SkyscraperCity banner

61 - 80 of 115 Posts

·
Registered
888 Posts
hej, veteran, uz davnejsie som pozeral na tie vodoznaky co robis, ze si vykradol tu plastiku z lunika I, ale naozaj sa ti to podarilo!!! urcite skvele logo tvojho webu.
(i ked typo sa mi nehodi k tomu - ale vec vkusu. tie cudzojazicne nazvy by som ale urcite nesadzal italikou, uz vobec nie, ked ju nemas v reze, ale len tvrdo nastrojom.
urcite ale nemas poriesene proporcie a uciarie ktore ti barz nefunguje pri tej vodorovnej variante.)
ubertino: tretie?

·
www.fotokosice.eu
10,040 Posts
hej, veteran, uz davnejsie som pozeral na tie vodoznaky co robis, ze si vykradol tu plastiku z lunika I, ale naozaj sa ti to podarilo!!! urcite skvele logo tvojho webu.
(i ked typo sa mi nehodi k tomu - ale vec vkusu. tie cudzojazicne nazvy by som ale urcite nesadzal italikou, uz vobec nie, ked ju nemas v reze, ale len tvrdo nastrojom.
urcite ale nemas poriesene proporcie a uciarie ktore ti barz nefunguje pri tej vodorovnej variante.)
Hej to je len taká "fušerina" za 5 min. v Illustratore. Naplánoval som si to ako logo svojho webu - tá plastika je moja srdcovka, veľmi pekné dielo.

K písmu. Šupol som tam font Klavika, ktorý používa DPMK. Kurzíva som dal skutočne nástrojom "Zkosení" - font síce má urobenú aj kurzívu, ale nemám ju nainštalovanú. Musím si tam dodefinovať CE-znaky, lebo tam zatiaľ chýbajú.

Pôvodne som chcel namiesto cudzojazyčných názvov napísať motto mesta "Mesto, ktoré to vie", ale nakoniec som sa rozhodol, že nebudem šíriť nepravdivé informácie :D

·
Registered
888 Posts
ja by som k tomu videl nijaky odlahcenejsi font - frutger npr. - alebo naopak nieco masivne, ale oblejsie, specialne pri S mi to bije do oci k tej grafike.
viac ma ale stve to uciarie, ktore je podla mna strasne mimo - nevyvazene. prilis vysoko, povedal by som.

·
Registered
3,963 Posts
Praha je úplne otrasná tak isto aj Viedeň neviem podla mňa tie mestá majú naviac. Bratislava pekne jednoducho využila hrad je jednoduché to logo. Prahe nerozumiem To ako by tam BA mala Pressburk, Prešporok, Pozsony, Posonium, Istropolis,Preslava, Breslaupuc, Wilhemovo mesto čo by prišlo viacej zaujímavejšie pretože to bolo mesto mnoho mien. tak by som to chápal ale aj tak otras. No Prague je stále to isté :D

·
Registered
1,490 Posts
Keď sa človek pozrie na logo Prahy, možno to nieje nič extra, ale keď je to v nejakom kontexte, ako ukázali v dizajnmanuáloch, vyzerá ozaj úplne suprovo. Logo by som nevnímal ako samo logo, ale v kontextoch s vecami, na ktoré by malo byť aplikované. A v tomto je pražské logo úplne super.

·
Registered
888 Posts
Toto sa používa výlučne len v zmysle projektu EHMK 2013. Osobne mi nie je jasné, čo to logo vyjadruje/má vyjadrovať.
toto logo nadvazuje na to predosle - kandidacne, ktore ak ma pamat neklame urobila nejaka studentka z FU TUKE v sutazi ktoru zorganizovalu na FU TUKE mesto. pre kandidaturu urcite postacovalo:

vs.

toto dnesne logo je redizajnom od Lindy Marenčíkovej (napriklad vyucuje na FU TUKE). podla mna je velmi podarene, vyborne je urobeny cely koncept vizualnej prezentacie, viz rozne propagacne materialy, webovky ale aj nadvazujuce projekty ako logo spot's, alebo logo koalicia 2013. (teraz naozaj nehodnotim uroven tych projektov - len graficku prezentaciu - prosim nezamienat).

tu o redesignovom logu

tu o povodnom logu - zaroven teda aj odpovede na veteranove otazky, co ma logo symbolizovat.

·
Registered
3,963 Posts
^^ U mna by to Košické logo EHMK mohlo symbolizovať ako maďar, róm, slovák a ukrajinec hrajú kolo mlynské :D. Symbolizuje tolerantné mnohonárodnostné a mnohotvárne mesto. tak :nuts:

·
Nitra 826 - 2015
1,648 Posts
Myslím, že to bude Nitra neviem kedy bola prvá písomná zmienka, ale hovorí sa o nej ako o matke miest. Ako druhú typujem Bratislavu spomínanú v roku 907.
Nitra má najstaršiu písomnú zmienku niekedy 862 tuším ak nie skôr a teda je matkou mieste. Trnava dostala ako prvá výsady a je teda najstaršie mesto. Praha až niekedy 1257.

·
Registered
21 Posts
Nitra má najstaršiu písomnú zmienku niekedy 862 tuším ak nie skôr a teda je matkou mieste. Trnava dostala ako prvá výsady a je teda najstaršie mesto. Praha až niekedy 1257.
Dovolim si ta opravit. Nitra ma prvu pisomnu zmienku z roku 826. A k tej Trnave sa po vydani monografie ( Banska Stiavnica, Lichner, M. a kol.,2002) pripaja aj Banska Stiavnica, pretoze roky udelenia vysad sa posunuli do rokov 1237-1238.

·
Registered
11,331 Posts
Trochu to ale pletieš. Nitra síce má prvú písomnú zmienku, ale Trnava dostala prvá mestské výsady. Takže matkou miest v tomto by mala byť teda Trnava, síce je Nitra najstaršou spomínanou obcou, osadou, hradisko, hradom....a neviem čím ešte.

A ešte k tým udeleným mestským erbom, zatiaľ čo Košice majú najstarší a prvý erb mesta v Európe, tak Bratislava si dala ako jediné mesto v Európe vyrobiť dva exempláre listiny oprávňujúcej používať erb mesta.

61 - 80 of 115 Posts