SkyscraperCity banner

421 - 423 of 423 Posts

·
Registered
3,956 Posts
Ja sa hlavne čudujem čo tam tých turistov, okrem lyžovania, tak ťahá. Lebo pekná príroda to urcite nieje.
A odkiaľ majú ísť na túry a iné aktivity, ktoré ich zaujímajú. Že je to dedina je jedna vec ale ani Tatranské hotely neboli obklopené stromami celý čas aj tam bola výstavba pred 100 rokmi a vyzeralo to inak ako teraz. Radšej mať "turistickú dedinu" na začiatku parku kde sa zoskupia ľudia ako to mať roztrúsené po celom parku a budovať všade služby a takto si to zničiť.
Zaujímalo by ma ako by ste to riešili. Ano chceme turistov ale rano sem prídite a večer chodte domov a zajtra prídite opäť?
Ved si pozrite mapu koľko tam je toho postaveného. také množstvo tam toho nie je, a nič v zlom no lokálna výstavba nemá nič spoločné, že sa tam ťaží o 106.
Je problém ako sa postaví 10 trojposchodových domčekov (nech to nie je vysoké) lebo sa zaberá plocha, keď sa postaví 8 poschodový hotel s menšou rozlohou ako 10 domčekov tak je problém, že je to vysoké. Tam keby nebolo nič a postaví sa 1 chata tak bude stále problém lebo sa tam bude stavať.
Ako sa má rozvíjať rezort?
Radšej nech sa skvalitnia služby na 1 mieste a poriadne aby tam ľudia mali všetko čo potrebujú a udrží ich tam čo najdlhšie na dovolenke nech prinášajú peniaze do regiónu či už od domácich alebo zahraničných turistov.
Ako to chceš riešiť?

·
I Love Martin!
411 Posts
A odkiaľ majú ísť na túry a iné aktivity, ktoré ich zaujímajú. Že je to dedina je jedna vec ale ani Tatranské hotely neboli obklopené stromami celý čas aj tam bola výstavba pred 100 rokmi a vyzeralo to inak ako teraz. Radšej mať "turistickú dedinu" na začiatku parku kde sa zoskupia ľudia ako to mať roztrúsené po celom parku a budovať všade služby a takto si to zničiť.
Zaujímalo by ma ako by ste to riešili. Ano chceme turistov ale rano sem prídite a večer chodte domov a zajtra prídite opäť?
Ved si pozrite mapu koľko tam je toho postaveného. také množstvo tam toho nie je, a nič v zlom no lokálna výstavba nemá nič spoločné, že sa tam ťaží o 106.
Je problém ako sa postaví 10 trojposchodových domčekov (nech to nie je vysoké) lebo sa zaberá plocha, keď sa postaví 8 poschodový hotel s menšou rozlohou ako 10 domčekov tak je problém, že je to vysoké. Tam keby nebolo nič a postaví sa 1 chata tak bude stále problém lebo sa tam bude stavať.
Ako sa má rozvíjať rezort?
Radšej nech sa skvalitnia služby na 1 mieste a poriadne aby tam ľudia mali všetko čo potrebujú a udrží ich tam čo najdlhšie na dovolenke nech prinášajú peniaze do regiónu či už od domácich alebo zahraničných turistov.
Ako to chceš riešiť?
Ani mi tak nejde o to že sa buduje. Skôr o celkovo zničenú prírodu v celom NP. Do toho vyrubaneho modrého kruhu by sa zmestil celý Liptovský Mikuláš a predpokladám že celé mesto tam stavať neplánujú. Výstavba je viacmenej v jednom bode. To je ok.
Ono potom v konečnom dôsledku je jedno či ideš len na túru alebo lyžovačku, škaredé okolie vidno aj z tých túr z hrebeňa.
749390

·
Registered
3,956 Posts
a čo s tým ma spoločná výstavba? to je problém štátnych lesov a nie obce ktorá sa snaží rozvíjať. Mimochodom Budej presadzuje inú ťažbu tak by sa to malo zmeniť.
Vlk robil prtíciu na zastavenie takýchto rozsiahlych tažieb.
A tu je problém, dáš fotky, ludia vidia v mediach vyrubané lesy ale hundre sa na obce v ktorých za rok pribudne 1-2 hotely. takže ten celý LM by sa nezastaval ani na 10 rokov rozvoja. A tiež sa neplánuje stavať v to výrubanom lese ale niekde v intraviláne obce. to je tiež rozdiel.

421 - 423 of 423 Posts