SkyscraperCity banner

Dajte 1 hlas svojmu projektu v každej kategórii!

61 - 80 of 118 Posts

·
Registered
1,571 Posts
z dokumentu komory architektov:
postavenie a úlohy komory.
odsek 6), bod d)sa píše "dbá o stavovskú česť a o etiku výkonu povolania"

vzhladom na to, ze komora je organizator CE.ZA.AR a vzhladom na to, ze udelila cenu stavbe - ak to napisem najjemnejsie ako sa da - moralne spochybnitelnej, komora sa zasa posunula o level nizsie.

ten barak je v skutocnosti dobry. mozno jeden z najlepsich za posledne roky v kosiciach.
ale vzdy ked okolo neho prechadzam, vidim jedine - ze ti ludia co tam byvaju sa vysmievaju slusnym ludom do ksichtu.
medzi tych ludi sa radia aj autori tohto projektu. takze je to vlastne dvojnasobny moralny problem.
ak by to naprojektovali pre klienta a nic viac s tym nemali, dalo by sa branit tym, ze klient je hajzel a oni za to nemozu. ale takto je to udelenie ceny proste vysmech na druhu.

...a ja len doplnim citaciou tym, ze dana nominacia porusila (podla mna teda) dokonca aj statut samotenej sutaze CE.ZA.AR :
"Čl. III, 4/ Uskutočnením diela podľa odseku 2 a odseku 3 písm. d) sa rozumie jeho zhmotnenie do konečnej podoby a spôsobilosť na užívanie podľa návrhu a projektovej dokumentácie. Právoplatnosť rozhodnutia o kolaudácii, zápis do katastra nehnuteľností, ani faktické začatie užívania vlastníkom nie sú podmienkou."

IBAZE by projektova dokumentacia danu stavu priamo pomenovala ako Bytovy dom (co neviem, ...nevidel som ju) - opieram sa iba o citaciu z clanku ^^ "dom športovo-relaxačným centrom, určeným iba na krátkodobé ubytovanie." Ale to uz potom niekto musel do velkeho ho*na sliapnut,,,,:bash:

·
Prešpurák
6,826 Posts

·
say NO to debil
1,974 Posts
zverejnene nominacie na CEZAAR 2012.
http://new.komarch.sk/?page_id=2680

celkom vystizne je, ze na stranke ce-za-ar.sk zatial stale svieti pri aktualnom rocniku akurat prihlaska, a to je mnou odkazovana tlacova sprava uz tri dni stara. hlavne ze uz dva roky komora robi vyber pre dodavatela internetovej prezentacie a sli na to uz riadne peniaze. aj ta tlacova sprava mi dosla v newsletteri urbionu...
co dodat, aspon sa potesme z toho, jako nam ta ruzenka pekne spinka...

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
^^ Mne sa to celkom ľúbi.. aj keď asi keby to bolo skôr trošku v širšom centre.

Najviac zo všetkého sa mi ale páči ten Dom smútku -

·
Registered
5,352 Posts
hmmm,tri veci z KE,na to,aka mizeria je tu,tak je to vcelku dobre.....

btw cakal by som vacsie fotogalerie... btw atrio sledujem uz dlhsie,pre mna uzasny dom...

·
www.fotokosice.eu
10,039 Posts
Aupark Košice? To je akože vtip? Za to svoje "veľdielo" by mal Jančina chodiť po kanáloch a nie pretŕčať sa po súťažiach :eek:hno:

61 - 80 of 118 Posts