SkyscraperCity banner

1 - 20 of 37 Posts

·
a co bude dalej?
397 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
APOLLO BC II - kto ma nejake foto zo zachrany statiky budov?

Ja prikladam nieco z garazi co ma uz dorazilo uplne. Je to proste absurdne ze k takemu niecomu moze vobec dojst a developer sa tvari ze pridava solarne clanky ....

2.PP - za vikend dobudovana predsadena betonova stena na vytahovu sachtu cca 200mm

Trochu odhalenej vystuze

Vsadepritomna voda z odliateho betonu

Dodatocne dorobene zosilnenie hlavicou stlpa

komplet vsetky stlpy prerabaju

a oznamenie o solar clankoch :)

·
Prešpurák
6,826 Posts
Počul som že aj vo Vienna Gate sú nejaké problémy so statikou, nemá o tom niekto nejaké info?

·
railfan
2,486 Posts
Co sa tyka VG, su to len informacie stylu JPP. Hovorilo sa uz vsetko, od prasknutych vytahovych sacht az po zlomenu zakladovu dosku. Vsetky tieto veci su vsak v rovine cistych spekulacii, ktore sa sirili za ucelom poskodenia uz tak nastrbeneho mena objektu.

·
Registered
497 Posts
Apollo BC2 musi byt inac v dost zlom stave. Oni totiz z budovy, ktoru v danom momente opravuju vystahovavaju vsetkych najomnikov.

Ono, ze maju budovy problem so statikou sa dalo odhadnut uz cca pred rokom, ked z nevysvetlenych dovodov zacali odstranovat strk co bol rozhodeny na strechach tych budov. (A ked v zime nasnezilo tak este aj ten sneh odvazali z budov prec.)

·
Registered
13 Posts
Tu je niečo k tomu Apollo BC 2 -
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/obavy.html
a
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsimli-sme-si/zachranuju.html

Dokonca je tam citované tuná z fóra :)). Každopádne zaujímavá situácia. Podľa mojich informácií hodili realizačný projekt statiky na krk dodávateľovi stavby a ten v snahe ušetriť to dal urobiť asi nejakému neskúsenému lacnému Jožkovi. Tak im treba nenažrancom, ušetrili na projekte na vypracovanie ktorého ide par % z celkových nákladov. Statik čo to originál riešil na stavebné povolenie to vraj ďalej neprojektoval, asi si ho HB Reavis nemohlo dovoliť zaplatiť.

·
say NO to debil
1,974 Posts
realizacny projekt statiky???
uz som videl v zivote vselico, ale toto som teda este nevidel.
realizak sa robi na ocel a na betonove konstrukcie. statika sa narata na stavebko - na takyto projekt to musela byt pekna bichla - a z toho sa potom vychadza. pokial je nieco v statike spatne, muselo to byt spatne uz v stataku na stavebko.

·
Registered
13 Posts
Ale notak...

realizacny projekt statiky???
uz som videl v zivote vselico, ale toto som teda este nevidel.
realizak sa robi na ocel a na betonove konstrukcie. statika sa narata na stavebko - na takyto projekt to musela byt pekna bichla - a z toho sa potom vychadza. pokial je nieco v statike spatne, muselo to byt spatne uz v stataku na stavebko.
Musím povedať že čosi o tom ako sa vypracováva projekt statiky viem. Úlohou projektu pre stav. povolenie je overiť funkčnosť a stabilitu navrhnutej nosnej konštrukcie. To znamená jej odolnosť vzhľadom na 1. a 2. medzný stav. Avšak predmetom projektu na stavebné povolenie nie je návrh konštrukčných detailov (pri ocel. konštrukciách spoje, kotvenia, pri železobetóne vystuženie) a mnoho dielčich úloh, ktoré je potrebné v rámci realizačného projektu dopracovať. Nie je nič horšie ako vymeniť statika po vypracovaní projektu pre stav. povolenie a zadať realizačný projekt novému. Ten nový musí väčšinou prepočítať konštrukciu nanovo (mnoho krát softwaerová nekompatibilita, neochota pôvodného statika o komunikáciu atď.) zapracovať požiadavky ostatných profesií stavby, ktoré mnohé vyvstanú až pri spracovávaní realizačného projektu. No proste veľa práce za málo peňazí. Takže ak si nikdy nevidel realizačný projekt statiky,tak si toho veľa okolo stavebníctva neriešil. Samozrejme pri istých druhoch investícií (výrobné haly,prefabrikované konštrukcie rôzneho typu) tam to môže byť inak a realizačnú statiku si väčšinou zabezpečuje dodávateľ sám.
Určite však nie pri monolitickej železobetónovej konštrukcii.

·
say NO to debil
1,974 Posts
myslim ze sa akurat nerozumieme v pojmoch.
robim uz nejaku dobu vo/pre firmu, ktora zacinala ako projekcna firma statiky a dodnes je to gro jej cinnosti, realizaky betonov(monolity aj prefabrikaty) a ocele pre roznych klientov. akurat nikdy sa tu nist neoznacuje ako realizacny projekt-statika. v realizaku su ciastky betonove konstrukcie/ocelove konstrukcie. cast nazvana statika je iba v stupni PSP.

·
Registered
175 Posts
Tie solary musia byt veeeelmi tazke, nejaka nova technologia na baze olovenych disiek?

Inak, stavebna aktivita tam prebieha nadalej, kazdy vecer daco vozia do garazi, po ceste sa tam premava paletak a robi chaos na ceste ...

·
Registered
566 Posts
robia z ľudí hlupákov... ak by som sa pohyboval v branži, tak by som si od týchto neschopákov a klamárov nedal nakresiť ani projekt na drevenú psiu budku.

·
a co bude dalej?
397 Posts
Discussion Starter #17
Foto updtae 3 NITY

ziadna zmena, prsi a snezi do dieri, a vsetko pekne premrza. To je asi novodobe vylepsenie podlozia zakladov "IN NATURA" .... :bash:.

a

·
lost in the supermarket
6,922 Posts
Kokos oni to celu zimu ani nezakryli? :eek2:

·
Registered
4,232 Posts
to dokazuje aj ten smiesny pocet... :D keby o to realne mali zaujem, tak vyuziju celu strechu
:eek:hno:
Len pre zaujímavosť uvádzam, že nám na fakulte tiež inštalovali fotovoltaické články - a teda trochu väčší počet - a ľaľa - nikoho nevysťahovali a nič nespevňovali. A to je teda tá budova v stave, ktorý sa dobrý nazvať nedá (aj keď po statickej stránke to zlé byť nemusí).

http://goo.gl/maps/Gv3LG

1 - 20 of 37 Posts