Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 15348 Posts

·
Moderator
12,261 Posts
1. Obvoznico bi lahko še enkrat posnel ob belem sončnem dnevu, zihr bi zgledalo lepše kot tale tema. Pa še nove elektronske portale boš ujel (samo vozi v kontra smeri, jih je več :lol:)
2. Namesto da za uvodni post daš reportažo obvoznice, se zgleduj po Hrvatih, pa najdi kako res lepo sliko slovenskih avtocest za uvod.
3. In namesto teh obvoznih slik ... Ko si se že trudil pri Hrvatih, daj se še za nas, pa naredi še povezave do postov, kjer so slike različnih odsekov avtocest. Njihova mesta si že našel, le še v URL jih vrži. Proooosim ...:pet:

This message will self-destruct in five, four, three, two ...

·
con los terroristas
14,491 Posts
Verso: a rule for taking photos of motorways from car: hold camera with both hands (but don't leave your wheel!! :D ). actually, the wheel is also important because you need some fixed part to put your hands with camera onto, and wheel is perfect for that (that's why it's better to make photos from driver's position than co-driver's). and don't do more then 100-110 km/h, that's the speed where photos become messy.

btw, i like an idea about photographing the whole LJ ring, i don't think that it's been allready reported!

·
you cant handle the truth
6,557 Posts
Verso: a rule for taking photos of motorways from car: hold camera with both hands (but don't leave your wheel!! :D ). actually, the wheel is also important because you need some fixed part to put your hands with camera onto, and wheel is perfect for that (that's why it's better to make photos from driver's position than co-driver's). and don't do more then 100-110 km/h, that's the speed where photos become messy.

btw, i like an idea about photographing the whole LJ ring, i don't think that it's been allready reported!
Nice to know ;)

·
Islander
23,625 Posts
Discussion Starter · #7 ·
x-type: with both hands?! :sly:

1. Obvoznico bi lahko še enkrat posnel ob belem sončnem dnevu, zihr bi zgledalo lepše kot tale tema. Pa še nove elektronske portale boš ujel (samo vozi v kontra smeri, jih je več :lol:)
2. Namesto da za uvodni post daš reportažo obvoznice, se zgleduj po Hrvatih, pa najdi kako res lepo sliko slovenskih avtocest za uvod.
3. In namesto teh obvoznih slik ... Ko si se že trudil pri Hrvatih, daj se še za nas, pa naredi še povezave do postov, kjer so slike različnih odsekov avtocest. Njihova mesta si že našel, le še v URL jih vrži. Proooosim ...:pet:

This message will self-destruct in five, four, three, two ...
:lol: Vse se še da edit-at. :bowtie: A dam viadukt Črni Kal na začetek? :) In joooj, kako se nisem spomnu dat une "contents" v URL?! :doh: Že letim popravljat. Aja, te fotke (lj. obvoznice) so pa moje prve, in zato najslabše od vseh, da večerne ure ne omenjam. :lol: :hammer:

·
Moderator
12,261 Posts
A dam viadukt Črni Kal na začetek? :)
recimo, :yes:

Ampak če se da najdet kako malo bolj ekstravagantno, ne tisto "klasično z desne strani"?

Mogoče obstaja kaka slika viadukta, posneta z koprske strani, ko imaš zraven še cel odsek avtoceste po kraškem robu, kar se mi zdi fascinanten pogled, a na sliki ga še nisem videl.

·
Islander
23,625 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
recimo, :yes:

Ampak če se da najdet kako malo bolj ekstravagantno, ne tisto "klasično z desne strani"?

Mogoče obstaja kaka slika viadukta, posneta z koprske strani, ko imaš zraven še cel odsek avtoceste po kraškem robu, kar se mi zdi fascinanten pogled, a na sliki ga še nisem videl.
Tud js sem mislu kako drugo dat. Tukaj sta mi desni dve dobri, čeprav je na nočni premal viadukta za moje pojme, tista druga mi je všeč, ker je še morje gor.

Aja, pa btw, upam, da bomo un mednarodni thread prigurali do polnih 15 strani, 300 replies pa 10.000 views, pište gluposti. :rofl:

·
Moderator
12,261 Posts
Sicer od vseh mi je bila vedno impresivna tale slika

Žal pa nikoli nisem zasledil kake verzije z višjo ločljivostjo. :( Čeprav baje so tudi take, kjer je viadukt že izgotovljen, megla pa dela enako sceno.

Sicer pa nekaj primernih za prvo stran imamo v prvi temi o slovenskih avtocestah prvih nekaj strani.

Edit: too late, we are doomed.

·
Islander
23,625 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^ Tista fotka z morjem je preveč bleda za moje pojme.

Sicer od vseh mi je bila vedno impresivna tale slika

Žal pa nikoli nisem zasledil kake verzije z višjo ločljivostjo. :( Čeprav baje so tudi take, kjer je viadukt že izgotovljen, megla pa dela enako sceno.

Sicer pa nekaj primernih za prvo stran imamo v prvi temi o slovenskih avtocestah prvih nekaj strani.

Edit: too late, we are doomed.
Vse se da editirat. :) Glede tele meglice: ja, definitivno premajhna, pa tud ni še fertik, tega ne morem dat. Razmišljal sem še o predoru Kastelec, ampak dat notranjost predora je spet mal čudno. Tisti dolg 'cut&cover' pri Novem mestu je ful zakon, ampak js ga nisem glih ne vem kok profesionalno slikal, pr tvoji fotki so pa dela na avtocesti, damn.

1 - 20 of 15348 Posts