SkyscraperCity banner

1821 - 1840 of 1854 Posts

·
Registered
3,956 Posts
kaštieľ sa mal predať malo to riešiť obecné zastupiteľstvo ešte v máji 2019.
plány sú urobiť s toho hotel ale vraj aj niečo má byť pre verejnosť. rozprával som sa s človekom čo by tam mal robiť no od vtedy som s ním nerozprával tak sa ho musím opýtať. Opravený by mal byť celý ak to predala obec.

·
Registered
3,956 Posts
kamoš tam začne pracovať od mája. Bude to súkromné a bašta kde mala Adela izbu by mala byť sprístupnená verejnosti.
rekonštruje to súkromník z BA, čo má vzťah k pamiatkam.
kúpil ho za 270 tisíc. Všetko z vonka a z interiéru sa ide osekať na kameň, lebo to komunisti to osekali a natiahli cementové omietky, necitlivo tam natiahli elektrinu a neonové osvetlenie, zachovali sa 2 stropy a 3ti museli zrútiť bol rozpadnutý a prehnitý.
Na stenách vraj objavili hodvábne tapety ale nevedia čo to je tak steny budú biele alebo iný odtieň, to isté barokové parkety ktoré sú celé zničené a rozožraté červotočom. Všetko sa musí vytrhať.

na streche je položená plastová krytina :)

·
Photography & traveling
2,593 Posts
diky ejo za tieto informacie. No ta strecha sa da zozrat, je to celkom oku lahodiace kym sa nepride do blizko z oci do oci, ale budis. Drzim palce pri rekonstrukcii a obnove tejto pamiatky. Klobuk dole pred majitelom/ investorom. Kiez by bolo viacero takychto ludi u nas. My co nemame na take nieco prostriedky o tom mozme len diskutovat. Snad sa mu podari uspesna obnova objektu so zachovanim toho povodneho. Kiez by sa obnovovalo "do povodneho stavu", ale tak pisal si jeden strop musel ist dole, podlaha tiez prec...

·
Registered
3,956 Posts
diky ejo za tieto informacie. No ta strecha sa da zozrat, je to celkom oku lahodiace kym sa nepride do blizko z oci do oci, ale budis. Drzim palce pri rekonstrukcii a obnove tejto pamiatky. Klobuk dole pred majitelom/ investorom. Kiez by bolo viacero takychto ludi u nas. My co nemame na take nieco prostriedky o tom mozme len diskutovat. Snad sa mu podari uspesna obnova objektu so zachovanim toho povodneho. Kiez by sa obnovovalo "do povodneho stavu", ale tak pisal si jeden strop musel ist dole, podlaha tiez prec...
za málo, ak niečo dám vedieť. no známy hovoril, že ten majiteľ v tom vie behať v grantoch. Tak ked si vezmeš za 300 000 len kúpil budovu a už len výmena strechy niečo stojí a to nehovorím o omietkach, zavedení elektriny, vody a plynu, odvodnenie no je tohto tam veľa.
Inak vraj pamiatkový úrad navrhoval šindeľ, medenú strechu alebo ešte niečo iné nezapämatoval som si to a majiteľ si presadil toto.
uvidím v máji keď tam má nastúpiť kamoš. spracovanie tej budovy (pamiatkovy prieskum alebo ako sa to vola) ma okolo 200 strán.
no uvidíme čo s toho bude, a som rád že to v tom regióne dáva doporiadku.
Ostrá Lúka, Holíč, Divín, Vígľaš, Radvaň, Slovenská Ľupča... ešte by to chcelo zachrániť Oždany im by som to doprial vždy som ho obdivoval. :cheers:

·
Registered
1,562 Posts
@ejo: co take sa robi v Holici okrem hospodarskej budovy?

·
Registered
3,956 Posts
Pekna moderatorka. Ze , Ejo?
Samozrejme, že áno, ale to je podľa subjektívneho hodnotenia, pre niekoho nemusí, myslím typ. To, že som gej neznamená, neviem povedať či je niekto pekný/á. 😉

Ináč posledné 2 videá patria k Fiľakovu a k Šomoške. neviem prečo ich nenačítalo.

·
Registered
2,240 Posts
Sa čudujem, že prakticky bystrická televízia (aj keď so silnou väzbou na Podbrezovú) a nemajú o mestskom hrade v BB.

1821 - 1840 of 1854 Posts