SkyscraperCity banner

21 - 40 of 67 Posts

·
Registered
9,874 Posts
^^ Ano, ta veza sa vzdy hybala a myslim ze aktualne technicke problemy s jej naklananim nemaju suvis. Co som cital, je tam problem s prehnitymi piliermi, takze tam asi hrozi skor nejaky nahly kolaps.

Tych 15 rokov sa aj mne zda malo na zivotnost takej stavby, ale nemal som pocit ze by nejak zlyhavala udrzba. Konstrukcia vyzera na prvy pohlad zdravo a udrziavane. Skor si myslim ze je tam nejaka systemova chyba, lebo rozne opravy sa museli vykonavat aj v minulosti, a to aj dost skoro po uvedeni do prevadzky.

• Like
Reactions: Rybiz

·
Registered
1,633 Posts
Čo sa týka rozhľadne na bratislavskom Kamzíku, v posledných bratislavských novinách písali, že niektorým sa projekt tejto rozhľadne nepáči a taktiež inštalácia suchého wc (na tých miestach to práve nie je zlý nápad). Turistovi ževraj podľa citovaného pána stačí zbehnúť s chodníka a uľaviť si prirodzeným spôsobom. No ale keď netreba rozhľadňu a suché wc, tak potom ani netreba toaletný papier a na dokončovacie práce po uľavení prirodzeným spôsobom stačí ruka. Veď neďaleko je určite na jej umytie nejaký zurčiaci potôčik. Nemôžem si pomôcť, ale takéto postoje sa mi nepáčia.

·
Registered
1,767 Posts
Nemci stavajú pri Tatrách vyhliadkovú vežu so suchým tobogánom
Na pomedzí národných parkov Pieniny a Vysoké Tatry vyrastá v týchto týždňoch nová atrakcia. Nemecká skupina Erlebnis Akademie tu realizuje výstavbu vyhliadkovej veže so špeciálnym chodníkom v korunách stromov a najdlhším suchým tobogánom na Slovensku. Otvárať by chcela už v priebehu septembra. Dĺžka chodníka má byť 1 234 metrov a má byť zhotovený z dreva.

O tomto projekte som vobec nevedel, ale tesim sa. Videl som to v Cechach a je to super turisticka atrakcia. Snad bude vstupne nastavene rozumne a nie vyssie ako v Nemecku (co je na SVK zvykom).
Video z Nemecka

·
The Earth Spectator
969 Posts
^^ Toto je super správa. Mám z toho radosť! V Česku majú jednu na šumave pri Lipne a tento rok otvorili druhú takú "stezku v korunách stromů" v Krkonošiach. Ja som navštívil jednu v Nemecku pod Šumavou. Tam je ale veža v tvare Vajíčka. Je to zaujímavá a pekná prírodná atrakcia. Navyše ak u nás bude odtiaľ vidno na Tatry (aspoň Belianske), tak to bude paráda.

V Česku stavajú, alebo plánujú ďalšie dve, takže by ich mali mať celkom až 4. :)

·
Registered
79 Posts
super sprava s tou stezkou v korunach stromov, bol som prave pred 2 tyzdnami na lipne na rovnakej stezke a zamyslali sme sa nad tym preco na SK take este nemame... bolo tam kopec ludi, hlavne s detmi je to urcite idealna atrakcia.
Z tej bachledovej bude okrem toho ovela lepsi vyhlad

·
Photography & traveling
2,593 Posts
Je to pekne, uz len cakat kedy tomuto modnemu trendu prepadnu TMR a uz pri turizmuv jednych ci druhych Tatrach budeme okrem lanoviek fotit rozhladne. Pokial sa nebudu stavat tam kde by mali. Chcelo by to v Gaderskej, Kvacianskej, tu su len vysunute terasky.

·
Registered
1,562 Posts
uff, skoda, moja najoblubenejsia :( 15 rokov asi nie je bezna zivotnost ci ano?

Jimbo - na vrchole sa to kyvalo vzdy kvoli vetru.
Aj moja oblubena ked som v Pezinku, rad tam beham. Co sa tyka stability tak ona bola vzdy tak povediac na hrane a kotevne lana boli menenie viackrat. Minimalne raz sa dve z jednej strany roztrhli.

·
Registered
3,963 Posts
neviem v ktorom denniku som čital, že vraj na tú cestu v korunach stromov ma byt vstupne 8 eur. Neviem koľko to bude pre deti no ak polovica tak 4 clenna rodina neviem či pustí 24 e za cca 1km prechadzku v korunach stromov.

·
Registered
79 Posts
veru na Lipne vstupne v prepocte cca 7.5e. Ale je tam potom nejaky rodinny listok za 20e tusim
druha vec je ze si vela ludi asi kupi aj listok na lanovku, neviem ako to tam bude s parkovanim teda ale ak to bude potom este 3/4 hodina pesi tak vacsina ludi pojde lanovkou... aspon na tom Lipne to tak bolo a to cesta hore trvala len asi 25 minut od parkoviska

·
The Earth Spectator
969 Posts
veru na Lipne vstupne v prepocte cca 7.5e. Ale je tam potom nejaky rodinny listok za 20e tusim
druha vec je ze si vela ludi asi kupi aj listok na lanovku, neviem ako to tam bude s parkovanim teda ale ak to bude potom este 3/4 hodina pesi tak vacsina ludi pojde lanovkou... aspon na tom Lipne to tak bolo a to cesta hore trvala len asi 25 minut od parkoviska
Vidno že to robbila tá istá firma. Majú rovnakú stránku ako tí na Lipne, alebo v Bavorsku kde som bol.

A vstupné je plus míánus rovnaké všade.
https://www.baumwipfelpfad.bayern/bayerischer-wald/preise-oeffnungszeiten/preise/?navid=421592421592

https://www.stezkakorunamistromu.cz/

·
Registered
3,963 Posts
No ja si myslim že dosť ludí to ošomre. To je môj názor. Sú ľudia čo majú zaplatiť za vstup 5e niekde na zámok a už je to veľa. to je môj názor. Drzim tomu palce je to zaujimavy projekt.

21 - 40 of 67 Posts