SkyscraperCity banner

1281 - 1299 of 1299 Posts

·
Registered
1 Posts
Tesla Veľký Krtíš

Budova závodu Tesla je dnes už na spadnutie, o čo sa zrejme postarali aj zberači kovov. Všetky vnútorné priečky sú vybúrané a tehly ležia všade po zemi. Aj schodisko je už v dezolátnom stave. Schody totiž niekto osekal a pohyb po ich zbytkoch je obtiažny. Budovy pomaly zarastajú vegetáciou a celý areál chátra. Areál nie je strážený, ale okolo sú firmy kde sa pracuje takže je možné že pri vašej prechádzke po Tesle na vás nejaký iniciatívny pracovník zavolá políciu. Areál je síce oplotený, ale ak pôjdete okolo plotu nájdete nejednu dieru. Prípadne môžete preliezť priamo cez hlavnú bránu. Ak nechcete byť spozorovaný obíďte celú stavbu a prelezte dierou v plote smerom od lesa.
PS: zo strechy je nádherný výhľad na celé okolie.

Video z mojej návštevy:
youtube.com/watch?v=sfIKTuBAw98

·
Altstadter
1,173 Posts
URB a EX

Nejakym cudnym postupom som sa dostal na video, kde spieva dnes uz slavny Tibike so svojou skupinou. Zaujalo ma hlavne miesto natacania. Vacsina budov je uz dole. Relevantne su iba prve 3 minuty.

(kvalita a pohlady nic moc, skor to vyvolalo spomienky :)

·
Registered
1,633 Posts
Dneska sme čistili pivnicu kde tento piatok organizujem výstavku. Super priestor ozaj, dojdite sa pozreť, budem len a len rada :)
Takto to vyzerá v nemeckom kultúrnom dome v Rači tam dole (vydedukoval som to podľa FB)? Tak to som naozaj nevedel a nikdy som tie priestory nevidel, vďaka za fotky!

·
Registered
15 Posts
Ahojte, urbexom sa zaoberam uz celkom dlhu dobu no poslednu dobu som nanho nemal moc cas, mojim hlavnym posobiskom boli kosice, no mam prelezenu aj cast bratislavy a zahranicie, pred nedavnom som sa prestahoval do bratislavy a kedze nemam co s volnym casom tak by som sa rad k urbexu vratil, preto by som bol velmi vdacny keby sa nasiel niekto s kto by mal chut a cas na nejaky urbex, popripade aspon share-nut nejake pekne zaujimave lokacie. piste PM popripade na mail canzor4(a)gmail.com
Dakujem :)

·
The Earth Spectator
969 Posts
(ak niekto viete, kde to je, neuvádzajte to tu, prosím)

To je paráda. Treba to rýchlo zbúrať a postaviť tam nejakú modernú architektúru, napríklad Tesco krabicu, alebo obytnú budovu štýl Glória BA... Nikomu ani muk, strážte to.

Ináč v Ostrave urobili z bývalých vysokých pecí a bane super atrakciu. A v starej hale s obrovským parným strojom urobili nejaký technický IQ park pre deti. To je paráda. Podobné niečo, ale bez parných strojov majú naši susedia v Plzni, aj Liberce. Na Slovensku ale radšej všetko industriálne treba zničiť...

·
Registered
70 Posts
Co sa tohoto tyka je problem niekde inde. Nie je to v ziadnom rychlo delevopovanom uzemi, takze nehrozi zburanie. Je to strazne SBS. Problem nastava u nasich "spoluobcanoch" ktori to postupne rozkradaju. Ja som kazdopadne za zachranu ale do toho sa musi niekto investicne opriet.

·
Registrovaný uživateľ
37 Posts
UE seriál

Ahojte,

dúfam, že to tu niekde už nebolo, na tejto linke z redbull TV je dosť zaujímavá séria o UE, nielen klasický urbexeri, ale aj tí, ktorí sa skôr chcejú "predviesť" pred ostatnými, každopádne sú tam krásne zábery z naozaj zaujímavých miest. Stojí to za pozretie, len si treba vyhradiť dosť času, každý diel má cca 45 minút :)

https://www.redbull.tv/show/AP-1M914V33S1W11/urbex-enter-at-your-own-risk

Prajem príjemné sledovanie :cheers:

·
The Earth Spectator
969 Posts
Co sa tohoto tyka je problem niekde inde. Nie je to v ziadnom rychlo delevopovanom uzemi, takze nehrozi zburanie. Je to strazne SBS. Problem nastava u nasich "spoluobcanoch" ktori to postupne rozkradaju. Ja som kazdopadne za zachranu ale do toho sa musi niekto investicne opriet.
Tak to ma teší. Takých objektov a zariadení je u nás už málo, treba hľadať riešenie, ako z toho vyťažiť potenciál.

1281 - 1299 of 1299 Posts