SkyscraperCity banner

81 - 100 of 123 Posts

·
YIM.BA
8,966 Posts
Dokončené: Univerzitný vedecký park Univerzity Komenského

V Mlynskej doline sa úspešne končí výstavba Vedeckého parku Univerzity Komenského, najvýznamnejšieho projektu rozvoja najstaršej slovenskej univerzity v poslednom období a pravdepodobne aj na dlhú dobu dopredu. Realizácia bola hradená z európskych fondov a uplatnenie v novej inštitúcii by mali nájsť aj odborníci z iných univerzít a pracovísk (STU, SAV) so zameraním na výskum predovšetkým v oblasti molekulárnej medicíny, environmentálnej medicíny a biotechnológií.
http://bratislavayimby.blogspot.cz/2015/09/dokoncene-finished-univerzitny-vedecky.html

·
say NO to debil
1,974 Posts
stale ked vidim ten univerzitny park, neda mi to - univerzita v usti nedavno rozhodla o rozsireni o budovu, samozrejme na projekt bola vypisana architektonicka sutaz. teraz karlova univerzita chce stavat dva nove pavilony, samozrejme je na ne vypisana architektonicka sutaz. ked masarykova univerzita isla stavat novy kampus, bola na to architektonicka sutaz...
u nas stavame verejnu univerzitnu budovu z verejnych penazi, dokonca este aj z europskych penazi, a vsetkym prijde uplne normalne, ze sa to priamo zada nejakemu spriatelenemu atelieru rektora ci bohviekoho...

·
YIM.BA
8,966 Posts
Vraj bola svojho času súťaž a vyhral to akýsi Ateliér LM. Asi to bol naozaj nejaký spriaznený architekt, ale aspoň sa môžu oháňať tým, že súťaž robili. Je to škoda.

·
Registered
1,562 Posts
Smutnejsi fakt je ale ten, ze zbytok arealu je v dezolatnom stave a maximalne sa opravuje tak, ze sa zateplia dve steny nejakou kriklavou farbou (vid CH1).Dokonca ani panelove chodniky pouzivane pocas vystavby neboli nahradene asfaltom za 30-40 rokov co areal funguje.

·
say NO to debil
1,974 Posts
Vraj bola svojho času súťaž a vyhral to akýsi Ateliér LM. Asi to bol naozaj nejaký spriaznený architekt, ale aspoň sa môžu oháňať tým, že súťaž robili. Je to škoda.
nebola verejna anonymna sutaz. ked si urobia vyzvanu sutaz pre styri ateliery, ktorym kazdemu za ucast nieco zaplatia, tak to za sutaz nepokladam. toto moze robit sukromny investor, aj pomerne casto robi. ale verejna institucia spravujuca verejne peniaze by mala postupovat inak.
tym nechcem nijako kritizovat vyslednu architekturu, vadi mi iba ten postup.

·
Registered
336 Posts
ono je pekne, ze sa stavia nova vedecka ustanovizen na mlychoch ale polozme si otazky - kto to bude zivit ? chcu to zivit z eurofondov ? z horizon2020 ? ale nebodaj stat tam naleje prachy ? a ako ano, tak to ukontroluje co sa tam deje, aka veda sa tam robi, kto rozhodne, ze ake skupiny tam budu a kto bude v komisii, ktora bude mat na starosti vyber toho najlepsieho zo slovenskej vedy, ktore zagarantuje karenty, patenty ? alebo nam bude aj nadalej stacit zopar clankov v nejakych zbornikoch dakde z kategorie AGF (alebo aka to je kategoria...) a budeme onanovat v tech.sme.sk ked vyjde clanok, ze "slovensky vedec v autorskom time, ktory publikova v science/nature" ? (z tridsiatich spoluatorov na nezazivnom 22. mieste ?) jasne, su tam velke tlaky a odpracovane hodiny na stavbe si tam pisu ine zvierata ale bude tam dany priestor aj inym ako len tym vyvolenym ? ako fajn, ja som z vedy a som vdacny za vsetko co sa deje vo vede v tejto dzamahiriji. je to pekne, vysvietene, presklene, sexy cool outfit, budu z toho krasne fotky ako papalasi strihaju pasky. ale nenaslo sa zopar eur aj na upravy matfyzu alebo prifuku ? sak matfyzakom sa sypu tie male kocky na hlavu a prifuk ta fasada na ch1 nespasi.... ale to asi kamera nezaberie....

·
Registered
1,562 Posts
ono je pekne, ze sa stavia nova vedecka ustanovizen na mlychoch ale polozme si otazky - kto to bude zivit ? chcu to zivit z eurofondov ? z horizon2020 ? ale nebodaj stat tam naleje prachy ? a ako ano, tak to ukontroluje co sa tam deje, aka veda sa tam robi, kto rozhodne, ze ake skupiny tam budu a kto bude v komisii, ktora bude mat na starosti vyber toho najlepsieho zo slovenskej vedy, ktore zagarantuje karenty, patenty ? alebo nam bude aj nadalej stacit zopar clankov v nejakych zbornikoch dakde z kategorie AGF (alebo aka to je kategoria...) a budeme onanovat v tech.sme.sk ked vyjde clanok, ze "slovensky vedec v autorskom time, ktory publikova v science/nature" ? (z tridsiatich spoluatorov na nezazivnom 22. mieste ?) jasne, su tam velke tlaky a odpracovane hodiny na stavbe si tam pisu ine zvierata ale bude tam dany priestor aj inym ako len tym vyvolenym ? ako fajn, ja som z vedy a som vdacny za vsetko co sa deje vo vede v tejto dzamahiriji. je to pekne, vysvietene, presklene, sexy cool outfit, budu z toho krasne fotky ako papalasi strihaju pasky. ale nenaslo sa zopar eur aj na upravy matfyzu alebo prifuku ? sak matfyzakom sa sypu tie male kocky na hlavu a prifuk ta fasada na ch1 nespasi.... ale to asi kamera nezaberie....
tech.sme.sk robi velku slavu aj vtedy ked vyjde clanok v casopise s impaktom 3 aj nieco - co je v biologii odpad.

·
Registered
336 Posts
v suvislosti so simulacnym centrom v martine davam do pozornosti to, co sme urobili na lekarskej fakulte uk v bratislave:

http://www.simmed-ba.com/

moderne medicinske simulacne centrum postavene z internych financii, funguje uz druhy rok a mame s tym velky uspech medzi studentmi a ucitelmi (najma tymi mladymi).

·
Registered
3,852 Posts
A ja potešený, že tá nová budova vedeckého parku v BA tu už dávno nebola... No nič, tak ešte pár fotiek + dosť nekvalitne spravené manželské intráky na Mlynoch.

Nová budova a...

...a budova oproti.

Ten zjednodušený ksich Komenského ma potešil. :)

Rekonštrukcia FITky

Manželské intráky. Loggie sú už minulosť.

Z foto možno moc nevidieť, ale je to veľmi nekvalitne spravené, všimnite si roh fasády v strede hore a vlastne celý ten roh...

·
Registered
99 Posts
je to FEIka nie FITka a bola to zas investicia za vsetky drobne... cela budova je na kopci a oni tam namontuju rolety ktore maju veterny senzor a vzdy ked zacne fukat sa vytiahnu na doraz, lebo su skonstruovane tak ze pri silnejsom vetre by ich mohlo potrhat. idealna varianta na takuto budovu. nehovoriac o tom ze to uz mesiac stale ladia takze sa hocikedy stane ze je zrazu v ucebni uplna tma, alebo ked premietame na stenu tak sa vytiahnu a nic nevidno... vsetci profaci maju "velku" radost z toho

·
Registered
2,740 Posts
Discussion Starter #97
Žilinská univerzita otvorila vedecký park a výskumné centrum

Žilinská univerzita otvorila nový Univerzitný vedecký park a Výskumné centrum. Unikátne pracoviská za takmer 70 miliónov eur ponúkajú 29 špičkových laboratórií a ich úlohou je transformovať poznanie a technológie do hospodárskej a spoločenskej praxe. Aplikovaný výskum špecializovaných pracovísk sa venuje najmä inteligentnej doprave, energetike a progresívnym materiálom.

Zvonku to moc unikatne a spickovo nevyzera...

·
Registered
136 Posts

·
Moderator
8,828 Posts
Slávnostné otvorenie Vedeckého parku pre biomedicínu v Bratislave

„Celková kapacita parku je viac ako 500 pracovníkov. Vedci by tu mali naplno pracovať od januára budúceho roka. BioMedPark, ako ho nazýva odborná verejnosť, začali stavať pred dvoma rokmi. Spolu stál 39,5 milióna eur, z toho vyše 33,6 milióna bolo čerpaných z eurofondov, zvyšok zo štátneho rozpočtu.“

Zdroj: TASR

81 - 100 of 123 Posts