SkyscraperCity banner

101 - 115 of 115 Posts

·
Registered
2,240 Posts
To vľavo dole je jasne najlepšie... Na druhú stranu neviem či je to vhodné ako logo mesta. Príde mi to ako také generické moderné firemné logo. Ale čisto to D by sa dalo dosť pekne využívať pri propagácii.

·
Registered
32 Posts
Najvhodnejšie mi pride hneď to prvé vľavo hore. Súhlasím že spodné sú tiež kvalitné ale ako logá pre mesto sa nehodia.

·
Registered
256 Posts
TO: aký najslávnejší rodák, také logo 😃

Na druhej strane takéto čisto textové logá nie sú dnes výnimkou, po príklady netreba chodiť ďaleko:

Takže keď sa vie tak sa to dá aj takto, ale osobne sa mi viac páči ak mestské logo obsahuje nejakú dominantu alebo charakteristickú črtu mesta ako to spravili BA, NR a TN.

·
Registered
2,240 Posts
Súhlasím... Ako môže byť aj čisto textové logo, ale stále by malo mať niečo, čo ho odlišuje od obyčajného textu.

·
Urban flâneur
3,125 Posts
Snina má nové logo, symbolizuje jej prerod na moderné mesto

Nové logo vytvoril Sninčan Stanislav Holota pre Sninu pro bono a na základe zmluvy o prevode ho bezodplatne previedol na Mesto. Týmto aktom môže mesto logo používať a poskytovať ho na používanie aj tretím osobám.
Krásny erb nášho mesta symbolizuje prerod Sniny z valašskej kultúry na mesto s priemyselnou históriou. V tomto duchu pokračuje i symbolika loga, preto je grafika loga je čistá, priam až technická. Dôvodom pre zvolenie práve tejto grafiky bolo nadviazanie na priemyselnú minulosť Sniny, ktorá výrazne prispela k rozvoju mesta.
Logo je možné kombinovať s ďalšími prvkami, ale i termínmi, čo umožňuje i do budúcna vytvárať nové spojenie podľa aktuálnej potreby a zároveň sa zachová základný vizuál. V grafike loga je výrazným prvkom vyzdvihnutie slova INA, skrytého v rámci názvu mesta SnINA, čo je symbolom zmeny, ktorou každé mesto v priebehu času prechádza.

·
Registered
443 Posts
Keby som bol vo vedeni Sniny, 100% by som minimalne trval na fonte, v ktorom sa nazov mesta neda omylom precitat ako "svina" :)

Co sa tyka textu, myslim ze mestske loga maju podobnu funkciu ako vlajky, a tak by mali sledovat podobne principy ako slavnych "5 principles of flag design". Preto najdes logo Bratislavy po celom meste, vratane mobiliaru, a logo Prahy maximalne tak na plagatoch.

·
Urban flâneur
3,125 Posts
Povedzme si na rovinu, to nové logo Sniny je tak strašné, že ho ani najlepší font nezachráni. To sa ale týka väčšiny logotypov slovenských miest - sú generické, vytrhnuté z kontextu (neexistujú manuály na ich používanie ani nie sú súčasťou jednotného brandingu), taktiež nevystihujú dané mesto a jeho charakter (čo je ďalší problém, mnohé mestá nemajú vytvorenú vlastnú identitu). Svetlou výnimkou okrem BA je iba Hlohovec, Ružomberok či Krupina, s prižmúrením očí aj Košice či Kremnica. Naopak najhoršie sú jednoznačne logá Skalice a Malaciek.

Logo Bratislavy je skutočne unikátne aj z európskeho hľadiska - amsterdamské ××× síce neprekoná, no je dobre zapamätateľné, relatívne jednoduché, ako motív sa dá používať takmer všade a do budúcna sa dá aj upravovať. Zrejme sa všetci zhodneme, že autorovi (Martinovi Žilinskému) sa podarilo navrhnúť veľmi príjemné a nadčasové dielo :)

·
Registered
2,240 Posts
Tak pri navrhovaní loga Amsterdamu sa dizajnér tiež veľmi nenadrel. Každopádne som si pozrel tú Skalicu a chvíľu mi trvalo, kým som prišiel na to, čo to má znamenať. Kremnica je fajn nápad, ale nie úplne dotiahnutý do dokonalosti. Košiciam by som vytkol font, ktorý bol v tom období asi veľmi populárny, lebo ho mala aj BB v logu, ktoré už prestala používať (a bolo dosť o ničom). Mne sa celkom páči aj logo Nitry.

Čo sa týka BB, síce nemáme oficiálne logo, ale pekne zmodernizovali aspoň to prevedenie erbu s názvom mesta + používajú občas ako logo aj toto (čo má aj v linku popis logo). Síce to nie je oficiálne ani to nijako nepredstavovali a nemá to ani žiadnu hlbšiu symboliku (čiara predstavuje Hron?), tak to aspoň vyzerá fajn.

·
Registered
256 Posts
Toto sú podľa mňa logá miest ktoré sa celkom podarili

Akurát Pezinok mal použiť úplne iný typ písma keď už majú P priamo v logu, dal by som tam asi patkové nech to s ním kontrastuje.

·
Urban flâneur
3,125 Posts
Piešťany majú nové logo, ktoré bude využívané na propagáciu mesta čoby turistickej destinácie:

101 - 115 of 115 Posts