SkyscraperCity banner

281 - 300 of 322 Posts

·
Registered
2,406 Posts
🔼 🔼 🔼 Tipujem, ze na tie balkony je "prisny zakaz chodenia", co tam po tom, ze Dedecek to navrhol ako stretavaci bod, ked sudruh riaditel povedal nie, tak nie. A tak to bohuzial funguje dodnes, vid PriFUK...

·
Prešpurák
6,826 Posts
Podľa mňa to vyzerá super, ako niekde na predmestí Paríža.

·
Registered
1,633 Posts
Ten bytový dom na Saratovskej je pekný, zaujímavé je aj jeho bočné krídlo s terasovitými balkónmi v jeho spodnej časti.

·
Registered
1,770 Posts
Športová hala Pasienky

Trnavská 29, Bratislava
architekt Jozef Chovanec
statika Jozef Poštulka
projekt Imrich Vaško
1959 – 1962

·
Registered
1,770 Posts
Krematórium a urnový háj, Bratislava
Ferdinand Milučký, 1968

Toto je dielo, ktoré by mohlo vyhrávať cenu za architektúru každý rok. Ťažko k tomu niečo dodať.

·
YIM.BA
8,971 Posts
Nedávno som tam bol na návšteve, nanešťastie nie kvôli obdivovaniu architektúry...Ale musím povedať, že pre daný účel to je majstrovsky navrhnuté dielo, ktoré dodáva obradom neskutočnú hĺbku. Moderna mala rada veľké gestá, tu je to ale naopak. Je to navrhnuté s nesmiernou pokorou, úctou a s dokonalým zladením sa s okolitou prírodou.

·
Registered
1,770 Posts
Nedávno som tam bol na návšteve, nanešťastie nie kvôli obdivovaniu architektúry...Ale musím povedať, že pre daný účel to je majstrovsky navrhnuté dielo, ktoré dodáva obradom neskutočnú hĺbku. Moderna mala rada veľké gestá, tu je to ale naopak. Je to navrhnuté s nesmiernou pokorou, úctou a s dokonalým zladením sa s okolitou prírodou.
Presne tak. Na mieste, kde ľudia už prichádzajú so silnou emóciou nie je potrebné ju ďalej potencovať, to prostredie len nenápadne naznačuje smer k úvahe o životnej ceste, prírode, nesnaží sa návštevníkom nijak lomcovať, nehovorí o nebesách ani zatratení, nevstupuje do deja. Každému necháva priestor, aby sa s tým vyrovnal podľa seba, ale zároveň otvára prírodnú scenériu a dodáva individuálnemu príbehu širší rámec a priestor pre zamyslenie. Nepoznám dokonalejšie vyjadrenie myšlienky architektúrou.

·
Registered
1,770 Posts
Ústredné riaditeľstvo štátnych lesov, Staromestská 6, Bratislava
arch. Eugen Kramár - Štefan Lukačovič, 1949

·
Registered
1,770 Posts
Emil Belluš. Schodiskový radový dom, budova Inžinierskej komory na Župnom námestí 7, 1946

·
YIM.BA
8,971 Posts
Vladimír Dedeček
Budova Najvyššieho súdu, 1989

Ako mám rád Dedečka, tak nemusím túto budovu. Podľa môjho názoru je hrozná zvonku a údajne aj vnútri. Ale ako poznám Bratislavu, tak sa skôr z toho stane chátrajúca NKP, ako by sa to prestavalo na nejaký reprezentatívny objekt.

·
Registered
1,770 Posts
Ako mám rád Dedečka, tak nemusím túto budovu. Podľa môjho názoru je hrozná zvonku a údajne aj vnútri. Ale ako poznám Bratislavu, tak sa skôr z toho stane chátrajúca NKP, ako by sa to prestavalo na nejaký reprezentatívny objekt.
Tiež mám radšej iné štýly ako monumentálne a brutalistické architektúry (preferujem klasický funkcionalizmus), ale nefotím len budovy z ktorých som nadšený - možno niekoho zaujíma, ako tá budova vyzerá dnes. Aj keď tie fotky nie sú príliš dobré, lebo do záberu z mobilu to z chodníka nevošli tie kaskády po oboch stranách, čo je práve tá zaujímavá časť...

Ale samozrejme sú aj stavby kde si poviem že to naozaj netreba fotografovať :)
Napríklad minule pri ceste cez Jégého...

281 - 300 of 322 Posts