SkyscraperCity banner

8481 - 8500 of 8584 Posts

·
Registered
308 Posts
Ne vem če veste ampak za Štajersko progo(osna obremenitev) so lovili zadnje roke, preden bi prišla visoka denarna kazen iz EU-ja in skupna tožba tujih prevoznikov, čeprav so ves čas imeli na razpolago evropska sredstva.
To ne drži. Noben prevoznik ne more tožiti za ničesar, ker so bili vsi enakopravno obravnavni glede na osni pritisk lokomotive. Niti EU ne predpisuje osnega pritiska.

Razlog za hitenje je bilo samo zato, ker so Avstrijci že leta opozarjali na prenovo karavanškega predora, ker ni ustrezal nobenim varnostnim standardom in dali ultimat z zaporo odseka med Jesenicami in Podrožnico, če se obnova predora ne konča do leta 2022. Zaprt predor in C3 pa je poguba za luko. Sedanji minister izkorišča končane IzN, Emona je pa itak talka zasebnega dela. Javni del nobeno politiko ne zanima. Ne vem od kje jemljete vse te vaše pravljice. :ROFLMAO:

·
Registered
219 Posts

Nadgradnja železniške proge na odseku Ivančna Gorica – Ljubljana bo obsegala nadgradnjo obstoječe proge, vzpostavitev dvotirnosti in elektrifikacije, nov potek na posameznih odsekih, preureditev postaj, postajališč in prehodov preko proge ter nadgradnjo signalno varnostnih naprav.

Investicija bo pomenila vožnjo vlakov iz Grosuplja v Ljubljano na 15 minut ter iz Ivančne Gorice v Ljubljano na 30 minut. Z nadgradnjo proge in izboljšanjem vozno-tehničnih elementov železniških tirov se bodo bistveno izboljšali tudi potovalni časi, in sicer bodo direktni vlaki med Ljubljano in Grosupljem lahko prišli v 15 minutah, do Ivančne Gorice pa v 25 minutah.

Cilj nadgradnje proge je torej izboljšati javni železniški potniški promet, ki bo s takšnimi potovalnimi časi in s takšnim potovalnim udobjem konkurenčnejši motornemu, zlasti osebnemu prometu, in bo tako privabil bistveno večje število uporabnikov.

Začetek nadgradnje železniške proge na odseku Ivančna Gorica – Ljubljana je sicer predviden v letu 2027, gradnja pa bo predvidoma trajala 3 do 4 leta. Celotna preliminarna investicijska vrednost je 473,4 milijonov evrov.

·
Registered
219 Posts
Ne morem verjeti v kakšnem katastrofalnem stanju je tole, verjetno je že vse skupaj na meji nosilnosti in bi kaj kmalu bila potrebna polovična zapora ter omejitev. Pa iz perspektive voznika sploh ni videti, kaj vse se še skriva pod nami, te kar malo zmrazi. Potem se pa delamo norce Italijanom.

·
Gradimo življenje
3,711 Posts

Eden pomembnejših ciljev sprejetega OPPN je, da občina skupaj z državo uredi to območje, kjer bo umeščen centralni potniški terminal. »Država bo že letos pristopila k izdelavi projektne dokumentacije za obnovo železniške proge med Ljubljano in Kranjem in ureditvijo vseh železniških postaj ob njej, tudi kranjske. Naša ideja, s katero se strinjajo tako na Direkciji za infrastrukturo, Slovenskih železnicah in občini Naklo, je, da se industrijski tiri prestavijo v Naklo, tukaj pa pridobimo prostor, kamor bomo lahko umestili novo glavno avtobusno postajo,« pojasnjuje župan Matjaž Rakovec.

·
Registered
374 Posts
Ja, tale nadvoz pri Lescah v živo deluje mnogo slabše kot na slikah. Glede na obremenjenost te ceste, je res žalostno, da še ni doživel sanacije. Sedaj ga bodo porušili.

·
Gradimo življenje
3,711 Posts

·
EL DŽEJ
8,603 Posts
O moj bog odprl sem in slišal kako nek državni uslužbenec razlaga svetnikom, da so trenutno 4 variante in še 5. možna. Potem je dejansko začel razlagat, da če bo poglobljena proga, da se morajo svetniki zavedati, da bojo potem morali poglobiti tudi glavno domžalsko postajo. Odprl,30 sekund sem gledal in ugasnil. Daj od tega ne bo nič ali pa vsaj še 20 let. Če z državne strani čarajo o petih rešitvah in poglobljeni rešitvi. Tukaj niso neki resnični nameni, da bi se to res zgradilo do leta 2030.

·
Registered
151 Posts
O moj bog odprl sem in slišal kako nek državni uslužbenec razlaga svetnikom, da so trenutno 4 variante in še 5. možna. Potem je dejansko začel razlagat, da če bo poglobljena proga, da se morajo svetniki zavedati, da bojo potem morali poglobiti tudi glavno domžalsko postajo. Odprl,30 sekund sem gledal in ugasnil. Daj od tega ne bo nič ali pa vsaj še 20 let. Če z državne strani čarajo o petih rešitvah in poglobljeni rešitvi. Tukaj niso neki resnični nameni, da bi se to res zgradilo do leta 2030.
Prej bi rekel 2050 pa še to je pod če

·
Registered
219 Posts
Očitno niste seznanjeni dovolj kako projekti sploh potekajo, tole je čist običajen proces in prosim nehajte dramatizirat in pretiravat. Še slabo leto ni minilo, ko si sploh ni nihče upal sanjati o dvotirnosti in elektrifikaciji Kamniške in Dolenjske proge, sedaj pa že imamo načrte, končne vrednosti in se o tem na veliko debatira, predstavlja in usklajuje. Tole poteka za naše razmere izjemno hitro.

·
Unregistered user
5,880 Posts
Daj Tajda ne pribiji,sama pojma nimaš. Zate je vse sveto kar reče vodja sekte
Po svoje ima prav. O dvotirnosti kamniške proge se govori že desetletje, tile občinarji iščejo način kako z dramo dobit nekaj več. Kakorkoli, ponavadi take lokalne bebce hitro pošljejo nazaj v svoje gmajne ljudje na državnem nivoju. Potem pa ali iz principa blokirajo razvoj občina, kar se hitro odrazi na naslednjih volitvah, ali pa dobijo kak bonbonček in se projekt premakne.

·
EL DŽEJ
8,603 Posts
Očitno niste seznanjeni dovolj kako projekti sploh potekajo, tole je čist običajen proces in prosim nehajte dramatizirat in pretiravat. Še slabo leto ni minilo, ko si sploh ni nihče upal sanjati o dvotirnosti in elektrifikaciji Kamniške in Dolenjske proge, sedaj pa že imamo načrte, končne vrednosti in se o tem na veliko debatira, predstavlja in usklajuje. Tole poteka za naše razmere izjemno hitro.
Ti si pa osebno sodelovala pri projektiranju treh nadgradnjah enotirnih prog v dvotirne in pri šestih elektrifikacijah do zdaj v Sloveniji :ROFLMAO::ROFLMAO:
Jaz razumem, da jih je spravil v kontekst, da kaj vse to potegne s finančne strani ta poglobitev, ki je ena izmed 5 variant in še to ima poglobitev 2 podvrsti variant lol. Mi je pač komično, da projektant s tresočim glasom in skoraj s tremo razlaga pol pismenim svetnikom, ki so v tem fohu gradbenega projektiranja odtujeni kot državna reprezetanca Ferskih otokov v nogometu. Dejansko se čisto resno pogovarjajo in razpravljajo o tej temi in so še za njim zopet začeli lapati o koristi poglobitve za mesto čeprav si tega z državnim proračunom še v Lj ne moremo privoščiti in ki ima edina vsaj minimalne tehtne razloge, da se o tem razpravlja. Ja pač je moje mnenje, da če pridejo uradniki s figo v žepu na sestanek in potrdijo svetnikom ja dajmo pogledati in narediti analizo koliko ekonomskih koristi bi pritegnila poglobitev za samo mesto, potem mi je čisto jasno, da se bo tukaj dosti časa izgubilo pri vsaki nadaljni oviri, ki bo dejansko realna, če se pri ovirah, ki so v oblakih ne da presekati. Časovnica 2030 pa je čisto našponana že zdaj.

·
Unregistered user
5,880 Posts
Ok dejansko sem si pogledal celo sejo. Ni, da sem imel kakršno koli dobro mnenje o občini domžale, tam sem konec koncev preživel 10 let svojega življenja. Ampak kakšen poden e pa tale sestanek. Res. Bedno, poden, stranišče. Jebene 3 ure seje so porabili, za vprašanja, ki so bila odgovorjena v prvi predstavitvi, ter potem v odgovorih.
Naslednja točka. Iskreno menim, da bi Domžalam mogoče celo res koristila poglobitev. Primerjava z Ljubljano ni na mestu, ker je to "periferna proga", ki bo lahko začasno nadomeščena z avtobusnim prevozom in cena take poglobitve ni niti približno podobna Ljubljanski s celotno postajo, ki mora obratovati. Vseeno pa to pomeni veliko disrupcijo.
Ampak po drugi strani je bila izvrstna ideja iz strani pobudnikov. Se pravi enostavno prekinitev avtomobilskega prometa preko proge in sprostitev za kolesarje in pešce. Domžale se tako avtomobilsko razdeli, hkrati pa peš poveže.
Točka premika postaje zaradi P+R garaže. Nikoli ne bom pozabil tistega pomladnega jutra daleč nazaj, ko sem se zanimal, kaj je to gradbišče v Domžalah. Naj vam povem, da sem bil zaprepaden nad tem, da se je na tabli pojavil naziv garaža P+R! Na najbolj neprimerni možni lokaciji, so zgradili izjemno drago garažo, ki je posledično računala izjemno drago parkirnino v mestu, ki polovico svoje tlorisne površine namenja zastonj parkiranju avtomobilov. Od garaže do železniških "peronov" vodi 300 ali 400m dolga pot, ob kateri je na stotine brezplačnih parkirnih mest. Še dlje stran se nahaja pa avtobusna postaja, oz. kar postajališče, ker postaje Domžale zares nimajo. In sedaj bi ti pezdeti, ki poleg vsega dajo celo še tako neumen predlog, da bi progo povsem umaknili iz mesta, "da bo lažje dostopna z avtom". Ta občinski svet bi potreboval eno konkretno izobraževanje na to tematiko.
Zmaga pa izjava: "na naslednji občinski svet, ne hodite s predlogi, ki ne vsebujejo poglobitve!"
Kot da se ti ljudje, ki vedno na začetku obeležijo pomembnost projekta, ne zavedajo resnosti tega projekta!

Veseli me, da je v sprejetju nov zakon o celostnem prometnem načrtovanju. Končno uvajamo trajnostne oblike načrtovanja v naš sistem in upam, da bodo vzvodi tega zakona omogočali podreditev takih pizdunov, kot se sedaj kažejo na občinah obeh tras. DCPS in RCPS bi morali biti krovni dokumenti in podlaga za uskladitev OCPS (Državna, Regijska in Občinska Celostna Prometna Strategija) z njimi.

·
Registered
308 Posts
Očitno niste seznanjeni dovolj kako projekti sploh potekajo, tole je čist običajen proces in prosim nehajte dramatizirat in pretiravat.
O brez skrbi da vemo, kako poteka. Hitrost in kvaliteta sta odvisni izključno od denarja. Malo pa se je treba prikupiti svojim.

V obdobju od leta 2001 do 2005 je predvidena tudi gradnja obvoznih prog ljubljanskega prometnega vozlišča in s tem povezanega sistema mestnega in primestnega prometa v Ljubljani. Gradnja drugega tira Ljubljana–Jesenice v dolžini 71,2 km je zaradi spremenjenih prometnih tokov predvidena šele po letu 2005 in ni vključena v program naložb v obravnavanem obdobju.

Leta 2021 še vse isto, kot leta 1996, ko so to načrtovali. :ROFLMAO: Še drugi tir do Kopra so želeli gradili poleg obstoječega in bi moral funkcuinirati v letu 00. Pa če bi ga zgradili, bi lahko pozabili na novo progo, zaradi mišljenja, ki še vedno vlada na ministrstvu. Še danes tisti na SŽ ne vedo nič uradnega o relaciji Borovnica - Postojna, ter dvotirnost do Kranja, kar pa bi morali. In to je realnost kako projekti potekajo.

·
Registered
2,967 Posts
Zmaga pa izjava: "na naslednji občinski svet, ne hodite s predlogi, ki ne vsebujejo poglobitve!"
Samo vprasanje.

Je poglobitev tukaj misljenja tunel ali pa samo 2-3 globine v tla da se malo zadusi hrup - vecji primer bi bila avtocestna severna obvoznica?

Ker ce bi samo mal vrezal v tla da avtom in kolesom ni potrebno premagat tako velike visinske razlike se zdi smiselno v poseljenih obmocjih. Zemljino ki jo izkoplejejo pa ce le lahko bi uproabili za blazenje hrupa na stranicah.

8481 - 8500 of 8584 Posts