SkyscraperCity banner

401 - 420 of 423 Posts

·
Hello
4,417 Posts
Prilba je potrebna. Nie koli samotnemu padu po chybe lyziara, ale koli tomu, ze dnes je na svahoch 3 krat viac lyziarov ako pred 15 rokmi. Kdejaky pako z podunajskej niziny ma dnes vybavu za 2000€ a svahom sa ruti ako Hermann Maier. Tych stretov a zrazok na svahoch pribuda, vedeli by o tom rozpravat na bystrickom urgente. V pripade vaznej zrazky je zlomena ruka malickost, ale prilba zachrani zivot. Nebezpecenstvom nie je teren, ale ludia sami sebe.

·
dialnice.info ::..
15,423 Posts
vela prilieb si videl zrejme preto, ze tam boli casto aj rodicia s detmi. a skus povedat decku, ze ono musi mat prilbu a ty si nedas :D

ten isty "fenomen" bol pred 20rokmi v reichu, ked zrazu behom doslova jednej sezony zrazu vsetci zacali nosit helmy na svahoch. a vtedy zacali byt aj populrne tie nalepky s rohmi a kde akymi okrasmi na helmy.

·
Prešpurák
6,826 Posts
Chapem, ak niekto lyzuje niekolko tyzdnov kazdy rok tazke zjazdovky, ale aby som si kupoval prilbu na par hodin rekreacneho lyzovania, sa mi zda hlupost. Moje lyze maju mozno 10 rokov, palice asi 20, lyziarky ani neviem, a ten svah co som zliezal je pomerne mierny a este bol aj dost prazdny, nehovoriac o tom, ze to bolo uz vecer.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
Chapem, ak niekto lyzuje niekolko tyzdnov kazdy rok tazke zjazdovky, ale aby som si kupoval prilbu na par hodin rekreacneho lyzovania, sa mi zda hlupost. Moje lyze maju mozno 10 rokov, palice asi 20, lyziarky ani neviem, a ten svah co som zliezal je pomerne mierny a este bol aj dost prazdny, nehovoriac o tom, ze to bolo uz vecer.

vybava napr pre dieta sa da pozicat aj za 50€ na sezonu! myslim si ze to vravi za vsetko...

·
Prešpurák
6,826 Posts
O detoch som nevravavel, nase deti vybavu maju a nie su vo veku, ze by mohli chodit na svah.

·
Registered
814 Posts
lebo Schumacher. Cely život jazdil 300km/h a prizabil sa na obyčajných lyžiach.

Ja nosim prilbu. Ak nie kvôli sebe tak kvôli nejakému idiotovi čo by do mna vrazil. Uz mi jedna aj praskla.... ani nepomyslim čo by so mnou bolo keby som ju nemal.

·
Prešpurák
6,826 Posts
Vy vsetci ale zrejme lyzujete dost casto, nemate male deti. Zrejme sa tomu casom nevyhnem ani ja, ako deti podrastu.

·
Hello
4,417 Posts
Napriek tomu ze som 10 rokov lyzoval obrovsky slalom s ucastou na pretekoch, nelyzujem uz min 15 rokov vobec a mam male deti :D

Ak ak by sa nejakym zazrakom stalo ze sa dostanem na svah nebodaj aj s detmi, tak budeme vsetci mat prilbu. Treba minimalizovat riziko.

·
Prešpurák
6,826 Posts
No ako vravim, az deti budu vediet stat na lyziach, asi sa tej prilbe nikto nevyhne.

·
Registered
1,090 Posts
Schumacher mal prilbu.
To len tak na margo toho, že ani prilba nie je všemocná, keď vám niekto odzadu vo vysokej rýchlosti yebne do chrbta, alebo prilbou bucnete off-piste do skaly (Schumacher) alebo do stromu.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
http://instagr.am/p//
Vy vsetci ale zrejme lyzujete dost casto, nemate male deti. Zrejme sa tomu casom nevyhnem ani ja, ako deti podrastu.
Ja som nelyzoval uz asi 20 rokov. V tej dobe prilby neboli resp ludia boli ohladuplny a nezazil som nikdy zrazky ani ich nevidel. Len pady jednotlivcov. Mam deti a ked podrastu lyzovaniu sa nevyhnem a rovnako ich vybavim prilbou.

·
Registered
1,239 Posts
Ani airbagy neboli pred niekolkymi rokmi v autach a zrazu su. Je to normalny vyvoj, snaha chranit sa, lebo mozes byt sebelepsi lyziar, okolie neovplyvnis... Mne pride prilba ako standardna vec. Ci uz na lyziach alebo bicykli.

·
Registered
243 Posts
nemat prilbu len preto, ze jazdis par krat do roka je ako povedať, že nedávam si pasy v aute lebo idem len do susednej dediny. Je to lacne a dostupne a zvyši ti to ochranu hlavy významne. Vsak priemerne kvalitna prilba ta stoji ako jednodenny skipass alebo si ju pozicias za cenu jednych hranoliek a piva v bufete.

·
Registered
3,956 Posts
Kapacita strediska sa bude rozširovať. TMR predstavilo plány v Tatranskej Lomnici

https://reality.etrend.sk/komercne-...r-predstavilo-plany-v-tatranskej-lomnici.html

sedliaci a korupčníci znova idú podnikať a ničiť prírodu v tatrách. vyasfaltovať plochu pre 600 áut no kokoti nič iné sa na to povedať nedá a to isté platí aj o primátorovi VT. Namiesto toho aby tlačil na podnikateľov nech vybudujú parkovacie domy aby neboli autá odstavené kade tade po meste ale nech sú normálne odpratené.
sedlačina 1 stupňa

·
Photography & traveling
2,593 Posts
^^ asi tak. Ja nechapem ze na Strbskom uz davno nevybudovali na tom parkovisku s dvomi podlaziami aspon 7 poschodovi parkovaci barak plus dve podlazia v suterene. Tychto 600 miest vyriesi problem na dva tyzdne to je tak asi cele. Cestou zo SS do Lomnice a smerom na Kotlinu budu zase obe strany v lete lemovat auta s papucami pri zastavkach sad. Je pravda ze by mali dat podnikatelom ked maju na lozka tak maju aj na parkovisko ci parkovaci dom prasule.

·
Registered
3,956 Posts
A toto bude normálny masaker:
Demänová
Len si treba uvedomit co kde chceme? Osobne nemam problem s vystavbu. Radsej na 1 mieste ako na 300 a vsade by viedli cesty, lanovky atd atd. Dalej ci chceme vyuzit turizmus a naozaj ho zlepsovat alebo nie, lebo bez budovania to nejde. Napr hotel damian je moloch ale takto to zaberie menej miesta ako by tam boli napr 3 mensie hotely. Urcite by malo byt nariadene aby boli parkoviska len pod budovami a dohodnut sa nech ma architektura jednotny styl.

·
I Love Martin!
411 Posts
Ja sa hlavne čudujem čo tam tých turistov, okrem lyžovania, tak ťahá. Lebo pekná príroda to urcite nieje.

401 - 420 of 423 Posts