SkyscraperCity banner

301 - 320 of 321 Posts

·
Moderator
8,828 Posts
Ako mám rád Dedečka, tak nemusím túto budovu. Podľa môjho názoru je hrozná zvonku a údajne aj vnútri. Ale ako poznám Bratislavu, tak sa skôr z toho stane chátrajúca NKP, ako by sa to prestavalo na nejaký reprezentatívny objekt.
Ministerstvo urobilo dobry prvy krok, ze sa odtial vystahovalo. Este ostava najst alebo postavit priestory pre Najvyssi sud. A potom pomoze uz len riadena detonacia alebo tlak hydraulickych kliestov.

·
Registered
2,397 Posts
Ústredné riaditeľstvo štátnych lesov, Staromestská 6, Bratislava
arch. Eugen Kramár - Štefan Lukačovič, 1949

Pokial viem tak to bolo pre statne lesy len naprojektovane, nakoniec tam sidlila Vysoka skola politicka UV KSC. Podobny pripad ako Atriaky na Mlynskej doline.

·
Registered
2,397 Posts
Ministerstvo urobilo dobry prvy krok, ze sa odtial vystahovalo. Este ostava najst alebo postavit priestory pre Najvyssi sud. A potom pomoze uz len riadena detonacia alebo tlak hydraulickych kliestov.
A pritom Vyskovu budovu STV ma stat rovno pod nosom :) Ako docasne priestory to vobec nieje zly napad. Aj ked novu budovu Najvyssieho sudu si viem predstavit asi v tom trojuholniku pri Stanici Nivy, tuto by sa hodilo nieco "mestostvornejsie a historizujucejsie", co by uz mohlo respektovat aj ukludnenie a zuzenie Staromestskej.

·
Registered
1,768 Posts
Pokial viem tak to bolo pre statne lesy len naprojektovane, nakoniec tam sidlila Vysoka skola politicka UV KSC. Podobny pripad ako Atriaky na Mlynskej doline.
Áno, tá budova mala postupne viac funkcií, ale keďže ide o fórum týkajúce sa architektúry, snažím sa uvádzať tú, na ktorú bola navrhovaná, prípadne tú najznámejšiu - tak ako to robia architekti ktorí sa touto oblasťou zaoberajú. V iných fórach o výstavbe samozrejme má prednosť súčasný názov projektu.

·
Moderator
8,828 Posts
A pritom Vyskovu budovu STV ma stat rovno pod nosom :) Ako docasne priestory to vobec nieje zly napad. Aj ked novu budovu Najvyssieho sudu si viem predstavit asi v tom trojuholniku pri Stanici Nivy, tuto by sa hodilo nieco "mestostvornejsie a historizujucejsie", co by uz mohlo respektovat aj ukludnenie a zuzenie Staromestskej.
Najvyssi sud nie je nejaka putovna vystava, oni potrebuju mat dostojnu a reprezentativnu budovu v centre. Kde vo vyskovej budove mas pojednavacie miestnosti? To budu pojednavat vo foyeri?

·
Registered
2,397 Posts
Najvyssi sud nie je nejaka putovna vystava, oni potrebuju mat dostojnu a reprezentativnu budovu v centre. Kde vo vyskovej budove mas pojednavacie miestnosti? To budu pojednavat vo foyeri?
Ako docasne priestory to vobec nieje zly napad.
Ja neviem ci tu mam zacat pisat vsetko capslockom alebo co :)

A co sa tyka toho foyeru, to vobec nieje zly napad. STV ma obrovsky foyer na prizemi a keby si cast z neho zabrali a prerobili tak by to uplne ako docasne priestory kym sa postavi nova budova stacilo.

edit: Nehovoriac o tom, ze STV ma doteraz vlastnu premietaren (dnes uz nevyuzivanu samozrejme), cize myslim si ze otazka je zodpovedana.

·
Moderator
8,828 Posts
Tym som prave narazal na to, ze stahovanie sudu ako nejakej vystavy po docasnych priestoroch nie je ziaduce riesenie.

·
Registered
2,397 Posts
Tak potom mi tu ako jedine miesto ostava sucasne riaditelstvo ZVJS pri autobusovej stanici. Koniec koncov tam sa malo stavat uz za prvej ficovej vlady pokial viem.

·
Moderator
8,828 Posts
Tak potom mi tu ako jedine miesto ostava sucasne riaditelstvo ZVJS pri autobusovej stanici. Koniec koncov tam sa malo stavat uz za prvej ficovej vlady pokial viem.
Myslis do budovy riaditelstva na Sagatovej? Ved tam by sa rozsahom nezmestil asi ani mensi okresny sud :D

·
Registered
2,397 Posts
Kto tu hovori o budove. Ten pozemok je predsa dost velky aj keby sa ten historicky ruzovy domcek na rohu Sagatovej mal zachovat :)

·
Registered
71 Posts
Ustav Pamai Naroda z lesa po byvalom amfiteatri. Clovek ani nema pocit ze je v meste ked sa pohybuje na Machnaci pri horskom parku :)

734830

·
Registered
154 Posts
Bola unikátom Bratislavy. Dnes chradne
Osud internátu je otvorený.
Kultová stavba bola a je jedným z dominantných prvkov panorámy hlavného mesta. No už tri roky je zatvorená a chátra.
Stavba bola unikátom vo viacerých ohľadoch. Išlo o prvú výškovú budovu kruhovitého pôdorysu na Slovensku. A v čase dokončenia bola s výškou 82 metrov aj najvyššou obytnou budovou v krajine. O toto prvenstvo ju pripravil až obytný dom Glória v roku 2005, ktorý postavili v blízkosti známeho bratislavského Trhoviska Miletičova.

Čítajte viac: Bola unikátom Bratislavy. Dnes chradne

·
Registered
363 Posts
Filialka Narodnej Banky Ceskoslovenska v Ruzomberku z rokov 1930-1933.
Autor: V. Fischer, J. Axmann /sochár/, J. Pešek /stav./

Sucasny stav po nedavnej premene na polikliniku:

Trojpodlažná budova je postavená v duchu umiernenej moderny na klasickom základe s kamenným obkladom v prvom nadzemnom podlaží, rizalite a rámovaní okien. Priečelie je členené veľkými oknami a akcentované trojosovým rizalitom s pásmi figurálnych bronzových, čiastočne plno plastických reliéfov s alegorickými motívmi. Je dobre, že po rokoch chátrania našla budova svoje uplatnenie a príjemné prostredie pre návštevníkov lekárov.

·
Registered
1 Posts
Obytný dom na Björnsonovej ulici
Architekt: Emil Belluš
1926-1933 (v dvoch etapách)
766917
766919

766921
766924

Belluš vo svojej tvorbe do bytových domov často, ak to bolo možné, zakomponoval ateliéry. V tomto bytovom dome sa nachádzal ateliér Ľudovíta Fullu (Na poslednej fotke na najvyššom poschodí)

301 - 320 of 321 Posts