Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 287 Posts

·
Administrator
38,089 Posts
Szkoda że zasłonią stare budynki, ale rewitalizacja ok.

·
Registered
121 Posts
:) ciesze sie,ze to 2 pietrowe badziewie na rogu Krzywoustego i "Alei Poprzecznej" zniknie :) Mam nadzieje,ze teren nie bedzie ogrodzony - dla mnie bomba !

·
Registered
12,414 Posts
^^
Cukrownia Klecina niestety poległa, ale Mamut przecież będzie przerabiany na lofty. Podobnie jak Browar Piastowski (choć bez burzenia się nie obyło) i tytułowy Młyn. :) Teraz jeszcze czekam na zagospodarowanie starej części elektrowni na Łowieckiej.

·
Registered
614 Posts
Mam pytanie, które mnie coraz bardziej ciekawi:
Mam wrażenie, że Wrocław bierze się za tereny położone wzdłuż torów ;] Kompleks Browaru Piastowskiego, tytułowy Młyn Sułkowice czy Promenady Wrocławskie i parę innych, mniejszych inwestycji- wszystkie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie torów. Wiadomo przecież, jaki hałas wywołuje przejeżdżający pociąg (sam często nocuję na ul. jedności narodowej przy rychtalskiej i mimo kilkudziesieciu metrów odległosci hałas jest spory, czasem nawet mozna poczuc lekkie drżenie podłóg) I teraz nasuwa mi się pytanie: czy cokolwiek w tej kwestii się zrobi? czy w jakiś sposób da się to wyciszyć (jakieś ekrany wyciszające albo cos w tym stylu)?? domyślam się, ze mieszkania położone przy torach będą miały dużo mniejszą wartość z racji hałasu, wiec zeby nie stracić zadnych pieniedzy, jakoś się go zwalczy, zmniejszy??
Fakt, że nigdy się nie spotkałem z jakimikolwiek rozwiązaniami tego typu, ale może jednak, kiedyś?

Pytanie laika, ale cóż- jestem nim :) ;]

·
Banned
2,283 Posts
Dobra, dobra. Na razie niech zniknie najpierw ten burdel między "Koroną" a Poprzeczną - na szczęscie budowa "Helicalu" idzie pełną parą - kończą wykop fundamentowy, a na budowie mnóstwo baraków i sprzętu.

·
Wroclaw
3,884 Posts
Mam pytanie, które mnie coraz bardziej ciekawi:
Mam wrażenie, że Wrocław bierze się za tereny położone wzdłuż torów ;] Kompleks Browaru Piastowskiego, tytułowy Młyn Sułkowice czy Promenady Wrocławskie i parę innych, mniejszych inwestycji- wszystkie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie torów. Wiadomo przecież, jaki hałas wywołuje przejeżdżający pociąg (sam często nocuję na ul. jedności narodowej przy rychtalskiej i mimo kilkudziesieciu metrów odległosci hałas jest spory, czasem nawet mozna poczuc lekkie drżenie podłóg) I teraz nasuwa mi się pytanie: czy cokolwiek w tej kwestii się zrobi? czy w jakiś sposób da się to wyciszyć (jakieś ekrany wyciszające albo cos w tym stylu)?? domyślam się, ze mieszkania położone przy torach będą miały dużo mniejszą wartość z racji hałasu, wiec zeby nie stracić zadnych pieniedzy, jakoś się go zwalczy, zmniejszy??
Fakt, że nigdy się nie spotkałem z jakimikolwiek rozwiązaniami tego typu, ale może jednak, kiedyś?

Pytanie laika, ale cóż- jestem nim :) ;]
Można wyciszyć same mieszkania likwidując tym samym, bądź zmniejszając do akceptowalnego poziomu hałas pociągów.

·
Wroclaw
3,884 Posts
nie do konca moge sie z Toba zgodzic.
mieszkam dosc blisko kolei - niestety, przy otwartym oknie trudno tv ogladac.
No cóż. Swego czasu też mieszkałem dosyć blisko torów i po prostu trzeba było się przyzwyczaić. Albo siedzieć w zamkniętym pokoju, bo ja właśnie myślałem o lepszych oknach, które by wyciszały odgłosy przejeżdżających pociągów.

·
Registered
1,503 Posts
No cóż. Swego czasu też mieszkałem dosyć blisko torów i po prostu trzeba było się przyzwyczaić. Albo siedzieć w zamkniętym pokoju, bo ja właśnie myślałem o lepszych oknach, które by wyciszały odgłosy przejeżdżających pociągów.
duzo racji... okna wymienilem, ale letnim wieczorkiem ogladac tv najlepiej przy otwartym oknie. A wracajac do tematu, to te tory przy mlynie sa wlasnie "takie ciche". Wiem, ze PLK wykonaly pomiary halasu, ale nie znam rezultatow, moze kolejne inwestycje na tym terenie dopomoga, by zrobili cos z torami, a moze ekrany wybudowali. No i odnowili stacje. :)
a poza tym, czy wie ktos co bedzie z zamknieta cukrownia?
ciekaw jestem tez co bedzie z łącznikiem pawłowickim.

·
Registered
2,458 Posts
duzo racji... okna wymienilem, ale letnim wieczorkiem ogladac tv najlepiej przy otwartym oknie. A wracajac do tematu, to te tory przy mlynie sa wlasnie "takie ciche". Wiem, ze PLK wykonaly pomiary halasu, ale nie znam rezultatow, moze kolejne inwestycje na tym terenie dopomoga, by zrobili cos z torami, a moze ekrany wybudowali. No i odnowili stacje. :)
a poza tym, czy wie ktos co bedzie z zamknieta cukrownia?
ciekaw jestem tez co bedzie z łącznikiem pawłowickim.
Rozwiązaniem są ekrany akustyczne i strunobetonowe podkłady z gumową amortyzacją szyn..., ale to w przypadku PKP PLK SA abstrakcja, o której nie warto wspominać...

1 - 20 of 287 Posts