SkyscraperCity banner

81 - 100 of 115 Posts

·
Registered
Joined
·
9,874 Posts
^^ co ja viem.Mne pride nas statny znak jednoduchy a krasny a nepotrebujem ziadne ´´moderne´´ varianty.
 
  • Like
Reactions: yuriy

·
Registered
Joined
·
4,232 Posts


Absolútne odfláknuté logo mesta Košice. Má to symbolizovať akože šošovkovitý tvar Hlavnej ulice.

A teraz prečo odfláknuté. Doteraz nik nevidel dizajn manuál. Logo je uverejnené len na tmavomodrom pozadí. Nik netuší, ako by sa malo používať na bielom pozadí, v čiernobielej podobe, či inom farebnom podklade. Takisto mi tam nesedí ani font použitý v nápise KOŠICE. Je to taký mačkopes, kombinácia bezpätkového a pätkového písma. Nehovorím už o tom, že tvar toho symbolu sa dá vyložiť rôzne.

A tu je prosím pekne celý, podrobne spracovaný dizajn manuál podstatne krajšieho a nadčasovejšieho návrhu, ktorý sa vraj umiestnil na druhom mieste: http://www.zajdel.sk/logo_ke_manual.htm

To prvé šuškoidné nechápem, ako mohol niekto navrhnúť. To druhé mi pripomína ekvalizér vo WinAmpe, ale keď si ho predstavím na tmavomodrom podklade a možno s menším počtom vertikalných čiar, tak jednoznačne suepr!
 

·
Registered
Joined
·
1 Posts


Doteraz nik nevidel dizajn manuál. Logo je uverejnené len na tmavomodrom pozadí. Nik netuší, ako by sa malo používať na bielom pozadí, v čiernobielej podobe, či inom farebnom podklade.
Naše mestečko ho sa snaží dobre utajiť, ale niečo ako dizajnmanuál k tomu logu predsalen existuje...
http://www.kosice.sk/docuStore_getById.asp?id=30061

Mne osobne nepríde ten nápad v logu zlý, ale dal by sa spracovať oveľa lepšie... Zároveň mi príde trochu divné, že každý mestský podnik má svoje logo, ale aby mali nejaký výrazný prvok, ktorý by ich spájal s logom mesta... Asi by som veľa chcel. (Mimochodom v tom prepojení sa mi páči práve Ostrava, i keď tam je to možno až príliš jednotné.)
 

·
Registered
Joined
·
3,956 Posts
tak mne sa tam páčia 3 a to kultúry, zahraničných vecí a hospodárstva páčia inak väčšina je podobná
 

·
Urban flâneur
Joined
·
3,125 Posts
Nová vizuálna identita mesta HlohovecHlohovec prichádza s novou vizuálnou identitou. Prečo mesto túto zmenu podstúpilo a aký bol proces jeho tvorby prezradí trnavské kreatívne štúdio Cukru production, ktoré je jej tvorcom.
Žijeme vo vizuálnej dobe. Veci, ktorými sa obklopujeme, si vyberáme nielen podľa funkčnosti, ale aj podľa toho, či sa nám páčia. Každý z nás má svoje obľúbené pyžamo alebo svoju obľúbenú šálku, z ktorej pije ráno kávu. Každý z nás rozmýšľa, čo si oblečie na dôležité pracovné stretnutie, vo sviatočný deň alebo na výlet. Iný obrus máme na stole v bežné dni a iný na Vianoce. Je za tým prirodzená potreba. Dávame tak najavo svoju identitu a vkus. Jednoducho povieme, akí sme. Nejde o povrchnosť prístupu. Človeka a jeho identitu tvorí, samozrejme, komplexnejší súbor prvkov, než iba to, čo má oblečené. Vizuálna prezentácia je však podstatnou súčasťou dnešného sveta. Nemôžeme sa nad tým pohoršovať ani s tým bojovať. Vývoj sveta a technológií nezastavíme, a preto je dôležité tento fakt akceptovať a vedieť adekvátne na túto situáciu zareagovať.


Ako vnímame Hlohovec
Máme skúsenosti s rôznymi projektami v oblasti cestovného ruchu a dobre poznáme tento región. Projekt novej identity mesta Hlohovec nás nadchol. Máme radi menšie mestá a vidíme v nich obrovský potenciál. My sami sme ľudia, ktorí neodišli žiť a pracovať z rodného mesta inam, ale hľadajú a vytvárajú príležitosti tam, odkiaľ pochádzajú. Hlohovec má obrovský potenciál. Mesto má nádherný park s úžasnými platanmi a rieku. Skvelá poloha ho predurčuje byť zaujímavým miestom na výlet pre celý región. Okolité vinohrady Hlohovcu dodávajú pocit malebného francúzskeho vidieka. Vyhliadka Šianec je skvelé miesto! Mesto Hlohovec je dobre dostupné po diaľnici, vlakom, ale aj bicyklom. Nejednu firemnú bicyklovačku po Hlohovecku sme už absolvovali aj my a k tomuto typu krajiny máme špeciálny vzťah. Keď človek žije na jednom mieste príliš dlho, prestáva ho vnímať s odstupom. My sme ako návštevníci všetky tieto pozitíva na meste úprimne vnímali a snažili sme sa ich zakódovať do novej identity a komunikácie mesta.


Proces tvorby
Nové logo je inšpirované erbom mesta. Cituje jeho farebnosť a pomer tvarov. Dva modré obdĺžniky evokujú zvislé čiary písmena H. Priečne sú prepojené šípkou, ktorá sa stáva ikonickým a dynamickým prvkom pri rozvíjaní ďalšej vizuálnej komunikácie mesta. Okrem hlavného loga mesta sme pripravili aj logá pre jednotlivé mestské organizácie, ktoré ich zapracujú do svojej identity postupne. S novým vizuálom prichádza aj aktualizovaný vizuál Života v Hlohovci, dizajn informačných tabúľ, moderný vzhľad mestských plagátov alebo darčekových predmetov, ktoré budú v predaji po otvorení Informačného centra. Proces tvorby novej vizuálnej komunikácie pre mesto je zodpovedná úloha. Je potrebné nastaviť zapamätateľný, no zároveň dostatočne variabilný a funkčný systém, s ktorým vie mesto pracovať dlhodobo, efektívne a podľa aktuálnych potrieb. Tieto atribúty sme sa snažili zohľadniť pri našom kreatívnom procese, ktorý prebiehal formou pravidelných konzultácií a rozhovorov. Novú identitu budete stretávať pravidelne – na internete, ale aj v „offline“ svete. A ona sa bude veľmi snažiť o to, aby ste si ju obľúbili. Aby už pohľad na nové vizuály mesta vo vás vyvolal pocit, že máte toto mesto radi a cítite sa tu príjemne. Mestu Hlohovec želáme veľa spokojných obyvateľov, zvedavých návštevníkov a mladých kreatívnych ľudí, ktorí majú radi svoje mesto a chcú v ňom žiť.


http://www.hlohovec.sk/?program=51&module_action__0__id_ci=176502


https://cukru.sk/nase-portfolio/mesto-hlohovec/

 

·
Urban flâneur
Joined
·
3,125 Posts
Petržalka bude mať moderné logo, víťazný návrh obsahuje Dunaj, strom a ikonický panelákMestská časť Bratislava-Petržalka bude mať moderné logo. Petržalka doteraz svoje logo nemala, mala iba historický erb. Súťaž grafických dizajnérov vyhralo logo Juraja Hatlasa z Trenčína, ktoré v sebe zahŕňa tri symboly – Dunaj, strom a ikonický panelák.

„Logo odzrkadľuje 3 prvky, ktoré sú pre mestskú časť charakteristické alebo sa s ňou výrazne spájajú. Vľavo dole je vyobrazená vlnovka, ktorá má predstavovať symbol rieky Dunaj. Za pomyselným vyobrazením Dunaja ľavú časť loga tvorí symbol príbytku, ktorý predstavuje ikonický panelák, ktorý je pre Petržalku charakteristický. Posledným prvkom, ktorý dotvára logo je symbol stromu. Tento symbol zastupuje zeleň a prírodu mestskej časti a vychádza z pôvodného erbu, na ktorom je vyobrazený práve strom,“ píše vo svojom návrhu Hatlas. Ako dodal, prepojenie týchto troch symbolov zároveň vizuálne tvorí písmeno P ako Petržalka.
O víťazovi súťaže rozhodovala 5-členná porota v zložení: Mária Rišková, historička umenia a kultúry, riaditeľka Slovenského centra dizajnu, Stanislav Stankoci, grafický dizajnér, pedagóg, Vysoká škola výtvarných umení, Martin Bajaník, dizajnér, Pekne & Dobre, Barbora Šajgalíková, dizajnérka, vedúca oddelenia vizuálnej komunikácie, SND a Radovan Choleva, vedúci Oddelenia komunikácie s verejnosťou mestskej časti Bratislava-Petržalka.

„Zo všetkých prihlásených súťažných návrhov ponúka víťazný návrh najlepšie ideové riešenie a formálne spracovanie. Logo vyjadruje charakter Mestskej časti – Petržalka, akcentuje hodnoty lokality, zámery jej rozvoja a smerom k verejnosti sprostredkúva vizuálne pozitívne nafurmulované posolstvo. Víťazné logo má dobrý komunikačný potenciál na ďalšie rozpracovanie podľa požiadaviek zadávateľa a je dobre aplikovateľné do tlačových materiálov, elektronického prostredia a ďalšie komunikačné nosiče,“ uviedol predseda poroty Stanislav Stankoci.

Do súťaže bolo prihlásených celkovo 41 návrhov. Súťaž bola určená pre profesionálnych grafických dizajnérov, ktorí vo svojej doterajšej minimálne 5-ročnej praxi preukázateľne zrealizovali minimálne 3 grafické návrhy loga vrátane dizajn manuálu. Súťaž bola anonymná a každý autor do nej mohol prihlásiť maximálne tri návrhy. Rozhodovalo najmä kreatívne spracovanie, unikátnosť a originalita loga, ale aj funkčnosť a technické využitie pre všetky aplikácie.
https://www.petrzalka.sk/2019-03-29...avrh-obsahuje-dunaj-strom-a-ikonicky-panelak/
 
81 - 100 of 115 Posts
Top