inak skončili za posledných 20 rokov 10x do 5. miesta, z toho raz vyhrali titul.

·
Hello
4,417 Posts
Este raz, pointa je v tom ze pride novy majitel/prezident/sponzori a z nuloveho alebo priemerneho klubu z relatívne maleho mesta bez uspechov zrazu spravia relevantny team.

Ale asi viete co mam na mysli, takze zostanme napríklad pri tom Hoffenheime
No ale v tom je ten zasadny rozdiel. Ja sice rozumiem co si chcel povedat, ale kluby ktore si vymenoval nie su ekvivalentom Serede. Napriklad spominana Atalanta so svojimi 50 sezonami Serii A, na talianske pomery aktivnou fanusikovskou zakladnou a az do teraz v podstate bez uspechov ma na Slovensku ekvivalent napr v Dukle. Tiez spolu s federalom desiatky sezon, tiez celkom aktivna fanusikovsa obec a tak isto bez nejakeho vyrazneho uspechu vo svojej historii. Dalsi ekvivalent su napr Nitra ci Presov. Prave tie tradicne kluby, ktore by mohli kopirovat vyvoj v Bergame a ktore si zavrhol. Nie Sered. Tu by som prirovnal k Blsanom ci Drnoviciam.

·
Registered
5 Posts
Mna vzdy strasne stve, ked niekto nadava na "dediny" bez historie v lige a hovori ze Sered, Pohronie, Skalica, Moravce, Podbrezova.... tam nemaju co robit a treba tam Kosice a Bystricu. Je to sport, je to prva liga a preto tam maju hrat ti, co si to vybojovali na ihrisku. Ked Sered vie zorganizovat tim, ktory do ligy postupi, a Kosice nie, tak do ligy patri Sered. A ze nemaju historiu? A aku historiu mal Ruzomberok pred tym nez postupil do ligy v 90. rokoch? A teraz je to ligova stalica, dokonca s titulom. Ak sa nemylim, po ZA je to klub, ktory je najdlhsie v lige bez prerusenia. Kazdy klub raz nemal historiu, zas sa netvarme, ze ked nejaky tim nie je sto rokov spickovy, tak teraz tam nemaju narok nic budovat. Taky sport by sme chceli, kde hraju furt ti isti len za zasluhy spred 50 rokov?

Druha strana mince je to, aky potencial ma klub napr. zo Serede voci klubu napr. z Kosic. Ak chceme tu ligu niekam posunut, tak potrebujeme ekonomicky silne kluby s fanusikmi. Kosice alebo Bystrica su velke, bohate mesta, kde je potencial najst ekonomickych partnerov a nalakat dost ludi na tribuny. Taky klub, ak ten svoj potencial dosiahne, potom moze pomoct pozdvihnut uroven celej ligy. Do tejto skupiny patri napr. aj taky Poprad, bars ma futbalovu historiu v podstate nulovu a povedal by som, ze aj Michalovce, ktore su mozno z chudobneho kraja, ale rozumne velke a zastupuju dost velky region. Na druhej strane Sered je z kraja bohateho, ale je to male mesto a region jej to neutiahne, lebo ten Seredi vyzeru Trnava a Nitra. Z toho vyplyva, ze ak do Serede nepride arabsky sejk/rusky oligarcha/druhy Kmotrik, tak nemaju ako ten klub pozdvihnut na o moc vyssiu uroven nez teraz. A to kvalitu ligy nikam neposunie.

Takze aby som to uzavrel, ked si to Sered a Pohronie vybojovali, tak do ligy patria a nie je preco ich urazat, treba im len zatlieskat za robotu co robia v casoch, ked velke, "slavne" kluby ju robit nie su schopne. Ale ak sa ma uroven ligy zdvihnut, tak so Seredou (toboz bez stadiona) a Pohronim to nepojde a potrebujeme, aby mesta ako Bystrica, Kosice, Presov got their shit together a vybudovali poriadne kluby, lebo len potom moze byt ta liga aspon ako tak divacky a sponzorsky atraktivna.

·
Registered
2,241 Posts
Inak teda ako sme sa tu bavili o tých profesionálnych zápasoch a lige kvôli štadiónom, tak mám pocit, že štadióny sú jediná vec, pri ktorej sa hráme na profesionálov. Čo sa týka vedenia súťaže, zväzu aj klubov a nejakého presadzovania profesionalizmu vo všetkých oblastiach, tak sme fakt niekde na úrovni slabých balkánskych líg. To divadlo čo dnes spravil Slovan by nikde v civilizovanom svete neprešlo a nemyslím si, že predbieham keď poviem, že u nás to bude bez akéhokoľvek trestu. Predtým to isté Žilina. Marketing a propagácia sú vo väčšine klubov a pre ÚLK aj SFZ úplne cudzie slová, ktoré nevideli ani z rýchlika.

·
Registered
1,243 Posts
Nejdem sa toho neonacistu zastavat ale pravidla to dovoluju, nic zle nespravil. Uz x krat tu bolo ze novy trener (napriklad zahranicny) nemal licenciu tak bol na lavicke ako veduci muzstva a na papieri bol napisany niekto iny.

Mali sme dokonca prezidenta klubu ktory nastupil na zapas ako hrac. O rôznych bielych konoch ktore su akože majiteľmi klubov a pritom nerobia nic, ani nehovorim.

Spravil totalna frasku a blbost ktorou zhovadil seba aj klub ale kedze on je totalne vytrety, nikdy mu to nedojde. Akurat ze nespravil nix proti pravidlám

·
Registered
311 Posts
Dukla by mala od 1.11.2020 trenovat na novej umelej trave na stiavnickach. Mohli tam uz spravit aj nejake satne aspon v unimobunkach lebo si to neviem velmi predstavit, kde budu skladovat lopty, kde sa budu prezliekat atd.

9061 - 9080 of 9310 Posts