SkyscraperCity banner

81 - 100 of 128 Posts

·
Registered
11,332 Posts
^^Nie, to iba stavba bude vyzerať ako z 90-tých rokov. :)Asi chceli nechať takú ucelenejšiu architektúru aj s tým prvým NÚSCH, ktorý postavili v tých 90tých.

·
dialnice.info ::..
15,440 Posts

·
15,440 Posts
je otazka ako pripravia projekt, naprikald vo viedni nedavno rekonstruovali podobny kolos Rudolfstiftung (poznom z prvej ruky, kedze som tam uz absolvoval operaciu ) a tiez to bolo povodne vybudovane v 70tych rokoch, a urobili este taky genialny tah, ze heliport presunuli na vrch a z povodneho heliportu urobili park.

povodne

toto je vizu

a takto to vyzera

·
15,440 Posts
tak ono ako som uz dal par postov vyssie je sok, ze tam bola architektonicka sutaz. aj ked pri nemocniciach okrem architektonickej sutaze treba mat aj projekcnu skusenost s tymto druhom zariadeni. a v tom som bohuzial trosku skepticky, lebo realne sa na slovensku okrem teda michaloviec neurobilo za 30 rokov nic co sa tyka nemocnci. cize logicky nie su ani odbornici ani nic.

a mozno chalani z breznu su fajn, a maju fajn ideu, ale navrhnut skutocne funkcnu nemocnicu je svinsky tazky oriesok.

toho jedineho sa trosku bojim.

vid podobna vec v cechach a to bolo len v podstate modernizacia a tam bola Prva cena 3,5 miliona czk teda vyse 140 tisic euro .. co je "kusok" rozdiel oproti 18 tisic za martin.

https://www.archinfo.sk/sutaze/next-level-fakultna-nemocnica-hradec-kralove.html

alebo len krajska nemocnica v liberci, celkova dotacia 5 mio czk teda asi cca 200 tisic euro na odmeny v sutazi..

https://www.archinfo.sk/sutaze/vyho...odernizaciu-krajskej-nemocnice-v-liberci.html

cize ked to zoberiem napriklad z pohladu razsoch. uz davno mala byt vypisana medzinarodna sutaz s dotaciou aspon 500 tisic euro. co by bolo stale menej ako dostal poradca za to , aby zistil, ze treba zburat dobry skelet..

·
Registered
1,633 Posts
Tak o tejto nemocnici Rudolfstiftung vo Viedni som nevedel a to mám už Viedeň trocha viacej prechodenú, teda nielen Stephan platz, Mariahilferstrasse a Schönbrun. Ak sa tam raz dostanem, tak to snáď pôjdem pozrieť. Pozrel som si to na mape, je to vlastne v centre, kúsok od Hautbanhof a okolo ide S-bahn, zapustený v úrovni zeme na Mitte.

·
Registered
125 Posts
Razsochy, nova nemocnica v Martine, vieme este o nejakych planovanych nemocniciach na Slovensku ? Ak sa nemylim v Trnave sa jedna planuje ?

·
Registered
3,205 Posts
Dnes na TA3 o 14,30 portrét s prof. Dankom - dekanom JLF UK. Niekde sa vedú nekonečné debaty a niekde sa koná ... Aké bude rozhodnutie vlády???
Bude tu nová nemocnica?

·
Registered
1,633 Posts
hej je to tam zastrcene, tiez si pamatam, ze aky sok ked som tam isiel prvy krat na prehliadku :).
Osobne ma prekvapuje koľko veľkých nemocníc je v samotnom centre Viedne, alebo jeho blízkom okolí. Toto som si momentálne uvedomil pri písaní tohto príspevku a aj po zistení, že v centre Viedne sa nachádza ďalšia nemocnica Rudolfstiftung vďaka Tvojmu príspevku a postnutej fotografii.

81 - 100 of 128 Posts