SkyscraperCity banner

21 - 40 of 85 Posts

·
Moderator
11,436 Posts
Moj predlog bi bil ta:

Subforums: Slovenija
= Projekti / Projects
--- Projekti in gradnja / Projects and Construction
--- Promet in infrastruktura / Transport and Infrastructure
= Fotografije in filmi / Photos and Movies
--- Slovenija
--- Po svetu / Around the world

Zaenkrat še ne bi delil Projekti in gradnje na več delov (dva ali celo tri), ker je aktivnost premajhna. V letu 2012 in 2013 je bila aktivnost v 35 temah, kar je dovolj znosno za en podforum.

·
middle lane hogger
3,270 Posts
zakaj je phototeque v francoščini? če bo infrastruktura pod projekti, kje naj se potem objavlja kakšne fotoreporte?

·
Registered
2,934 Posts
Po mojem ne rabimo komplicirati, tako kot je predlagal keber je po mojem mnenju v redu za zdajšnje razmere. Mogoče bi samo Phototheque spremenili v Fotografije in videi ali kaj podobnega.

·
Moderator
11,436 Posts
Photothequé je ostalo od prej, zakaj je bila v francoščini, ne vem, predvidevam, da ni rabilo prevajanja. Predlog sem dopolnil, popravil pravopis ter odstranil tujke (včasih sem bil prevajalec tehničnih zadev :p )

Čeprav mi pa ni všeč, da imamo Projekti dvakrat - mogoče še kak predlog za nadnaslov obeh nefotografskih podforumov?

·
Registered
955 Posts
Photothequé je ostalo od prej, zakaj je bila v francoščini, ne vem, predvidevam, da ni rabilo prevajanja. Predlog sem dopolnil, popravil pravopis ter odstranil tujke (včasih sem bil prevajalec tehničnih zadev :p )

Čeprav mi pa ni všeč, da imamo Projekti dvakrat - mogoče še kak predlog za nadnaslov obeh nefotografskih podforumov?
Meni bilo skoraj bolj všeč, če bi tako kot zdaj ostali trije enakovredni forumi:
Projekti in gradnje
Infrastruktura in promet
Fotografije in filmi

Zdaj bi le zadnjega razdelili na dva podforuma: Slovenijo in tujino.

Takšna organizacija dopušča tudi možnost, da podforume, če bo kdaj primeren trenutek, uvedemo še v ostalih dveh forumih (projektih ali infrastrukturi).

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
36,256 Posts
Predlazem da se otvori i sekcija za gostilnu.

Gostilna pod lipo/Linden Tree Inn
Humor+
Kakšno glasbo poslušate?/What music have you been listening to lately?
[SLOVENIA] - Šport/Sports
[LJUBLJANA] - Debatni krožek/Debate Thread
[MARIBOR] - Debatni krožek/Debate Thread
Google earth Slovenija
Narodnosti glavnega mesta
The Jewish Slovenia
Slovenska indstrija nekoč in danes
Austria-Slovenia
Slovenija - Hrvaška (Slovenia - Croatia)

itd.

Stvar je u tome da se tema poput Gostilna pod lipo vise ne sme nalaziti u otvorenom delu foruma zbog ugovornih obaveza prema Google-u. Ostale teme nisu problematicne ali nisu ni teme koje se ticu projekata i izgradnje. Bilo bi dobro za ozbiljnost foruma da se one izdvoje u zasebnu sekciju. Tako je inace i na vecini podforuma.

Osim toga treba razmisliti da li otvoriti zasebnu sekciju za teme poput turizma, ekonomije i sl. Ili prosto prosiriti Promet in infrastruktura na Promet, gospodarstvo in infrastruktura

·
Moderator
11,436 Posts
Bo. ;)
Sploh če bomo morali uvesti poseben čvekalni podforum.
Da se boste lahko notri v miru prepucavali kodrlajsasti ter krvavozeleni.

·
Registered
955 Posts
Morda ni napačen predlog, da bi se za gospodarstvo in turizem uvedlo ločen (pod)forum.

V razmislek nekaj rahlo iz sedanjih okvirov:

Gradnje in projekti
- Stavbe
- Infrastruktura
Razvoj
- Transport in logistika
- Gospodarstvo in turizem
- Urbanizem
Čvekalnica
Foto in video
- Slovenija
- Tujina

(Niti ni nujno, da se razvoj že zdaj deli na tri podforume. Lahko vse naštetete teme ostanejo znotraj enega foruma "Razvoj")

·
Registered
2,664 Posts
Deliti je očitno precej težko zadeve na podforume oz. najti pravo formulo po kateri bi bili vsi podforumski deli enakomerno živi še nadalje.

Problem je seveda kako čim bolj uravnoteženo a smiselno deliti.
Dobre delitve se na drugih forumih ne, da ravno najti, vsak ima pač malo po svoje oz. glede na njihove potrebe narejeno delitev.

Še ena možna varianta:

Arhitektura, infrastruktura in urbanizem

-Visoke gradnje -high construction
(sem spada gradnja stanovanj , poslovnih stavb, trgovskih centrov,...)

-Nizke gradnje - low construction
(sem spada gradnja cest, železnic , plinovodov, predorov, pristanišč,...)

-Prenova - renovation
(sem spada, prenova fasad, stavb, večjih urbanih površin, diskusija in predlogi za prenovo....)

Gospodarstvo in razvoj

Ni dovolj izrazitih tem za delitev foruma.

Foto in video

- Slovenija
- Svet -world

Gostilna in ostalo

Ni dovolj izrazitih tem za delitev foruma.

Res pa je, da bi po tej delitvi prišli že na kar štiri forume.! Preglednost bi bila večja in za kar nekaj časa bi bil mir. Zlasti podforum gospodarstvo in razvoj bi bil verjetno bolj mrtev

·
Moderator
11,436 Posts
Gostilna ima dovolj prometnih tem (jih je naštel Singidunum), za Prenove pa ne vem, če bi dovolj nabrali, bi se obstoječe temo morale razdrobiti. Sicer moramo res gledati naprej, vendar pa je treba obstoječe teme upoštevati. Lahko se gremo tudi tako, da imamo za vsako reč svojo majhno temo (torej recimo "Prenova Čopove", "Nova krožišča" ipd), vendar s tem OBVEZNO ukinemo teme Ljubljana/Maribor/itd. project&construction - to je težko odločiti, bi morali narediti glasovanje.

·
Registered
2,664 Posts
Še ena bolj okrnjena varianta:

Projekti, gradnje in razvoj

- Visoke gradnje -high construction
(sem spada gradnja stanovanj , poslovnih stavb, trgovskih centrov,...)

- Nizke gradnje - low construction
(sem spada gradnja cest, železnic , plinovodov, predorov, pristanišč,...)

- Gospodarstvo

Foto, video in ostalo

- Foto Slovenija

- Foto Svet

- Gostilna

·
Existere et persistere
9,266 Posts
Lahko se gremo tudi tako, da imamo za vsako reč svojo majhno temo (torej recimo "Prenova Čopove", "Nova krožišča" ipd), vendar s tem OBVEZNO ukinemo teme Ljubljana/Maribor/itd. project&construction - to je težko odločiti, bi morali narediti glasovanje.
Uh nevem, meni se zdi ta predlog čisto mimo. Je že bolje da obstaja splošna skupna tema, kot pa totalna razdrobljenost in kopica novih tem še za projekte, ki trajajo vsega skupaj 2 meseca. Kam bi pa potem lepili splošne novice o razvoju mesta, predlagane nove projekte, za katere niti ni nujno da bodo v kratkem izvedeni ali pa kake mini posege, ki jih kdo 2-3krat poslika?

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
36,256 Posts
Dear members of the Slovenian forum,

we have opened a new section called Kavarna. It is a section for all off topic threads. This move is both required by new forum rules, and will also definitely increase the quality of this section as new visitors will not be faced with off topic threads as the first thing that they see. The name of this section is provisional and you may suggest a better one.

Also we are waiting for your final decision regarding forum reorganization so that we can open new sections that you desire.

Cheers :cheers:

21 - 40 of 85 Posts