SkyscraperCity banner

41 - 60 of 73 Posts

·
The Earth Spectator
969 Posts
^^ Konečne!

Tá Malkia vyzerá tiež zaujímavo. To som ani netušil že také niečo na SK existuje. U nás máme 4 Zoo, v ČR ich je asi 15 a nebývajú prázdne. Takže potenciál na nové na SK je.

·
Photography & traveling
2,593 Posts
Ta Malkia je urcite zaujimava. Ktovie ci sa neda so zvieratkom previest po nedalekom okruhu. Ci to bola nahoda ze je to na jednej ulici s jedinym zavodnym okruhom na Slovensku, alebo len je to biznis, nech si spravi nazor kazdy sam.

Za mna mozem odporucit zoo v SNV, je sice mala, ale krasna, pekne prostredie a aj zvierata potesia. Na Bojnice sa uz tesim ked sloniky budu v novom! Urcite tam pojdeme s dcerou. Ale urcite za navstevu stoji aj Kosicka zoo, je skvela vratane DinoParku.

Ale okrem zoo u nas potesia aj zveroparky, napr. ten pri Zarnovici. Kto nehlada zive dinosaury tu najde pokoj bez exotiky a navyse je to tu zazitok pre decka. Pred casom sa dali chytat ryby v rybniku a nasledne ste si rybku mohli ugrilovat hned vedla (to uz ale nie je moc pre deti :lol: )

·
Registered
3,956 Posts
Malkia je uplne skvela. Vstupne je 10 e na dospeleho ale je to velmi pekny areal. zvierata maju mega ohrady a velmi pekne urobene. trava je zelena. urcitu hodinu je tam aj sprievodca ktory vam vsetko povie v case krmenia. Vsade su odpadkove kose na recyklaciu plus v bufetoch pozivaju papierove pohare a papierove slamky. Na moje prekvapenie areal bol plny. popis na tabuliach je v SK, EN a HU. Stravili sme tam asi 3.5h. Maju tam aj ohradu pre male deti kde su perlicky, nieco podobne kapibaram, niekolko mini koz, zajace , mini sliepky .....

·
The Earth Spectator
969 Posts
Ta Malkia je urcite zaujimava. Ktovie ci sa neda so zvieratkom previest po nedalekom okruhu. Ci to bola nahoda ze je to na jednej ulici s jedinym zavodnym okruhom na Slovensku, alebo len je to biznis, nech si spravi nazor kazdy sam.

Za mna mozem odporucit zoo v SNV, je sice mala, ale krasna, pekne prostredie a aj zvierata potesia. Na Bojnice sa uz tesim ked sloniky budu v novom! Urcite tam pojdeme s dcerou. Ale urcite za navstevu stoji aj Kosicka zoo, je skvela vratane DinoParku.

Ale okrem zoo u nas potesia aj zveroparky, napr. ten pri Zarnovici. Kto nehlada zive dinosaury tu najde pokoj bez exotiky a navyse je to tu zazitok pre decka. Pred casom sa dali chytat ryby v rybniku a nasledne ste si rybku mohli ugrilovat hned vedla (to uz ale nie je moc pre deti :lol: )

V tej Žarnovici som ešte nebol. Ale moja "domovská ZOO" je tá Bojnická. Takže ma teší, že sa rozvíja. Posledné roky s v Bojniciach toho dosť robí (kúpele, výhliadková veža, Zoo,..letisko).

SNV poznám, niekoľkokrát som navštívil a je to pekná útulná malá Zoo. Ale tiež sa za posledné roky trošku zlepšili výbehy. V Košisiach je obrovský potenciál vzhľadom na polohu a rozlohu. Dúfam že to využijú.

V ČR som navštívil Prahu, Jihlavu, Chleby (malá súkromná zoo), Ústí nad Labem a Dvůr Králové - odporúčam, majú tam Safari. To u nás chýba. :) Môžeš ísť autom a antilopa alebo zebra ti pekne prejde cez cestu.. :)

·
Registered
2,240 Posts
Škoda, že pri všetkých tých idiotských nápadoch SNS im nenapadlo postaviť novú ZOO. Na strednom Slovensku chýba a ja by som jednu v BB bral, podľa mňa by sa uživila.

·
Registered
2,240 Posts
Hej, na tom som sa smial presne včera keď som googlil so slovenských ZOO, že v Bojniciach je národná... Ale čo ju vlastne oproti iným robí národnou?

·
Registered
2,094 Posts
^^ no minimalne je jedina statna

·
Registered
8,380 Posts
Ostatné sú mestské?
neviem ako ostatne, ale ZOO Kosice v Kavecanoch je mestka prispevkova organizacia.

SNV poznám, niekoľkokrát som navštívil a je to pekná útulná malá Zoo.
minuly rok sme sa tam zastavili, velmi milo nas dana ZOO prekvapila, mozem len odporucat.

jediny problem, ktory tam bol je velmi male parkovisko pred vstupom, takze sme parkovali v nejakej ulici pri rodinnych domoch..

·
Registered
55 Posts
Čo sa ZOO Košice týka, niekde som minule čítal, že prekročili niekoľko ročnú hranicu návštevnosti a do nového výbehu po zosnulom tigrovi majú pribudnúť dve nové šelmy...

·
Registered
2,240 Posts
No ja som ani nevedel, že v SNV je ZOO dovčera :D Ale KE a BA sa mi páčia, hlavne som rád, že v BA už majú vlky nový výbeh,lebo mi ich bolo vždy ľúto. V Bojniciach som nebol už strašne dlho, asi zájdem pozrieť niekedy.

·
Registered
8,380 Posts
hlavne som rád, že v BA už majú vlky nový výbeh
ano, bolo na case.. len tie medvede mi pridu v BA ZOO, ze by to chcelo na tom este trocha viac zapracovat.

inak kosicka ZOO ma velmi luxusny vybeh pre vlkov a medvedov.

·
Registered
2,240 Posts
No v KE taký luxusný, že som ich tam ani nevidel :D A medveďom sa tiež má v BA teraz robiť nový, resp. sa na neho zbierajú peniaze, tak to bude fajn.

Inak je zaujímavé, že v Bojniciach skončili s chovom ľadového medveďa v roku 1992, ale ja som si opäť do včera myslel, že som tam ľadového medveďa ako malý videl :D Ale ten výbeh pre medvede predelený schodmi mi prišiel vždy epický, aj keď keď som to teraz videl prekryté, už sa mi to tak nepáči.

·
dialnice.info ::..
15,423 Posts
najlepsie je vymaknut multikaru ked ich krmia, to je bozi pohlad. ale uplne najviac je ist doslova pol metra od levov. to bol silny zazitok. nez sme sli medzi levi, tak som radsej skontroloval vsetky zamky a detske poistky vzadu :D :D ale bolo to nenormalne (mali sme stastie ze dva levy lezali doslova hned pri cesticke pre auta tak boli ozaj hned vedla .

inak celkovo su ceske Zoo uplna pecka. fakt jedno ci mensie ala liberec, alebo jihlava (ta je vyslovene vydarena a perfektne zastavka po dvoch hodkach cesty smer praha). zlin lesna, ale aj hodonin su super.

41 - 60 of 73 Posts