SkyscraperCity banner

301 - 320 of 326 Posts

·
Registered
9,874 Posts
^^praveze ja som uz o niecom matne pocul.Neviem ci to nebude nejake nariadenie z EU alebo co.

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
^^ Stačilo by odstrániť nechutné reklamy a hneď by Slovensko vyzeralo o poznanie lepšie.

Už len keď si zoberiem za príklad Žilinu, keby premalovali nevkusné žlto-hnedé stĺpy VO, vyasfaltovali zopár chodníkov, zrušili by stánky (hlavne pred AS kde je z ních vytvorený taký menší slum), razantne by obmedzili reklamu.. tak by to mesto vyzeralo hneď civilizovanejšie.

A o čom si matne počul? lebo hocijaká iniciatíva (hlavne zo strany verejnosti, by ma veľmi potešila)

·
Registered
9,874 Posts
^^o postupnom zakaze billboardov pri cestach.Ale nechcem zavadzat,bolo to len jednym uchom a nevenoval som tomu priliz pozornost.

·
Moderator
14,001 Posts
Discussion Starter #305
Tak v prvom rade by bolo treba zakázať akékoľvek nové. V druhom treba odstrániť všetky, ktoré sú postavené načierno. Myslím, že by sa ukázalo, že je to celkom dosť. Potom treba skúmať, ako sa zbaviť tých zostávajúcich. Možno niektoré majú povolenie len na dobu určitú, tam je to jasné - nepredĺžiť. Pre tie ostatné by stačilo prijať nejaké pravidlo, že musia byť do určitého času odstránené. Za pár rokov by bol problém vyriešený.

·
VIP Member
2,558 Posts
Problémy s pútačmi pri cestách majú aj iné krajiny. Najtvrdšie proti nim zasiahlo susedné Česko, ktoré sa v novembri zaviazalo, že z diaľnic, rýchlostných komunikácií a ciest prvej triedy postupne odstráni všetky bilbordy. Malo by sa tak stať do roku 2014. Potom by reklamné plagáty nemali byť umiestnené bližšie ako 200 metrov od diaľnice.

Umiestňovanie billbordov na diaľniciach je zakázané aj v Nemecku, Španielsku či vo Fínsku.
Ako ďaleko môžu byť billbordy pri cestách
diaľnice a rýchlostné cesty – 100 metrov od osi vozovky priľahlého jazdného pásu
cesty I. triedy – 50 metrov od osi vozovky
cesty II. triedy – 25 metrov od osi vozovky
cesty III. triedy – 20 metrov od osi vozovky
miestnej komunikácie – 15 metrov od osi vozovky
v meste to asi neplati...

·
Registered
497 Posts
v bratislavskych novinach prednedavnom pisali, ze v bratislave je cca 40% bilboardov bez povolenia... (neviem teraz v rychlosti ten clanok najst)
nechapem ze preco ked vedia kolko je to % tak s tym nevedia nic urobit

·
Moderator
14,001 Posts
Discussion Starter #308
v bratislavskych novinach prednedavnom pisali, ze v bratislave je cca 40% bilboardov bez povolenia... (neviem teraz v rychlosti ten clanok najst)
nechapem ze preco ked vedia kolko je to % tak s tym nevedia nic urobit
Asi tí, čo ich majú, majú okrem toho aj kamarátov na magistráte.

·
Registered
3,956 Posts
No konečne si to už niekto všimol. všetky pútače popri cestách, dialniciach a na fasádach budov by mali zmiznúť. V mestách dokonca obmedziť a určiť veľkosť pútačov či názov predajní.
Reklama na zastávkach MHD mi neprekáža (mám na mysli v paneloch nie plagáty kade tade).

·
Moderator
14,001 Posts
Discussion Starter #311
Ľudia si to všímajú už dlhšie, teda aspoň niektorí, lebo veľa z nich si na to vlastne zvyklo a ani to nevníma. Len predpokladám, že majitelia tých billboardov lobujú za ich zachovanie, takže kým sa nezdvihne veľmi veľká vlna nevôle, tak politici s tým sami od seba nepohnú.

Už by sa ten raný kapitalizmus u nás mohol pomaly aj skončiť: http://static.panoramio.com/photos/1920x1280/3691359.jpg

·
Registered
229 Posts
Mne osobne vadia este viac ako billboardy vsadepritomne cierne skladky. Celkom zaujimavy napad ako proti nim bojovat http://www.trashout.me/sk, ale pokial tam nebude silna podpora od MŽP a spolupraca so spolocnostami, ktore pre mesta a obce vykonavaju likvidaciu odpadu, tak to zostane len dobrym napadom. Treba to vsetko zjednotit v ramci SK, aby sa take iniciativy nerobili zbytocne viacnasobne a v malom, pretoze napriklad v BA bola tusim mapujeme.sk a nejake dalsie mensie...
Ludi sice do nicoho nemozno nutit, ale na Slovac by pomohli len nutene brigady ako za sociku, aby sa postarali o svoje mesto. Sam som pred takymi piatimi rokmi tieto veci nejak prehliadal a tiez som sem tam nieco len tak zahodil, takze nie som idealny priklad, ale aspon je vidiet, ze zmena je mozna, neviem ci to ide vekom, alebo tym, ze clovek nieco pocestuje a vidi, ze sa da zit aj lepsie...

·
Prešpurák
6,826 Posts
Mne napríklad oveľa viac vadia billboardy kdesi v Tatrách alebo na výpadovkách, ako na tom obrázku, ako niekde na prázdnych fasádach budov, ktorý by inak boli čisto biele, pričom sú to obrovské plochy. Ak reklamy nezakrývajú okná, ale len holé steny, nie je to nič také hrozné, mnohokrát budovy s reklamami vyzerajú lepšie ako bez nich.

·
Banned
390 Posts
^^
Toto ma byt nejaky zly vtip ?! To akoze ta povodna fasada je fuc?! Nieco mi tu unika?! Pre boha to co je!! :bash:

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Úplne to isté aj na dvoch susedných domoch, a takýchto novodobých (a veľa starších) podobných domov je po dedinách a mestách strašne veľa. Včera som akurát videl ako osekávali celú prednú fasádu s zväčšenými oknami na staršom vidieckom dome. :eek:hno:

·
Banned
390 Posts
Úplne to isté aj na dvoch susedných domoch, a takýchto novodobých (a veľa starších) podobných domov je po dedinách a mestách strašne veľa. Včera som akurát videl ako osekávali celú prednú fasádu s zväčšenými oknami na staršom vidieckom dome. :eek:hno:
Krista Pana Boha ved to muselo byt porusenie nejakeho zakona alebo minimalne zdraveho rozumu :eek:hno: Co sa vsetci v tejto republike zblaznili!? Ja som v uplnom soku.Ved ta povodna fasada bola uplne uzasna !! Zlamat ruky je malo. :bash: Este tam pisu ze si mladi chlapci zlepsili zrucnosti?! To je k***a nejaky vtip?!

·
railfan
2,486 Posts
Naklady na restaurovanie a opravu = 2x naklady na osekanie a opolystyrenovanie :) A zial, u nas nieco take ako "spolocenska zodpovednost" nefici a majitel na nejaku kulturnu a historicku + esteticku hodnotu z vysoka kasle :)

301 - 320 of 326 Posts