SkyscraperCity banner

221 - 230 of 230 Posts

·
Registered
2,833 Posts
^^v Prahe je casto taka situacia, ze niektori starostovia mestskych casti mali blokovanie vystavby v programe a robia vsetko preto, aby sa v ich casti nic nepostavilo nove. A kedze vacsina ludi chce byt vo stvrti, kde to pozna, tak su si ochotni kvoli nizkej ponuke aj priplatit az do sialenych sum.

·
dialnice.info ::..
15,424 Posts
v podstate je to dosledkom dvoch veci, ze samosprava v prahre sa stavia k vystavbe radovo zodpovednejsie ako u nas. t.j. veci typu sancova/premiere by tam mala dost problem vobec vzniknut .. nieto, ze to dokonca na urovni ministra kultury zuzenim pamiatkovej zony v rozpore so zakonom preslo.

zaroven Praha totalne boomuje po ekonomickej stranke a teda kopu ludi sa tam stahuje.

podobne je to aj vo viedni, len tam maju este lepsie pravidla a mesto aj stavia byty pre najom. ale aj vo viedni doslova explodovali ceny bytov.. teraz sa byty v osobnom vlastnitve splhaju do vysin typu 300+ tisic za 3i aj v okrajovych castiach. v centralnejsich to je uz 2i .. a centrum to je uplne zabite aj kvoli airbnb ..

·
Registered
11,318 Posts
Zhodnotenie realitného trhu v roku 2017, prevažne toho bratislavského.
https://reality.etrend.sk/byvanie/n...ov-aj-rast-manhattanu-5-trendov-v-byvani.html

Ako som písal dávnejšie, zo skríň vychádzajú developerský kostlivci.
Kadejaký šuflikanti čo chcú využiť tento "boom" a ľahko zarobiť na nemožnom pozemku s ešte nemožnejšou bytovkou.
5. Návrat „bezmenných“ developerov

Ešte pred vypuknutím krízy patrili do koloritu realitného trhu. Malí hráči, ktorí nemali žiadne skúsenosti s developovaním sa hrnuli do projektov, na ktorých chceli rýchlo zarobiť. Mali voľný pozemok, tak stavali. Kríza trh prečistila a pár rokov o nich nebolo počuť. Posledné mesiace však prinášajú ich návrat. Najmä v Bratislave pribúdajú zámery neznámych firiem, ktoré chcú stavať bytové či apartmánové domy. Scenár je v podstate rovnaký. Využívajú pozemky, ktoré majú zakúpené a kreslia projekt tam, kde by to bežne nikomu nenapadlo. Práve takéto projekty sú pritom najnáchylnejšie na otrasy a zmenu atmosféry na trhu.

·
dialnice.info ::..
15,424 Posts
to potvrdzujem, teraz uplne od veci v prievoze na konci martinskej (za budovou vodohospodarskej vystavby a ubytovnou) na svahu dialnice idu budovat 5 poschodovych radoviek .. doslova na svahu dialnice.

co po tom ze tam je studia aj generel elektrickovej trate pozdlz dialnice (co sice ja osobne povazujem skor za blbost tahat tam elektricku, a radsej by som ju videl v trase vlecky k uholnym skladom.

·
Registered
11,318 Posts
^^Tak od Trendu by som očakával kvalitnejšie články a k veci. Toto je prepad do suterénu k Plus7dni a iným týždenným bulvárom.

·
Registered
673 Posts
Ten článok je PR. Nič odborné. Lazík nie je maklér, pôsobí v Nehnutelnosti.sk. Má to mať bulvárny podtón, aby to zaujalo masy, ale nie je to nič, čo by sa dalo čítať.

221 - 230 of 230 Posts