SkyscraperCity banner

1 - 20 of 85 Posts

·
Super Moderator
19,070 Posts
Discussion Starter #1
Zdravo svima! :wave:

Nadam se da nećete zamjeriti što pišem na hrvatskom jeziku, no moram priznati da mi jako loše ide pričanje slovenskog, iako ga gotovo u potpunosti razumijem :D
Ali dobro, nema veze, vjerujem da ćete me razumijeti.

Uglavnom, čini mi se da bi dobro došlo malo osvježenja na Slovenskom forumu, jer mi se čini da nije bilo nikakvih restrukturacija otkad se raspao Alpe-Adria forum.

Iz tog razloga, mislim da bi bilo dobro da imate ovaj thread i da predložite neke novosti ili ideje koje biste voljeli imati na vašem dijelu foruma.

Ja nekako smatram da bi bilo dobro da se otvori zaseban forum za Ljubljanu, jer ima dovoljan broj projekata koji bi se mogli izdvojiti u taj novi dio foruma.

Također, ako imate nekih drugih prijedloga, samo ih ovdje napišite.

(PS, slobodno pišite na slovenskom :D )

Lep pozdrau! :cheers1:

·
Registered
1,219 Posts
Sem bom lotil v kmalu, najbrž kos po kosu, ker je kar nekaj dela s tem, saj moram urediti večino postov. Načrtujem, da bi uvedli tudi neka splošna pravila pri postanju slikovnega materiala ne samo v tej temi, ampak tudi v drugih.

(this message will selfdestruct in 5, 4, 3 ...)
Jaz predlagam par rešitev, po vzoru iz drugih forumov:

1.) Zaželjeno število postov na construction update je 1, zaželjeno število slik 5. Večje število slik se lahko objavi v primeru, da gre za večja gradbišča, kjer zaradi velikosti projekta ni možno predstaviti bistva updejta v nekaj slikah (Planica, Tobačna, bodoča Emonika ipd.).

S tem bi forum pridobil na preglednosti in prijaznosti do tistih s slabšimi povezavami oziroma do tistih, ki koristijo mobilni internet. Pravilo ne bi bilo striktno ampak bi se bolj uporabljalo kot smernica, ki bi se jo v večini primerov držali.

2.) Določenim temam (recimo Izvedeni projekti) se v naslov doda [Samo slike]. V teh temah je dovoljeno lepiti samo slike, ki se navezujejo na naslov teme.

Spet, forum bi pridobil na preglednosti in sledljivosti.

·
Moderator
11,436 Posts
Sem odprt za predloge, prosim, da vsak pove svoje in da se prediskutira, potem pa postavimo neka splošna pravila (ne preveč toga), ki se jih držimo.

·
Above-the-clouds
7,152 Posts
Sem bom lotil v kmalu, najbrž kos po kosu, ker je kar nekaj dela s tem, saj moram urediti večino postov. Načrtujem, da bi uvedli tudi neka splošna pravila pri postanju slikovnega materiala ne samo v tej temi, ampak tudi v drugih.

(this message will selfdestruct in 5, 4, 3 ...)
Pri postanju slikovnega materijala je treba omejit samo število slik na post, največ tri slike na post, medtem ko število slik na dan/thread ne bi omejeval.

Fajn bi blo če bi fototeko razdelil na dva dela slovenija in tujina.

·
Existere et persistere
9,266 Posts
Pri postanju slikovnega materijala je treba omejit samo število slik na post, največ tri slike na post, medtem ko število slik na dan/thread ne bi omejeval.
3 je vseeno premalo, tam 5-7 se mi zdi čisto sprejemljivo. Ker če na horuk naložiš 25 slik razdeljenih v več postov, potem postane tema še bolj nepregledna in se samo nabirajo strani, ki jih veliko ljudi za nazaj sploh ne pregleduje. Predvsem je potrebna samoomejitev objavljalcev, da s čim manj slikami pokažejo čim več in ne ponavljajo istega motiva po trikrat - večina s tem nima težav, razen Liona, ki pa se je v zadnjem času tudi precej popravil.

Fajn bi blo če bi fototeko razdelil na dva dela slovenija in tujina.
Se strinjam.

·
Registered
2,664 Posts
Podpiram predlog MasonicStage™, da se za Ljubljano odpre poseben forum in da nato osnovna organizacijska shema izgleda tako:

Projekti, gradnje in prenove-Ljubljana
Projects, construction & renovation-Ljubljana

Projekti, gradnje in prenove-pokrajine in mesta

Projects, construction & renovation-regions and cities

Transport & infrastruktura

Photothèque

Nadalje pa

Projekti, gradnja in prenova-Ljubljana
Projects, construction and renovation-Ljubljana

Pod Sticky:

[LJUBLJANA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News 2013

[LJUBLJANA] - Izvedeni projekti po letu 2000 / Completed Projects after year 2000

[LJUBLJANA] - Obnova fasad/renovation of facades

[LJUBLJANA] - Težave mesta /City problems
(Temo moram še nekoliko aktualizirati. Tema je sedaj uvršščena med splošne na prvo stran foruma, vendarle pa se skoraj vsi prispevki navezujejo na probleme določenih zapuščenih, zanemarjenih ali slabo vzdrževanih stavb ulic, in preostale mestne infrastrukture katera bi morala biti obnovljena porušena oz. bi morali dokončat gradnjo.)

Pod Sticky:

[MARIBOR] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News 2013

[PRIMORSKA & NOTRANJSKA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

[GORENJSKA/UPPER CARNIOLA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

[OSREDNJA SLOVENIJA/CENTRAL SLOVENIA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

[ŠTAJERSKA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

[DOLENJSKA/LOWER CARNIOLA] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

[POMURJE] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News

Ali druga varianta pokateri izločim še maribor

Projekti, gradnje in prenove-Ljubljana
Projects, construction & renovation-Ljubljana

Projekti, gradnje in prenove-Maribor
Projects, construction & renovation-Maribor

Transport & infrastruktura

Photothèque

Projekti, gradnja in prenova-Maribor
Projects, construction and renovation-Maribor

Pod Sticky:

[MARIBOR] - Projekti, gradnja & novice/Projects, Construction Updates & News 2013

[MARIBOR] - Obnova fasad/renovation of facades

·
Registered
2,664 Posts
Podpiram odprtje foruma za Ljubljano ekstra zato ker imamo sedaj že skoraj preveč Sticky tem pod "projekti in gradnje" in počasi postaja nepregledno glede tega. Pa tudi Ljubljanske teme preveč zasenčijo ostale predele države.

·
Registered
2,664 Posts
3 je vseeno premalo, tam 5-7 se mi zdi čisto sprejemljivo. Ker če na horuk naložiš 25 slik razdeljenih v več postov, potem postane tema še bolj nepregledna in se samo nabirajo strani, ki jih veliko ljudi za nazaj sploh ne pregleduje. Predvsem je potrebna samoomejitev objavljalcev, da s čim manj slikami pokažejo čim več in ne ponavljajo istega motiva po trikrat - večina s tem nima težav, razen Liona, ki pa se je v zadnjem času tudi precej popravil.

Se strinjam.
Mene pri slikah moti to, da en projekt razdelite v več postov. Dobro bi se bilo držat en projekt na post ali vsi v enem postu. Ne pa stila 1/1, 1/2 in tako dalje.

Drugače z malo slik pakazat čim več ali pa enkrat poudarit en del drugič pa drugi del oz, tisti del kjer je največ napredka od zdnje foto objave.

·
Registered
2,664 Posts
nasprotujem diskriminaciji ostalih regij
v bistvu ne nameravam diskriminirati ostale regije, če tako misliš samo do večje preglednosti bi tako prišli in tudi ostali predeli slovenije bi prišli tako do večje izpostavljenosti ne pa sedaj ko se ostala Slovenija izgubi v ljubljanskih temah.

Vsekakor bi bilo vredno razmislit o ločitvi prevladujočih ljubljanskih tem od ostalih. Lahko tudi na;

Projekti, gradnje in prenove-mesta
Projects, construction & renovation-cities

(notri bi dali teme od mest in njihovih projektov, trenutno od maribora in ljubljane) samo da ne bi sedaj za vsako mestece odpirali tem , zraven teh dveh mest morda še za celje, kranj, koper, novo mesto, velenje ostala pa ne. To so tudi mesta z več kot 20 tisoč prebivalci. Mesta bi bila tudi Sticky teme ostalo pa ne

Projekti, gradnje in prenove-pokrajine
Projects, construction & renovation-regions

(notri bi dali teme manjših mest, vasi in pokrajinskih projektov razdeljenih po slovenskih pokrajinah). Pokrajine bi bile Sticky teme

·
Existere et persistere
9,266 Posts
Mene pri slikah moti to, da en projekt razdelite v več postov. Dobro bi se bilo držat en projekt na post ali vsi v enem postu. Ne pa stila 1/1, 1/2 in tako dalje.
Drugače z malo slik pakazat čim več ali pa enkrat poudarit en del drugič pa drugi del oz, tisti del kjer je največ napredka od zdnje foto objave.
Točno to; manj balasta in potem tudi ne bo potrebe za pol ali več strani objav dnevno na posamezen projekt.

Podpiram predlog MasonicStage™, da se za Ljubljano odpre poseben forum in da nato osnovna organizacijska shema izgleda tako:
Navijam za podobno ureditev kot jo imajo na madžarskem podforumu, plus da bi pri nas izpostavili tudi Maribor ne le prestolnico.

·
Registered
446 Posts
Če bi dali Ljubljani poseben podforum bi zraven dodal še

Ljubljana - Infrastruktura (sem bi vključil sedanje teme Bicikelj, Mostovi in podobno).

lp

·
Registered
955 Posts
Moje mnenje je, da pri skupno 65 temah v forumu Projekti in gradnja ter 26 temah v forumu Infrastruktura & transport ni nobene potrebe po dodatnem deljenju foruma. Dokler je vse zbrano na enem mestu, človek odpre forum in vidi, kaj je novega in si ogleda teme z novimi objavami. Če bi se dodatno delilo (npr. izločilo Ljubljano), sem prepričan, da bi se število ogledov posameznih tem zmanjšalo, saj bi marsikdo od manj rednih obiskovalcev (kot sem tudi jaz) pogledal zgolj forum z njegove konca Slovenije.

Bi pa imel en predlog za manjšo spremembo/popravek. Zaradi usklajenosti in urejenost bi predlagal, da se poenoti poimenovanje forumov. Izberimo ali IN ali &, namesto da imamo Projekti in gradnja ter Infrastruktura & transport.

·
Moderator
11,436 Posts
V bližnji prihodnosti bom objavil draft okvirnih pravil, da jih prediskutirate in popravite, počasi pa tudi opravljam vzdrževalna dela na forumu - kot prvo bom preuredil naslove tem (vsaj tistih, ki so še kolikortoliko žive), prvi tak primer je v podforumu Transport, vendar se moram posvetovati še s Pravopisom.

Glede urejanja imenov podforumov in njihove strukture pa moram zaprositi supermoderatorje, tako da se bomo to šli, ko bo točno določeno, kaj bi radi imeli. Sam zaenkrat nisem naklonjen dodatni drobitvi slovenskega foruma, saj trenutna aktivnost nekako ne opravičuje tega.

·
Registered
501 Posts
Stvar, ki me že dalj časa bega so fotografski prispevki tujcev v "Fototeki".
Threda "Zagreb" in "Beograd" naprimer sta za nekega XY tujca z omejenim znanjem geografije mesti, ki ju bo zastonj iskal na zemljevidu Slovenije.

Smiselno bi bilo naslove opremiti z imenom države, ali pa sploh vse prispevke, ki se nanašajo na tujino vključiti v podforum z primernim imenom.

·
Super Moderator
19,070 Posts
Discussion Starter #20
prebrao sam malo po vašim predlogima, pa sam za prvu ruku napravio ovo:

možda tako nešto nebi bilo loše za početak?

1 - 20 of 85 Posts