SkyscraperCity banner

101 - 120 of 123 Posts

·
YIM.BA
8,966 Posts
Dobrý humus všetky tri posledne spomenuté budovy (UCM, BioMedPark, ŽU). V zahraničí práve na architektúre univerzitných budov mnohokrát vidno najväčšiu odvahu a najzaujímavejšie realizácie, lebo je pravidlom robiť súťaže (to už len tým, že vyhlasovatelia bývajú vzdelaní, tak to žiadajú), u nás ani náhodou. Nuž čo, aj šéfovia univerzít a vedeckých ústavov na Slovensku sú sedliaci.

·
YIM.BA
8,966 Posts
Taká ozvena z civilizácie, v kontexte toho Vedeckého parku UK - skoro 20-násobne vyšší rozpočet. :lol:

The Francis Crick Institute | St Pancras NW1

London forum thread: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1020221

Official website: http://www.crick.ac.uk/

Project facts

• Address: 215 Euston Road, London NW1
  • London borough: Camden
  • Cost: £600 million ($910m)
  • Floorspace: 79,000m²
  • Largest centre for biomedical research and innovation in Europe
  • 1,250 scientists, with an annual budget of over £100 million

The Crick nearing completion, photos by potto:

·
Bananas supporter.
783 Posts
Podľa mňa tam by sedelo spraviť normálne zelené priestranstvo s posedením a ten skleník dať preč ... však už keď to celé montovali, museli vedieť, že to bude blbosť.

·
Registered
499 Posts
Univerzitné centrum STU: Síce mizerná kvalita obrázku, ale toto je vizualizácia centra, ktoré by mohlo vzniknúť namiesto Ťažkých laboratórií v areáli STU na Radlinského ulici. Architekt Ľubomír Závodný - autor napr. centrály VÚB a Tatracentra. Viac na EIA.

·
The Earth Spectator
969 Posts
Dobrý humus všetky tri posledne spomenuté budovy (UCM, BioMedPark, ŽU). V zahraničí práve na architektúre univerzitných budov mnohokrát vidno najväčšiu odvahu a najzaujímavejšie realizácie, lebo je pravidlom robiť súťaže (to už len tým, že vyhlasovatelia bývajú vzdelaní, tak to žiadajú), u nás ani náhodou. Nuž čo, aj šéfovia univerzít a vedeckých ústavov na Slovensku sú sedliaci.
Súhlasím a mrzí ma, že u nás sa stavia taký priemer. Napríklad Žilinská univerzita (moja domovská) za posledné roky masívne dostavala, ale všetko je to veľmi priemerná architektúra. Až podpriemerná bohužiaľ. Problém ale vidím podľa mňa v peniazoch, ktoré školám chýbajú. A radšej postavia viac za menej peňazí a obzvlášť ak bol rektor starý pán zo stavebnej fakulty, tak nebudem čakať, že tam niečo pekné vznikne.. hold, Slovenská realita..

·
Moderator
14,001 Posts
Súhlasím a mrzí ma, že u nás sa stavia taký priemer. Napríklad Žilinská univerzita (moja domovská) za posledné roky masívne dostavala, ale všetko je to veľmi priemerná architektúra. Až podpriemerná bohužiaľ. Problém ale vidím podľa mňa v peniazoch, ktoré školám chýbajú. A radšej postavia viac za menej peňazí a obzvlášť ak bol rektor starý pán zo stavebnej fakulty, tak nebudem čakať, že tam niečo pekné vznikne.. hold, Slovenská realita..
Postaviť architektonicky zaujímavú budovu nie je automaticky drahšie. Problém nie je v nedostatku peňazí ale hlavne v obmedzenosti tých, čo rozhodujú o nakladaní s peniazmi.

·
dialnice.info ::..
15,423 Posts
v tomto hodnotim velmi kladne to prebudovanie tazkych labakov, urobi sa tam aj podzemna garaz na skoro 500 aut, a ked to nedokafru, tak to mozno bude ozaj pekny vnutroblok ..

·
Registered
336 Posts
neviem ako to suvisi s touto temou, ale v areali lekarskej fakulty UK zacali s demolaciou starych domcekov a budov, ktore fakulte len robili hanbu. celkom slusne sa do toho pustili, uz je prakticky skoro vsetko dolu, uz sa to len odpratava. v areali bude nove parkovisko, nasadia sa stormy, daju lavicky... bude to fajn.

·
15,423 Posts
neviem tak dat toto, ale podla mna je cista hanba, ze nova _rektorka_ nevie po anglicky.

ja som tiez v tejto generacii, ale 40tnika co nevie po anglicky si ani neviem predstavit, nieto niekto z akademickej pody!

aj ked okey, je ten hnojarina, ale preboba ked uz sa nechali velkohubo premenovat na univerzitu, nech maju aspon nejaku uroven .. fakt je nase skolstvo v srackach ..

https://mynitra.sme.sk/c/20807718/n...lictinu-pred-volbou-to-sposobilo-rozruch.html

·
Registered
1,562 Posts
Kezde sa nic v tomto vlakne nedeje, tak prihodim aspon dve omrvinky.

1. Ked dvaja robia to iste, nie je to to iste. Odporucam Amrafelovi ist pofotit MatFiz a Prif UK, kde momentalne prebieha rekonstrukcia plasta budov. Z Prirodovedeckej fakulty su zatial "zrekostruovane" dva pavilony, CH1 a B1, ak sa nemylim. MatFyz je zrekonstruova cela - co pridavam na vrub tomu, ze tam boli straty na zivotoch po odpadavajucich balkonoch.

2. Druha informacia je starsieho data, ale vizera to tak, ze pokial sa neudeje nejaky zazrak, tak univerzitne centrum STU nebude.

+ uplne neoverena (100%) kacica je aj to, ze o budovu(y) SjF STU v meste sa zaujima (J&T?) s tym, ze by ich vystahovali a spojili s Materialovo technologickou fakultou v Trnave.

·
Urban flâneur
3,125 Posts

·
15,423 Posts
neviem kde to dat, ale toto je smutny pribeh slovenskej akademickej samospravy, kde jeden skorumpovany zmrd dokaze doslova za rok totalne rozlozit fakultu. nech by bolo na jeho strane aj trosku pravdy, to co robil poslendy rok je system, ktory snad nebol myslitelny nikdy. Dekan, ktory dokaze behom roku, ze odide 2/3 vsetkych profesorovo a garantov, tak to sme tu nemali. to uz ani nieje ze menezerske zlyhanie. to je totalna sabotaz.

kedze nemaju garantov, mohlo byt nastupit ministerstvo a odobrat akreditaciu ? to uz mozno uz zacne nieco robit aj rektor STU ..

·
Registered
2,240 Posts
Asi do Off topicu to patrí. Každopádne oceňujem zamestnancov, že sa tomu dokážu postaviť, lebo takých fakúlt je na Slovensku veľa a zamestnanci len potichu sedia a boja sa niečo povedať, aby ich nevyhodili. Aj keď samozrejme, iná je uplatniteľnosť učiteľov z FIITky v praxi a iná u učiteľov z iných škôl a fakúlt.

·
Registered
78 Posts
Tiez som to cital, ale kedze to nesledujem, niektore veci mi na tom nie su jasne:

Sedem z 12 členov akademického senátu fakulty zvolilo Ivana Kotuliaka
Takze bol regulerne zvoleny, ano?

Niektorí členovia senátu zložili funkcie, odvtedy dekan nemá kontrolný orgán.
Ti co ho nevolili na truc ako male deti znefunkcnili senat?

Rektor STU Miroslav Fikar sa neúspešne pokúsil dohodnúť kompromis, po ktorom mal Kotuliak znovu prijať Bielikovú.
Aky neuspesny kompromis? Tak prijal ju alebo neprijal? Lebo nizsie pisu, ze neskor sama odisla.

Koncom januára sa uskutočnili voľby do senátu FIIT, ktoré „veľký“ senát univerzity označil za neplatné.
Vie niekto, z akeho dovodu boli neplatne?

Len aby bolo jasne, nezastavam sa ani jednej ani druhej strany, ale ten clanok mi zase pride tak tendencne napisany, ze neviem aka je pravda.

·
15,423 Posts
tu je to zhrnute, kde je vlastne problem. ze ta povodna volba nebola jednak koser, ale hlavne to, ze chcel hned zmenit stanovy aby nemohol byt odvolatelny ani po novych volbach akademickeho senatu a preto sa cast senatorov vzdalo, cim sa stal nefunkcny este pred tym, nez sa to VZN schvalilo. s tym ze aj tieto volby v juni vlastne rozhodli ti novo prijati zamestnanci, aj ked povodne nemali hlasovat a v kopu pripadoch novi senatori sa dostali do senatu len o jeden hlas..

cize to, ze bol zvoleny je najmensi problem. brutalny problem je, ze co sa dialo potom. to by aj Paska mal rezervy

1. Poslanci (=senatori fakulty) si vyberu za primatora mesta (=dekana) Kotuliaka.
2. Kotuliak obratom poda navrh na VZN, ktorym sa zakazuje obcanom (=zamestnancom, studentom) odvolat svojich poslancov. Ti slusni poslanci odstupia, nastupi vyssia instancia (=senat univerzity), ktorej jedinou ulohou zo zakona je ASAP spravit volby do metskeho zastupitelstva (=senatu fakulty).
3. Priatel Peciar na cele vyssej instancie v rozpore so zakonom zmeni pravidla volby, pravidla odvolavania a zavedie parmesiacove lehoty, celkovo pozdrzi volby pol roka.
4. Kotuliak po pol roku nastupi, hned po nastupe dva tyzdne pred volbami prinesie do 45 tisicoveho mesta 18 tisic novych volicov (=18 pseudozamestnancov, ktori nic nerobia).
4. Prebehnu volby v januari, dovezeni obcania este nenastupia, vysledok sa ale nepaci, vyssia instancia Peciar obratom zrusi vysledok volieb (!) a nove volby pozdrzi znova par mesiacov.
5. "Uz su tu pol roka, maju pravo volit", tak vsetci dovezeni obcania nastupia, Kotuliak ma rozdielom 1 tisic hlasov zvolenych poslancov, ktori mu vsetko odkyvaju.
6. Obcanov, ktori nevolili podla predstav a vyjadrovali nespokojnost s tym, co sa v meste deje, Kotuliak vyhodi z mesta. Aj ked je to uz jedno, lebo poslanci (=senatori) si odhlasuju co len velitel Kotuliak ziada.
teraz citam, ze jediny docent co tam zostal je tento antivaxer Vranic :D to si teda FIIT pomohla :D

·
Registered
2,397 Posts
🔼 🔼 🔼 Na druhej strane je pekne to, ze sa ukazalo aky stat v state su tieto samospravy, a zakon je nastaveny tak, ze kadernik (Grohling) tu nemoze nic, ale ze absolutne nic urobit, len sa pozerat. Taketo nieco by bolo napr. v takom Rakusku nemyslitelne...

101 - 120 of 123 Posts