Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 111 Posts

·
Registered
4,508 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kedže tu máme vlákno o Vlakových staniciach tak som sa založil aj o Autobusových kedže som to tu nikde nenašiel. Prípadne aj zrekonštruovaných zástavkách. Ak je to zbytočné vlákno, alebo podobné už existuje tak potom nech ho moderátor zmaže ak uzná za vhodné.

Ako prvý príspevok vkladám video zrekonštruovanej AS v Rimavskej Sobote.

·
Registered
1,286 Posts
podla mna ma zmysel nechat tento thread. Bohuzial na Slovensku sa nezrekonstruju tak casto vlakove stanice, aspon vidime aj autobusove. Inac ta v Rim Sobote je pecka, videl som na vlastne oci, ta povodna vyzerala ako niekde v 3 svete.

·
Moderator
14,974 Posts
Nemám problém s týmto threadom, akurát som upravil názov. Treba upriamiť pozornosť aj na to, v akom zlom stave väčšina autobusových staníc je. :eek:hno:

Tá Rimavská Sobota vyzerá celkom fajn, ja by som ale skôr použil betónový povrch, pretože ten asfalt sa podľa rýchlo zničí - budú tam koľaje a jamy.

·
Registered
617 Posts
Ta stanica v Rimavskej Sobote je nadhernym prikladom pre vsetky zdevastovane autobusove stanice na Slovensku, ktore este stale cakaju na rekonstrukciu ako napr.Nitra, ktorej autobuska je hanbou krajskeho mesta od 1978 kedy sa postavila sa na nej nic okrem vymeny svetiel neurobilo. :(

·
Registered
2,433 Posts
^^ stale lepsie ako trencin, to ani nevyzera ako stanica, ale ako rozmrdane asfaltove parkovisko :)

·
Registered
311 Posts
celkovo mám pocit že na Svk sú AS v krajských mestách kdesi mimo...teda z tých ktoré poznám tak minimálne BB a NR sú otras :) TN je taká hmm ani neviem že to vlastne je AS iba také nič pri žel. stanici :) blava to sa snáď čoskoro zmení a KE PO a ZA až tak veľmi nepoznám :)

·
Registered
617 Posts
celkovo mám pocit že na Svk sú AS v krajských mestách kdesi mimo...teda z tých ktoré poznám tak minimálne BB a NR sú otras :) TN je taká hmm ani neviem že to vlastne je AS iba také nič pri žel. stanici :) blava to sa snáď čoskoro zmení a KE PO a ZA až tak veľmi nepoznám :)
Stanica v ZA sa dost podoba na tu v NR co sa tyka prestresenia nastupist, ta ich ma aspon natrete vo svojich zlto-zelenych farbach, kdezto ta v NR ich ma v sivo-hrdzavom prevedeni :lol:

·
Registered
2,433 Posts
košice

v ke pred MS v hokeji nastupištia natierali
na tej kosickej som bol asi pred dvoma rokmi a bola celkom v pohode zrekonstruovana, ale co som nechapal boli WC... su v takom suterene a ako som tam zisiel k nim dole tak som mal pocit, ze som sa vratil o 30 rokov do minulosti :) hadam to uz medzi casom dali dokopy, ale ja by som pri rekonstrukcii interieru zacinal prave pri takych veciach ako toalety :)

·
Passerby
59 Posts
Ono je zazrak, ze niekoho po 4 rokoch napadlo dat tam aj skrinky na ukladanie batoziny...toalety mozno neskôr..:)

·
Registered
14,589 Posts
Nebude to premárnená šanca urobiť poriadny terminál so zakomponovaním aj priestoru pred staničnou budovou. Lepšie prepojenie týchto dvoch dopravných systémov by nebolo na škodu. Vyriešiť tak vzdialenejšie presuny vlak-bus a eliminovať riziká prechodu, cez cestu vedúcu pred stanicou jej presunutím na opačnú stranu toho priestoru.

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Obidve stanice v Nitre sú premárnená šanca - aktuálna rekonštrukcia predstavuje v podstate len maximálne využitie minimálnych nákladov a teda to treba brať ako nevyhnutné základné úpravy. Nič nové nepribudne. Financuje to len Arriva Nitra čo je škoda.

Očakával by som, že takéto dôležité stavby bude riešiť mesto a kraj - keby spoja sily, mohli sme mať už dávno poriadne stanice a navyše prepojené.

Uvidíme ako dopadne elektrifikácia a úpravy žel. stanice - jeden variant uvažuje aj nad podchodom až k autobusovej stanici.

·
Hello
4,828 Posts
Dobry thread. :cheers:

Takze Banska Bystrica:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/realitne-opachy-stavba-storocia-strasi-cele-stredne-slovensko-624567

Aký by mal byť vstup do mesta, ktoré je známe najmä Slovenským národným povstaním? Súdruhovia spred revolúcie by iste odpovedali – impozantný. A podľa toho aj nakreslili autobusovú stanicu. Poriadne veľkú, so štedrým rozpočtom a kapacitou, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Bratislava. Stavať začali v roku 1983. Že nešlo len o obyčajnú stavbu, dokazovali nasledujúce mesiace. Už v roku 1985 sa na otvorení stanice zúčastnil vtedajší prezident republiky Gustáv Husák. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby neotváral len základnú plochu pre autobusy.
No a tu sa skoncil sen o velkej, modernej a reprezentativnej autobusovej stanici :)

Ja za svoj doterajsi zivot poznam len toto:

Pre toho, kto nepozna celu genezu nase stanice. Je to najvacsia nedostavana budova v nasom meste, a jedna z najvacsich celkovo. Cca od roku 2000 kazdy rok pride niekto so spravou o rekonstrukcii. Vizualizacii bolo snad uz desat, majitelov a investorov tiez, no my bystricania sme dnes v takej agonii, ze nad akoukolvek spravou o rekonstrukcii sa uz len zasmejeme.

Tu su nejake starsie vizualizacie:

Az sme sa mozno dockali. Ako je zvykom, aj tento resp. este minuly rok prisiel novy navrh s novym investorom, a vyzera to tak, ze dufame o cosi viac ako pominule roky.

Podla tohto clanku ma byt v stredu tlacovka, a stavat by sa malo zacat este tento rok.

http://bystrica.dnes24.sk/bystricania-sa-konecne-maju-dockat-novej-autobusovej-stanice-mesto-zvolalo-dolezitu-tlacovku-195607

A vyzerat by to malo nejako takto.

Len doplnim ze sucastou projektu su odbavovacie priestory, administrativa, obchodne centrum a (vraj) bezbarierove prepojenie na susednu zeleznicnu stanicu.

Tak drzte palce.

·
Nitra 826 - 2015
1,650 Posts
Tak to Vám závidím ak to vyjde. :cheers:

Nerozumiem prečo radšej investujú veľké spoločnosti peniaze do nákupných centier tam kde to nie je vhodné - veď predsa kde je veľká koncentrácia ľudí? Práve na staniciach. Ja ako investor by som uvažoval hlavne nad stanicami. Veď to sa dá krásne spojiť so shoppingom.

·
Registered
378 Posts
Ja tu o tom uz meliem asi desat rokov na tomto fore, ale asi sa to nedostalo k tym , co robia tie projekty a maju tie peniaze alebo necitaju tieto amaterske fora, kde su velmi dobre podnety a napady. Vsade v Europe sa prestavuju stanice , rakusko nas sused, Polsko dalej Holandsko. Zalezi na vlade, legislative a prioritach. Stanica s mensim shopping mall je vyborny napad hlavne pre mesta, kde sa koncentruje vacsi pocet obyvatelov. Niekto by to mal naozaj rozbehnut, dufal som, ze trencin bude prvy s terminalom, ale nic sa nedeje. BA stanica je hanba europy. S prestavbou stanic a vystavbou terminalov je najdalej v Eastern Europe Poland, Poznan, Katowice, Kraków etc. no more comments:-(( Ak sa nepustia seriozni investori a nevyuziju fondy nic sa nepostavi.

·
Hello
4,828 Posts
Takze kratke info k BB.

Zacat sa ma v lete alebo na jesen tohto roka vytvorenim docasnej stanice (v rovnakej casti mesta) a demolaciou sucasneho objektu.

Otvorenie novej stanice je planovane na Vianoce 2016.

Nove vizualizacie su samozrejme o dost horsie ako tie prvotne:

Zopar technickych info z medii.

Pravdepodobne ešte v tomto roku zmizne z Banskej Bystrice nedostavaná autobusová stanica z čias socializmu nazývaná aj stavba storočia a na Vianoce bude stáť nová dvojposchodová budova s 26 nástupišťami a výstupišťami, obchodným centrom a parkoviskom.V budúcnosti by mali pribudnúť aj priestory pre nabíjanie elektromobilov.
V podzemí autobusového terminálu sa uvažuje s 18 odjazdovými nástupišťami a 8 príjazdovými výstupišťami. Na 1. nadzemnom podlaží je situované zázemie autobusovej stanice s čakárňou, úschovňou batožín, priestormi pre vodičov a obchodné prevádzky. Druhé nadzemné podlažie má slúžiť pre obchodné centrum s parkoviskom na jeho streche.
Konateľ Primum Ivan Hlaváček odhadol investíciu na 17 až 18 miliónov eur a návratnosť na 15 až 20 rokov.
Projekt predpokladá využitie priestoru v rozsahu približne 30 000 metrov štvorcových vrátane investícií do dopravnej infraštruktúry v okolí. Podľa predloženého materiálu sa bude jednať o dvojpodlažné nákupné centrum spájajúce súčasnú autobusovú stanicu s vlakovým nádražím. Poskytnúť má nielen nákupné možnosti tradičného obchodného centra, ale aj zázemie pre cestujúcich.

1 - 20 of 111 Posts